دوربین وارم لایت | تفاوت دوربین وارم لایت و استارلایت

دوربین وارم لایت | تفاوت دوربین وارم لایت و استارلایت
تاریخ:
۲۵ خرداد ۱۴۰۰

دوربین وارم لایت به منظور افزایش امنیت محیط در مکانهای مختلف نصب می گردد. به طور کلی نحوه دید در شب دوربینهای مداربسته همیشه یکی از دغدغه های طراحان این نوع از دوربینها بوده است. با توجه به اهمیت این مسئله در نسلهای دو و‌سه دوربینهای مداربسته قابلیت دید در شب اضافه شد. این قابلیت مهم باعث افزایش امینت برای محیط نصب شده گردید. از طرفی تصویر سیاه و سفید دوربینهای مدار بسته یکی از مشکلات دید در شب بود و به همین دلیل طراحان برای دید در شب‌ دوربینی به نام دوربین وارم لایت را طراحی کردند که رنگی باشد. در این مطلب از حفاظت کالا به بررسی نکات لازم درباره دوربین وارم لایت، تکنولوژی دوربین های وارم لایت برای شما عزیزان می‌پردازیم. اگر میخواهید همه چیز را در مورد دوربین وارم لایت بدانید، تا انتهای مقاله همراه ما باشید.


نکته ای که در ساخت دوربین های مدار بسته وجود دارد این است که هدف اول ساخت این مدل از دوربین ها تامین امنیت و همچنین افزایش امنیت یک محل و یا نظارت بر آن محل می باشد. دوربین های مدار بسته نسل اولی نمی توانستند در شب ها که نوری در محل وجود نداشت تصاویر مناسبی را در اختیار کاربران قرار دهند و از این نظر دچار ایراد و عیب بودند و به همین دلیل شاهد ساخت دوربین وارم لایت شدیم.

 

 
 دوربین-مداربسته-وارم-لایت-حفاظت کالا  با گذشت زمان و ایده هایی که به ذهن سازندگان دوربین های مدار بسته آمد شاهد ساختن دوربین وارم لایت شدیم که مناسب برای ارائه ی تصاویر در شب های بدون نور می باشند. به صورت واضح تر باید بگوییم که به دوربین هایی که قابلیت دید در شب به صورت رنگی را دارا می باشند، دوربین وارم لایت می گویند که دارای ویژگی های بسیار منحصر به فردی می باشند.
گفتنی است که از جمله دیگر علت هایی که سبب شد دوربین وارم لایت توسط سازندگان و برند های مختلف به تولید برسد، رنگ سیاه سفید تصاویری بود که توسط دوربین های دید در شب اولیه برای کاربران ارائه می شد و دارای کیفیت چندان مناسبی نبود. اما دوربین های فوق می توانند با استفاده از تاباندن نور کاملا طبیعی به محیط سبب ارائه ی تصاویر بسیار با کیفیت برای افراد شوند.
افراد می توانند برای خرید این مدل از دوربین های مدار بسته به نمایندگی های معتبر و همچنین فروشگاه های معتبر مراجعه نمایند چرا که این مدل از دوربین ها دارای ویژگی هایی است که بهتر است افراد در مراکز معتبر و مخصوص در ارتباط با آن مشاوره بگیرند تا بتوانند به هدف خود به صورت تمام کمال با استفاده از این نوع دوربین ها برسند برای مثال برای دریافت پاسخ مناسب برای سوال دوربین وارم لایت چیست؟ می بایست به این مراکز مراجعه شود.
  

 
بیشتر بخوانیم : دوربین مداربسته ahd 

تفاوت دوربین وارم لایت و استارلایت 


تفاوت وارم لایت و استار لایت در نوع نظارت آن ها بر اساس نور موجود در محل می باشد. به این ترتیب که در دوربین وارم لایت نیازی به وجود نور در محیط نیست چرا که این مدل از دوربین ها با تاباندن نور طبیعی از طریق منبع خود به محیط می توانند تصاویر بسیار خوبی را برای کاربران و نظارت کننده ها ارسال کنند که در این مورد وظیفه ی خود را به خوبی انجام می دهند.

اما دوربین های استار لایت توانایی تاباندن نور به محیط را دارا نمی باشند. کارکرد دوربین استار لایت برای محیط های کم نور است و می توانند در محیط هایی که نور بسیار کمی وجود دارد برای کاربران خود تصاویر بسیار فوق العاده ای را جهت بررسی و همچنین نظارت ارسال کنند.
در یک جمع بندی کلی می توانیم بگوییم که تفاوت وارم لایت و استار لایت در نوردهی آن ها به محیط می باشد که وارم لایت این قابلیت را دارا می باشد و استار لایت از این قابلیت برخوردار نیست و در محیط هایی با نور بسیار کم کاربرد دارد.

انواع دوربین وارم لایت

دوربین وارم لایت اکثرا از نوع دوربین های بولت می باشد و اندازه ی نسبتا کوچکی را دارا می باشد. همچنین علاوه بر دوربین های بولت و یا گلوله مانند دوربین های وارم لایت از نوع دام نیز موجود هستند. دوربین های فوق دارای ویژگی های نسبتا یکسانی هستند و در برخی موارد که تخصصی می باشند دارای تفاوت هایی هستند که سبب منحصر به فرد شدن قیمت آن ها می شود.
 
 برای مثال نوعی از دوربین های وارم لایت دارای میزان برد دید در شب 20 متری و بعضی از آن ها دارای برد 30 متری هستند. از جمله دیگر مواردی که تفاوت در آن ها سبب تفاوت در قیمت دوربین وارم لایت می گردد وضوح تصاویر ارسالی توسط دوربین فوق است که می تواند 4 مگاپیکسلی و 5 مگاپیکسلی و یا کم تر از این مقدار و یا بیش تر از این مقدار باشد.
افراد می توانند برای خرید انواع دوربین وارم لایت به نمایندگی های معتبر مراجعه کنند و با ارائه اهداف و خواسته های خود از مشاوره های تکنسین های نمایندگی فوق بهره مند شده و بهترین دوربین برای رسیدن به هدف های خود را با قیمت کاملا مناسب خریداری نمایند.
دوربین-مداربسته-وارم-لایت-حفاظت کالا
 

 

 

بیشتر بخوانیم : بیشترین اشتباه صاحبان برند

 

مزایا و معایب دوربین وارم لایت

مزایا و معایب دوربین وارم لایت در صورتی که انتخاب درستی توسط افراد صورت بگیرد به این ترتیب می شود که مزیت ها بیش تر به چشم می خورند و معایب بسیار کم رنگ می شوند. یکی از بزرگ ترین مزیت های دوربین وارم لایت این است که این دوربین ها تصاویر با وضوح بیش تر را برای کاربران همراه با جزئیات دقیق تر و در کنار آن کیفیت بیش تر در مقایسه با دوربین های دید در شب عادی ارائه می کنند.

یکی از ایراد هایی که می تواند به دوربین وارم لایت وارد باشد این است که به دلیل تاباندن نور طبیعی به محیط نمی توان از آن ها در هر مکانی استفاده نمود. برای مثال افراد نمی توانند از این دوربین ها در مکان هایی که دوربین مدار بسته نباید در دید باشد استفاده کنند. برای مثال نمی توان از دوربین وارم لایت در اتاق خواب استفاده نمود.

 دوربین-مداربسته-وارم-لایت-حفاظت کالا

 تکنولوژی دوربین وارم لایت از چیست؟ و آیا تکنولوژی به کار رفته برای دوربین وارم لایت مناسب است؟

نام دقیق تکنولوژی دوربین های وارم لایت با عنوان full color night vision می باشد. این نوع دوربین ها به دوربینهای مداربسته وارملایت در دنیا شناخته می شوند. در تکنولوژی دوربین های وارم لایت بجای ال ای دی های مادون قرمز از ال‌ای دی های ultra-bright array LED استفاده شده است. با توجه به اینکه
 
این ال ای دی ها برای نوردهی طبیعی در محیط مورد استفاده قرار می گیرند تا‌ بتوانند با تاباندن نور‌ طبیعی در‌محیط نصب شده در‌شب ‌نور کافی‌‌ برای تصویر برداری را تامین نمایند. به طور کلی تکنولوژی استفاده شده در دید در شب برای دوربین های وارم لایت متفاوت با دوربین های مادون قرمز  است. در این دوربین ها نور محیط از طریق خود ایمیج سنسورimage sensor شناسایی می گردد و میزان نور ال ای دی را نسبت به نور محیط تنظیم می کند. در نتیجه شما نیازی به ای آر کات ندارید در حالیکه در دوربین های مداربسته معمولی که دارای قابلیت دید در شب سیاه سفید هستند از سنسور موجود در ای آر نور محیط، شناسایی می شود و سپس فرمان از طریق آی آر کات ارسال  گردیده و آی آر ها روشن خواهند شد.

تکنولوژی دوربین وارم لایت بسیار پیشرفته و به روز می باشد به این ترتیب که به جای استفاده از ال ای دی های مادون قرمز برای این دوربین از ال ای دی های مخصوص برای تاباندن نور طبیعی به محیط استفاده شده است که سبب می گردد نور لازم برای ارائه ی تصاویر توسط دوربین وارم لایت تامین شود.

استفاده از این تکنولوژی و همچنین کارکرد آن برای دوربین وارم لایت کاملا مناسب می باشد و افراد می توانند از آن ها استفاده های بسیار بهینه ای داشته باشند و از این دوربین برای رسیدن به اهداف خود استفاده های کاملا هوشمندانه ای داشته باشند.

 

در این مقاله تلاش کردیم تمامی نکات ضروری و مورد نیاز در مورد دوربین وارم لایت و تکنولوژی دوربین های وارم لایت را برای شما عزیزان ارائه کنیم. اگر برای انتخاب محصول موردنظر خود با قیمت مناسب مردد هستید. پیشنهاد ویژه ما به شما عزیزان مراجعه به سایت حفاظت کالا به نشانی www.hefazatkala.com است. حفاظت کالا به عنوان یکی از مراجع فروش آنلاین انواع دوربین مداربسته و یکی از معتبرترین مراجع فروش انواع دوربین مداربسته محسوب می شود. شما می توانید با مراجعه به سایت حفاظت کالا به منظور بهترین انتخاب با توجه به نیازها و اولویتهای خود، ابتدا از نکات تخصصی ارائه شده در این سایت استفاده نمائید و سپس محصول موردنظر خود را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت انتخاب کرده و با آرامش خاطر سفارشات خود را در این سایت قطعی نمائید.

لطفا" نظرات و تجربیات خود را در بخش دیدگاه با ما در میان بگذارید.

 
 

سوالات متداول 

 

1.دوربین مداربسته وارم لایت چیست؟

هدف اول ساخت این مدل از دوربین ها تامین امنیت و همچنین افزایش امنیت یک محل و یا نظارت بر آن محل می باشد. دوربین های مدار بسته نسل اولی نمی توانستند در شب ها که نوری در محل وجود نداشت تصاویر مناسبی را در اختیار کاربران قرار دهند و از این نظر دچار ایراد و عیب بودند و به همین دلیل شاهد ساخت دوربین وارم لایت شدیم.

 

2.مزایای دوربین وارم لایت چیست؟

 

یکی از بزرگ ترین مزیت های دوربین وارم لایت این است که این دوربین ها تصاویر با وضوح بیش تر را برای کاربران همراه با جزئیات دقیق تر و در کنار آن کیفیت بیش تر در مقایسه با دوربین های دید در شب عادی ارائه می کنند.

 

3.تفاوت دوربین وارم لایت و استارلایت؟

 

تفاوت دوربین وارم لایت و استارلایت  تفاوت وارم لایت و استار لایت در نوع نظارت آن ها بر اساس نور موجود در محل می باشد. به این ترتیب که در دوربین وارم لایت نیازی به وجود نور در محیط نیست چرا که این مدل از دوربین ها با تاباندن نور طبیعی از طریق منبع خود به محیط می توانند تصاویر بسیار خوبی را برای کاربران و نظارت کننده ها ارسال کنند که در این مورد وظیفه ی خود را به خوبی انجام می دهند.

دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
بهترین روش ها برای تجزیه و تحلیل ویدیو در حمل و نقل عمومی
 ۰۸ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

بهترین روش ها برای تجزیه و تحلیل ویدیو در حمل و نقل عمومی

تجزیه و تحلیل ویدیو در عمودهای مختلف به بخشی جدایی ناپذیر از سیستم های نظارت تصویری تبدیل شده است. در حمل و نقل عمومی ، ادغام تجزیه و تحلیل ویدئو به دلیل دشواری های اجرای آنها ، کمی کندتر است. با این حال ، اپراتورهای بیشتر و بیشتر امکان استفاده از تجزیه و تحلیل برای امنیت فعال ...  ادامه مطلب 
Johnson Controls مدیریت مدرن Metasys 10.0 را منتشر کرد
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

Johnson Controls مدیریت مدرن Metasys 10.0 را منتشر کرد

Johnson Controls از عرضه Metasys 10.0 که برای ارائه مدیریت واحد تر ساختمان طراحی شده است ، خبر داد. این آخرین نسخه Metasys اتوماسیون ساختمان دقیق تر ، پاسخ سریعتر به آلارم های حساس و یکپارچه سازی های جدید با سیستم های تشخیص حریق ، امنیت و روشنایی را در اختیار کارکنان تاسیسات قرار داده است - همه اینها از یک ...  ادامه مطلب 
ژاپن در توسعه هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه عقب است: گزارش
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

ژاپن در توسعه هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه عقب است: گزارش

بر اساس گزارش "هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه" منتشر شده توسط Tractica در حالی که ژاپن در زمینه رباتیک پیشرو بوده است ، دستیابی به هوش مصنوعی تا حدودی به تأخیر افتاده است. با وجود این واقعیت که ژاپن یکی از بزرگترین بودجه تحقیق و توسعه در جهان را دارد (سالانه 165 میلیارد دلار ...  ادامه مطلب 
آمازون الکسا از مهارت های صوتی طولانی تر و تکنیک های خودآموزی پشتیبانی می کند
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

آمازون الکسا از مهارت های صوتی طولانی تر و تکنیک های خودآموزی پشتیبانی می کند

آمازون الکسا به روزرسانی های جدیدی را برای توسعه دهنده شخص ثالث منتشر کرده است ، از جمله زمان مهارت صوتی طولانی تر و توانایی یادگیری خودکار ، که می تواند موارد استفاده بیشتری را برای دستیار صوتی به همراه داشته باشد. آمازون محدودیت زمانی مهارت صوتی را از ...  ادامه مطلب 
راه حل انرژی خانه Sense با Google Assistant ادغام می شود
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

راه حل انرژی خانه Sense با Google Assistant ادغام می شود

سنس ، سنسور بست آن در صفحه برق میزان مصرف برق را کنترل می کند و کنترل برنامه لوازم خانگی را امکان پذیر می کند ، اعلام کرد که دستگاه آن اکنون با دستیار Google و همچنین پلاگین های هوشمند Belkin Wemo و TP-Link Kasa سازگار است. کاربران دستیار Google اکنون می توانند دستوراتی مانند "از Sense بپرسید اگر اجاق من ...  ادامه مطلب