صنعت امنیت فیزیکی هند چقدر آماده سایبر است؟

صنعت امنیت فیزیکی هند چقدر آماده سایبر است؟
فرید هادی زاده
تاریخ:
۱۶ فروردین ۱۴۰۰
ماه گذشته ، شخصی که برای یک ارائه دهنده راه حل های امنیتی بین المللی کار می کرد ، از من پرسید که بازار هند در برابر حادثه نقض Verkada چگونه واکنش نشان داده است. بسیاری از بازارهای غربی این مسئله را نگران کننده دانسته بودند و احتمالاً انتظار داشتند که ادغام کنندگان سیستم های هند و مشتریان به یک اندازه نگران باشند.
با این تفاوت که اکثر مجتمع های سیستم که من با آنها صحبت کردم حتی نمی دانستند که در Verkada نقض شده است. برخی اصلا Verkada را نمی شناختند ، که به دلیل عدم حضور در بازار در اینجا جای تعجب ندارد. اما این به طور طبیعی من را به س nextال بعدی سوق داد. امنیت سایبری متخصصان و مشتریان امنیت جسمی هند چقدر نگران کننده است؟
کونال بوگال ، مدیر ارشد طراحی و فناوری در این زمینه می گوید: "قطعاً آگاهی بیش از گذشته وجود دارد و مناقصه هایی نیز وجود دارد که ما در آنجا تصفیه سایبر بخشی جداگانه است که حداقل نیمی از هزینه کل پروژه است." مشاوره IIRIS. "اما این اغلب به تلاش های سازمان های بزرگ محدود می شود. من تعجب می کنم که بسیاری از پروژه های نظارت بر دولت دولت آمادگی سایبر یا سخت گیری سایبری را به عنوان الزامات در بر نمی گیرند."


نگرانی علیرغم حوادث اخیر
یکی از دلایل نگرانی زیاد مشتریان هندی درباره امنیت سایبری این است که هیچ مورد نقض قابل توجهی در داده ها از طریق دستگاه های امنیتی فیزیکی گزارش نشده است. در حقیقت ، حتی وقتی حادثه ای رخ می دهد که سازمانی مورد حمله هکری قرار می گیرد ، خبر به همان سرعتی که ظاهر می شود ، فراموش می شود.
حادثه Verkada خیلی دور اتفاق افتاده است تا هرکسی در هند احساس نگرانی کند. اما در ماه فوریه ، یک نیروگاه بزرگ در بمبئی دچار قطعی شد. طبق گزارش نیویورک تایمز که به نقل از شرکتی که فعالیتهای اینترنتی را ردیابی می کند ، این بخشی از طرح حمله سایبری تحت حمایت دولت چین بود. به دنبال این ، وقوع یک قطعه در بورس ملی سهام هند نیز تحت تأثیر عوامل خارجی قرار گرفت.
اینها فقط حوادث گسترده ای است که از آنها می شنویم. اطلاعیه های تحقیقات وجود دارد و پس از آن هیچ چیز وجود ندارد. ما نمی دانیم آیا کشوری واقعاً از این حملات حمایت مالی کرده است. ما احتمالاً هرگز نخواهیم فهمید. و دقیقاً به دلیل این عدم پیگیری ، مشتری متوسط ​​بازار هند امنیت سایبری را نگران کننده نمی داند. آنها هنوز فقط نگران امنیت جسمی هستند.
حتی برخی از تلاش های انجام شده برای ایجاد آگاهی به صورت رسمی باقی مانده است. پرامود رائو ، دکتر سیستم های امنیتی الکترونیکی Zicom ، می گوید که اگرچه رویدادهایی مانند سمینارها و وبینارها در مورد اهمیت امنیت سایبری در این حوزه وجود دارد ، اما آنها فقط به بحث محدود می شوند.


عدم تمرکز روی مسئله درست
همه اینها بدان معنا نیست که مشتری امنیت جسمی متوسط ​​هند در گذشته نه چندان دور با مفهوم امنیت سایبری روبرو شده است. آنها این موضوع را به عنوان "مسئله مارک های چینی" شنیده اند. گزارش های اخیر در مورد آسیب پذیر بودن و ممنوع بودن مارک های خاص چینی در کشورهایی مانند ایالات متحده ، مشتریان را بر آن داشته است تا در استفاده از آنها تجدید نظر کنند. دولت هند همچنین محدودیت هایی را در استفاده از محصولات امنیتی ساخته نشده در هند برای پروژه های عمومی اعمال کرده است.
رائو می گوید: "وقتی ما به ملاقات مشتری می رویم ، او وقت زیادی را به فکر امنیت سایبری نمی گذارد." "و به عنوان یک زمینه فروش ، ما به مشتری می گوییم مارک های خاص چینی وجود دارد که ممنوع است ، همراه با اطلاعیه های مطبوعاتی و اطلاعاتی برای حمایت از این موضوع. این زمان علاقه آنها به این موضوع است. اگر مشتری رها شود ، مشتری اینجا است هنوز در مورد امنیت سایبری اذیت نشده است. "
آنچه در اینجا از دست رفته این است که به نظر می رسد مشتری از اینکه هر دوربین IP از هر مارک بالقوه می تواند هک شود ، بی اطلاع است. این آسیب پذیری ها می توانند متفاوت باشند ، از جمله تهدیدات داخلی ، اما نتیجه یکسان است. اما برای اکثر مشتریان هندی ، در رقابت بین نگرانی های مربوط به امنیت سایبری و هزینه ها ، دومی همیشه برنده است.
رائو ادامه داد: "اگر با شرکت های درجه یک ، مانند شرکت های فن آوری چند ملیتی و BPO صحبت کنید ، آنها از خطرات موجود آگاه هستند." "CIO های این شرکت ها در این باره آگاهی دارند و مدت زمان زیادی را صرف این کار می کنند."


در مورد یکپارچه سازی سیستم ها چطور؟
اینکه مشتریان نهایی در مورد امنیت سایبری اذیت نمی شوند لزوماً تعجب آور نیست. از این گذشته ، همه آنها اهل فن نیستند. اما رائو خاطرنشان می کند که مجتمع های سیستم خود آماده امنیت سایبری نیستند.
رائو افزود: "وقتی آن را بیشتر به مجتمع های سیستم بیندازید ، من فکر می کنم گرچه علاقه ای به امنیت سایبری وجود دارد ، اما علاقه خاصی وجود ندارد." "دلیل آن عدم آموزش بین مجتمع های سیستم در مورد امنیت سایبری است. کمبود آگاهی در مورد کنترل خسارت وجود دارد زیرا هیچ کس چالش های امنیتی سایبری زیادی را تجربه نمی کند. بنابراین ، کمبود دانش ، عدم کاربرد و عدم تقاضای مشتری وجود دارد. "


یک بمب ساعتی
اما ممکن است مجتمع کنندگان سیستم های هندی نیاز به توجه بیشتری به این جنبه داشته باشند زیرا در ماهیت حملات سایبری تغییر ایجاد شده است. بوگال می گوید برخلاف گذشته ، جایی که شرکت های بزرگ هدف هکرها بودند ، اکنون حتی شرکت های کوچک و استارتاپ هایی که اطلاعات ارزشمندی در اختیار دارند آسیب پذیر هستند.
بوگال با بیان اینکه غالباً شرکت های بزرگ زیرساخت های لازم برای محافظت از خود را دارند ، اظهار داشت: "این حملات کمتر از حملاتی است که به باج افزار تبدیل می شود یا به سیفون پول یا جابجایی پول تبدیل می شود و بیشتر هدف آن سرقت اطلاعات است". نکن
به طور خلاصه ، غفلت از امنیت سایبری یک بمب زمانی است. اگر قبل از اقدام صبر کنیم تا اتفاقی بیفتد ، ممکن است خیلی دیر باشد.
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
 ______      _____ 
|___ /      / __ \
  / / ___  ___ `' / /'
 / / / __| / __| / / 
./ /  \__ \| (__ ./ /___
\_/  |___/ \___|\_____/
             
             
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
پشتیبان جدید دستیار Google در CES 2019 رونمایی می شود
 ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

پشتیبان جدید دستیار Google در CES 2019 رونمایی می شود

گوگل ویژگی ها و دستگاه های جدیدی را برای فعال کردن برنامه Google Assistant در زمینه خانه هوشمند ، از جمله سرگرمی در خانه و آشپزخانه ، اعلام کرده است.  لنوو یک دستگاه صفحه نمایش لمسی 4 اینچی به نام Smart Clock ایجاد کرده است ، دستگاهی که از صفحه نمایشگر هوشمند مجهز به دستیار Google طراحی شده تا در ...  ادامه مطلب 
شرکت ها نسبت به استفاده از اترنت برای نصب چراغ های هوشمند اطمینان دارند
 ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

شرکت ها نسبت به استفاده از اترنت برای نصب چراغ های هوشمند اطمینان دارند

Cresa ، یک شرکت املاک و مستغلات تجاری بین المللی که متمرکز بر مشاور مستاجر است ، دیروز اعلام کرد که ابتکاری را آغاز کرده است - با مشارکت کنندگان در صنعت املاک و مستغلات و متخصصان صنعت ساختمان - برای توسعه روش های استفاده از استانداردهای Power over Ethernet (PoE) در جدید یا ...  ادامه مطلب 
Kwikset قفل های هوشمند Halo Wi-Fi جدید را به طور انحصاری در CES 2019 معرفی می کند
 ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

Kwikset قفل های هوشمند Halo Wi-Fi جدید را به طور انحصاری در CES 2019 معرفی می کند

Kwikset اولین قفل های هوشمند Wi-Fi خود را در CES 2019 معرفی می کند. با پیوستن به مجموعه قفل های هوشمند مارک طراحی شده برای جهانی که در آن زندگی می کنید ، Halo Smart Locks از Wi-Fi برای ایجاد یک تجربه ساده خانه هوشمند و ایجاد سهولت در صاحبان خانه استفاده می کند. کنترل دسترسی ، ویژگی های ...  ادامه مطلب 
ECS فناوری های صوتی DSP را برای تأمین انرژی اسپیکر هوشمند قابل حمل خود انتخاب می کند
 ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

ECS فناوری های صوتی DSP را برای تأمین انرژی اسپیکر هوشمند قابل حمل خود انتخاب می کند

گروه DSP اعلام کرد که سیستم های رایانه ای Elitegroup از فناوری های SmartVoice و ULE DSP گروه برای دستگاه قابل حمل جدیدی که دارای رابط کاربری صوتی بدون دخالت DSP (VUI) است استفاده می کند. Elitegroup Computer Systems یک هاب خانگی هوشمند را با میکروفون داخلی و دور الکسا طراحی کرده است ...  ادامه مطلب 
Philips Hue دستورات صوتی دستیار Google را به ویژگی های روشنایی اضافه می کند
 ۲۱ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

Philips Hue دستورات صوتی دستیار Google را به ویژگی های روشنایی اضافه می کند

Signify با Google همکاری کرده است تا توانایی استفاده از دستورات صوتی با دستیار Google را برای فعال کردن جلوه های نور خواب و بیدار با استفاده از قابلیت Philips Hue به مصرف کنندگان ارائه دهد که عملکرد نور مطلوب را برای پیچیدن قبل از خواب و بیدار شدن از خواب طبیعی تکرار می کند. . این ...  ادامه مطلب