اتحادها در پشت IP به عنوان ستون فقرات ایمن برای اتوماسیون ساختمان متحد می شوند

اتحادها در پشت IP به عنوان ستون فقرات ایمن برای اتوماسیون ساختمان متحد می شوند
فرید هادی زاده
تاریخ:
۱۵ مرداد ۱۳۹۹
 شرکت های BACnet International ، KNX Association ، OCF ، Thread Group و Zigbee Alliance اعلام کردند که برای هماهنگی بهتر ساختمان های تجاری با نیازهای اتصال کاربران و بهبود ادغام محصولات ساختمانی هوشمند در کنار هم کار می کنند. سازمان هایی که در پشت استانداردهای برتر فناوری در زمینه اتوماسیون ساختمان قرار دارند ، با این ابتکار جدید همکاری می کنند: "استاندارد های ساختمانی و روشنایی IP" (IP-BLiS). آنها در کنار هم یک زیرساخت ایمن و مبتنی بر IP استاندارد،  چند استاندارد را به عنوان ستون فقرات در اتوماسیون ساختمان برای جایگزینی استفاده ناکارآمد ، هنوز هم گسترده از راه حل های خاموش ، ترویج می کنند. برای این منظور ، کارآیی استانداردهای فناوری پیشرو ، یکپارچه سازی می شود ، تکه تکه شدن در اتصال ساختمان هوشمند کاهش می یابد و پذیرش گسترده ای از راه حل های همزیستی را ارتقا می بخشد.

راه حل های سیلو به عنوان موانع پر هزینه
در حال حاضر ، هیچ فناوری اتوماسیون در دسترس نیست که کلیه موارد استفاده مورد نیاز برای اتوماسیون کامل یک ساختمان تجاری را پوشش دهد. از آسانسورها و مدیریت انرژی ، گرفته تا روشنایی ، تأمین آب و تهویه مطبوع ، گرفته تا دسترسی به سیستم های کنترل و نظارت: سناریوهای کاربردی بی شماری برای فناوری ها در ساختمان های هوشمند وجود دارد. با این حال ، برخی از سیستم های ساخت و ساز فردی هنوز از طیف گسترده ای از راه حل های اختصاصی استفاده می کنند که اغلب به دروازه ها و زیرساخت های مبتنی بر سخت افزار مجزا نیاز دارند. این تقسیم بندی منجر به هزینه های بالاتر برای برنامه ریزی ، نصب ، نگهداری و اجرای پروژه های ساختمان هوشمند می شود. علاوه بر این ، فرصت های هم افزایی در طولانی مدت استفاده نشده باقی می مانند.

آینده IP است
به منظور غلبه بر این موانع ، اعضای IP-BLiS در نظر دارند سیستم های کنترل نور و مدیریت ساختمان را با شبکه های IT با استفاده از یک پیکربندی ایمن مبتنی بر IP در حالی که عملکرد مطابق با استانداردهای فنی خود را هماهنگ می کند ، ترکیب کنند. این کار باعث می شود داده های طیف گسترده ای از سیستم های ساختمان از طریق یک آدرس IP خاص قابل دسترسی باشند.
چندین مزیت برای این روش وجود دارد. دروازه های مبتنی بر سخت افزار غیر ضروری می شوند ، زیرا دستگاه های مختلف در بین برخی از متنوع ترین سیستم ها می توانند از طریق یک اتصال IP امن منفرد ارتباط برقرار کنند و ادغام یکپارچه محصولات IoT در ساختمانهای هوشمند موجود بسیار ساده تر خواهد بود. علاوه بر این ، رویکرد مبتنی بر IP باعث افزایش چشمگیر تلاش و هزینه در ضمن افزایش امنیت می شود و باعث می شود پروژه های ساختمان هوشمند مقیاس پذیر شوند.


تعهد جهانی به IP
IP-BLiS از طریق اقدامات بازاریابی و ارتباطات در سراسر جهان ، بازار اتوماسیون ساختمان را در مورد استفاده از راه حل های مبتنی بر IP روشن می کند ، الزامات امنیتی را که برای مناطق مختلف ضروری است شناسایی و تأثیر بیشتری بر قوانین برای افزایش تصویب می گذارد. شرکت هایی که مایل به حمایت از اهداف IP-BLiS هستند می توانند با عضویت در یکی از سازمانهای شرکت کننده به این اتحاد جهانی ملحق شوند .
اندی مک میلان ، رئیس BACnet بین المللی گفت: "جامعه BACnet ماهیتاً همکاری دارد و ما از این فرصت برای ارتقاء سیستم های کاملاً یکپارچه ساختمان از طریق IP-BLiS استقبال می کنیم." وی ادامه داد: "IP-BLiS یک بستر قدرتمند برای ارتباط با ارزش IP در پرداختن به پیچیدگی و الزامات پویا در ساخت سیستم های اطلاعات و کنترل است."
Franz Kammerl گفت: "ما مفتخریم که بخشی از IP-BLiS هستیم. این ابتکار عمل یک بازی تعویض واقعی برای اتوماسیون ساختمان است که به لطف ارزش های افزوده شده آن از نظر ادغام ، مقیاس پذیری و امنیت ، رشد بازار را بیشتر خواهد کرد." وی  در انجمن بین المللی KNX.
دیوید مک کال ، رئیس بنیاد ارتباطات باز ، گفت: "همکاری  ای مهم است که به IoT توانایی بالقوه خود را می دهد." "IP-BLiS یک بستر مناسب برای OCF و دیگر بازیگران صنعت کلیدی است که به نیروهای خود پیوسته و موضوعاتی را که امروزه با نور و اتوماسیون ساختمان روبرو هستند با از بین بردن موانع اتصال ، برای ایجاد ساختمانهای واقعاً هوشمند حل می کنند."
"گروه موضوع از اینکه بخشی از چنین ابتکاری معتبر است ، هیجان زده است. پروتکل شبکه بی سیم شبکه کم مصرف ما مبتنی بر IP است زیرا این امکان را برای بسیاری از برنامه های مختلف فراهم می کند تا یکپارچه با هم کار کنند. " "ما معتقدیم که IP-BLiS یک استاندارد مهم را برای ساختمان های هوشمند برای بهبود قابلیت همکاری و کاهش هزینه ها ، بهبود کارایی ، کارایی ، اتوماسیون و ایمنی ساختمان هایی مانند دفاتر ، مراکز درمانی ، هتل ها و مدارس فراهم می کند."
توبین ریچاردسون ، رئیس و مدیر عامل شرکت Zigbee Alliance گفت: "ظهور اینترنت اشیاء به تدریج نیاز به همکاری بیشتر و بیشتر بین تولید کنندگان ، اکوسیستم ها و سازمان های استاندارد جهانی برای باز کردن پتانسیل در حال تحول ارائه شده توسط دستگاه های متصل دارد." "از طریق IP-BLiS ، ما مشتاقانه منتظر هستیم تا با استفاده از استانداردهای ایمن و مبتنی بر تمام IP برای کنترل بهتر روشنایی و مدیریت ساختمان ، به تسهیل کارآیی بیشتر کاربران در تنظیمات تجاری کمک کند."
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
ProKNX برای کنترل خودکار صدا برای هتل ها
 ۲۷ دی ۱۳۹۹
 فرید هادی زاده

ProKNX برای کنترل خودکار صدا برای هتل ها

سرور خانه هوشمند ProKNX realKNX Air به محصولی جدید و بهینه شده برای کنترل صوتی هتل و اتاق کنفرانس تبدیل شده است. realKNX O-two یک سیستم کنترل صدای مستقل است که روی سقف نصب شده است. شناخت گفتار و درک زبان طبیعی توسط تیراندازها و هوش مصنوعی تأمین می شود. کنترل صوتی تعبیه شده realKNX O-two به اندازه خواهران و برادران ...  ادامه مطلب 
سیستم اتوماسیون خانگی Verisure دقیقاً هوشمندتر شد
 ۲۷ دی ۱۳۹۹
 فرید هادی زاده

سیستم اتوماسیون خانگی Verisure دقیقاً هوشمندتر شد

طبق تحقیقات اخیر ، بیش از 90 درصد از نصب کنندگان امنیت ، اتوماسیون خانه را یک بازار رشد قابل توجه می دانند. Verisure ، شماره یک شرکت کنترل زنگ خطر در اروپا ، مواردی فراتر از محافظت در برابر متجاوزان را ارائه می دهد. راه حل امنیتی هوشمند در حال رشد آن شامل کنترل آب و هوا ، ادغام آتش نشانی ، ...  ادامه مطلب 
چرخه عمر محصول بلندگوی هوشمند برای ورود به
 ۲۷ دی ۱۳۹۹
 فرید هادی زاده

چرخه عمر محصول بلندگوی هوشمند برای ورود به "اکثریت اولیه" در سال 2019: Voicebot

بلندگوهای هوشمند روز به روز در ایالات متحده محبوبیت بیشتری پیدا می کنند و بر اساس گزارش تصویب مصرف کننده بلندگوی هوشمند که توسط Voicebot منتشر شده است ، بیش از یک نفر از هر چهار بزرگسال آمریکایی به بلندگو هوشمند دسترسی دارند.  Voicebot با استفاده از چرخه عمر ...  ادامه مطلب 
Qolsys و Alarm.com شامل شناسایی چهره در دوربین IQ Panel 2 هستند
 ۲۷ دی ۱۳۹۹
 فرید هادی زاده

Qolsys و Alarm.com شامل شناسایی چهره در دوربین IQ Panel 2 هستند

Qolsys ، ارائه دهنده امنیت و فناوری خانه های هوشمند ، اعلام کرد که با همکاری Alarm.com ، تصاویر گرفته شده توسط دوربین داخلی پنل 5MP در IQ Panel 2 Plus خلع سلاح می شوند و اکنون شامل شناسایی چهره با استفاده از Alarm.com است. Qolsys SVP فروش و بازاریابی مایک هاکت می گوید: "این یک پیشرفت فوق العاده برای راه ...  ادامه مطلب 
هوش مصنوعی در حال حاضر در اینجا وجود دارد و در سال 2019 شیوع بیشتری دارد: گزارش
 ۲۷ دی ۱۳۹۹
 فرید هادی زاده

هوش مصنوعی در حال حاضر در اینجا وجود دارد و در سال 2019 شیوع بیشتری دارد: گزارش

هوش مصنوعی (AI) مهمترین پیشرفت فناوری در طول زندگی ما است و "دوره بعدی محاسبات" را نشان می دهد ، بر اساس گزارش "روند نوظهور فناوری 2019" که توسط موسسه آینده امروز منتشر شده است.  برخلاف تصور مردم. هوش مصنوعی چیزی نیست که روزی در آینده به آن برسد. هوش ...  ادامه مطلب