هوش مصنوعی ، ویدئویی و محاسبات لبه ای برای تأثیرات عمده در سال 2019: IHS Markit

هوش مصنوعی ، ویدئویی و محاسبات لبه ای برای تأثیرات عمده در سال 2019: IHS Markit
فرید هادی زاده
تاریخ:
۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
از پتانسیل 5G تا قدرت هوش مصنوعی (AI) ، زندگی متصل شده ما با همگرایی فن آوری های دگرگون کننده شکل می گیرد. در آخرین مقاله سفید IHS Markit "The Top Trends of 2019" ، تحلیلگران ویدیو ، محاسبات لبه ای و هوش مصنوعی را به عنوان فناوری های تأثیر عمده در بازارهای تجاری و مصرفی در سال آینده شناسایی کردند.

همه جا ویدیو
افزایش همه گیر بودن ویدئو ، تغییرات چشمگیر صنعت را وادار می کند ، زیرا تعداد بیشتری از بازیکنان به دنبال توجه و درآمد مصرف کننده هستند و کسب و کارها برای کنار آمدن با تقاضای فزاینده سازگار می شوند.
انتظار می رود اشتراک های آنلاین ویدئویی از طریق بالاترین سطح (OTT) و پخش کننده های رسانه های سنتی بین سال های 2017 و 2022 بیش از دو برابر شود ، در این زمان آنها به مرز یک میلیارد دلار می رسند. در حالی که تلویزیون ، سرگرمی در خانه ، رسانه های اجتماعی ، بازی های ویدیویی و سایر بخشهای رسانه در قلب روند ویدئو در همه جا قرار دارند ، سایر صنایع - از جمله امنیت ، آموزش و مراقبت های بهداشتی - نیز به طور فزاینده ای به فناوری ویدئو متکی هستند.


محاسبه لبه
این لبه در حال تغییر نحوه استقرار شبکه ها و ساخت دستگاه ها است. این منابع جدید درآمد را امکان پذیر می کند ، زیرا منابع محاسبه در دسترس نزدیکتر به مصرف کننده نهایی قرار می گیرد. شرکتهای ارائه دهنده خدمات ، ارائه دهندگان ابر و اینترنت اشیا ((اینترنت اشیا) به ویژه در بحث اصلی نقش مهمی دارند ، زیرا کل زنجیره ارزش را تحت تأثیر قرار می دهد - از ارائه دهندگان نیمه هادی ، از طریق تولید کنندگان ، رسانه ها ، امنیت ، بازی ها و سایر بخشها. 
مانع اصلی استقرار لبه موثر پهنای باند زیادی است که لازم است ، در حالی که مهمترین مسئله نیاز به کاهش ترافیک بالادست از طریق تجزیه و تحلیل ، به منظور دستکاری و اصلاح داده ها در لبه است. براساس نظرسنجی IHS ، برنامه برتر ارائه محتوای ویدئویی بود که 92 درصد پاسخ دهندگان آن را به عنوان حوزه تأثیر و نگرانی تشخیص دادند.


هوش مصنوعی
سرعت توسعه در هوش مصنوعی به پذیرش آن در چندین صنعت از جمله لوازم الکترونیکی مصرفی ، بهداشت و درمان ، صنایع و خودرو کمک کرده است. انتظار می رود تا سال 2025 بیش از 170 میلیون سیستم هوش مصنوعی در بخش خودرو اجرا شود. 
توسعه الگوریتم ها و روش های جدید برای افزایش کارایی و قابلیت حل مسئله توسط پیچیدگی زیاد چندین برنامه کاربردی و شیوع داده های بزرگ هدایت می شود. برای توسعه کامل هوش مصنوعی ، بسیاری از اجزا و نیروهای محرک باقی مانده اند که باید بالغ شوند.


سایر فناوری ها
این مقاله سفید همچنین به بررسی فناوری هایی مانند 5G ، IoT و دستیار صوتی می پردازد. طبق نظرسنجی IHS Markit ، از هر 10 اپراتور تلفن همراه هشت نفر در حال حاضر مشغول آزمایش و آزمایش فناوری 5G هستند.
در حالی که فروشندگان در ابتدا بر روی ارائه ویژگی ها و عملکردهای مشترک در همه برنامه های اینترنت اشیا متمرکز بودند ، بسیاری از فروشندگان محصولات خود را به راه حل های عمودی خاص ، به ویژه برای اتومبیل های متصل ، شهرهای هوشمند و اتوماسیون صنعتی گسترش می دهند. از سال 2017 تا 2022 ، IHS Markit پیش بینی می کند 38 درصد رشد سالانه مرکب در تعداد تجمعی دستگاه های اینترنت اشیا under تحت مدیریت توسط یک سیستم عامل کاربردی داشته باشد که تا سال 2022 به 6.7 میلیارد دستگاه تحت مدیریت افزایش یابد.
رابط انسان و ماشین یکی دیگر از مواردی است که گوگل ، سامسونگ ، اپل و سایر شرکت های فناوری در سال آینده توجه بیشتری را به آن معطوف می کنند و سرمایه گذاری زیادی برای ارائه عملکرد بهتر در کلاس در دستیاران مجازی ، تشخیص صدای طبیعی و سایر برنامه ها انجام می دهند.
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
    _____  _  ___ 
   |____ | (_) /  |
 _ __   / /  _ / /| |
| '__|  \ \ | |/ /_| |
| |  .___/ / | |\___ |
|_|  \____/  | |  |_/
       _/ |    
       |__/    
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
 ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

ال جی از لباسشویی و خشک کن هوشمند جدید با قابلیت کنترل صدا در CES رونمایی می کند

ال جی اعلام کرد که در CES 2019 از مجموعه واشر و خشک کن نسل بعدی خود با ظرفیت های بزرگ و قابلیت دستیار صوتی رونمایی خواهد کرد.  واشر و خشک کن TWINWash ، که برنده جایزه نوآوری CES 2019 است ، اواخر این ماه اولین بار در لاس وگاس ظاهر خواهد شد.  واشر و خشک کن TWINWash مجهز ...  ادامه مطلب 
MicroVision برای نمایش فناوری فرافکنی با کنترل صدا در CES 2019
 ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

MicroVision برای نمایش فناوری فرافکنی با کنترل صدا در CES 2019

MicroVision ، یک شرکت فناوری اسکن اشعه لیزر در فهرست Nasdaq ، اعلام کرد که در CES 2019 یک فناوری نمایش پیش بینی که تجربه استفاده صاحبان بلندگوهای هوشمند را تعریف می کند ، به نمایش می گذارد.  این شرکت در بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد که از "محصولات جدید برای هوش مصنوعی یا دستگاه های متصل به ...  ادامه مطلب 
کاشی ویدئویی Savant اکنون با محصولات ویدیویی IP در دسترس است
 ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

کاشی ویدئویی Savant اکنون با محصولات ویدیویی IP در دسترس است

Savant از افزودن کاشی کاری فیلم با وضوح بالا به خط تولید IP Video خود خبر داده است. IP Video Tiling اکنون در ماژول های ورودی و خروجی IP Video Savant (با پردازش ویدئو) تعبیه شده است و می تواند بدون هزینه اضافی یا تجهیزات ویژه مورد نیاز ارائه شود. ویژگی ها و قابلیت های بی نظیر مجتمع ها اکنون می ...  ادامه مطلب 
AirTies با Broadcom در Wi-Fi 6 همکاری می کند
 ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

AirTies با Broadcom در Wi-Fi 6 همکاری می کند

پیش از CES 2019 ، AirTies از همکاری راهبردی با Broadcom برای راه حل های شبکه خانگی خبر داده است. به طور خاص ، نرم افزار Wi-Fi هوشمند AirTies از قبل با درایورهای Wi-Fi 6 Broadcom تلفیق خواهد شد و اپراتورها راحت تر می توانند راه حلهای AirTies را به دروازه های شخص ثالث برسانند. علاوه بر این ، AirTies از چیپست های Broadcom Wi-Fi 6 در کلاس جدیدی ...  ادامه مطلب 
چراغ ها به طور فزاینده ای در ساختمان های اداری به نقاط داده تبدیل می شوند
 ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

چراغ ها به طور فزاینده ای در ساختمان های اداری به نقاط داده تبدیل می شوند

دفاتر هوشمندتر می شوند. در عصر اینترنت اشیا ، دستگاه ها و تجهیزات مختلف اداری همه به اینترنت متصل می شوند. این امر برای روشنایی نیز اعمال می شود ، که دیگر نه فقط به عنوان یک نور ، بلکه همچنین به عنوان یک نقطه جمع آوری داده عمل می کند که دما ، رطوبت ، سطح نور ، ...  ادامه مطلب