نصب دوربین مدار بسته | آموزش نصب دوربین مداربسته

نصب دوربین مدار بسته | آموزش نصب دوربین مداربسته
تاریخ:
۲۵ خرداد ۱۴۰۰

نصب دوربین مداربسته یکی از مسائلی است که باید حتما" به صورت اصولی انجام شود. اگر شما علاقه مند به یادگیری مراحل نصب دوربین مداربسته هستید لازم است در دوره های آموزشی آن شرکت نمایید. امروزه مراکز مختلفی این دوره‌ها را برای شما کاربران عزیز برگزار می‌کنند. اما اگر شما هم از کاربرانی هستید که وقت کافی برای شرکت در این دوره های آموزشی را ندارید پیشنهاد میکنیم که حتما این مطلب را تا انتها دنبال نمائید تا تمام مراحل نصب دوربین مداربسته را به صورت کاربردی یاد بگیرید. در این مطلب از حفاظت کالا به بررسی نکات لازم درباره نصب دوربین مداربسته، طریقه نصب دوربین مداربسته و تهیه نقشه برای نصب دوربین مداربسته برای شما عزیزان می‌پردازیم. اگر میخواهید همه چیز را در مورد نصب دوربین مداربسته بدانید، تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

 

به دوربین هایی که در یک محل نصب می گردد تا از یک محیط مشخص شده برای آن ها عملیات ضبط تصاویر و ارائه ی آن به صورت لحظه ای را انجام دهند دوربین مدار بسته گفته می شود. دوربین های مدار بسته امروزه در مدل های مختلف و با کیفیت های گوناگون در دسترس می باشند و افراد می توانند برای خرید آن ها به نمایندگی ها و همچنین فروشگاه های معتبر مراجعه نمایند و نسبت به نصب دوربین مدار بسته در محل های مورد نیاز خود اقدام کنند.

از دوربین های مدار بسته بیش تر برای تامین امنیت و همچنین افزایش سطح امنیت استفاده می گردد. گفتنی است که وظیفه ی دوربین مداربسته با کیفیت صرفا در موارد امنیتی نمی باشد و برای موارد مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. برای مثال یکی از کاربرد های این نوع از دوربین ها در ویدئو کنفرانس ها می باشد که در نوع خود بسیار جالب توجه می باشد. 
 نصب-دوربین-مداربسته-حفاظت کالا  در اکثر مواردی که از دوربین های مدار بسته استفاده می گردد، افراد انتظار دارند تا وظیفه ی ثبت تصاویر و ارائه ی لحظه ای آن ها به اتاق کنترل به بهترین صورت ممکن انجام شود. یک دوربین مداربسته زمانی می تواند رضایت مصرف کننده ی خود را جلب کند که وظیفه ی خود را به نحو احسن و بدون ایراد و درد سر خاصی انجام دهد.

در یک جمع بندی کلی باید بگوییم که دوربین های مدار بسته در افزایش سطح امنیت محل کار ها و همچنین دیگر موارد وظایف خود را به خوبی انجام می دهند و بسیاری از مشکلات و همچنین کار های نیروی انسانی را آسان می کنند و از این نظر سبب راحتی افراد می گردند. در نتیجه می توانید برای رفع نیاز خود از دوربین مداربسته مورد نیاز خود استفاده های بسیار بهینه ای داشته باشید.
 
 

نصب دوربین مدار بسته با توجه به وظایف آن دارای تفاوت هایی می باشد. این تفاوت ها مربوط با مکان نصب و همچنین ابزار های به کار رفته می باشد که تکنسین های اعزامی به محل شما در ارتباط با آن اطلاعاتی را ارائه خواهند کرد. اما نکته ای که وجود دارد این است که این تفاوت ها در نصب دوربین مدار بسته بسیار کم می باشند و اکثرا دارای یک چهارچوب خاصی برای نصب می باشند و تنها در برخی موارد فرعی با یکدیگر تفاوت هایی را دارا می باشند.
طریقه نصب دوربین مداربسته شامل مراحلی است که در این قسمت هر یک از این مراحل را به صورت خلاصه برای شما عزیزان ارائه کرده ایم.
گام اول:  تهیه نقشه
در این مرحله باید با توجه به نقشه منطقه مورد نظر یک نقشه کاربردی و مناسب برای اجرای دوربین های مداربسته خود طراحی کنید.
گام دوم: انتخاب تجهیزات مناسب
شما میتوانید با استفاده از مختصات نقشه تهیه شده، هر یک از لوازم مورد نیاز خود را مشخص نمائید.
گام سوم: تعیین محل مناسب برای نصب تجهیزات
در این مرحله شما باید با توجه به نقشه تهیه شده، محل مناسبی را برای نصب تجهیزات مختلف تهیه شده مانند: دوربین‌ها، کابل‌ها و دستگاه‌های DVR و غیره انتخاب کنید.
گام چهارم: کابل‌کشی و برقرار کردن مدارها
در این مرحله شما باید با توجه به نوع دوربین‌ها و سیستم کاری مربوط به آنها از کابل و مدار خاصی که مربوط به آنهاست، استفاده کنید.
گام پنجم: اجرای تنظیمات دوربین مدار بسته
پس از اینکه از نصب صحیح دوربین‌ها مطمئن شدید، می توانید زاویه دید دوربین‌ها و سایر تنظیمات مربوط به دوربین های مدار بسته را با توجه به نیاز خود اجرا نمائید.

تهیه نقشه برای نصب دوربین مداربسته

به منظور تهیه نقشه برای نصب دوربین مداربسته شما می توانید از نرم افزارهای مختلفی استفاده کنید که در این قسمت تعدادی از این نرم افزارها را برای شما عزیزان به صورت خلاصه و کاربردی معرفی کرده ایم.

 • CONCEPT DRAW
این نرم افزار امکان طراحی سیستم های دوربین مدار بسته را برای افراد عادی و غیر متخصص فراهم می کند.
 • MICROSOFT OFFICE
این نرم افزار یکی از زیر مجموعه های مجموعه نرم افزار OFFICE است و دسترسی آن بسیار ساده می باشد. با استفاده از این نرم افزار شما می توانید به راحتی مجموعه ای از شکل های و علائم مرتبط با نقشه کشی و سیستم های حفاظتی را داشته باشید.
 • AUTO CAD ELECTRICAL
این نرم افزار بالا امکان تهیه نقشه های به مراتب حرفه ای تر را برای شما فراهم می کند.
 • IP VIDEO SYSTEM DESIGNTOOL

این نرم افزار یکی از تخصصی ترین نرم افزارهای حرفه ای مرتبط با امور نقشه کشی سیستم دوربین های مدار بسته است. تمامی جزئیات مربوط به نقشه کشی در این نرم افزار قابل اضافه کردن است.

 

آموزش نصب دوربین مداربسته؟

 

آموزش نصب دوربین مداربسته برای تکنسین هایی که قصد کار کردن در نمایندگی های دوربین های مدار بسته را دارند توسط خوده شرکت ها و همچنین برخی کلاس ها ارائه می گردد و افراد می توانند برای فراگیری و آموزش چگونگی نصب دوربین مدار بسته از این راه ها اقدام نموده و پس از طی دوره های مخصوص نسبت به انجام کار در نمایندگی های مد نظر اقدام نمایند.

 

بیشتر بخوانیم : خرید دوربین مداربسته
 


 نصب دوربین مخفی کوچک در منزل
 

امروزه یکی از دغدغه های افراد برای افزایش امنیت منزل خود نصب دوربین مخفی کوچک در منزل شان می باشد که بنا به دلیل های مختلف افراد خواهان این امر می باشند. نوع نصب دوربین مخفی کوچک در منزل نیز همانند دیگر دوربین ها می باشد و صرفا مکان نصب آن دارای تفاوت هایی است و دیگر موارد نصب این مدل از دوربین ها که به دوربین مخفی معروف هستند تفاوت خاصی با دیگر دوربین ها ندارد.
 

نصب برنامه دوربین مداربسته روی گوشی؟

پس از نصب دوربین مدار بسته خریداری شده توسط تکنسین های اعزامی در صورتی که دوربین مدار بسته شما از نرم افزار مخصوص برای اجرا بر روی گوشی های هوشمند برخوردار باشد تکنسین اعزامی عملیات نصب برنامه دوربین مداربسته روی گوشی را برای شما انجام خواهد داد و راهنمایی های کاملی را برای شما ارائه خواهد کرد.

 

 هزینه نصب دوربین مداربسته؟  

به دلیل این که دوربین مداربسته در یک مدل ارائه نمی گردد و دارای مدل های منحصر به فردی می باشد نمی توان قیمت مشخصی را برای دوربین مدار بسته ی مد نظر شما ارائه کرد. علت ساخت مدل های مختلف دوربین های مدار بسته این است که نیاز افراد با یکدیگر متفاوت است و می بایست به آن توجه ویژه ای کرد. افراد می توانند با توجه به نیاز خود و همچنین مدل مد نظر خود به نمایندگی های معتبر فروش دوربین مداربسته مراجعه نموده و از قیمت های دقیق و مقرون به صرفه مطلع شوند.

مورد دیگری که وجود دارد این است که به دلیل وجود نوسانات شدید در بازار ارز و همچنین وارداتی بودن اکثر دوربین های مدار بسته، شاهد نوسانات قیمت دوربین مداربسته با کیفیت، تحت تاثیر نوسانات قیمت ارز می باشیم. در نتیجه ممکن است قیمت تاریخ امروز با قیمت یک ماه بعد تفاوت های بسیاری را داشته باشد که این مشکل در کشور برای همه ی محصولات وارداتی حاکم است.

 نصب-دوربین-مداربسته-حفاظت کالا


 

بیشتر بخوانیم : دوربین مداربسته چیست؟

 
توصیه ای که داریم این است که افراد بهتر است برای خرید دوربین مدار بسته ی مورد نیاز خود حتما به فروشگاه های معتبر و یا نمایندگی های معتبر مراجعه نمایند و خرید خود را از آن ها انجام دهند. علت این توصیه آن است که این مراکز به هیچ عنوان اجناس فیک و یا تقلبی برای مشتری ارائه نمی کنند و در کنار آن هزینه های نا معقول برای دوربین های مدار بسته دریافت نمی کنند و قیمت واقعی جنس اورجینال را از مشتری دریافت و از آن ها کسب رضایت می کنند.
برخی از شرکت ها و نمایندگی ها به عنوان ارائه ی خدمات پس از فروش برای مشتریان خود نصب دوربین مدار بسته
را به صورت رایگان ارائه می کنند و هزینه نصب دوربین مداربسته توسط آن ها دریافت نمی شود. به این ترتیب که پس از خریداری دوربین مدار بسته برای نصب دوربین مدار بسته ی خریداری شده توسط شرکت مد نظر تکنسین هایی جهت ارائه ی خدمات به آدرس ارائه شده توسط مشتری در اسرع وقت اعزام می شوند تا عملیات نصب دوربین مدار بسته را به بهترین وجه ممکن انجام دهند.

جمع بندی

در این مقاله تلاش کردیم تمامی نکات ضروری و مورد نیاز در مورد نصب دوربین مداربسته  را برای شما عزیزان ارائه کنیم. شما می توانید با انجام گام به گام مراحل نصب دوربین مداربسته و تهیه نقشه برای نصب دوربین با استفاده از نرم افزارهای معرفی شده به راحتی دوربین های مداربسته را در مکانهای موردنظر خود نصب نمائید.  همچنین اگر برای انتخاب محصول موردنظر خود با قیمت مناسب مردد هستید. پیشنهاد ویژه ما به شما عزیزان مراجعه به سایت حفاظت کالا به نشانی www.hefazatkala.com است. حفاظت کالا به عنوان یکی از مراجع فروش آنلاین انواع دوربین مداربسته و یکی از معتبرترین مراجع فروش انواع دوربین مداربسته محسوب می شود. شما می توانید با مراجعه به سایت حفاظت کالا به منظور بهترین انتخاب با توجه به نیازها و اولویتهای خود، ابتدا از نکات تخصصی ارائه شده در این سایت استفاده نمائید و سپس محصول موردنظر خود را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت انتخاب کرده و با آرامش خاطر سفارشات خود را در این سایت قطعی نمائید.

لطفا" نظرات و تجربیات خود را در بخش دیدگاه با ما در میان بگذارید.

 


 

سوالات متداول


آموزش نصب دوربین مداربسته؟

آموزش نصب دوربین مداربسته برای تکنسین هایی که قصد کار کردن در نمایندگی های دوربین های مدار بسته را دارند توسط خوده شرکت ها و همچنین برخی کلاس ها ارائه می گردد و افراد می توانند برای فراگیری و آموزش چگونگی نصب دوربین مدار بسته از این راه ها اقدام نموده و پس از طی دوره های مخصوص نسبت به انجام کار در نمایندگی های مد نظر اقدام نمایند.


هزینه نصب دوربین مداربسته؟

به دلیل این که دوربین مداربسته در یک مدل ارائه نمی گردد و دارای مدل های منحصر به فردی می باشد نمی توان قیمت مشخصی را برای دوربین مدار بسته ی مد نظر شما ارائه کرد. علت ساخت مدل های مختلف دوربین های مدار بسته این است که نیاز افراد با یکدیگر متفاوت است و می بایست به آن توجه ویژه ای کرد. افراد می توانند با توجه به نیاز خود و همچنین مدل مد نظر خود به نمایندگی های معتبر فروش دوربین مداربسته مراجعه نموده و از قیمت های دقیق و مقرون به صرفه مطلع شوند.

نصب دوربین مخفی کوچک در خانه؟

امروزه یکی از دغدغه های افراد برای افزایش امنیت منزل خود نصب دوربین مخفی کوچک در منزل شان می باشد که بنا به دلیل های مختلف افراد خواهان این امر می باشند. نوع نصب دوربین مخفی کوچک در منزل نیز همانند دیگر دوربین ها می باشد و صرفا مکان نصب آن دارای تفاوت هایی است و دیگر موارد نصب این مدل از دوربین ها که به دوربین مخفی معروف هستند تفاوت خاصی با دیگر دوربین ها ندارد.

 

دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
 _    _____    
(_)   | _ |    
 _ _ __ | |_| | _ __ 
| || '__|\____ || '_ \ 
| || |  .___/ /| |_) |
|_||_|  \____/ | .__/ 
        | |  
        |_|  
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
بهترین روش ها برای تجزیه و تحلیل ویدیو در حمل و نقل عمومی
 ۰۸ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

بهترین روش ها برای تجزیه و تحلیل ویدیو در حمل و نقل عمومی

تجزیه و تحلیل ویدیو در عمودهای مختلف به بخشی جدایی ناپذیر از سیستم های نظارت تصویری تبدیل شده است. در حمل و نقل عمومی ، ادغام تجزیه و تحلیل ویدئو به دلیل دشواری های اجرای آنها ، کمی کندتر است. با این حال ، اپراتورهای بیشتر و بیشتر امکان استفاده از تجزیه و تحلیل برای امنیت فعال ...  ادامه مطلب 
Johnson Controls مدیریت مدرن Metasys 10.0 را منتشر کرد
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

Johnson Controls مدیریت مدرن Metasys 10.0 را منتشر کرد

Johnson Controls از عرضه Metasys 10.0 که برای ارائه مدیریت واحد تر ساختمان طراحی شده است ، خبر داد. این آخرین نسخه Metasys اتوماسیون ساختمان دقیق تر ، پاسخ سریعتر به آلارم های حساس و یکپارچه سازی های جدید با سیستم های تشخیص حریق ، امنیت و روشنایی را در اختیار کارکنان تاسیسات قرار داده است - همه اینها از یک ...  ادامه مطلب 
ژاپن در توسعه هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه عقب است: گزارش
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

ژاپن در توسعه هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه عقب است: گزارش

بر اساس گزارش "هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه" منتشر شده توسط Tractica در حالی که ژاپن در زمینه رباتیک پیشرو بوده است ، دستیابی به هوش مصنوعی تا حدودی به تأخیر افتاده است. با وجود این واقعیت که ژاپن یکی از بزرگترین بودجه تحقیق و توسعه در جهان را دارد (سالانه 165 میلیارد دلار ...  ادامه مطلب 
آمازون الکسا از مهارت های صوتی طولانی تر و تکنیک های خودآموزی پشتیبانی می کند
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

آمازون الکسا از مهارت های صوتی طولانی تر و تکنیک های خودآموزی پشتیبانی می کند

آمازون الکسا به روزرسانی های جدیدی را برای توسعه دهنده شخص ثالث منتشر کرده است ، از جمله زمان مهارت صوتی طولانی تر و توانایی یادگیری خودکار ، که می تواند موارد استفاده بیشتری را برای دستیار صوتی به همراه داشته باشد. آمازون محدودیت زمانی مهارت صوتی را از ...  ادامه مطلب 
راه حل انرژی خانه Sense با Google Assistant ادغام می شود
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

راه حل انرژی خانه Sense با Google Assistant ادغام می شود

سنس ، سنسور بست آن در صفحه برق میزان مصرف برق را کنترل می کند و کنترل برنامه لوازم خانگی را امکان پذیر می کند ، اعلام کرد که دستگاه آن اکنون با دستیار Google و همچنین پلاگین های هوشمند Belkin Wemo و TP-Link Kasa سازگار است. کاربران دستیار Google اکنون می توانند دستوراتی مانند "از Sense بپرسید اگر اجاق من ...  ادامه مطلب