پتانسیل نور | مصرف انرژی | ABI Research

پتانسیل نور | مصرف انرژی | ABI Research
فرید هادی زاده
تاریخ:
۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰
از بین همه وسایل الکترونیکی داخلی که روزمره استفاده می کنیم ، چراغ ها از نظر کمی منجر می شوند. بنابراین ، وقتی صحبت از صرفه جویی در مصرف انرژی در ساختمان های اداری می شود ، جایگزینی چراغ های استاندارد با چراغ های هوشمند می تواند تصمیمی عاقلانه باشد. استفاده از آنها به کارآمدترین روش ، مانند روشن کردن چراغها فقط هنگام اشغال یک منطقه ، می تواند صرفه جویی قابل توجهی در مصرف انرژی و هزینه ها ایجاد کند.
با توجه به پتانسیل نور هوشمند در صرفه جویی در مصرف انرژی ، بسیاری از فروشندگان با استفاده از اینترنت اشیا (IoT) راه حل هایی ارائه داده اند. ایده این است که چراغ ها را با حسگرهایی متصل کنید که می توانند حضور انسان و سایر شرایط محیطی مانند نور و درجه حرارت طبیعی را تشخیص دهند.
سنسورها در این زمینه نقشی اساسی دارند. آنها در مکان های مختلف اطراف یک دفتر کار نصب می شوند ، می توانند منطقه ای را اشغال کنند یا نه ، و سپس چراغ ها را در آن منطقه روشن یا خاموش می کنند. اگر به میزان کافی نور خورشید در اتاق وجود داشته باشد ، چراغ ها را از روشن شدن خاموش می کند.

داده های اشغال جمع آوری شده توسط حسگرها به مرور زمان می تواند به داده های بزرگ تبدیل شود تا امکان تجزیه و تحلیل هوشمند را فراهم کند. این امکان را برای مدیران فراهم می کند تا نحوه استفاده مردم از فضای اداری را پیش بینی کنند. در پایان ، سنسورها اطلاعاتی راجع به جریان افراد در یک دفتر ارائه می دهند.
بعید است که چنین روشنایی هوشمندانه ای توسط سازنده دستگاه فراهم شود. علاوه بر تهیه سخت افزار روشنایی ، فروشنده باید از مهارت نرم افزاری برخوردار باشد ، زیرا داده های بزرگ و هوش مصنوعی باید روی یک سیستم عامل اینترنت اشیا اجرا شوند.
همانطور که فروشندگان پیشنهادهای خود را متنوع می کنند ، ABI Research معتقد است که مدل تجاری جدیدی به نام روشنایی به عنوان سرویس (LaaS) محبوبیت بیشتری پیدا خواهد کرد. همچنین نگرانی های مربوط به برچسب های بالاتر چراغ های هوشمند را برطرف خواهد کرد.
ABI Research در گزارشی گفت: "ساختمانهای تجاری بسیار حساس به هزینه هستند و هرگونه هزینه سرمایه ای که بیش از نیاز فوری باشد و یا برای مدت طولانی تری ROI را فراهم کند ، با فشار شدید مالکین ساختمان روبرو می شود." "چالش هایی از این قبیل تنها با یک تغییر اساسی در مدل های موجود تجاری تأمین کنندگان روشنایی قابل حل است و انتقال به روشنایی هوشمند با مدل های نوآورانه روشنایی به عنوان یک سرویس همراه با تلاش برای کاهش این نقاط اصلی فشار همراه است."


ادغام با سیستم مدیریت ساختمان
نورپردازی هوشمند همچنین ممکن است با سیستم مدیریت ساختمان سازگار باشد تا با عناصر دیگر ساختمان مانند سیستم گرمایش ، تهویه و تهویه مطبوع (HVAC) ، که شماره است ، هماهنگ باشد. 1 مصرف کننده انرژی در بیشتر ساختمانها. ادغام آنها طبیعی است زیرا هوشمند سازی سیستم های HVAC یک انتخاب محبوب است. علاوه بر این ، HVAC برای عملکرد موثرتر به داده های اشغال نیاز دارد.
ABI گفت: "لامپ های ال ای دی غنی از سنسور یک نقطه ورود به فناوری ساخت هوشمند هستند" ، و اضافه کرد که لامپ ها ممکن است به شما کمک کنند تا سایر برنامه های ساختمانی هوشمند را نیز فعال کنید. داده های جمع آوری شده از این سنسور می تواند میزان اشغال ، رطوبت ، دما را پوشش دهد ، "و این توانایی را دارد که به عنوان یک شبکه ستون فقرات برای کاربردهای گسترده تر ساختمان هوشمند عمل کند".


تصویب LED رو به رشد است
مشهور است که چراغ های LED در مقایسه با سایر انتخاب های روشنایی ، دارای مصرف انرژی بیشتری هستند. به همین ترتیب ، انتظار می رود دفاتر بیشتری به LED تبدیل شوند. پل برمر ، تحلیلگر ارشد IHS Markit ، گفت که سال گذشته فقط 8 درصد از کل پایه های نصب شده چراغ های LED بوده است که 92 درصد از تجهیزات روشنایی را برای ارتقا potential بالقوه باقی می گذارد. برمر توضیح داد: "پس انداز انرژی حاصل از تغییر به LED برای تأمین هزینه رشد سیستم های روشنایی هوشمند برای آینده قابل پیش بینی ادامه خواهد داشت."
به گفته برمر ، فروشندگان احتمالاً بیشتر و بیشتر چراغ های LED "ضد آینده" را فراهم می کنند که امکان "اتصال پلاگین و بازی ماژول سنسور" را فراهم می کند. این در حالی است که گزینه افزودن آسان سنسورها به سیستم های خود را در آینده باز نگه می دارد ، این کاربران نهایی را قادر می سازد جدیدترین تجهیزات LED را نصب کنند.
با نگاه به آینده ، فروشندگان ممکن است از زیرساخت های روشنایی موجود برای ارائه Li-Fi ، پروتکل ارتباطی که داده ها را از طریق نور با سرعت بسیار بالاتر از Wi-Fi منتقل می کند ، استفاده کنند. فیلیپس قبلاً امسال خدمات شبکه Li-Fi خود را به صورت آزمایشی اجرا کرده است.
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
بهترین روش ها برای تجزیه و تحلیل ویدیو در حمل و نقل عمومی
 ۰۸ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

بهترین روش ها برای تجزیه و تحلیل ویدیو در حمل و نقل عمومی

تجزیه و تحلیل ویدیو در عمودهای مختلف به بخشی جدایی ناپذیر از سیستم های نظارت تصویری تبدیل شده است. در حمل و نقل عمومی ، ادغام تجزیه و تحلیل ویدئو به دلیل دشواری های اجرای آنها ، کمی کندتر است. با این حال ، اپراتورهای بیشتر و بیشتر امکان استفاده از تجزیه و تحلیل برای امنیت فعال ...  ادامه مطلب 
Johnson Controls مدیریت مدرن Metasys 10.0 را منتشر کرد
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

Johnson Controls مدیریت مدرن Metasys 10.0 را منتشر کرد

Johnson Controls از عرضه Metasys 10.0 که برای ارائه مدیریت واحد تر ساختمان طراحی شده است ، خبر داد. این آخرین نسخه Metasys اتوماسیون ساختمان دقیق تر ، پاسخ سریعتر به آلارم های حساس و یکپارچه سازی های جدید با سیستم های تشخیص حریق ، امنیت و روشنایی را در اختیار کارکنان تاسیسات قرار داده است - همه اینها از یک ...  ادامه مطلب 
ژاپن در توسعه هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه عقب است: گزارش
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

ژاپن در توسعه هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه عقب است: گزارش

بر اساس گزارش "هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه" منتشر شده توسط Tractica در حالی که ژاپن در زمینه رباتیک پیشرو بوده است ، دستیابی به هوش مصنوعی تا حدودی به تأخیر افتاده است. با وجود این واقعیت که ژاپن یکی از بزرگترین بودجه تحقیق و توسعه در جهان را دارد (سالانه 165 میلیارد دلار ...  ادامه مطلب 
آمازون الکسا از مهارت های صوتی طولانی تر و تکنیک های خودآموزی پشتیبانی می کند
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

آمازون الکسا از مهارت های صوتی طولانی تر و تکنیک های خودآموزی پشتیبانی می کند

آمازون الکسا به روزرسانی های جدیدی را برای توسعه دهنده شخص ثالث منتشر کرده است ، از جمله زمان مهارت صوتی طولانی تر و توانایی یادگیری خودکار ، که می تواند موارد استفاده بیشتری را برای دستیار صوتی به همراه داشته باشد. آمازون محدودیت زمانی مهارت صوتی را از ...  ادامه مطلب 
راه حل انرژی خانه Sense با Google Assistant ادغام می شود
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

راه حل انرژی خانه Sense با Google Assistant ادغام می شود

سنس ، سنسور بست آن در صفحه برق میزان مصرف برق را کنترل می کند و کنترل برنامه لوازم خانگی را امکان پذیر می کند ، اعلام کرد که دستگاه آن اکنون با دستیار Google و همچنین پلاگین های هوشمند Belkin Wemo و TP-Link Kasa سازگار است. کاربران دستیار Google اکنون می توانند دستوراتی مانند "از Sense بپرسید اگر اجاق من ...  ادامه مطلب