ارائه دهندگان لجستیک | تهدیدهای بالقوه

ارائه دهندگان لجستیک | تهدیدهای بالقوه
فرید هادی زاده
تاریخ:
۱۵ فروردین ۱۴۰۰
سال 2021 سالی خواهد بود که کشورها و شرکت ها برای تحویل واکسن COVID-19 به هر گوشه و گوشه جهان با زمان رقابت می کنند. این یک کار هولناک است ، حتی صرف فکر کردن در آن ممکن است کابوس هایی به برنامه ریزان ببخشد. چندین شرکت در حال ساخت واکسن برای COVID-19 هستند و بیشتر آنها به امکانات سردخانه احتیاج دارند. بعضی از آنها ، مانند واکسن Pfizer ، به امکانات ذخیره سازی سرد فوق العاده نیاز دارند.
علاوه بر سازماندهی تدارکات ، شرکت ها و مقامات همچنین باید نگران امنیت واکسن باشند. در سناریوی فعلی ، دارایی با ارزش بالا ، سرقت یا تخریب نگرانی است که باید رفع شود. ما قبلاً نشانه هایی از وقوع چنین مسائلی را دیده ایم که ماه گذشته شیشه های واکسن Moderna از بیمارستان ایالتی فلوریدا در Chattahoochee به سرقت رفته است.
این مقاله تهدیدات احتمالی حمل و نقل واکسن COVID-19 و نحوه برخورد مقامات با آنها را بررسی می کند.


تهدیدهای بالقوه برای حمل واکسن COVID-19
به گفته Verghese Thirumala ، مدیر عامل Maxitulin ، تهدید اصلی در مرحله اول توزیع واکسن حملات تروریستی است. دلیل این امر این است که ، در بیشتر کشورها ، مرحله اول توسط دولت مدیریت می شود ، که این امر امکان توسعه بازار سیاه را محدود می کند. تروریست ها می توانند مکان های حمل و نقل و ذخیره سازی واکسن را برای حمله با اثرات مخرب هدف قرار دهند.
تیرومالا گفت: "در بیشتر موارد ، احتمال حمله در آخرین مایل تحویل بیشترین است." "به طور معمول ، واکسن ها از یک مرکز تولید به فرودگاه عزیمت از جایی که به فرودگاه مقصد می رود و سپس به مراکز توزیع منتقل می شوند. از مراکز توزیع ، واکسن ها شروع به پخش می کنند. اگر به تاریخچه نگاه کنید ، بین نوامبر 2019 و نوامبر 2020 ، 58 مورد سرقت دارویی توسط انجمن حمایت از دارایی های حمل شده (TAPA) گزارش شده است. "
کشورهای خاصی مکزیک ، برزیل ، هند ، ایتالیا ، روسیه و ایالات متحده آمریکا به دلیل تهدیدات مربوط به داروسازی شناخته شده اند ، که ممکن است عاملی باشد که باید در هنگام برخورد با واکسن های COVID-19 مورد توجه قرار گیرد.
تیرومالا گفت: "چالش دیگری که من متوجه می شوم این است که در حال حاضر در حین قفل شدن تجارت تجارت الکترونیکی افزایش یافته است و کارگران لجستیک از قبل تحت فشار قرار گرفته اند." "وقتی آنها تحت فشار قرار می گیرند ، ممکن است امنیت در سایتهایی مانند انبارها به اندازه لازم هوشیار نباشد. بیشتر اوقات ، آخر هفته یا جمعه ها وقتی همه آرامش بیشتری دارند ، یا وقتی که تلاش می کنند فشار بیاورند یک نقض رخ می دهد. قبل از بسته شدن روز کاری هرچه بیشتر بار حمل کنید. "
چنین تهدیدهایی فقط به واکسن محدود نمی شوند. همچنین تقاضا برای سرنگ و همه مواد مربوط به واکسیناسیون افزایش می یابد. اینها همچنین مناطقی است که سندیکاهای بازار سیاه ممکن است سعی در سرقت آنها داشته باشند زیرا دفع آنها آسان است.


ارائه دهندگان لجستیک چه کاری باید انجام دهند؟
قوانین اساسی خاصی در اینجا اعمال می شود. وسایل نقلیه ای که واکسن ها را حمل می کنند باید دارای ردیاب GPS باشند. نظارت بر سوخت باید انجام شود تا اطمینان حاصل شود که آنها مجبور نیستند در هر جایگاه سوخت که تهدیدی وجود دارد متوقف شوند. سیستم های مداربسته باید در داخل و اطراف وجود داشته باشند.
تیرومالا گفت: "نکته مهم دیگر اطمینان از اطمینان از راننده است زیرا فقط راننده ای که به درستی آزمایش شده و آموزش دیده باشد مجاز به انتقال واکسن COVID است." "علاوه بر این ، کاری که افراد بد می توانند انجام دهند تلاش برای ربودن محموله با استفاده از مسدودکننده های تلفن همراه است. مسدود کننده موبایل اغلب وسیله ای است که با باتری کار می کند و می تواند ارتباطات مرکز فرماندهی و کامیون را قطع کند."
تیرومالا توصیه می کند هنگام حمل وسایل با ارزش بالا ، بیش از یک ردیاب داشته باشید. می توان یک ردیاب استاندارد بود که با باتری کار می کند. دیگری باید بالای ظرف باشد و باید از انرژی خورشیدی استفاده کند. مسدود کردن اینها کمی دشوارتر است.
تیرومالا ادامه داد: "و آنها همچنین باید دارای ردیاب های بلوتوث RFID باشند که دستگاه های کوچکی هستند که می توانید آنها را در چهار یا پنج قسمت مختلف خودرو قرار دهید." "اگر کسی قادر به ربودن وسیله نقلیه باشد ، قطعاً ردیاب را قطع می کند. این ردیاب های بلوتوثی که از محدوده فرکانس فوق العاده بالا RFID استفاده می کنند به شناسایی آخرین نقطه ردیابی شده GPS کمک می کنند."


نتیجه
نگرانی های بازار سیاه واکسن های COVID-19 ممکن است اکنون خیلی زیاد نباشد اما قطعاً توجه در ماه های آینده را تضمین می کند. امنیت مکانهای حمل و نقل و ذخیره سازی واکسن زمینه مهمی برای تمرکز مجتمع ها و ارائه دهندگان راه حل خواهد بود. واکسن ها به عنوان تنها راه حل برای بهبود قابل توجه جهان از بیماری همه گیر مشاهده می شوند. هر تهدیدی برای آنها منجر به بحران های بیشتری خواهد شد.
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
        _____    
       | _ |   
 __ _  __ _ | |_| | ___ 
 / _` | / _` |\____ | / __|
| (_| || (_| |.___/ /| (__ 
 \__, | \__, |\____/ \___|
 __/ | __/ |       
 |___/ |___/       
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
بهترین روش ها برای تجزیه و تحلیل ویدیو در حمل و نقل عمومی
 ۰۸ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

بهترین روش ها برای تجزیه و تحلیل ویدیو در حمل و نقل عمومی

تجزیه و تحلیل ویدیو در عمودهای مختلف به بخشی جدایی ناپذیر از سیستم های نظارت تصویری تبدیل شده است. در حمل و نقل عمومی ، ادغام تجزیه و تحلیل ویدئو به دلیل دشواری های اجرای آنها ، کمی کندتر است. با این حال ، اپراتورهای بیشتر و بیشتر امکان استفاده از تجزیه و تحلیل برای امنیت فعال ...  ادامه مطلب 
Johnson Controls مدیریت مدرن Metasys 10.0 را منتشر کرد
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

Johnson Controls مدیریت مدرن Metasys 10.0 را منتشر کرد

Johnson Controls از عرضه Metasys 10.0 که برای ارائه مدیریت واحد تر ساختمان طراحی شده است ، خبر داد. این آخرین نسخه Metasys اتوماسیون ساختمان دقیق تر ، پاسخ سریعتر به آلارم های حساس و یکپارچه سازی های جدید با سیستم های تشخیص حریق ، امنیت و روشنایی را در اختیار کارکنان تاسیسات قرار داده است - همه اینها از یک ...  ادامه مطلب 
ژاپن در توسعه هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه عقب است: گزارش
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

ژاپن در توسعه هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه عقب است: گزارش

بر اساس گزارش "هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه" منتشر شده توسط Tractica در حالی که ژاپن در زمینه رباتیک پیشرو بوده است ، دستیابی به هوش مصنوعی تا حدودی به تأخیر افتاده است. با وجود این واقعیت که ژاپن یکی از بزرگترین بودجه تحقیق و توسعه در جهان را دارد (سالانه 165 میلیارد دلار ...  ادامه مطلب 
آمازون الکسا از مهارت های صوتی طولانی تر و تکنیک های خودآموزی پشتیبانی می کند
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

آمازون الکسا از مهارت های صوتی طولانی تر و تکنیک های خودآموزی پشتیبانی می کند

آمازون الکسا به روزرسانی های جدیدی را برای توسعه دهنده شخص ثالث منتشر کرده است ، از جمله زمان مهارت صوتی طولانی تر و توانایی یادگیری خودکار ، که می تواند موارد استفاده بیشتری را برای دستیار صوتی به همراه داشته باشد. آمازون محدودیت زمانی مهارت صوتی را از ...  ادامه مطلب 
راه حل انرژی خانه Sense با Google Assistant ادغام می شود
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

راه حل انرژی خانه Sense با Google Assistant ادغام می شود

سنس ، سنسور بست آن در صفحه برق میزان مصرف برق را کنترل می کند و کنترل برنامه لوازم خانگی را امکان پذیر می کند ، اعلام کرد که دستگاه آن اکنون با دستیار Google و همچنین پلاگین های هوشمند Belkin Wemo و TP-Link Kasa سازگار است. کاربران دستیار Google اکنون می توانند دستوراتی مانند "از Sense بپرسید اگر اجاق من ...  ادامه مطلب