چرا ITS نقشی اساسی در دوران پسا همه گیری ایفا خواهد کرد

چرا ITS نقشی اساسی در دوران پسا همه گیری ایفا خواهد کرد
فرید هادی زاده
تاریخ:
۱۵ فروردین ۱۴۰۰
بیماری همه گیر COVID-19 بسیاری از جنبه های زندگی را تحت تأثیر قرار داده است. یکی از آنها حمل و نقل است. در این راستا ، سیستم های حمل و نقل هوشمند (ITS) می توانند به حل مسائل مختلف مربوط به ترافیک ، به ویژه در دوران پس از همه گیری کمک کنند.
COVID-19 در دهه های اخیر به یک بیماری همه گیر عمده تبدیل شده است. تا زمان تهیه این مقاله ، این ویروس نزدیک به 114 میلیون نفر در سراسر جهان آلوده کرده و 2.52 میلیون نفر را به کام مرگ کشانده است. به غیر از تلفات ، COVID-19 همچنین بر بخشهای مختلفی از خرده فروشی تا حمل و نقل تأثیراتی ایجاد کرده است.
تا آنجا که به مورد دوم مربوط می شود ، شیوه های کار در خانه و دستورات قفل منجر به کاهش ترافیک و ازدحام وسایل نقلیه شده است. اما این بدان معنا نیست که این مسئله مشکلات مربوط به ترافیک را ایجاد نکرده است.
"داده های اولیه ای که ما جمع آوری کردیم ، از نمونه گیری ملی وسایل نقلیه متصل گرفته شده ، 20 درصد افت در میانگین مسافت رانندگی و چندین تغییر اساسی در رفتار رانندگی را نشان می دهد. در میان یافته ها: 17 درصد افزایش سرعت غیرمجاز ، 10 درصد افزایش عدم توقف در علائم توقف و 15 درصد افزایش حوادث سخت گوشه ای. "کمتر وسیله نقلیه در جاده باید به شرایط رانندگی ایمن تری ترجمه شود. با این حال ، این بینش ها نشان می دهد که ممکن است چنین نباشد. " 
بنابراین ، روند کاهش سواری حمل و نقل عمومی به دلیل ترس از انتقال بیماری به راحتی بر روی آنها وجود دارد. "بدون شک ، ما شاهد کاهش استفاده از حمل و نقل عمومی به نفع وسیله نقلیه شخصی هستیم. یک مثال خوب ، داده های مربوط به شهر مادرید است: از ابتدای حبس تا ابتدای موج دوم ، می توان یک جداشدگی را با توجه به آنچه قبل از همه گیری معمول بود ، مشاهده کرد ، افزایش قابل توجهی در استفاده از خصوصی وسایل نقلیه ، حدود 20 درصد بالاتر از سطح قبلی ، "گفت: Isa Isa Cano Tarruella ، مدیر توسعه استراتژیک بازار حمل و نقل در Indra.

گرچه ممکن است تغییر مسیر به سمت رانندگی شخصی در حال حاضر مشکلی ایجاد نکند ، زیرا افراد بیشتری پس از همه گیری به کار خود بازمی گردند ، اما این می تواند عواقب ناگواری را به دنبال داشته باشد. "در ابتدا ، مشوق های کاری هوشمند امکان جلوگیری از تأثیر بیش از حد افزایش حمل و نقل شخصی بر ترافیک جاده ها را فراهم می کرد. اکنون پس از یک سال نیاز به بازگشت به حالت عادی حداقل برای فعالیت های تجاری وجود دارد و بنابراین میزان مراجعه مجدد در حال افزایش است. " 
تاررولا گفت: "همه گیری ، تعداد سفرهای منظم را کاملاً کمتر از قبل از همه گیری عادی نگه می دارد ، اما این توزیع مجدد حالت های حمل و نقل می تواند تا زمانی که سطح قبلی را بازیابی کنیم بسیار ظریف باشد." "با سقوط شهرها در زمانهای اوج قبل از این بحران ، انتقال 20 درصد از حمل و نقل عمومی به وسایل نقلیه شخصی می تواند بسیار جدی و به طور بالقوه ناپایدار باشد."


ITS در دوران پسا همه گیری
در واقع ، با بازگشایی مشاغل و بازگشت زندگی به حالت عادی ، انتظار می رود ترافیک وسایل نقلیه دوباره در جاده ها و بزرگراه ها ظهور کند. این همزمان است با شهرنشینی که منجر به ترافیک و ازدحام بیشتر می شود. در این راستا ، دولت ها می توانند برای ایمن سازی جاده ها و کاهش ورود به سیستم به ITS متوسل شوند.
"به یاد داشته باشیم که در شهرهایی مانند بارسلونا تخمین زده می شود که ترافیک باعث خسارت اقتصادی حدود 137 میلیون یورو در سال و حداکثر 52000 ساعت" سرمایه گذاری "در ترافیک شود. به همین دلیل ، کار باید برای پیاده سازی سیستم های هوشمند مدیریت ترافیک ادامه یابد ، که ممکن است به مقامات اجازه دهد حوادث و ترافیک را تمرکز کنند ، تمرکز واضح آلودگی بیشتر. "
وی گفت: "در نهایت ، همه گیر یا ناگهان ، با افزایش جمعیت ، سفر به بزرگراه افزایش می یابد و استفاده از فناوری برای بهبود کارایی بزرگراه بسیار مهم است. شهرهای هوشمند برای برنامه ریزی حمل و نقل بهترین نکته هستند. به عنوان بخشی از این زیرساخت شهر هوشمند ، سیستم های حمل و نقل هوشمند نقشی اساسی در مدیریت ترافیک در بزرگراه های منتهی به شهر و خارج از شهر و همچنین درون خود شهر بازی خواهند کرد. "


برنامه های کاربردی
در واقع ، ITS مستلزم استفاده از زیرساخت ها و حسگرهای داخلی است - و داده هایی که آنها تولید می کنند - برای حل مسائل مربوط به ترافیک. برخی از برنامه های اصلی به شرح زیر است.

ازدحام و جریان صاف را کاهش دهید
نیازی به گفتن نیست که پیشگیری و کاهش ازدحام یک برنامه اصلی است. ابزارهای مختلفی برای دستیابی به این هدف وجود دارد ، از جمله تجزیه و تحلیل ویدئو ، کنترل سیگنال تطبیقی ​​و قیمت گذاری الکترونیکی جاده. "نرم افزار تجزیه و تحلیل تحرک عابر پیاده و وسایل نقلیه می تواند به هشدار به موقع وجود ترافیک یا تجمع و همچنین به ارائه داده های آماری لازم برای برنامه ریزی تحرک هوشمندانه کمک کند. وجود دوربین های زیادی که از قبل برای اهداف نظارت تصویری نصب شده اند ، به لطف الگوریتم های تجزیه و تحلیل فیلم مبتنی بر یادگیری عمیق ، می توانند آنها را به حسگرهای هوشمند واقعی برای کنترل تحرک وسایل نقلیه و عابر پیاده ، بهره برداری از زیرساخت های موجود تبدیل کنند.
"پاسخ دهندگان اضطراری می توانند از فناوری برای کنترل سیگنال های راهنمایی و رانندگی استفاده کنند تا به آنها امکان دسترسی سریعتر به یک حادثه مهم را بدهد ، خواه یک حادثه بد باشد ، آتش سوزی یا جرمی فعال در حال انجام است. Teletrac Navman برای GTF جایزه ای را برای پلتفرم همکار ما به دست آورده است. این آخرین فناوری کنترل اولویت سیگنال با قابلیت های مدیریت ناوگان کامل برای اولین پاسخ دهندگان ، مدیران حمل و نقل ، مدیران کارهای عمومی و مدیران ترافیک همراه است. "


اجرای قانون و ایمنی جاده ها
ITS همچنین می تواند به شناسایی برخی از رفتارهای رانندگی بی پروا فوق الذکر و همچنین سایر ناهنجاری ها برای ایمن نگه داشتن جاده ها کمک کند. "یک سیستم خودکار آنالیز ویدئویی در زمان واقعی که جریان دوربین های مدار بسته را رصد می کند ، می تواند به تیم های مدیریت ترافیک کمک کند تا از حوادثی مانند وسایل نقلیه متوقف شده در جاده ، آوار در جاده ها ، ازدحام در بزرگراه ها ، عابران پیاده در بزرگراه ها و راه های اشتباه رانندگان مطلع شوند. ، "Keys گفت. "این کمک می کند تا برخی از بارهای سنگین اپراتورهای مرکز مدیریت ترافیک (TMC) کاهش یابد و با کاهش زمان پاسخ به ناهنجاری های بزرگراه ها ، به افزایش ایمنی در بزرگراه ها کمک می کند."
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
پشتیبان جدید دستیار Google در CES 2019 رونمایی می شود
 ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

پشتیبان جدید دستیار Google در CES 2019 رونمایی می شود

گوگل ویژگی ها و دستگاه های جدیدی را برای فعال کردن برنامه Google Assistant در زمینه خانه هوشمند ، از جمله سرگرمی در خانه و آشپزخانه ، اعلام کرده است.  لنوو یک دستگاه صفحه نمایش لمسی 4 اینچی به نام Smart Clock ایجاد کرده است ، دستگاهی که از صفحه نمایشگر هوشمند مجهز به دستیار Google طراحی شده تا در ...  ادامه مطلب 
شرکت ها نسبت به استفاده از اترنت برای نصب چراغ های هوشمند اطمینان دارند
 ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

شرکت ها نسبت به استفاده از اترنت برای نصب چراغ های هوشمند اطمینان دارند

Cresa ، یک شرکت املاک و مستغلات تجاری بین المللی که متمرکز بر مشاور مستاجر است ، دیروز اعلام کرد که ابتکاری را آغاز کرده است - با مشارکت کنندگان در صنعت املاک و مستغلات و متخصصان صنعت ساختمان - برای توسعه روش های استفاده از استانداردهای Power over Ethernet (PoE) در جدید یا ...  ادامه مطلب 
Kwikset قفل های هوشمند Halo Wi-Fi جدید را به طور انحصاری در CES 2019 معرفی می کند
 ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

Kwikset قفل های هوشمند Halo Wi-Fi جدید را به طور انحصاری در CES 2019 معرفی می کند

Kwikset اولین قفل های هوشمند Wi-Fi خود را در CES 2019 معرفی می کند. با پیوستن به مجموعه قفل های هوشمند مارک طراحی شده برای جهانی که در آن زندگی می کنید ، Halo Smart Locks از Wi-Fi برای ایجاد یک تجربه ساده خانه هوشمند و ایجاد سهولت در صاحبان خانه استفاده می کند. کنترل دسترسی ، ویژگی های ...  ادامه مطلب 
ECS فناوری های صوتی DSP را برای تأمین انرژی اسپیکر هوشمند قابل حمل خود انتخاب می کند
 ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

ECS فناوری های صوتی DSP را برای تأمین انرژی اسپیکر هوشمند قابل حمل خود انتخاب می کند

گروه DSP اعلام کرد که سیستم های رایانه ای Elitegroup از فناوری های SmartVoice و ULE DSP گروه برای دستگاه قابل حمل جدیدی که دارای رابط کاربری صوتی بدون دخالت DSP (VUI) است استفاده می کند. Elitegroup Computer Systems یک هاب خانگی هوشمند را با میکروفون داخلی و دور الکسا طراحی کرده است ...  ادامه مطلب 
Philips Hue دستورات صوتی دستیار Google را به ویژگی های روشنایی اضافه می کند
 ۲۱ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

Philips Hue دستورات صوتی دستیار Google را به ویژگی های روشنایی اضافه می کند

Signify با Google همکاری کرده است تا توانایی استفاده از دستورات صوتی با دستیار Google را برای فعال کردن جلوه های نور خواب و بیدار با استفاده از قابلیت Philips Hue به مصرف کنندگان ارائه دهد که عملکرد نور مطلوب را برای پیچیدن قبل از خواب و بیدار شدن از خواب طبیعی تکرار می کند. . این ...  ادامه مطلب