انواع دوربین مداربسته | انواع دوربین مدار بسته کوچک

انواع دوربین مداربسته | انواع دوربین مدار بسته کوچک
تاریخ:
۱۸ خرداد ۱۴۰۰

انواع دوربین مداربسته با توجه به کاربری، ساختار و مشخصات فنی آنها در 4 دسته تقسیم بندی می شود. همچنین این دوربین‌ها را میتوان به گروه‌های مختلفی مانند دوربین‌های آنالوگ، دوربین‌های دیجیتال و دوربین‌های تحت شبکه تقسیم نمود. در این مطلب از حفاظت کالا به بررسی نکات لازم در انواع دوربین مداربسته برای شما عزیزان می‌پردازیم. اگر میخواهید همه چیز را در مورد انواع دوربین مداربسته و انواع دوربین مداربسته براساس بدنه دوربین مانند دوربین مداربسته دام ، چشم ماهی بدانید، تا انتهای مقاله همراه ما باشید.


همانطور که گفته شد انواع دوربین مدار بسته را می توان بر اساس بدنه دوربین، کیفیت تصویر، نوع تکنولوژی، لنز دوربین تقسیم بندی نمود. در این قسمت تمام انواع این تقسیم بندیها را با جزئیات کامل برای شما عزیزان ارائه کرده ایم.دوربین های مدار بسته امروزه در مدل های مختلف در بازار موجود است و افراد می توانند نسبت به خرید آن ها اقدام نمایند. دوربین های مدار بسته را در کل به چند نوع مختلف تقسیم بندی می کنند.

 پارامتر اول تقسیم بندی دوربین های مدار بسته نوع بدنه ای است که در ساختار انواع دوربین مدار بسته به کار رفته است و برای بسیاری از افراد این مورد بسیار حائز اهمیت می باشد.
پارامتر دومی هم که در تقسیم بندی انواع دوربین مدار بسته وجود دارد کیفیت تصویری است که این دوربین ها برای کاربران و مصرف کننده های خود ارائه می کنند.
پارامتر سوم هم مدل ساخت آن بر اساس تکنولوژی به کار رفته می باشد و پارامتر چهارم هم در تقسیم بندی انواع دوربین مدار بسته، لنز دوربین به کار رفته برای آن ها می باشد که مورد بسیار مهمی می باشد. 
 برای مثال می توانیم بگوییم که دوربینی که ساختار بدنه ی آن بسیار منحصر به فرد می باشد و یکی از بهترین ها در این مورد می باشد دوربین بولت نام دارد که جز بهترین دوربین های مدار بسته در دنیای امروز می باشد. شکل و ساختار دوربین مدار بسته ی  با کیفیت فوق مانند یک گلوله می باشد و می تواند به راحتی از دید عموم افراد در خفا باشد.
همه ی مواردی که برای تقسیم بندی دوربین های مدار بسته ذکر گردید برای افراد مختلف اهمیت کم و زیادی را دارا می باشد و بسته به نیاز افراد دوربین هایی با ویژگی های مورد نیاز ارائه می گردد تا بتوانند برای خود استفاده های بسیار بهینه ای داشته باشد.
 انواع-دوربین-مداربسته-حفاظت کالا
 
 

انواع دوربین مداربسته براساس بدنه دوربین

 1. دوربین دام به عنوان یکی از انواع دوربین مداربسته به دلیل دارا بودن شکل ظاهری گرد و گنبدی شکل به نام دام شناخته می شود. دوربین های دام در زیر سقف نصب شده و اغلب برای مصارف داخلی استفاده می شوند.  
 2. دوربین مداربسته بولت به دلیل ساختار و ظاهر استوانه ای شبیه به گلوله ، به این نام معروف است. دوربین های بولت با دارا بودن جنس بدنه فلزی در برابر شرایط جوی نامساعد مقاوم هستند.  این نوع از دوربین های مدار بسته یکی از پرکاربردترین دوربین ها در محیط های بیرونی می باشند.
 3. دوربین چشم ماهی ساختار ظاهری شبیه چشم ماهی دارد. زاویه دید این دوربین ها 180 یا 360 درجه است. به طور کلی دوربین چشم ماهی دارای لنز ثابتی بوده و بر روی مرکز سقفی با حداقل 3 متر ارتفاع نصب می شود تا تصویر کلی از محیط تحت پوشش را به راحتی برای شما ارایه دهد.
 

انواع دوربین مدار بسته کوچک


دوربین های مدار بسته ی کوچک کاربرد های بسیار زیادی در مکان های مختلف از جمله پارکینگ ها اداره ها و همچنین فروشگاه ها را دارا می باشند و افراد معمولا از انواع دوربین مدار بسته کوچک برای مکان های مختلف استفاده می کنند.
دوربین های مدار بسته ی کوچک اکثرا دارای کیفیت بسیار مناسب و همچنین قابلیت چرخش در اندازه ی بسیار شگفت انگیز را دارا می باشند.
یکی از انواع دوربین مدار بسته کوچک موجود در بازار دوربین اسپید دام می باشد که نام دیگر آن دوربین چرخشی است. این نوع از دوربین ها می توانند به حالت افقی 360 درجه چرخش را داشته باشند و در حالت عمودی 180 درجه چرخش داشته باشند.
دوربین اسپید دام از بدنه ی فلزی تشکیل شده است و می توانند با بزرگنمایی و همچنین ارائه ی تصاویر با کیفیت بسیار بالا کاربران را شیفته ی خود کنند. 
 از جمله انواع دوربین مدار بسته ای که بسیار با کیفیت می باشد و دارای اندازه ی کوچکی است دوربینی با نام چشم ماهی می باشد. دوربین چشم ماهی قابلیت چرخش با اندازه ی زاویه 180 درجه تا 360 درجه را برای کاربران خود فراهم می کند. لنز این مدل از دوربین های مدار بسته ثابت می باشد و برای استفاده ی بهینه از آن باید آن را در ارتفاع 3 متری از سطح زمین نصب کنید.
از جمله دیگر انواع دوربین مدار بسته ای که دارای اندازه ی کوچکی است دوربین بولت می باشد. دوربین مدار بسته ی بولت همان طور که ذکر گردید دارای شکل و شمایل گلوله مانند و کوچکی است و می تواند برای افراد بسیار کاربردی باشد چرا که دارای بدنه ی فلزی بوده و می تواند در مکان هایی با شرایط جوی غیر مساعد نیز کارایی داشته باشد.
 دوربین-چشم-ماهی-حفاظت کالا
 

 

بیشتر بخوانیم : دوربین وارم لایت چیست؟
 


 

انواع دوربین مداربسته براساس کیفیت تصویر

 

کیفیت تصویر دوربین مداربسته یا رزولوشن  بر مبنای مگاپیکسل تعریف می شود. در این قسمت انواع رزولوشن دوربین های مدار بسته را برای شما عزیزان ارائه کرده ایم.

 • 1 مگاپیکسل = (1280*720)اHD
 • 2 مگاپیکسل = (1920*1080) اFull HD
 • 3  مگاپیکسل = 2048*1536
 • 4  مگاپیکسل = 2560*1440
 • 5  مگاپیکسل = 2536*1920
 • 8 مگاپیکسل = 3840*2160 (4K)

 

انواع دوربین مداربسته براساس نوع تکنولوژی

 

 1. دوربین آنالوگ HDنسل جدید دوربین های مداربسته است که با تغییر فرکانس سیگنال خروجی قادر به ارائه تصاویری با کیفیت بسیار بالا حتی تا 8 مگاپیکسل می باشد.
 2. دوربین تحت شبکه یا IPاز امواج دیجیتال در بستر شبکه برای انتقال اطلاعات بهره می برند. این نوع از دوربین ها تحت شبکه دارای قابلیت پردازش تصاویر و تعدادی از عملکردهای هوشمند هستند.
انواع دوربین مداربسته براساس نوع لنز
 1. دوربین های مداربسته با لنز ثابت در کاربری های معمولی با توجه به قیمت مناسب معمولا پرکاربردتر از سایر لنزها هستند.
 2. دوربین های مداربسته با لنز متغیر با تنظیم دستی و یا لنز وریفوکال دارای زوم اپتیکال بوده و هر چه فاصله کانونی لنز بیشتر باشد میزان بزرگنمایی ان نیز بیشتر خواهد بود.
 3. دوربین های مداربسته با لنز متغیر خودکار یا لنزهای موتوردار یا موتورایز به دلیل نصب موتور در آنها نسبت به بقیه لنزها گرانتر هستند. این نوع دوربین ها با دارا بودن لنزهای متغیر برای محیط هایی که محدودیت نصب دارند بسیار مورد استفاده هستند.

 

دوربین مدار بسته با قابلیت ضبط صدا

 

یکی از قابلیت هایی که سبب افزایش محبوبیت و همچنین افزایش کارایی  انواع دوربین مدار بسته می گردد قابلیت ضبط صدا برای آن است که یک ویژگی بسیار خارق العاده محسوب می گردد. یکی از دوربین های مدار بسته ای که قابلیت ضبط صدا را دارا می باشد دوربین Dahua DH-HAC-HFW1200TP-A می باشد و افراد می توانند از این قابلیت دوربین مدار بسته ی با کیفیت فوق در کنار قابلیت های دیگر آن بهره مند شده و از مزایای آن استفاده نمایند.


 

 دوربین-ظبط-صدا-حفاظت کالا  از جمله دوربین مدار بسته ای که قابلیت ضبط صدا را برای کاربران خود ارائه می دهد دوربین مدار بسته ی DH-HAC-HFW1509TLMP-A-LED می باشد که علاوه بر این مورد دارای قابلیت های بسیار فوق العاده ی دیگری از جمله بدنه ی تشکیل شده از فلز و پلاستیک و همچنین کیفیت تصویر 5 مگاپیکسلی که سبب می گردد این نوع دوربین دارای محبوبیت های بسیاری در میان مصرف کننده های خود شود.
یکی از انواع دوربین مدار بسته با قابلیت ضبط صدا که می تواند این مزیت را برای مصرف کننده های خود ارائه کند دوربین مدار بسته ی با کیفیتی با مدل Dahua HAC-HFW1200TL-A می باشد که علاوه بر قابلیت ضبط صدا، قابلیت های دیگری همچون ارائه ی تصاویر با کیفیت 2 مگاپیکسل و همچنین برد دید در شب 80 متری را دارا می باشد و می تواند برای افراد استفاده های بسیار بهینه ای را داشته باشد.

 

بیشتر بخوانیم : دوربین مداربسته بیسیم

 

انواع رزولوشن دوربین مدار بسته 

 

از جمله ویژگی هایی که سبب می گردد تا انواع دوربین مدار بسته از یک دیگر تفکیک شوند کیفیت تصاویر ارائه شده توسط آن ها و یا رزولوشن تصویر آن ها می باشد. افراد معمولا در هنگام خرید دوربین مدار بسته از جمله ویژگی هایی که برای خرید مد نظرشان قرار می دهندکیفیت تصویر و یا رزولوشن تصویر دوربین مدار بسته می باشد و اهمیت زیادی برای این مورد قائل هستند.

دوربین های مدار بسته امروز در بازار با رزولوشن های یک مگاپیکسلی، دو مگاپیکسلی، سه مگاپیکسلی، چهار مگاپیکسلی، پنج مگاپیکسلی و همچنین هشت مگاپیکسلی موجود می باشند و با توجه به نیاز های افراد به فروش می رسند.

 

 توصیه ای که داریم این است که برای خرید انواع دوربین مدار بسته بهتر است به فروشگاه ها و نمایندگی های معتبر در سراسر کشور مراجعه کنید و جنس با کیفیت و اصل را با قیمت کاملا مناسب دریافت کنید و بدون نگرانی خاصی نسبت به نصب و استفاده از انواع دوربین مدار بسته خود اقدام کنید
کیفیت دوربین های مدار بسته با توجه به نیاز افراد در مدل های مختلف موجود می باشد و افراد می توانند با توجه به نیاز و تصمیمی که گرفته اند نسبت به انتخاب  انواع رزولوشن دوربین مدار بسته ی خود با ویژگی های مد نظر خود اقدام کرده و از مزیت های خارق العاده ی این دوربین بهره مند شوید.
 دوربین-مداربسته-حفاظت کالاجمع بندی

در این مقاله تلاش کردیم تمامی نکات ضروری در مورد انواع دوربین مداربسته را برای شما عزیزان ارائه کنیم. برای انتخاب صحیح انواع دوربین مداربسته لازم است به محل مورد استفاده، اندازه و نوع آن‌ها دقت کافی داشته باشید. اگر برای انتخاب محصول موردنظر خود با قیمت مناسب مردد هستید. پیشنهاد ویژه ما به شما عزیزان مراجعه به سایت حفاظت کالا به نشانی www.hefazatkala.com است. حفاظت کالا به عنوان یکی از مراجع فروش آنلاین انواع دوربین مداربسته و یکی از معتبرترین مراجع فروش انواع دوربین مداربسته محسوب می شود. شما می توانید با مراجعه به سایت حفاظت کالا به منظور بهترین انتخاب با توجه به نیازها و اولویتهای خود، ابتدا از نکات تخصصی ارائه شده در این سایت استفاده نمائید و سپس محصول موردنظر خود را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت انتخاب کرده و با آرامش خاطر سفارشات خود را در این سایت قطعی نمائید.
نظرات و پیشنهادات شما؟
لطفا" نظرات و تجربیات خود را در بخش دیدگاه با ما در میان بگذارید.

 

سوالات متداول

1.انواع رزولیشن دوربین ها؟

دوربین های مدار بسته امروز در بازار با رزولوشن های یک مگاپیکسلی، دو مگاپیکسلی، سه مگاپیکسلی، چهار مگاپیکسلی، پنج مگاپیکسلی و همچنین هشت مگاپیکسلی موجود می باشند و با توجه به نیاز های افراد به فروش می رسند.

2.دوربین اسپایدر دام چیست؟

یکی از انواع دوربین مدار بسته کوچک موجود در بازار دوربین اسپید دام می باشد که نام دیگر آن دوربین چرخشی است. این نوع از دوربین ها می توانند به حالت افقی 360 درجه چرخش را داشته باشند و در حالت عمودی 180 درجه چرخش داشته باشند.

3.معیار تقسیم بندی دوربین مداربسته برپایه چیست؟

 پارامتر اول تقسیم بندی دوربین های مدار بسته نوع بدنه ای است که در ساختار انواع دوربین مدار بسته به کار رفته است و برای بسیاری از افراد این مورد بسیار حائز اهمیت می باشد.
پارامتر دومی هم که در تقسیم بندی انواع دوربین مدار بسته وجود دارد کیفیت تصویری است که این دوربین ها برای کاربران و مصرف کننده های خود ارائه می کنند.


 
 

دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
بهترین روش ها برای تجزیه و تحلیل ویدیو در حمل و نقل عمومی
 ۰۸ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

بهترین روش ها برای تجزیه و تحلیل ویدیو در حمل و نقل عمومی

تجزیه و تحلیل ویدیو در عمودهای مختلف به بخشی جدایی ناپذیر از سیستم های نظارت تصویری تبدیل شده است. در حمل و نقل عمومی ، ادغام تجزیه و تحلیل ویدئو به دلیل دشواری های اجرای آنها ، کمی کندتر است. با این حال ، اپراتورهای بیشتر و بیشتر امکان استفاده از تجزیه و تحلیل برای امنیت فعال ...  ادامه مطلب 
Johnson Controls مدیریت مدرن Metasys 10.0 را منتشر کرد
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

Johnson Controls مدیریت مدرن Metasys 10.0 را منتشر کرد

Johnson Controls از عرضه Metasys 10.0 که برای ارائه مدیریت واحد تر ساختمان طراحی شده است ، خبر داد. این آخرین نسخه Metasys اتوماسیون ساختمان دقیق تر ، پاسخ سریعتر به آلارم های حساس و یکپارچه سازی های جدید با سیستم های تشخیص حریق ، امنیت و روشنایی را در اختیار کارکنان تاسیسات قرار داده است - همه اینها از یک ...  ادامه مطلب 
ژاپن در توسعه هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه عقب است: گزارش
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

ژاپن در توسعه هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه عقب است: گزارش

بر اساس گزارش "هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه" منتشر شده توسط Tractica در حالی که ژاپن در زمینه رباتیک پیشرو بوده است ، دستیابی به هوش مصنوعی تا حدودی به تأخیر افتاده است. با وجود این واقعیت که ژاپن یکی از بزرگترین بودجه تحقیق و توسعه در جهان را دارد (سالانه 165 میلیارد دلار ...  ادامه مطلب 
آمازون الکسا از مهارت های صوتی طولانی تر و تکنیک های خودآموزی پشتیبانی می کند
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

آمازون الکسا از مهارت های صوتی طولانی تر و تکنیک های خودآموزی پشتیبانی می کند

آمازون الکسا به روزرسانی های جدیدی را برای توسعه دهنده شخص ثالث منتشر کرده است ، از جمله زمان مهارت صوتی طولانی تر و توانایی یادگیری خودکار ، که می تواند موارد استفاده بیشتری را برای دستیار صوتی به همراه داشته باشد. آمازون محدودیت زمانی مهارت صوتی را از ...  ادامه مطلب 
راه حل انرژی خانه Sense با Google Assistant ادغام می شود
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

راه حل انرژی خانه Sense با Google Assistant ادغام می شود

سنس ، سنسور بست آن در صفحه برق میزان مصرف برق را کنترل می کند و کنترل برنامه لوازم خانگی را امکان پذیر می کند ، اعلام کرد که دستگاه آن اکنون با دستیار Google و همچنین پلاگین های هوشمند Belkin Wemo و TP-Link Kasa سازگار است. کاربران دستیار Google اکنون می توانند دستوراتی مانند "از Sense بپرسید اگر اجاق من ...  ادامه مطلب