اتحادها در پشت IP به عنوان ستون فقرات ایمن برای اتوماسیون ساختمان متحد می شوند

اتحادها در پشت IP به عنوان ستون فقرات ایمن برای اتوماسیون ساختمان متحد می شوند
فرید هادی زاده
تاریخ:
۱۵ مرداد ۱۳۹۹
 شرکت های BACnet International ، KNX Association ، OCF ، Thread Group و Zigbee Alliance اعلام کردند که برای هماهنگی بهتر ساختمان های تجاری با نیازهای اتصال کاربران و بهبود ادغام محصولات ساختمانی هوشمند در کنار هم کار می کنند. سازمان هایی که در پشت استانداردهای برتر فناوری در زمینه اتوماسیون ساختمان قرار دارند ، با این ابتکار جدید همکاری می کنند: "استاندارد های ساختمانی و روشنایی IP" (IP-BLiS). آنها در کنار هم یک زیرساخت ایمن و مبتنی بر IP استاندارد،  چند استاندارد را به عنوان ستون فقرات در اتوماسیون ساختمان برای جایگزینی استفاده ناکارآمد ، هنوز هم گسترده از راه حل های خاموش ، ترویج می کنند. برای این منظور ، کارآیی استانداردهای فناوری پیشرو ، یکپارچه سازی می شود ، تکه تکه شدن در اتصال ساختمان هوشمند کاهش می یابد و پذیرش گسترده ای از راه حل های همزیستی را ارتقا می بخشد.

راه حل های سیلو به عنوان موانع پر هزینه
در حال حاضر ، هیچ فناوری اتوماسیون در دسترس نیست که کلیه موارد استفاده مورد نیاز برای اتوماسیون کامل یک ساختمان تجاری را پوشش دهد. از آسانسورها و مدیریت انرژی ، گرفته تا روشنایی ، تأمین آب و تهویه مطبوع ، گرفته تا دسترسی به سیستم های کنترل و نظارت: سناریوهای کاربردی بی شماری برای فناوری ها در ساختمان های هوشمند وجود دارد. با این حال ، برخی از سیستم های ساخت و ساز فردی هنوز از طیف گسترده ای از راه حل های اختصاصی استفاده می کنند که اغلب به دروازه ها و زیرساخت های مبتنی بر سخت افزار مجزا نیاز دارند. این تقسیم بندی منجر به هزینه های بالاتر برای برنامه ریزی ، نصب ، نگهداری و اجرای پروژه های ساختمان هوشمند می شود. علاوه بر این ، فرصت های هم افزایی در طولانی مدت استفاده نشده باقی می مانند.

آینده IP است
به منظور غلبه بر این موانع ، اعضای IP-BLiS در نظر دارند سیستم های کنترل نور و مدیریت ساختمان را با شبکه های IT با استفاده از یک پیکربندی ایمن مبتنی بر IP در حالی که عملکرد مطابق با استانداردهای فنی خود را هماهنگ می کند ، ترکیب کنند. این کار باعث می شود داده های طیف گسترده ای از سیستم های ساختمان از طریق یک آدرس IP خاص قابل دسترسی باشند.
چندین مزیت برای این روش وجود دارد. دروازه های مبتنی بر سخت افزار غیر ضروری می شوند ، زیرا دستگاه های مختلف در بین برخی از متنوع ترین سیستم ها می توانند از طریق یک اتصال IP امن منفرد ارتباط برقرار کنند و ادغام یکپارچه محصولات IoT در ساختمانهای هوشمند موجود بسیار ساده تر خواهد بود. علاوه بر این ، رویکرد مبتنی بر IP باعث افزایش چشمگیر تلاش و هزینه در ضمن افزایش امنیت می شود و باعث می شود پروژه های ساختمان هوشمند مقیاس پذیر شوند.


تعهد جهانی به IP
IP-BLiS از طریق اقدامات بازاریابی و ارتباطات در سراسر جهان ، بازار اتوماسیون ساختمان را در مورد استفاده از راه حل های مبتنی بر IP روشن می کند ، الزامات امنیتی را که برای مناطق مختلف ضروری است شناسایی و تأثیر بیشتری بر قوانین برای افزایش تصویب می گذارد. شرکت هایی که مایل به حمایت از اهداف IP-BLiS هستند می توانند با عضویت در یکی از سازمانهای شرکت کننده به این اتحاد جهانی ملحق شوند .
اندی مک میلان ، رئیس BACnet بین المللی گفت: "جامعه BACnet ماهیتاً همکاری دارد و ما از این فرصت برای ارتقاء سیستم های کاملاً یکپارچه ساختمان از طریق IP-BLiS استقبال می کنیم." وی ادامه داد: "IP-BLiS یک بستر قدرتمند برای ارتباط با ارزش IP در پرداختن به پیچیدگی و الزامات پویا در ساخت سیستم های اطلاعات و کنترل است."
Franz Kammerl گفت: "ما مفتخریم که بخشی از IP-BLiS هستیم. این ابتکار عمل یک بازی تعویض واقعی برای اتوماسیون ساختمان است که به لطف ارزش های افزوده شده آن از نظر ادغام ، مقیاس پذیری و امنیت ، رشد بازار را بیشتر خواهد کرد." وی  در انجمن بین المللی KNX.
دیوید مک کال ، رئیس بنیاد ارتباطات باز ، گفت: "همکاری  ای مهم است که به IoT توانایی بالقوه خود را می دهد." "IP-BLiS یک بستر مناسب برای OCF و دیگر بازیگران صنعت کلیدی است که به نیروهای خود پیوسته و موضوعاتی را که امروزه با نور و اتوماسیون ساختمان روبرو هستند با از بین بردن موانع اتصال ، برای ایجاد ساختمانهای واقعاً هوشمند حل می کنند."
"گروه موضوع از اینکه بخشی از چنین ابتکاری معتبر است ، هیجان زده است. پروتکل شبکه بی سیم شبکه کم مصرف ما مبتنی بر IP است زیرا این امکان را برای بسیاری از برنامه های مختلف فراهم می کند تا یکپارچه با هم کار کنند. " "ما معتقدیم که IP-BLiS یک استاندارد مهم را برای ساختمان های هوشمند برای بهبود قابلیت همکاری و کاهش هزینه ها ، بهبود کارایی ، کارایی ، اتوماسیون و ایمنی ساختمان هایی مانند دفاتر ، مراکز درمانی ، هتل ها و مدارس فراهم می کند."
توبین ریچاردسون ، رئیس و مدیر عامل شرکت Zigbee Alliance گفت: "ظهور اینترنت اشیاء به تدریج نیاز به همکاری بیشتر و بیشتر بین تولید کنندگان ، اکوسیستم ها و سازمان های استاندارد جهانی برای باز کردن پتانسیل در حال تحول ارائه شده توسط دستگاه های متصل دارد." "از طریق IP-BLiS ، ما مشتاقانه منتظر هستیم تا با استفاده از استانداردهای ایمن و مبتنی بر تمام IP برای کنترل بهتر روشنایی و مدیریت ساختمان ، به تسهیل کارآیی بیشتر کاربران در تنظیمات تجاری کمک کند."
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
    _       _____ 
    | |      | ___|
 _ __ | |_ __   __|___ \ 
| '_ \ | __|\ \ /\ / /  \ \
| |_) || |_ \ V V / /\__/ /
| .__/ \__| \_/\_/ \____/ 
| |             
|_|             
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
بهترین روش ها برای تجزیه و تحلیل ویدیو در حمل و نقل عمومی
 ۰۸ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

بهترین روش ها برای تجزیه و تحلیل ویدیو در حمل و نقل عمومی

تجزیه و تحلیل ویدیو در عمودهای مختلف به بخشی جدایی ناپذیر از سیستم های نظارت تصویری تبدیل شده است. در حمل و نقل عمومی ، ادغام تجزیه و تحلیل ویدئو به دلیل دشواری های اجرای آنها ، کمی کندتر است. با این حال ، اپراتورهای بیشتر و بیشتر امکان استفاده از تجزیه و تحلیل برای امنیت فعال ...  ادامه مطلب 
Johnson Controls مدیریت مدرن Metasys 10.0 را منتشر کرد
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

Johnson Controls مدیریت مدرن Metasys 10.0 را منتشر کرد

Johnson Controls از عرضه Metasys 10.0 که برای ارائه مدیریت واحد تر ساختمان طراحی شده است ، خبر داد. این آخرین نسخه Metasys اتوماسیون ساختمان دقیق تر ، پاسخ سریعتر به آلارم های حساس و یکپارچه سازی های جدید با سیستم های تشخیص حریق ، امنیت و روشنایی را در اختیار کارکنان تاسیسات قرار داده است - همه اینها از یک ...  ادامه مطلب 
ژاپن در توسعه هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه عقب است: گزارش
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

ژاپن در توسعه هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه عقب است: گزارش

بر اساس گزارش "هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه" منتشر شده توسط Tractica در حالی که ژاپن در زمینه رباتیک پیشرو بوده است ، دستیابی به هوش مصنوعی تا حدودی به تأخیر افتاده است. با وجود این واقعیت که ژاپن یکی از بزرگترین بودجه تحقیق و توسعه در جهان را دارد (سالانه 165 میلیارد دلار ...  ادامه مطلب 
آمازون الکسا از مهارت های صوتی طولانی تر و تکنیک های خودآموزی پشتیبانی می کند
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

آمازون الکسا از مهارت های صوتی طولانی تر و تکنیک های خودآموزی پشتیبانی می کند

آمازون الکسا به روزرسانی های جدیدی را برای توسعه دهنده شخص ثالث منتشر کرده است ، از جمله زمان مهارت صوتی طولانی تر و توانایی یادگیری خودکار ، که می تواند موارد استفاده بیشتری را برای دستیار صوتی به همراه داشته باشد. آمازون محدودیت زمانی مهارت صوتی را از ...  ادامه مطلب 
راه حل انرژی خانه Sense با Google Assistant ادغام می شود
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

راه حل انرژی خانه Sense با Google Assistant ادغام می شود

سنس ، سنسور بست آن در صفحه برق میزان مصرف برق را کنترل می کند و کنترل برنامه لوازم خانگی را امکان پذیر می کند ، اعلام کرد که دستگاه آن اکنون با دستیار Google و همچنین پلاگین های هوشمند Belkin Wemo و TP-Link Kasa سازگار است. کاربران دستیار Google اکنون می توانند دستوراتی مانند "از Sense بپرسید اگر اجاق من ...  ادامه مطلب