چراغ ها به طور فزاینده ای در ساختمان های اداری به نقاط داده تبدیل می شوند

چراغ ها به طور فزاینده ای در ساختمان های اداری به نقاط داده تبدیل می شوند
فرید هادی زاده
تاریخ:
۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
دفاتر هوشمندتر می شوند. در عصر اینترنت اشیا ، دستگاه ها و تجهیزات مختلف اداری همه به اینترنت متصل می شوند. این امر برای روشنایی نیز اعمال می شود ، که دیگر نه فقط به عنوان یک نور ، بلکه همچنین به عنوان یک نقطه جمع آوری داده عمل می کند که دما ، رطوبت ، سطح نور ، اطلاعات حضور انسان و غیره را به معماری IT منتقل می کند.
فیلیپس ، که یک بازیگر مهم در فضای روشنایی دفتر هوشمند است ، یک راه حل به نام InterAct Office ارائه می دهد ، که LED را با سنسورهایی که میزان اشغال و دما را تشخیص می دهند ، نصب می کند ، که باعث می شود سیستم HVAC تنظیماتی را برای دستیابی به مصرف بهینه انرژی و راحتی کاربر ایجاد کند.
فیلیپس می گوید: "هر نورانی در سراسر ساختمان دارای حسگر و کنترل است که با شبکه فناوری اطلاعات ادغام می شوند." "هر نقطه نور دارای آدرس IP جداگانه است. هر چراغ متصل وقتی به نقشه نقشه فضا متصل می شود ، اطلاعات و داده های مربوط به مکان را در مورد نحوه استفاده از اطراف فراهم می کند. "
شرکت های دیگر روی راه حل های مشابه کار کرده اند. یک پروژه مشترک بین بوش و شرکت روشنایی LED مستقر در اتریش Zumtobel شامل یک چراغ کف مستقل است. این چراغ روشنایی مجهز به سنسورهای مختلف ، کیفیت هوا ، میزان صدا را در سایر دفاتر در دکوراسیون اتاق باز می کند. داشبورد به کاربران می گوید که آیا کیفیت هوا خوب است یا بد ، بنابراین می توانند پنجره ای برای تهویه باز کنند یا گرمایش را تنظیم کنند.
مارتین هارتمن ، توسعه دهنده تجارت در Zumtobel ، گفت: "کلید ارائه راه حل های هوشمند در ادغام سنسورها در چراغ های روشنایی ، ایجاد اتصال برای انتقال داده ها و استفاده از دروازه های باز برای تجزیه و تحلیل و تجسم بینش های جدید است."


کمک به بهینه سازی استفاده از دفتر
عملکرد بسیار مهمی که سنسورها ارائه می دهند ، تشخیص حضور انسان است ، به طوری که دفتر مدیریت می تواند با استفاده موثرتر از فضای دفتر استفاده کند. راه حل ارائه شده توسط بوش به کاربران کمک می کند تا "نقاط داغ اداری را شناسایی کنند." دو اتاق کنفرانس را به عنوان مثال در نظر بگیرید. سنسورها به ارزیابی میزان اشغال دو اتاق کمک می کنند. بدین ترتیب ، مدیریت می تواند بر اساس سطح اشغال ، استفاده متناوب از اتاق را ترتیب دهد.
تغییر کاربری دفتر برای استفاده بهینه در برخی موارد ضروری است. Iain Trent ، مدیر مهندسی LandSecurity ، یک شرکت املاک مستقر در انگلستان که با زومتوبل و بوش برای ایجاد یک سیستم روشنایی متصل همکاری می کند ، گفت: "چالشی که ما در لندن داریم فضای اداری گران است و اتاق های جلسات خالی است با تجهیزات شنیداری و بصری گران قیمت در آنها نشسته است که فقط کارآمد نیست. " ترنت افزود ، سیستم هایی که اطلاعاتی در مورد چگونگی استفاده از فضاهای اداری فراهم می کنند ، به کاربران کمک می کنند "از آن فضای بسیار گران قیمت بهره وری بسیار خوبی کسب کنند".


برای راحتی کارکنان
مزایای بسیاری وجود دارد که نورپردازی هوشمند می تواند برای کاربران نهایی ایجاد کند. برای مبتدیان ثابت شده است که روشنایی هوشمند باعث افزایش بهره وری کارگران می شود. مطالعات نشان داده است که هنگامی که نور می تواند رنگ یا دما را با توجه به نور شبانه روزی تغییر دهد ، کارکنان احساس انرژی بیشتری می کنند و بهره وری بهتری دارند.
ثانیا ، برخی از راه حل های روشنایی هوشمند شامل کنترل برنامه ، که به کارکنان اجازه می دهد نور را بلافاصله بالای میز خود به دلخواه تنظیم کنند. علاوه بر این ، آنها به لطف داده های جمع آوری شده توسط حسگرها قادر به بررسی تراکم افراد در یک منطقه خاص خواهند بود. آنها می توانند بررسی کنند که کدام اتاق جلسات خالی است و مثلاً اتاق جلسات را از طریق برنامه خود رزرو می کنند.
حسگرها و شبکه موقعیت یابی داخلی همراه آنها ممکن است در سایر فضاهای تجاری مانند ردیابی دارایی در یک کارخانه ، خدمات یافتن راه در موزه و تبلیغات شخصی در یک فروشگاه کاربرد داشته باشد ، در عین حال باعث بهبود استفاده از فضا ، افزایش ایمنی ساختمان و کاهش مصرف انرژی
اعتقاد بر این است که اکنون بیشتر و بیشتر چراغ ها به اینترنت متصل می شوند در حالی که تبدیل به یک نقطه داده فردی می شوند ، بیشتر شرکت های فناوری اطلاعات و توسعه دهندگان نرم افزار در حال ورود به فضای روشنایی هوشمند هستند. منطقه کاربرد بالقوه ممکن است فراتر از ساختمانهای اداری باشد ، تا به مراقبت های بهداشتی ، رسانه ها و موارد دیگر برسد. صنایع سرگرمی و اتومبیل.
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
    __     _____ 
    / |    | _ |
 __ _ `| | __  __ \ V / 
 / _` | | | \ \ / / / _ \ 
| (_| |_| |_ \ V / | |_| |
 \__, |\___/ \_/ \_____/
 __/ |          
 |___/          
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
مارشال برای اولین بار دو بلندگوی هوشمند مجهز به دستیار Google ارائه می دهد
 ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

مارشال برای اولین بار دو بلندگوی هوشمند مجهز به دستیار Google ارائه می دهد

بیشتر شرکت های بلندگو هنگام استفاده از Amazon Alexa یا Google Assistant طرفین را انتخاب می کنند. Sonos و Harman Kardon از استثنائات بازار هستند و اکنون مارشال به اردوگاه پیوسته است. مارشال اعلام کرده است که دو بلندگوی هوشمند خود - Acton ll Voice و Stanmore ll Voice - را با دستیار Google ساخته شده ...  ادامه مطلب 
نصب دوربین مدار بسته
 ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

نصب دوربین مدار بسته

به دوربین هایی که در یک محل نصب می گردد تا از یک محیط مشخص شده برای آن ها عملیات ضبط تصاویر و ارائه ی آن به صورت لحظه ای را انجام دهند دوربین مدار بسته گفته می شود. دوربین های مدار بسته امروزه در مدل های مختلف و با کیفیت های گوناگون در دسترس می باشند و افراد می توانند برای خرید آن ها به نمایندگی ها و همچنین فروشگاه ...  ادامه مطلب 
قیمت دوربین مدار بسته
 ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

قیمت دوربین مدار بسته

قیمت دوربین مداربسته دید در شب رنگی؟ یکی از بهترین دوربین های قابل استفاده توسط افراد دوربین های دید در شب رنگی می باشند. قیمت دوربین مدار بسته در این مدل ها بسیار مناسب بوده و این محصولات  در مدل های مختلف مانند وارم لایت و استار لایت در بازار موجود هستند. دوربین های وارم لایت می توانند با تاباندن نور طبیعی ...  ادامه مطلب 
دوربین مدار بسته بیسیم
 ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

دوربین مدار بسته بیسیم

دوربین مدار بسته بیسیم چیست؟ دوربین مدار بسته بیسیم به مدلی از دوربین های مدار بسته گفته می شود که بدون استفاده از سیم، عملیات انتقال تصاویر را انجام می دهند. گفتنی هستیم که برای تامین برق این مدل ها حتما باید از سیم استفاده شود و راه دیگری برای تامین برق وجود ندارد. این مدل از دوربین ها بسیار به روز و پیشرفته ...  ادامه مطلب 
 ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

دوربین مداربسته ahd

 دوربین مداربسته ahd چیست؟  دوربین مداربسته ahd یکی از سیستم های انتقال تصویر به صورت تلویزیونی می باشد که امروزه در موارد مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. در پاسخ به این سوال که دوربین مداربسته ahd چیست؟ هم باید بگوییم که این مدل از دوربین ها دارای تفاوت های آنچنانی با دیگر دوربین ها نیستند و صرفا در مقایسه با ...  ادامه مطلب