ITS در دوران پسا همه گیری | ازدحام و جریان صاف

ITS در دوران پسا همه گیری | ازدحام و جریان صاف
فرید هادی زاده
تاریخ:
۱۵ فروردین ۱۴۰۰
بیماری همه گیر COVID-19 بسیاری از جنبه های زندگی را تحت تأثیر قرار داده است. یکی از آنها حمل و نقل است. در این راستا ، سیستم های حمل و نقل هوشمند (ITS) می توانند به حل مسائل مختلف مربوط به ترافیک ، به ویژه در دوران پس از همه گیری کمک کنند.
COVID-19 در دهه های اخیر به یک بیماری همه گیر عمده تبدیل شده است. تا زمان تهیه این مقاله ، این ویروس نزدیک به 114 میلیون نفر در سراسر جهان آلوده کرده و 2.52 میلیون نفر را به کام مرگ کشانده است. به غیر از تلفات ، COVID-19 همچنین بر بخشهای مختلفی از خرده فروشی تا حمل و نقل تأثیراتی ایجاد کرده است.
تا آنجا که به مورد دوم مربوط می شود ، شیوه های کار در خانه و دستورات قفل منجر به کاهش ترافیک و ازدحام وسایل نقلیه شده است. اما این بدان معنا نیست که این مسئله مشکلات مربوط به ترافیک را ایجاد نکرده است.
"داده های اولیه ای که ما جمع آوری کردیم ، از نمونه گیری ملی وسایل نقلیه متصل گرفته شده ، 20 درصد افت در میانگین مسافت رانندگی و چندین تغییر اساسی در رفتار رانندگی را نشان می دهد. در میان یافته ها: 17 درصد افزایش سرعت غیرمجاز ، 10 درصد افزایش عدم توقف در علائم توقف و 15 درصد افزایش حوادث سخت گوشه ای. "کمتر وسیله نقلیه در جاده باید به شرایط رانندگی ایمن تری ترجمه شود. با این حال ، این بینش ها نشان می دهد که ممکن است چنین نباشد. " 
بنابراین ، روند کاهش سواری حمل و نقل عمومی به دلیل ترس از انتقال بیماری به راحتی بر روی آنها وجود دارد. "بدون شک ، ما شاهد کاهش استفاده از حمل و نقل عمومی به نفع وسیله نقلیه شخصی هستیم. یک مثال خوب ، داده های مربوط به شهر مادرید است: از ابتدای حبس تا ابتدای موج دوم ، می توان یک جداشدگی را با توجه به آنچه قبل از همه گیری معمول بود ، مشاهده کرد ، افزایش قابل توجهی در استفاده از خصوصی وسایل نقلیه ، حدود 20 درصد بالاتر از سطح قبلی ، "گفت: Isa Isa Cano Tarruella ، مدیر توسعه استراتژیک بازار حمل و نقل در Indra.

گرچه ممکن است تغییر مسیر به سمت رانندگی شخصی در حال حاضر مشکلی ایجاد نکند ، زیرا افراد بیشتری پس از همه گیری به کار خود بازمی گردند ، اما این می تواند عواقب ناگواری را به دنبال داشته باشد. "در ابتدا ، مشوق های کاری هوشمند امکان جلوگیری از تأثیر بیش از حد افزایش حمل و نقل شخصی بر ترافیک جاده ها را فراهم می کرد. اکنون پس از یک سال نیاز به بازگشت به حالت عادی حداقل برای فعالیت های تجاری وجود دارد و بنابراین میزان مراجعه مجدد در حال افزایش است. " 
تاررولا گفت: "همه گیری ، تعداد سفرهای منظم را کاملاً کمتر از قبل از همه گیری عادی نگه می دارد ، اما این توزیع مجدد حالت های حمل و نقل می تواند تا زمانی که سطح قبلی را بازیابی کنیم بسیار ظریف باشد." "با سقوط شهرها در زمانهای اوج قبل از این بحران ، انتقال 20 درصد از حمل و نقل عمومی به وسایل نقلیه شخصی می تواند بسیار جدی و به طور بالقوه ناپایدار باشد."


ITS در دوران پسا همه گیری
در واقع ، با بازگشایی مشاغل و بازگشت زندگی به حالت عادی ، انتظار می رود ترافیک وسایل نقلیه دوباره در جاده ها و بزرگراه ها ظهور کند. این همزمان است با شهرنشینی که منجر به ترافیک و ازدحام بیشتر می شود. در این راستا ، دولت ها می توانند برای ایمن سازی جاده ها و کاهش ورود به سیستم به ITS متوسل شوند.
"به یاد داشته باشیم که در شهرهایی مانند بارسلونا تخمین زده می شود که ترافیک باعث خسارت اقتصادی حدود 137 میلیون یورو در سال و حداکثر 52000 ساعت" سرمایه گذاری "در ترافیک شود. به همین دلیل ، کار باید برای پیاده سازی سیستم های هوشمند مدیریت ترافیک ادامه یابد ، که ممکن است به مقامات اجازه دهد حوادث و ترافیک را تمرکز کنند ، تمرکز واضح آلودگی بیشتر. "
وی گفت: "در نهایت ، همه گیر یا ناگهان ، با افزایش جمعیت ، سفر به بزرگراه افزایش می یابد و استفاده از فناوری برای بهبود کارایی بزرگراه بسیار مهم است. شهرهای هوشمند برای برنامه ریزی حمل و نقل بهترین نکته هستند. به عنوان بخشی از این زیرساخت شهر هوشمند ، سیستم های حمل و نقل هوشمند نقشی اساسی در مدیریت ترافیک در بزرگراه های منتهی به شهر و خارج از شهر و همچنین درون خود شهر بازی خواهند کرد. "


برنامه های کاربردی
در واقع ، ITS مستلزم استفاده از زیرساخت ها و حسگرهای داخلی است - و داده هایی که آنها تولید می کنند - برای حل مسائل مربوط به ترافیک. برخی از برنامه های اصلی به شرح زیر است.

ازدحام و جریان صاف را کاهش دهید
نیازی به گفتن نیست که پیشگیری و کاهش ازدحام یک برنامه اصلی است. ابزارهای مختلفی برای دستیابی به این هدف وجود دارد ، از جمله تجزیه و تحلیل ویدئو ، کنترل سیگنال تطبیقی ​​و قیمت گذاری الکترونیکی جاده. "نرم افزار تجزیه و تحلیل تحرک عابر پیاده و وسایل نقلیه می تواند به هشدار به موقع وجود ترافیک یا تجمع و همچنین به ارائه داده های آماری لازم برای برنامه ریزی تحرک هوشمندانه کمک کند. وجود دوربین های زیادی که از قبل برای اهداف نظارت تصویری نصب شده اند ، به لطف الگوریتم های تجزیه و تحلیل فیلم مبتنی بر یادگیری عمیق ، می توانند آنها را به حسگرهای هوشمند واقعی برای کنترل تحرک وسایل نقلیه و عابر پیاده ، بهره برداری از زیرساخت های موجود تبدیل کنند.
"پاسخ دهندگان اضطراری می توانند از فناوری برای کنترل سیگنال های راهنمایی و رانندگی استفاده کنند تا به آنها امکان دسترسی سریعتر به یک حادثه مهم را بدهد ، خواه یک حادثه بد باشد ، آتش سوزی یا جرمی فعال در حال انجام است. Teletrac Navman برای GTF جایزه ای را برای پلتفرم همکار ما به دست آورده است. این آخرین فناوری کنترل اولویت سیگنال با قابلیت های مدیریت ناوگان کامل برای اولین پاسخ دهندگان ، مدیران حمل و نقل ، مدیران کارهای عمومی و مدیران ترافیک همراه است. "


اجرای قانون و ایمنی جاده ها
ITS همچنین می تواند به شناسایی برخی از رفتارهای رانندگی بی پروا فوق الذکر و همچنین سایر ناهنجاری ها برای ایمن نگه داشتن جاده ها کمک کند. "یک سیستم خودکار آنالیز ویدئویی در زمان واقعی که جریان دوربین های مدار بسته را رصد می کند ، می تواند به تیم های مدیریت ترافیک کمک کند تا از حوادثی مانند وسایل نقلیه متوقف شده در جاده ، آوار در جاده ها ، ازدحام در بزرگراه ها ، عابران پیاده در بزرگراه ها و راه های اشتباه رانندگان مطلع شوند. ، "Keys گفت. "این کمک می کند تا برخی از بارهای سنگین اپراتورهای مرکز مدیریت ترافیک (TMC) کاهش یابد و با کاهش زمان پاسخ به ناهنجاری های بزرگراه ها ، به افزایش ایمنی در بزرگراه ها کمک می کند."
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
     __      
    / _|      
 __ _ | |_ __ __ ___ 
 / _` || _|\ \/ // __|
| (_| || |  > < \__ \
 \__, ||_| /_/\_\|___/
 __/ |        
 |___/         
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
بهترین روش ها برای تجزیه و تحلیل ویدیو در حمل و نقل عمومی
 ۰۸ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

بهترین روش ها برای تجزیه و تحلیل ویدیو در حمل و نقل عمومی

تجزیه و تحلیل ویدیو در عمودهای مختلف به بخشی جدایی ناپذیر از سیستم های نظارت تصویری تبدیل شده است. در حمل و نقل عمومی ، ادغام تجزیه و تحلیل ویدئو به دلیل دشواری های اجرای آنها ، کمی کندتر است. با این حال ، اپراتورهای بیشتر و بیشتر امکان استفاده از تجزیه و تحلیل برای امنیت فعال ...  ادامه مطلب 
Johnson Controls مدیریت مدرن Metasys 10.0 را منتشر کرد
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

Johnson Controls مدیریت مدرن Metasys 10.0 را منتشر کرد

Johnson Controls از عرضه Metasys 10.0 که برای ارائه مدیریت واحد تر ساختمان طراحی شده است ، خبر داد. این آخرین نسخه Metasys اتوماسیون ساختمان دقیق تر ، پاسخ سریعتر به آلارم های حساس و یکپارچه سازی های جدید با سیستم های تشخیص حریق ، امنیت و روشنایی را در اختیار کارکنان تاسیسات قرار داده است - همه اینها از یک ...  ادامه مطلب 
ژاپن در توسعه هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه عقب است: گزارش
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

ژاپن در توسعه هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه عقب است: گزارش

بر اساس گزارش "هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه" منتشر شده توسط Tractica در حالی که ژاپن در زمینه رباتیک پیشرو بوده است ، دستیابی به هوش مصنوعی تا حدودی به تأخیر افتاده است. با وجود این واقعیت که ژاپن یکی از بزرگترین بودجه تحقیق و توسعه در جهان را دارد (سالانه 165 میلیارد دلار ...  ادامه مطلب 
آمازون الکسا از مهارت های صوتی طولانی تر و تکنیک های خودآموزی پشتیبانی می کند
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

آمازون الکسا از مهارت های صوتی طولانی تر و تکنیک های خودآموزی پشتیبانی می کند

آمازون الکسا به روزرسانی های جدیدی را برای توسعه دهنده شخص ثالث منتشر کرده است ، از جمله زمان مهارت صوتی طولانی تر و توانایی یادگیری خودکار ، که می تواند موارد استفاده بیشتری را برای دستیار صوتی به همراه داشته باشد. آمازون محدودیت زمانی مهارت صوتی را از ...  ادامه مطلب 
راه حل انرژی خانه Sense با Google Assistant ادغام می شود
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

راه حل انرژی خانه Sense با Google Assistant ادغام می شود

سنس ، سنسور بست آن در صفحه برق میزان مصرف برق را کنترل می کند و کنترل برنامه لوازم خانگی را امکان پذیر می کند ، اعلام کرد که دستگاه آن اکنون با دستیار Google و همچنین پلاگین های هوشمند Belkin Wemo و TP-Link Kasa سازگار است. کاربران دستیار Google اکنون می توانند دستوراتی مانند "از Sense بپرسید اگر اجاق من ...  ادامه مطلب