کار از خانه؟ اطمینان حاصل کنید که دوربین های خانگی هوشمند شما هک نشده اند

کار از خانه؟ اطمینان حاصل کنید که دوربین های خانگی هوشمند شما هک نشده اند
فرید هادی زاده
تاریخ:
۲۲ مرداد ۱۳۹۹
با شروع کار اپیدمی COVID-19 در بسیاری از کشورها ، شرکت ها مجبور بودند به کارمندان خود اجازه دهند از خانه کار کنند. بسیاری تصمیم گرفته اند حتی پس از تهدید فروکش همه گیر ، سیاست کار از راه دور را ادامه دهند. از نقطه نظر مالی و راحتی ، خوب کار می کند ، اما امنیت سایبری همچنان یک نقطه ضعف بزرگ است.
اما بیشتر مباحث مربوط به امنیت سایبری هنگام کار از خانه حول محور رایانه هایی که کارمندان از آنها استفاده می کنند می چرخند. یک مورد اغلب نادیده گرفته شده این است که اکنون بسیاری از خانه ها دارای دوربین های خانگی هوشمند مبتنی بر IP هستند که هکرها می توانند در صورت عدم محافظت به آنها دسترسی پیدا کنند. این وحشتناک است زیرا هکرها می توانند به فیلم خانه شما دسترسی داشته باشند. اما حتی وحشتناک تر این است که در اینجا متوقف نمی شود. از آنجا که این روزها همه دستگاه ها متصل هستند ، یک دوربین IP هک شده دروازه ای برای سایر دستگاه ها است.
بسیاری از مصرف کنندگان دوربین های امنیتی غیرقابل حل را جستجو می کنند. متأسفانه ، ممکن است چیزی نباشد که کاملاً امن باشد. اما خوشبختانه ، مراحلی وجود دارد که می توانید اطمینان حاصل کنید که دوربین های IP خانه هوشمند شما تا حد ممکن "غیرقابل حل" باقی می مانند. و این با روتر شروع می شود.


برخورد با آسیب پذیری روتر
ایمن سازی دوربین شما باید از روتر شروع شود. چندین گزارش حاکی از آن است که بسیاری از روترهای موجود در بازار در برابر حملات سایبری آسیب پذیر هستند. داده های حاصل از مطالعه سال گذشته توسط گزارش های مصرف کننده نشان داد که تنها چند مدل از روترها در حفظ حریم خصوصی ، امنیت و عملکرد خوبی داشته اند.
بهترین قسمت این است که می توانید روتر خود را با چند مرحله ساده ایمن کنید. ابتدا ، اگر قصد خرید روتر جدید را دارید ، رمزگذاری WPA3 را در نظر بگیرید. تا همین اواخر ، WPA2 توصیه استاندارد برای محافظت مناسب بود ، اما WPA3 طبیعتاً پیشرفته تر است. تحت هیچ شرایطی نباید از گزینه WEP استفاده کنید.
یک قدم اساسی دیگر که باید برداشته شود ، بروزرسانی سیستم عامل است. از آنجا که هکرها همچنان به یافتن آسیب پذیری های جدید در دستگاه ها ، تولید کنندگان لکه هایی را برای تأمین امنیت دستگاه منتشر می کنند. احتمالاً روتر با گزینه "بروزرسانی خودکار سیستم عامل" برای این کار بهترین است.
خاموش کردن ویژگی های ناخواسته در روتر نیز به امنیت آن کمک می کند. امکاناتی مانند Remote Management یا Remote Management یا Universal Plug and Play (UPnP) ممکن است به طور پیش فرض روشن شود ، اما ممکن است شما از آن استفاده نکنید. اینها می توانند به هکرها کمک کنند تا به سیستم شما دسترسی پیدا کنند. بنابراین ، مگر اینکه از دستگاههایی استفاده کنید که به ویژگیهایی مانند UPnP نیاز دارند ، آن را خاموش کنید.
علاوه بر اینها ، یک قدم واضح که اکثر مردم برداشته نمی دارند  ، تغییر رمزعبور پیش فرض است. تولید کنندگان روش های زیادی را برای ایجاد تغییر در رمز عبور پیش فرض به وجود آورده اند ، اما هنوز دستگاه هایی وجود دارند که ایمن نیستند زیرا رمز آنها این است که در کارخانه تنظیم شده است.


محافظت در برابر آسیب پذیری های دوربین IP
افزایش قیمت مناسب و سهولت در نصب بسیاری از افراد را به خرید دوربین های خانگی هوشمند سوق داده است. با این حال ، این سهولت در مورد هکرهای احتمالی نیز گسترش می یابد زیرا برخی از آسانترین محصولات برای نصب به راحتی قابل استفاده هستند.
برخی از مراحل محافظت از دوربین های امنیتی خانگی مبتنی بر IP ممکن است شبیه به مواردی باشد که به منظور ایمن سازی روتر ساخته شده اند. به عنوان مثال ، تغییر رمز عبور پیش فرض برای محافظت از یک دوربین نیز ضروری است. به همین ترتیب ، شما باید سیستم عامل دوربین را به روز کنید.
اما مهمترین اقدامی که می توانید انجام دهید ، خرید دوربینی است که امکان تأیید هویت دو مرحله ای را داشته و از آن استفاده کنید. هنگامی که ویژگی تأیید اعتبار دو مرحله ای را فعال می کنید ، سیستم رمزعبور یک بار (OTP) را به تلفن یا ایمیل شما ارسال می کند. برای ورود به سیستم باید از این OTP به همراه رمز عبور خود استفاده کنید. بنابراین حتی اگر یک هکر بتواند رمز عبور شما را بدست بیارد  ، آنها نمی توانند بدون گرفتن OTP به دوربین دسترسی پیدا کنند.


سطر آخر 
به طور خلاصه ، هیچ دوربینی غیرقابل حل نیست. فقط قدم هایی وجود دارد که دوربین تا حد ممکن آسیب پذیر باشد. بهترین بخش این است که بسیاری از این مراحل ساده ذکر شده در این مقاله ، از حمایت مناسب برخوردار می شوند. با آنها ، می توانید مطمئن باشید که هنگام کار از خانه ، اطلاعات و حریم خصوصی شما دست نخورده باقی مانده است.
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
بهترین روش ها برای تجزیه و تحلیل ویدیو در حمل و نقل عمومی
 ۰۸ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

بهترین روش ها برای تجزیه و تحلیل ویدیو در حمل و نقل عمومی

تجزیه و تحلیل ویدیو در عمودهای مختلف به بخشی جدایی ناپذیر از سیستم های نظارت تصویری تبدیل شده است. در حمل و نقل عمومی ، ادغام تجزیه و تحلیل ویدئو به دلیل دشواری های اجرای آنها ، کمی کندتر است. با این حال ، اپراتورهای بیشتر و بیشتر امکان استفاده از تجزیه و تحلیل برای امنیت فعال ...  ادامه مطلب 
Johnson Controls مدیریت مدرن Metasys 10.0 را منتشر کرد
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

Johnson Controls مدیریت مدرن Metasys 10.0 را منتشر کرد

Johnson Controls از عرضه Metasys 10.0 که برای ارائه مدیریت واحد تر ساختمان طراحی شده است ، خبر داد. این آخرین نسخه Metasys اتوماسیون ساختمان دقیق تر ، پاسخ سریعتر به آلارم های حساس و یکپارچه سازی های جدید با سیستم های تشخیص حریق ، امنیت و روشنایی را در اختیار کارکنان تاسیسات قرار داده است - همه اینها از یک ...  ادامه مطلب 
ژاپن در توسعه هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه عقب است: گزارش
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

ژاپن در توسعه هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه عقب است: گزارش

بر اساس گزارش "هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه" منتشر شده توسط Tractica در حالی که ژاپن در زمینه رباتیک پیشرو بوده است ، دستیابی به هوش مصنوعی تا حدودی به تأخیر افتاده است. با وجود این واقعیت که ژاپن یکی از بزرگترین بودجه تحقیق و توسعه در جهان را دارد (سالانه 165 میلیارد دلار ...  ادامه مطلب 
آمازون الکسا از مهارت های صوتی طولانی تر و تکنیک های خودآموزی پشتیبانی می کند
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

آمازون الکسا از مهارت های صوتی طولانی تر و تکنیک های خودآموزی پشتیبانی می کند

آمازون الکسا به روزرسانی های جدیدی را برای توسعه دهنده شخص ثالث منتشر کرده است ، از جمله زمان مهارت صوتی طولانی تر و توانایی یادگیری خودکار ، که می تواند موارد استفاده بیشتری را برای دستیار صوتی به همراه داشته باشد. آمازون محدودیت زمانی مهارت صوتی را از ...  ادامه مطلب 
راه حل انرژی خانه Sense با Google Assistant ادغام می شود
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

راه حل انرژی خانه Sense با Google Assistant ادغام می شود

سنس ، سنسور بست آن در صفحه برق میزان مصرف برق را کنترل می کند و کنترل برنامه لوازم خانگی را امکان پذیر می کند ، اعلام کرد که دستگاه آن اکنون با دستیار Google و همچنین پلاگین های هوشمند Belkin Wemo و TP-Link Kasa سازگار است. کاربران دستیار Google اکنون می توانند دستوراتی مانند "از Sense بپرسید اگر اجاق من ...  ادامه مطلب