مشخصات Dotdot over-Thread برای افزایش قابلیت همکاری اینترنت اشیا

مشخصات Dotdot over-Thread برای افزایش قابلیت همکاری اینترنت اشیا
فرید هادی زاده
تاریخ:
۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰
اتحاد Zigbee Alliance و Thread Group با تکمیل مشخصات Dotdot 1.0 و اعلام برنامه گواهینامه Dotdot over Thread به یک مرحله مهم در همکاری بین اینترنت اشیا رسیده اند. برای اولین بار ، توسعه دهندگان محصولات هوشمند می توانند با اطمینان از یک زبان قابلیت همکاری بالغ ، باز و قابل تأیید از طریق شبکه IP کم مصرف استفاده کنند. این امر باعث کاهش ریسک توسعه محصول و انسداد جاده ها ، امکان استفاده از برنامه های جدید اینترنت اشیا و بهبود تجربه مصرف کننده با کاهش تکه تکه شدن اینترنت اشیا می شود.
تام کربر ، مدیر ارشد استراتژی اینترنت اشیا و تحقیقات سفارشی ، Parks Associated گفت: "ادغام Dotdot بر روی Thread صنعت را با ارائه قابلیت همکاری در شبکه های خانگی مختلف از طریق چارچوب برنامه Dotdot به جلو می برد. "این نوع همکاری در صنعت ، فروشندگان و سازمانهای استاندارد برای همکاری گسترده و موفقیت دستگاههای خانه هوشمند حیاتی است."


آوردن اینترنت به اینترنت اشیا
دستگاه های هوشمند امروزی هنگامی که به زبان های مختلف صحبت می کنند (یا در اصطلاحات فنی از "لایه های برنامه" مختلف استفاده می کنند) می توانند برای ارائه یک تجربه یکپارچه تلاش کنند. اتحاد Zigbee با ترکیب یک لایه کاربردی باز و مشترک که محصولات بسیاری از فروشندگان مختلف را به هم متصل می کند و محصولات محبوب خانه های هوشمند مانند Comcast Xfinity Home Security و Amazon Echo Plus و Echo Show جدید را به طور یکپارچه متصل می کند ، این مشکل را حل کرد.
Dotdot آن زبان جهانی دستگاه را می گیرد و آن را قادر می سازد تا بر روی شبکه IP کم مصرف Thread کار کند و همین رویه اثبات شده را برای برنامه هایی که از IP بهره مند هستند گسترش دهد. با استفاده از Dotdot over Thread ، فروشندگان خانه های هوشمند می توانند تجارب قابل اعتماد کاربر مورد نیاز برای رشد را تضمین کنند ، در حالی که شبکه IP به فروشندگان اجازه می دهد تا ارتباط مستقیم با دستگاه خود و ارتباط مداوم با مشتریان خود را حفظ کنند.


آماده برای توسعه و استقرار
"هنگامی که اتحاد Zigbee اعلام کرد Dotdot ، این صنعت پاسخ داد." توبین ریچاردسون ، رئیس جمهور و مدیر عامل اتحاد Zigbee گفت. "طی دو سال گذشته ، شرکتهایی از سراسر اینترنت اشیا together با هم در اتحاد تلاش کردند تا استاندارد همکاری در قلب Zigbee را بگیرند و آن را قادر به عبور از هر شبکه کنند. از این پایه محکم ساخته شده ، ما هیجان زده هستیم که اعلام کنیم که مشخصات Dotdot اکنون برای تصویب و انتشار به اعضای اتحاد آماده شده است. "
علاوه بر این ، Zigbee Alliance برای سرعت بخشیدن به زمان ورود به بازار ، از برنامه موجود تلفن همراه برای راه اندازی Thread استفاده کرده و آن را شامل پیکربندی سطح برنامه دستگاه ها در شبکه Thread کرده است. این نرم افزار تلفن همراه ، همراه با مهار تست خودکار ، به شرکت های عضو در تسریع در توسعه محصول Dotdot over Thread کمک می کند و آماده سازی آنها را برای مراحل صدور گواهینامه تسهیل می کند.
اعضای Zigbee Alliance و Thread Group که مشخصات Dotdot را توسعه داده اند آماده کمک به فروشندگان محصولات برای شروع ساخت با Dotdot over Thread هستند. این موارد شامل DSR ، MMB Networks ، NXP Semiconductors ، Silicon Labs و Ubilogix است.


کاهش موانع با یک فرآیند صدور گواهینامه ساده
گرانت اریکسون ، رئیس Thread Group ، گفت: "صدور گواهینامه برای اطمینان از همکاری بین دستگاههای بی سیم بسیار مهم است ، اما می تواند زمان و پیچیدگی را برای فروشندگان محصول ایجاد کند." "ارائه یک فرآیند صدور گواهینامه کارآمد ، مقرون به صرفه و قابل اعتماد برای هر دو سازمان و اعضای ما در اولویت بود. از آنجا که Zigbee Alliance و Thread Group از تعدادی آزمایشگاه آزمایشی مجاز مشترک استفاده می کنند ، منطقی بود که این مرحله از بازار را با یک مسیر هماهنگ برای صدور گواهینامه. "
با شروع Q1 2019 ، TÛV Rheinland اولین خانه آزمایشی مجاز به انجام آزمایشات گواهینامه Dotdot و Thread با آزمایشگاه های بیشتر خواهد بود. این آزمایشگاه ها یک فروشگاه یک مرحله ای برای پذیرندگان Dotdot over Thread برای تکمیل آزمایش گواهینامه خواهد بود. محصولات موفق سپس اعتبارات خود را هم از Zigbee Alliance و هم از Thread Group دریافت خواهند کرد.
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
 ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

ال جی از لباسشویی و خشک کن هوشمند جدید با قابلیت کنترل صدا در CES رونمایی می کند

ال جی اعلام کرد که در CES 2019 از مجموعه واشر و خشک کن نسل بعدی خود با ظرفیت های بزرگ و قابلیت دستیار صوتی رونمایی خواهد کرد.  واشر و خشک کن TWINWash ، که برنده جایزه نوآوری CES 2019 است ، اواخر این ماه اولین بار در لاس وگاس ظاهر خواهد شد.  واشر و خشک کن TWINWash مجهز ...  ادامه مطلب 
MicroVision برای نمایش فناوری فرافکنی با کنترل صدا در CES 2019
 ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

MicroVision برای نمایش فناوری فرافکنی با کنترل صدا در CES 2019

MicroVision ، یک شرکت فناوری اسکن اشعه لیزر در فهرست Nasdaq ، اعلام کرد که در CES 2019 یک فناوری نمایش پیش بینی که تجربه استفاده صاحبان بلندگوهای هوشمند را تعریف می کند ، به نمایش می گذارد.  این شرکت در بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد که از "محصولات جدید برای هوش مصنوعی یا دستگاه های متصل به ...  ادامه مطلب 
کاشی ویدئویی Savant اکنون با محصولات ویدیویی IP در دسترس است
 ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

کاشی ویدئویی Savant اکنون با محصولات ویدیویی IP در دسترس است

Savant از افزودن کاشی کاری فیلم با وضوح بالا به خط تولید IP Video خود خبر داده است. IP Video Tiling اکنون در ماژول های ورودی و خروجی IP Video Savant (با پردازش ویدئو) تعبیه شده است و می تواند بدون هزینه اضافی یا تجهیزات ویژه مورد نیاز ارائه شود. ویژگی ها و قابلیت های بی نظیر مجتمع ها اکنون می ...  ادامه مطلب 
AirTies با Broadcom در Wi-Fi 6 همکاری می کند
 ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

AirTies با Broadcom در Wi-Fi 6 همکاری می کند

پیش از CES 2019 ، AirTies از همکاری راهبردی با Broadcom برای راه حل های شبکه خانگی خبر داده است. به طور خاص ، نرم افزار Wi-Fi هوشمند AirTies از قبل با درایورهای Wi-Fi 6 Broadcom تلفیق خواهد شد و اپراتورها راحت تر می توانند راه حلهای AirTies را به دروازه های شخص ثالث برسانند. علاوه بر این ، AirTies از چیپست های Broadcom Wi-Fi 6 در کلاس جدیدی ...  ادامه مطلب 
چراغ ها به طور فزاینده ای در ساختمان های اداری به نقاط داده تبدیل می شوند
 ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

چراغ ها به طور فزاینده ای در ساختمان های اداری به نقاط داده تبدیل می شوند

دفاتر هوشمندتر می شوند. در عصر اینترنت اشیا ، دستگاه ها و تجهیزات مختلف اداری همه به اینترنت متصل می شوند. این امر برای روشنایی نیز اعمال می شود ، که دیگر نه فقط به عنوان یک نور ، بلکه همچنین به عنوان یک نقطه جمع آوری داده عمل می کند که دما ، رطوبت ، سطح نور ، ...  ادامه مطلب