کار از خانه؟ اطمینان حاصل کنید که دوربین های خانگی هوشمند شما هک نشده اند

کار از خانه؟ اطمینان حاصل کنید که دوربین های خانگی هوشمند شما هک نشده اند
فرید هادی زاده
تاریخ:
۲۲ مرداد ۱۳۹۹
با شروع کار اپیدمی COVID-19 در بسیاری از کشورها ، شرکت ها مجبور بودند به کارمندان خود اجازه دهند از خانه کار کنند. بسیاری تصمیم گرفته اند حتی پس از تهدید فروکش همه گیر ، سیاست کار از راه دور را ادامه دهند. از نقطه نظر مالی و راحتی ، خوب کار می کند ، اما امنیت سایبری همچنان یک نقطه ضعف بزرگ است.
اما بیشتر مباحث مربوط به امنیت سایبری هنگام کار از خانه حول محور رایانه هایی که کارمندان از آنها استفاده می کنند می چرخند. یک مورد اغلب نادیده گرفته شده این است که اکنون بسیاری از خانه ها دارای دوربین های خانگی هوشمند مبتنی بر IP هستند که هکرها می توانند در صورت عدم محافظت به آنها دسترسی پیدا کنند. این وحشتناک است زیرا هکرها می توانند به فیلم خانه شما دسترسی داشته باشند. اما حتی وحشتناک تر این است که در اینجا متوقف نمی شود. از آنجا که این روزها همه دستگاه ها متصل هستند ، یک دوربین IP هک شده دروازه ای برای سایر دستگاه ها است.
بسیاری از مصرف کنندگان دوربین های امنیتی غیرقابل حل را جستجو می کنند. متأسفانه ، ممکن است چیزی نباشد که کاملاً امن باشد. اما خوشبختانه ، مراحلی وجود دارد که می توانید اطمینان حاصل کنید که دوربین های IP خانه هوشمند شما تا حد ممکن "غیرقابل حل" باقی می مانند. و این با روتر شروع می شود.


برخورد با آسیب پذیری روتر
ایمن سازی دوربین شما باید از روتر شروع شود. چندین گزارش حاکی از آن است که بسیاری از روترهای موجود در بازار در برابر حملات سایبری آسیب پذیر هستند. داده های حاصل از مطالعه سال گذشته توسط گزارش های مصرف کننده نشان داد که تنها چند مدل از روترها در حفظ حریم خصوصی ، امنیت و عملکرد خوبی داشته اند.
بهترین قسمت این است که می توانید روتر خود را با چند مرحله ساده ایمن کنید. ابتدا ، اگر قصد خرید روتر جدید را دارید ، رمزگذاری WPA3 را در نظر بگیرید. تا همین اواخر ، WPA2 توصیه استاندارد برای محافظت مناسب بود ، اما WPA3 طبیعتاً پیشرفته تر است. تحت هیچ شرایطی نباید از گزینه WEP استفاده کنید.
یک قدم اساسی دیگر که باید برداشته شود ، بروزرسانی سیستم عامل است. از آنجا که هکرها همچنان به یافتن آسیب پذیری های جدید در دستگاه ها ، تولید کنندگان لکه هایی را برای تأمین امنیت دستگاه منتشر می کنند. احتمالاً روتر با گزینه "بروزرسانی خودکار سیستم عامل" برای این کار بهترین است.
خاموش کردن ویژگی های ناخواسته در روتر نیز به امنیت آن کمک می کند. امکاناتی مانند Remote Management یا Remote Management یا Universal Plug and Play (UPnP) ممکن است به طور پیش فرض روشن شود ، اما ممکن است شما از آن استفاده نکنید. اینها می توانند به هکرها کمک کنند تا به سیستم شما دسترسی پیدا کنند. بنابراین ، مگر اینکه از دستگاههایی استفاده کنید که به ویژگیهایی مانند UPnP نیاز دارند ، آن را خاموش کنید.
علاوه بر اینها ، یک قدم واضح که اکثر مردم برداشته نمی دارند  ، تغییر رمزعبور پیش فرض است. تولید کنندگان روش های زیادی را برای ایجاد تغییر در رمز عبور پیش فرض به وجود آورده اند ، اما هنوز دستگاه هایی وجود دارند که ایمن نیستند زیرا رمز آنها این است که در کارخانه تنظیم شده است.


محافظت در برابر آسیب پذیری های دوربین IP
افزایش قیمت مناسب و سهولت در نصب بسیاری از افراد را به خرید دوربین های خانگی هوشمند سوق داده است. با این حال ، این سهولت در مورد هکرهای احتمالی نیز گسترش می یابد زیرا برخی از آسانترین محصولات برای نصب به راحتی قابل استفاده هستند.
برخی از مراحل محافظت از دوربین های امنیتی خانگی مبتنی بر IP ممکن است شبیه به مواردی باشد که به منظور ایمن سازی روتر ساخته شده اند. به عنوان مثال ، تغییر رمز عبور پیش فرض برای محافظت از یک دوربین نیز ضروری است. به همین ترتیب ، شما باید سیستم عامل دوربین را به روز کنید.
اما مهمترین اقدامی که می توانید انجام دهید ، خرید دوربینی است که امکان تأیید هویت دو مرحله ای را داشته و از آن استفاده کنید. هنگامی که ویژگی تأیید اعتبار دو مرحله ای را فعال می کنید ، سیستم رمزعبور یک بار (OTP) را به تلفن یا ایمیل شما ارسال می کند. برای ورود به سیستم باید از این OTP به همراه رمز عبور خود استفاده کنید. بنابراین حتی اگر یک هکر بتواند رمز عبور شما را بدست بیارد  ، آنها نمی توانند بدون گرفتن OTP به دوربین دسترسی پیدا کنند.


سطر آخر 
به طور خلاصه ، هیچ دوربینی غیرقابل حل نیست. فقط قدم هایی وجود دارد که دوربین تا حد ممکن آسیب پذیر باشد. بهترین بخش این است که بسیاری از این مراحل ساده ذکر شده در این مقاله ، از حمایت مناسب برخوردار می شوند. با آنها ، می توانید مطمئن باشید که هنگام کار از خانه ، اطلاعات و حریم خصوصی شما دست نخورده باقی مانده است.
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
پشتیبان جدید دستیار Google در CES 2019 رونمایی می شود
 ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

پشتیبان جدید دستیار Google در CES 2019 رونمایی می شود

گوگل ویژگی ها و دستگاه های جدیدی را برای فعال کردن برنامه Google Assistant در زمینه خانه هوشمند ، از جمله سرگرمی در خانه و آشپزخانه ، اعلام کرده است.  لنوو یک دستگاه صفحه نمایش لمسی 4 اینچی به نام Smart Clock ایجاد کرده است ، دستگاهی که از صفحه نمایشگر هوشمند مجهز به دستیار Google طراحی شده تا در ...  ادامه مطلب 
شرکت ها نسبت به استفاده از اترنت برای نصب چراغ های هوشمند اطمینان دارند
 ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

شرکت ها نسبت به استفاده از اترنت برای نصب چراغ های هوشمند اطمینان دارند

Cresa ، یک شرکت املاک و مستغلات تجاری بین المللی که متمرکز بر مشاور مستاجر است ، دیروز اعلام کرد که ابتکاری را آغاز کرده است - با مشارکت کنندگان در صنعت املاک و مستغلات و متخصصان صنعت ساختمان - برای توسعه روش های استفاده از استانداردهای Power over Ethernet (PoE) در جدید یا ...  ادامه مطلب 
Kwikset قفل های هوشمند Halo Wi-Fi جدید را به طور انحصاری در CES 2019 معرفی می کند
 ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

Kwikset قفل های هوشمند Halo Wi-Fi جدید را به طور انحصاری در CES 2019 معرفی می کند

Kwikset اولین قفل های هوشمند Wi-Fi خود را در CES 2019 معرفی می کند. با پیوستن به مجموعه قفل های هوشمند مارک طراحی شده برای جهانی که در آن زندگی می کنید ، Halo Smart Locks از Wi-Fi برای ایجاد یک تجربه ساده خانه هوشمند و ایجاد سهولت در صاحبان خانه استفاده می کند. کنترل دسترسی ، ویژگی های ...  ادامه مطلب 
ECS فناوری های صوتی DSP را برای تأمین انرژی اسپیکر هوشمند قابل حمل خود انتخاب می کند
 ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

ECS فناوری های صوتی DSP را برای تأمین انرژی اسپیکر هوشمند قابل حمل خود انتخاب می کند

گروه DSP اعلام کرد که سیستم های رایانه ای Elitegroup از فناوری های SmartVoice و ULE DSP گروه برای دستگاه قابل حمل جدیدی که دارای رابط کاربری صوتی بدون دخالت DSP (VUI) است استفاده می کند. Elitegroup Computer Systems یک هاب خانگی هوشمند را با میکروفون داخلی و دور الکسا طراحی کرده است ...  ادامه مطلب 
Philips Hue دستورات صوتی دستیار Google را به ویژگی های روشنایی اضافه می کند
 ۲۱ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

Philips Hue دستورات صوتی دستیار Google را به ویژگی های روشنایی اضافه می کند

Signify با Google همکاری کرده است تا توانایی استفاده از دستورات صوتی با دستیار Google را برای فعال کردن جلوه های نور خواب و بیدار با استفاده از قابلیت Philips Hue به مصرف کنندگان ارائه دهد که عملکرد نور مطلوب را برای پیچیدن قبل از خواب و بیدار شدن از خواب طبیعی تکرار می کند. . این ...  ادامه مطلب