اتحادها در پشت IP به عنوان ستون فقرات ایمن برای اتوماسیون ساختمان متحد می شوند

اتحادها در پشت IP به عنوان ستون فقرات ایمن برای اتوماسیون ساختمان متحد می شوند
فرید هادی زاده
تاریخ:
۱۵ مرداد ۱۳۹۹
 شرکت های BACnet International ، KNX Association ، OCF ، Thread Group و Zigbee Alliance اعلام کردند که برای هماهنگی بهتر ساختمان های تجاری با نیازهای اتصال کاربران و بهبود ادغام محصولات ساختمانی هوشمند در کنار هم کار می کنند. سازمان هایی که در پشت استانداردهای برتر فناوری در زمینه اتوماسیون ساختمان قرار دارند ، با این ابتکار جدید همکاری می کنند: "استاندارد های ساختمانی و روشنایی IP" (IP-BLiS). آنها در کنار هم یک زیرساخت ایمن و مبتنی بر IP استاندارد،  چند استاندارد را به عنوان ستون فقرات در اتوماسیون ساختمان برای جایگزینی استفاده ناکارآمد ، هنوز هم گسترده از راه حل های خاموش ، ترویج می کنند. برای این منظور ، کارآیی استانداردهای فناوری پیشرو ، یکپارچه سازی می شود ، تکه تکه شدن در اتصال ساختمان هوشمند کاهش می یابد و پذیرش گسترده ای از راه حل های همزیستی را ارتقا می بخشد.

راه حل های سیلو به عنوان موانع پر هزینه
در حال حاضر ، هیچ فناوری اتوماسیون در دسترس نیست که کلیه موارد استفاده مورد نیاز برای اتوماسیون کامل یک ساختمان تجاری را پوشش دهد. از آسانسورها و مدیریت انرژی ، گرفته تا روشنایی ، تأمین آب و تهویه مطبوع ، گرفته تا دسترسی به سیستم های کنترل و نظارت: سناریوهای کاربردی بی شماری برای فناوری ها در ساختمان های هوشمند وجود دارد. با این حال ، برخی از سیستم های ساخت و ساز فردی هنوز از طیف گسترده ای از راه حل های اختصاصی استفاده می کنند که اغلب به دروازه ها و زیرساخت های مبتنی بر سخت افزار مجزا نیاز دارند. این تقسیم بندی منجر به هزینه های بالاتر برای برنامه ریزی ، نصب ، نگهداری و اجرای پروژه های ساختمان هوشمند می شود. علاوه بر این ، فرصت های هم افزایی در طولانی مدت استفاده نشده باقی می مانند.

آینده IP است
به منظور غلبه بر این موانع ، اعضای IP-BLiS در نظر دارند سیستم های کنترل نور و مدیریت ساختمان را با شبکه های IT با استفاده از یک پیکربندی ایمن مبتنی بر IP در حالی که عملکرد مطابق با استانداردهای فنی خود را هماهنگ می کند ، ترکیب کنند. این کار باعث می شود داده های طیف گسترده ای از سیستم های ساختمان از طریق یک آدرس IP خاص قابل دسترسی باشند.
چندین مزیت برای این روش وجود دارد. دروازه های مبتنی بر سخت افزار غیر ضروری می شوند ، زیرا دستگاه های مختلف در بین برخی از متنوع ترین سیستم ها می توانند از طریق یک اتصال IP امن منفرد ارتباط برقرار کنند و ادغام یکپارچه محصولات IoT در ساختمانهای هوشمند موجود بسیار ساده تر خواهد بود. علاوه بر این ، رویکرد مبتنی بر IP باعث افزایش چشمگیر تلاش و هزینه در ضمن افزایش امنیت می شود و باعث می شود پروژه های ساختمان هوشمند مقیاس پذیر شوند.


تعهد جهانی به IP
IP-BLiS از طریق اقدامات بازاریابی و ارتباطات در سراسر جهان ، بازار اتوماسیون ساختمان را در مورد استفاده از راه حل های مبتنی بر IP روشن می کند ، الزامات امنیتی را که برای مناطق مختلف ضروری است شناسایی و تأثیر بیشتری بر قوانین برای افزایش تصویب می گذارد. شرکت هایی که مایل به حمایت از اهداف IP-BLiS هستند می توانند با عضویت در یکی از سازمانهای شرکت کننده به این اتحاد جهانی ملحق شوند .
اندی مک میلان ، رئیس BACnet بین المللی گفت: "جامعه BACnet ماهیتاً همکاری دارد و ما از این فرصت برای ارتقاء سیستم های کاملاً یکپارچه ساختمان از طریق IP-BLiS استقبال می کنیم." وی ادامه داد: "IP-BLiS یک بستر قدرتمند برای ارتباط با ارزش IP در پرداختن به پیچیدگی و الزامات پویا در ساخت سیستم های اطلاعات و کنترل است."
Franz Kammerl گفت: "ما مفتخریم که بخشی از IP-BLiS هستیم. این ابتکار عمل یک بازی تعویض واقعی برای اتوماسیون ساختمان است که به لطف ارزش های افزوده شده آن از نظر ادغام ، مقیاس پذیری و امنیت ، رشد بازار را بیشتر خواهد کرد." وی  در انجمن بین المللی KNX.
دیوید مک کال ، رئیس بنیاد ارتباطات باز ، گفت: "همکاری  ای مهم است که به IoT توانایی بالقوه خود را می دهد." "IP-BLiS یک بستر مناسب برای OCF و دیگر بازیگران صنعت کلیدی است که به نیروهای خود پیوسته و موضوعاتی را که امروزه با نور و اتوماسیون ساختمان روبرو هستند با از بین بردن موانع اتصال ، برای ایجاد ساختمانهای واقعاً هوشمند حل می کنند."
"گروه موضوع از اینکه بخشی از چنین ابتکاری معتبر است ، هیجان زده است. پروتکل شبکه بی سیم شبکه کم مصرف ما مبتنی بر IP است زیرا این امکان را برای بسیاری از برنامه های مختلف فراهم می کند تا یکپارچه با هم کار کنند. " "ما معتقدیم که IP-BLiS یک استاندارد مهم را برای ساختمان های هوشمند برای بهبود قابلیت همکاری و کاهش هزینه ها ، بهبود کارایی ، کارایی ، اتوماسیون و ایمنی ساختمان هایی مانند دفاتر ، مراکز درمانی ، هتل ها و مدارس فراهم می کند."
توبین ریچاردسون ، رئیس و مدیر عامل شرکت Zigbee Alliance گفت: "ظهور اینترنت اشیاء به تدریج نیاز به همکاری بیشتر و بیشتر بین تولید کنندگان ، اکوسیستم ها و سازمان های استاندارد جهانی برای باز کردن پتانسیل در حال تحول ارائه شده توسط دستگاه های متصل دارد." "از طریق IP-BLiS ، ما مشتاقانه منتظر هستیم تا با استفاده از استانداردهای ایمن و مبتنی بر تمام IP برای کنترل بهتر روشنایی و مدیریت ساختمان ، به تسهیل کارآیی بیشتر کاربران در تنظیمات تجاری کمک کند."
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
 ______                       ___ 
|___  /                      /   |
   / / __      ____      __ / /| |
  / /  \ \ /\ / /\ \ /\ / // /_| |
./ /    \ V  V /  \ V  V / \___  |
\_/      \_/\_/    \_/\_/      |_/
                                  
                                  
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
پشتیبان جدید دستیار Google در CES 2019 رونمایی می شود
 ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

پشتیبان جدید دستیار Google در CES 2019 رونمایی می شود

گوگل ویژگی ها و دستگاه های جدیدی را برای فعال کردن برنامه Google Assistant در زمینه خانه هوشمند ، از جمله سرگرمی در خانه و آشپزخانه ، اعلام کرده است.  لنوو یک دستگاه صفحه نمایش لمسی 4 اینچی به نام Smart Clock ایجاد کرده است ، دستگاهی که از صفحه نمایشگر هوشمند مجهز به دستیار Google طراحی شده تا در ...  ادامه مطلب 
شرکت ها نسبت به استفاده از اترنت برای نصب چراغ های هوشمند اطمینان دارند
 ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

شرکت ها نسبت به استفاده از اترنت برای نصب چراغ های هوشمند اطمینان دارند

Cresa ، یک شرکت املاک و مستغلات تجاری بین المللی که متمرکز بر مشاور مستاجر است ، دیروز اعلام کرد که ابتکاری را آغاز کرده است - با مشارکت کنندگان در صنعت املاک و مستغلات و متخصصان صنعت ساختمان - برای توسعه روش های استفاده از استانداردهای Power over Ethernet (PoE) در جدید یا ...  ادامه مطلب 
Kwikset قفل های هوشمند Halo Wi-Fi جدید را به طور انحصاری در CES 2019 معرفی می کند
 ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

Kwikset قفل های هوشمند Halo Wi-Fi جدید را به طور انحصاری در CES 2019 معرفی می کند

Kwikset اولین قفل های هوشمند Wi-Fi خود را در CES 2019 معرفی می کند. با پیوستن به مجموعه قفل های هوشمند مارک طراحی شده برای جهانی که در آن زندگی می کنید ، Halo Smart Locks از Wi-Fi برای ایجاد یک تجربه ساده خانه هوشمند و ایجاد سهولت در صاحبان خانه استفاده می کند. کنترل دسترسی ، ویژگی های ...  ادامه مطلب 
ECS فناوری های صوتی DSP را برای تأمین انرژی اسپیکر هوشمند قابل حمل خود انتخاب می کند
 ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

ECS فناوری های صوتی DSP را برای تأمین انرژی اسپیکر هوشمند قابل حمل خود انتخاب می کند

گروه DSP اعلام کرد که سیستم های رایانه ای Elitegroup از فناوری های SmartVoice و ULE DSP گروه برای دستگاه قابل حمل جدیدی که دارای رابط کاربری صوتی بدون دخالت DSP (VUI) است استفاده می کند. Elitegroup Computer Systems یک هاب خانگی هوشمند را با میکروفون داخلی و دور الکسا طراحی کرده است ...  ادامه مطلب 
Philips Hue دستورات صوتی دستیار Google را به ویژگی های روشنایی اضافه می کند
 ۲۱ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

Philips Hue دستورات صوتی دستیار Google را به ویژگی های روشنایی اضافه می کند

Signify با Google همکاری کرده است تا توانایی استفاده از دستورات صوتی با دستیار Google را برای فعال کردن جلوه های نور خواب و بیدار با استفاده از قابلیت Philips Hue به مصرف کنندگان ارائه دهد که عملکرد نور مطلوب را برای پیچیدن قبل از خواب و بیدار شدن از خواب طبیعی تکرار می کند. . این ...  ادامه مطلب