کار از خانه؟ اطمینان حاصل کنید که دوربین های خانگی هوشمند شما هک نشده اند

کار از خانه؟ اطمینان حاصل کنید که دوربین های خانگی هوشمند شما هک نشده اند
فرید هادی زاده
تاریخ:
۲۲ مرداد ۱۳۹۹
با شروع کار اپیدمی COVID-19 در بسیاری از کشورها ، شرکت ها مجبور بودند به کارمندان خود اجازه دهند از خانه کار کنند. بسیاری تصمیم گرفته اند حتی پس از تهدید فروکش همه گیر ، سیاست کار از راه دور را ادامه دهند. از نقطه نظر مالی و راحتی ، خوب کار می کند ، اما امنیت سایبری همچنان یک نقطه ضعف بزرگ است.
اما بیشتر مباحث مربوط به امنیت سایبری هنگام کار از خانه حول محور رایانه هایی که کارمندان از آنها استفاده می کنند می چرخند. یک مورد اغلب نادیده گرفته شده این است که اکنون بسیاری از خانه ها دارای دوربین های خانگی هوشمند مبتنی بر IP هستند که هکرها می توانند در صورت عدم محافظت به آنها دسترسی پیدا کنند. این وحشتناک است زیرا هکرها می توانند به فیلم خانه شما دسترسی داشته باشند. اما حتی وحشتناک تر این است که در اینجا متوقف نمی شود. از آنجا که این روزها همه دستگاه ها متصل هستند ، یک دوربین IP هک شده دروازه ای برای سایر دستگاه ها است.
بسیاری از مصرف کنندگان دوربین های امنیتی غیرقابل حل را جستجو می کنند. متأسفانه ، ممکن است چیزی نباشد که کاملاً امن باشد. اما خوشبختانه ، مراحلی وجود دارد که می توانید اطمینان حاصل کنید که دوربین های IP خانه هوشمند شما تا حد ممکن "غیرقابل حل" باقی می مانند. و این با روتر شروع می شود.


برخورد با آسیب پذیری روتر
ایمن سازی دوربین شما باید از روتر شروع شود. چندین گزارش حاکی از آن است که بسیاری از روترهای موجود در بازار در برابر حملات سایبری آسیب پذیر هستند. داده های حاصل از مطالعه سال گذشته توسط گزارش های مصرف کننده نشان داد که تنها چند مدل از روترها در حفظ حریم خصوصی ، امنیت و عملکرد خوبی داشته اند.
بهترین قسمت این است که می توانید روتر خود را با چند مرحله ساده ایمن کنید. ابتدا ، اگر قصد خرید روتر جدید را دارید ، رمزگذاری WPA3 را در نظر بگیرید. تا همین اواخر ، WPA2 توصیه استاندارد برای محافظت مناسب بود ، اما WPA3 طبیعتاً پیشرفته تر است. تحت هیچ شرایطی نباید از گزینه WEP استفاده کنید.
یک قدم اساسی دیگر که باید برداشته شود ، بروزرسانی سیستم عامل است. از آنجا که هکرها همچنان به یافتن آسیب پذیری های جدید در دستگاه ها ، تولید کنندگان لکه هایی را برای تأمین امنیت دستگاه منتشر می کنند. احتمالاً روتر با گزینه "بروزرسانی خودکار سیستم عامل" برای این کار بهترین است.
خاموش کردن ویژگی های ناخواسته در روتر نیز به امنیت آن کمک می کند. امکاناتی مانند Remote Management یا Remote Management یا Universal Plug and Play (UPnP) ممکن است به طور پیش فرض روشن شود ، اما ممکن است شما از آن استفاده نکنید. اینها می توانند به هکرها کمک کنند تا به سیستم شما دسترسی پیدا کنند. بنابراین ، مگر اینکه از دستگاههایی استفاده کنید که به ویژگیهایی مانند UPnP نیاز دارند ، آن را خاموش کنید.
علاوه بر اینها ، یک قدم واضح که اکثر مردم برداشته نمی دارند  ، تغییر رمزعبور پیش فرض است. تولید کنندگان روش های زیادی را برای ایجاد تغییر در رمز عبور پیش فرض به وجود آورده اند ، اما هنوز دستگاه هایی وجود دارند که ایمن نیستند زیرا رمز آنها این است که در کارخانه تنظیم شده است.


محافظت در برابر آسیب پذیری های دوربین IP
افزایش قیمت مناسب و سهولت در نصب بسیاری از افراد را به خرید دوربین های خانگی هوشمند سوق داده است. با این حال ، این سهولت در مورد هکرهای احتمالی نیز گسترش می یابد زیرا برخی از آسانترین محصولات برای نصب به راحتی قابل استفاده هستند.
برخی از مراحل محافظت از دوربین های امنیتی خانگی مبتنی بر IP ممکن است شبیه به مواردی باشد که به منظور ایمن سازی روتر ساخته شده اند. به عنوان مثال ، تغییر رمز عبور پیش فرض برای محافظت از یک دوربین نیز ضروری است. به همین ترتیب ، شما باید سیستم عامل دوربین را به روز کنید.
اما مهمترین اقدامی که می توانید انجام دهید ، خرید دوربینی است که امکان تأیید هویت دو مرحله ای را داشته و از آن استفاده کنید. هنگامی که ویژگی تأیید اعتبار دو مرحله ای را فعال می کنید ، سیستم رمزعبور یک بار (OTP) را به تلفن یا ایمیل شما ارسال می کند. برای ورود به سیستم باید از این OTP به همراه رمز عبور خود استفاده کنید. بنابراین حتی اگر یک هکر بتواند رمز عبور شما را بدست بیارد  ، آنها نمی توانند بدون گرفتن OTP به دوربین دسترسی پیدا کنند.


سطر آخر 
به طور خلاصه ، هیچ دوربینی غیرقابل حل نیست. فقط قدم هایی وجود دارد که دوربین تا حد ممکن آسیب پذیر باشد. بهترین بخش این است که بسیاری از این مراحل ساده ذکر شده در این مقاله ، از حمایت مناسب برخوردار می شوند. با آنها ، می توانید مطمئن باشید که هنگام کار از خانه ، اطلاعات و حریم خصوصی شما دست نخورده باقی مانده است.
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
DSP و Snips برای آوردن فن آوری تشخیص صدای تعبیه شده در چند اتاق
 ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
 فرید هادی زاده

DSP و Snips برای آوردن فن آوری تشخیص صدای تعبیه شده در چند اتاق

DSP Group و Snips ، پیشگام اروپایی در نرم افزار تعبیه شده صوتی برای مشاغل ، محصولات و خدمات ، همکاری فناوری خود را که ترکیبی از نرم افزار صدای Snips با سیستم تراشه فوق العاده کم انرژی (ULE) (SoC) و DSP گروه DSP (SoC) است ، اعلام کردند. این ترکیب نرم افزار و سخت افزار موجود در شبکه ULE باعث افزایش ...  ادامه مطلب 
استراتژی های جهانی برای خانه های هوشمند
 ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
 فرید هادی زاده

استراتژی های جهانی برای خانه های هوشمند

سازندگان خانه در ایالات متحده و آسیا در حال نصب سیستم های خانه هوشمند با استراتژی های کمی متفاوت هستند.  در ایالات متحده ، مارک های معروف خانه های هوشمند به طور مستقیم با سازندگان خانه همکاری می کنند ، سازندگان خانه اغلب از شهرت تولید کنندگان سیستم برای فشار آوردن به فروش استفاده می ...  ادامه مطلب 
Orange به اتحاد ULE پیوست
 ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
 فرید هادی زاده

Orange به اتحاد ULE پیوست

در نشست سالانه DECT Forum و اتحاد ULE در نورنبرگ ، پرتقال عضویت خود را در اتحاد ULE اعلام کرد. این تصمیم از تصمیم گروه در مورد استفاده از فناوری ULE برای مدیریت اتصال اشیا objects در سرویس "خانه متصل" آینده خود در فرانسه ناشی می شود. برای اینکه مشتریانش بتوانند به راحتی از طریق ایمن اشیا their متصل را در خانه های خود ...  ادامه مطلب 
ویژگی های پیشرفته سیستم های مدیریت بازدید کننده مبتنی بر ابر
 ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
 فرید هادی زاده

ویژگی های پیشرفته سیستم های مدیریت بازدید کننده مبتنی بر ابر

ثبت نام مهمان در بیشتر ساختمانهای اداری الزامی است. با استفاده از سیستم های مدیریت بازدید کننده مبتنی بر ابر (VMS) ، فرایند ثبت نام می تواند به صورت خودکار انجام شود ، صرفه جویی در تلاش ، کاهش هزینه ها و بهبود تجربه مهمان.  راه حل های زیادی در بازار وجود دارد ، اما در اصل ...  ادامه مطلب 
برای راه حل های جدید هوشمند در The Security Event دعوت می شوید
 ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
 فرید هادی زاده

برای راه حل های جدید هوشمند در The Security Event دعوت می شوید

گروه Comelit ، به عنوان یکی از بنیانگذاران The Security Event ، به طور انحصاری جدیدترین راه حل های هوشمند خود را در ورودی شیک ، اتوماسیون خانه ، آتش سوزی و دوربین مدار بسته در نمایشگاه صنعت برتر ارائه می دهد. Comelit راه حل نوآورانه سوئیچ خود را راه اندازی می کند ، که فقط برای نصب کنندگان توسعه ...  ادامه مطلب