خطرات حمل واکسن COVID-19 و نحوه مقابله با آنها

خطرات حمل واکسن COVID-19 و نحوه مقابله با آنها
فرید هادی زاده
تاریخ:
۱۵ فروردین ۱۴۰۰
سال 2021 سالی خواهد بود که کشورها و شرکت ها برای تحویل واکسن COVID-19 به هر گوشه و گوشه جهان با زمان رقابت می کنند. این یک کار هولناک است ، حتی صرف فکر کردن در آن ممکن است کابوس هایی به برنامه ریزان ببخشد. چندین شرکت در حال ساخت واکسن برای COVID-19 هستند و بیشتر آنها به امکانات سردخانه احتیاج دارند. بعضی از آنها ، مانند واکسن Pfizer ، به امکانات ذخیره سازی سرد فوق العاده نیاز دارند.
علاوه بر سازماندهی تدارکات ، شرکت ها و مقامات همچنین باید نگران امنیت واکسن باشند. در سناریوی فعلی ، دارایی با ارزش بالا ، سرقت یا تخریب نگرانی است که باید رفع شود. ما قبلاً نشانه هایی از وقوع چنین مسائلی را دیده ایم که ماه گذشته شیشه های واکسن Moderna از بیمارستان ایالتی فلوریدا در Chattahoochee به سرقت رفته است.
این مقاله تهدیدات احتمالی حمل و نقل واکسن COVID-19 و نحوه برخورد مقامات با آنها را بررسی می کند.


تهدیدهای بالقوه برای حمل واکسن COVID-19
به گفته Verghese Thirumala ، مدیر عامل Maxitulin ، تهدید اصلی در مرحله اول توزیع واکسن حملات تروریستی است. دلیل این امر این است که ، در بیشتر کشورها ، مرحله اول توسط دولت مدیریت می شود ، که این امر امکان توسعه بازار سیاه را محدود می کند. تروریست ها می توانند مکان های حمل و نقل و ذخیره سازی واکسن را برای حمله با اثرات مخرب هدف قرار دهند.
تیرومالا گفت: "در بیشتر موارد ، احتمال حمله در آخرین مایل تحویل بیشترین است." "به طور معمول ، واکسن ها از یک مرکز تولید به فرودگاه عزیمت از جایی که به فرودگاه مقصد می رود و سپس به مراکز توزیع منتقل می شوند. از مراکز توزیع ، واکسن ها شروع به پخش می کنند. اگر به تاریخچه نگاه کنید ، بین نوامبر 2019 و نوامبر 2020 ، 58 مورد سرقت دارویی توسط انجمن حمایت از دارایی های حمل شده (TAPA) گزارش شده است. "
کشورهای خاصی مکزیک ، برزیل ، هند ، ایتالیا ، روسیه و ایالات متحده آمریکا به دلیل تهدیدات مربوط به داروسازی شناخته شده اند ، که ممکن است عاملی باشد که باید در هنگام برخورد با واکسن های COVID-19 مورد توجه قرار گیرد.
تیرومالا گفت: "چالش دیگری که من متوجه می شوم این است که در حال حاضر در حین قفل شدن تجارت تجارت الکترونیکی افزایش یافته است و کارگران لجستیک از قبل تحت فشار قرار گرفته اند." "وقتی آنها تحت فشار قرار می گیرند ، ممکن است امنیت در سایتهایی مانند انبارها به اندازه لازم هوشیار نباشد. بیشتر اوقات ، آخر هفته یا جمعه ها وقتی همه آرامش بیشتری دارند ، یا وقتی که تلاش می کنند فشار بیاورند یک نقض رخ می دهد. قبل از بسته شدن روز کاری هرچه بیشتر بار حمل کنید. "
چنین تهدیدهایی فقط به واکسن محدود نمی شوند. همچنین تقاضا برای سرنگ و همه مواد مربوط به واکسیناسیون افزایش می یابد. اینها همچنین مناطقی است که سندیکاهای بازار سیاه ممکن است سعی در سرقت آنها داشته باشند زیرا دفع آنها آسان است.


ارائه دهندگان لجستیک چه کاری باید انجام دهند؟
قوانین اساسی خاصی در اینجا اعمال می شود. وسایل نقلیه ای که واکسن ها را حمل می کنند باید دارای ردیاب GPS باشند. نظارت بر سوخت باید انجام شود تا اطمینان حاصل شود که آنها مجبور نیستند در هر جایگاه سوخت که تهدیدی وجود دارد متوقف شوند. سیستم های مداربسته باید در داخل و اطراف وجود داشته باشند.
تیرومالا گفت: "نکته مهم دیگر اطمینان از اطمینان از راننده است زیرا فقط راننده ای که به درستی آزمایش شده و آموزش دیده باشد مجاز به انتقال واکسن COVID است." "علاوه بر این ، کاری که افراد بد می توانند انجام دهند تلاش برای ربودن محموله با استفاده از مسدودکننده های تلفن همراه است. مسدود کننده موبایل اغلب وسیله ای است که با باتری کار می کند و می تواند ارتباطات مرکز فرماندهی و کامیون را قطع کند."
تیرومالا توصیه می کند هنگام حمل وسایل با ارزش بالا ، بیش از یک ردیاب داشته باشید. می توان یک ردیاب استاندارد بود که با باتری کار می کند. دیگری باید بالای ظرف باشد و باید از انرژی خورشیدی استفاده کند. مسدود کردن اینها کمی دشوارتر است.
تیرومالا ادامه داد: "و آنها همچنین باید دارای ردیاب های بلوتوث RFID باشند که دستگاه های کوچکی هستند که می توانید آنها را در چهار یا پنج قسمت مختلف خودرو قرار دهید." "اگر کسی قادر به ربودن وسیله نقلیه باشد ، قطعاً ردیاب را قطع می کند. این ردیاب های بلوتوثی که از محدوده فرکانس فوق العاده بالا RFID استفاده می کنند به شناسایی آخرین نقطه ردیابی شده GPS کمک می کنند."


نتیجه
نگرانی های بازار سیاه واکسن های COVID-19 ممکن است اکنون خیلی زیاد نباشد اما قطعاً توجه در ماه های آینده را تضمین می کند. امنیت مکانهای حمل و نقل و ذخیره سازی واکسن زمینه مهمی برای تمرکز مجتمع ها و ارائه دهندگان راه حل خواهد بود. واکسن ها به عنوان تنها راه حل برای بهبود قابل توجه جهان از بیماری همه گیر مشاهده می شوند. هر تهدیدی برای آنها منجر به بحران های بیشتری خواهد شد.
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
 _____ __     _____ 
| ___|/ |    | _ |
|___ \ `| | _ __  \ V / 
  \ \ | | | '_ \ / _ \ 
/\__/ /_| |_| |_) || |_| |
\____/ \___/| .__/ \_____/
      | |      
      |_|      
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
پشتیبان جدید دستیار Google در CES 2019 رونمایی می شود
 ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

پشتیبان جدید دستیار Google در CES 2019 رونمایی می شود

گوگل ویژگی ها و دستگاه های جدیدی را برای فعال کردن برنامه Google Assistant در زمینه خانه هوشمند ، از جمله سرگرمی در خانه و آشپزخانه ، اعلام کرده است.  لنوو یک دستگاه صفحه نمایش لمسی 4 اینچی به نام Smart Clock ایجاد کرده است ، دستگاهی که از صفحه نمایشگر هوشمند مجهز به دستیار Google طراحی شده تا در ...  ادامه مطلب 
شرکت ها نسبت به استفاده از اترنت برای نصب چراغ های هوشمند اطمینان دارند
 ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

شرکت ها نسبت به استفاده از اترنت برای نصب چراغ های هوشمند اطمینان دارند

Cresa ، یک شرکت املاک و مستغلات تجاری بین المللی که متمرکز بر مشاور مستاجر است ، دیروز اعلام کرد که ابتکاری را آغاز کرده است - با مشارکت کنندگان در صنعت املاک و مستغلات و متخصصان صنعت ساختمان - برای توسعه روش های استفاده از استانداردهای Power over Ethernet (PoE) در جدید یا ...  ادامه مطلب 
Kwikset قفل های هوشمند Halo Wi-Fi جدید را به طور انحصاری در CES 2019 معرفی می کند
 ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

Kwikset قفل های هوشمند Halo Wi-Fi جدید را به طور انحصاری در CES 2019 معرفی می کند

Kwikset اولین قفل های هوشمند Wi-Fi خود را در CES 2019 معرفی می کند. با پیوستن به مجموعه قفل های هوشمند مارک طراحی شده برای جهانی که در آن زندگی می کنید ، Halo Smart Locks از Wi-Fi برای ایجاد یک تجربه ساده خانه هوشمند و ایجاد سهولت در صاحبان خانه استفاده می کند. کنترل دسترسی ، ویژگی های ...  ادامه مطلب 
ECS فناوری های صوتی DSP را برای تأمین انرژی اسپیکر هوشمند قابل حمل خود انتخاب می کند
 ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

ECS فناوری های صوتی DSP را برای تأمین انرژی اسپیکر هوشمند قابل حمل خود انتخاب می کند

گروه DSP اعلام کرد که سیستم های رایانه ای Elitegroup از فناوری های SmartVoice و ULE DSP گروه برای دستگاه قابل حمل جدیدی که دارای رابط کاربری صوتی بدون دخالت DSP (VUI) است استفاده می کند. Elitegroup Computer Systems یک هاب خانگی هوشمند را با میکروفون داخلی و دور الکسا طراحی کرده است ...  ادامه مطلب 
Philips Hue دستورات صوتی دستیار Google را به ویژگی های روشنایی اضافه می کند
 ۲۱ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

Philips Hue دستورات صوتی دستیار Google را به ویژگی های روشنایی اضافه می کند

Signify با Google همکاری کرده است تا توانایی استفاده از دستورات صوتی با دستیار Google را برای فعال کردن جلوه های نور خواب و بیدار با استفاده از قابلیت Philips Hue به مصرف کنندگان ارائه دهد که عملکرد نور مطلوب را برای پیچیدن قبل از خواب و بیدار شدن از خواب طبیعی تکرار می کند. . این ...  ادامه مطلب