نقش کلان داده ها | افزایش استفاده از telematics

نقش کلان داده ها | افزایش استفاده از telematics
فرید هادی زاده
تاریخ:
۲۷ اسفند ۱۳۹۹
عواملی که باعث رشد مدیریت ناوگان می شوند اغلب در بازارهای مختلف متفاوت هستند. اگرچه در سطح جهان ، این موارد نیاز فزاینده به امنیت و علاقه به وسایل نقلیه الکتریکی (EV) را شامل می شود.
استفانی وولکر ، معاون شرکت راه حل های فروش Enterprise در Geotab ، گفت: "ناوگان آمریکای لاتین بیشتر روی ایمنی و امنیت راننده تمرکز دارند." "بازارهای آمریکای شمالی در حال حرکت به EV هستند که نیازهای telematics بسیار متفاوتی نسبت به موتورهای احتراق معمولی دارند. به عنوان مثال ناوگان هایی که به سمت EV حرکت می کنند ، باید بدانند که برای انجام یک دوره تحویل یا خدمات ، هزینه کافی دارند. در حقیقت ، وسایل نقلیه EV و جایگزین بیشتر مورد توجه اتحادیه اروپا قرار دارند زیرا آنها در رسیدن به اهداف کاهش CO2 در سراسر منطقه تلاش می کنند. از این رو ، برای اندازه گیری دقیق میزان انتشار گاز در موتورهای احتراقی ، telematics پیشرفته موتور لازم است. "
تصویب قوانین دقیق حریم خصوصی داده ها در اتحادیه اروپا همچنین برخی از جنبه های نحوه استقرار telematics را در اروپا تغییر داده است. توجه بیشتر به هرگونه اطلاعات شخصی ، اطلاعات راننده را ایمن تر می کند.

وولکر افزود: "این امر همچنین باعث ایجاد قابلیت های جدیدی مانند" حالت حریم خصوصی "Geotab شده است که این اطمینان را می دهد که داده های سفر خارج از ساعات کاری معمول راننده در دسترس مدیران ناوگان و کارفرمایان آنها نیست." "قوانین جدید نیاز به راه های جدید برای تأمین نیازهای کاربران دارد و در عین حال با مقررات دولت همخوانی دارد."

نقش کلان داده ها
داده ها همیشه نقش مهمی در مدیریت ناوگان داشته اند ، زیرا اپراتورها برای تصمیم گیری اطلاعات را جمع می کنند. با این حال ، با پیشرفت بیشتر فناوری ، داده ها نقش بیشتری در این بخش بازی می کنند.
طبق ارائه دهنده راه حل Fleetio ، در دسترس بودن داده های بیشتر به سازمانها کمک می کند تا تصمیمات فعالانه تری بگیرند. به عنوان مثال ، هنگام انجام بازرسی از وسیله نقلیه ، یک راننده یا یک اپراتور می تواند یک دارایی را بررسی کند و بلافاصله داده را وارد دستگاه کند ، سپس می توان آن را جمع آوری و تجزیه و تحلیل کرد.
Fleetio در یک پست وبلاگ گفت: "از طریق دیجیتال سازی ، کاربران می توانند بلافاصله اطلاعات را در زمان واقعی انتقال دهند و از این طریق جمع آوری داده ها را ساده می کنند ، شلاق زدن با مداد را کاهش می دهند و به مدیران اجازه می دهند به سرعت به اطلاعات دسترسی پیدا کنند." "این همچنین فرصتی را فراهم می کند تا به راحتی اطلاعات را در چندین تیم به اشتراک بگذارید تا ذینفع مناسب بتواند به طور یکپارچه به آنها دسترسی داشته باشد."


افزایش استفاده از telematics
راه حل های مدیریت ناوگان ، در هسته اصلی خود توسط telematics و ردیابی مبتنی بر GPS هدایت می شوند. دستگاه های ورود به سیستم الکترونیکی (ELD) که اکنون در ایالات متحده اجباری است ، انتظار می رود که در سایر کشورها نیز به یک قاعده تبدیل شود. با بینش هایی که در زمان واقعی ارائه می دهد telematics ، مشتریان و اپراتورها می توانند از هر موقعیتی آگاه شوند و بر اساس آنها عمل کنند.
Gaurav Kumar ، بنیانگذار Cyrrup ، که راه حل های مدیریت ناوگان در هند را ارائه می دهد ، اشاره کرد که بازار رو به رشد تدارکات ناشی از خدمات تحویل درب به صنعت مدیریت ناوگان کمک می کند. این شرکت ها و دیگر شرکت های مانند اپلیکیشن کابین سازی ، باید دائماً از آنچه کارمندانشان انجام می دهند آگاه باشند.


مدیریت هزینه از طریق نرم افزار
مانند سایر فرآیندهای تجاری ، ناوگان نیز هزینه هایی دارند که باید حساب شوند. با توجه به ماهیت عملیات آنها که می تواند وسایل نقلیه را به مکان های دوردست برساند ، حسابداری همیشه آسان نیست. راه حل های مدیریت ناوگان به طور فزاینده ای در حال گسترش ویژگی های خود هستند تا گزینه هایی را برای مدیریت جنبه مالی تجارت نیز ارائه دهند.
"پیگیری و درک هزینه ها یک عملکرد اساسی برای هر کسب و کار است. برخی از قابل توجه ترین هزینه های ناوگان شامل تعویض خودرو ، تعمیر و نگهداری ، سوخت ، بیمه و دستمزد است. ” "ناوگان قبلاً مجبور بودند ساعتهای بی شماری را برای به روزرسانی شماره های حسابداری صرف کنند و کار خسته کننده مستعد خطا بود. راه حل های ردیابی و گزارشگری هزینه ارائه شده توسط نرم افزار مدیریت ناوگان همچنان در حال گسترش است - بنابراین از بار وظایفی مانند ورود اطلاعات کاسته می شود - به ناوگان امکان می دهد هزینه های خود را ردیابی کرده و به طور خودکار هزینه هر وسیله نقلیه را محاسبه کنند. "


مسائل کارگری
بیشتر کشورهای پیشرفته شاهد کمبود نیروهای ماهر در صنعت هستند. این امر باعث شده تا چندین شرکت تلاش متمرکز برای حفظ کسانی که در حال حاضر برای آنها کار می کنند ، انجام دهند.
Fleetio گفت: "به اپراتورهایی که مهارت های لازم را دارند ، مزایای جذاب زیادی از شرکت های مختلف ارائه می شود که می تواند بر توانایی شرکت های کوچکتر در رقابت برای استعداد تأثیر منفی بگذارد." "به منظور رقابت ، شرکت ها پاداش امضا ، آموزش توسعه حرفه ای و سایر پاداش های عملکرد را برای تشویق اپراتورها ارائه می دهند. علاوه بر این ، ایجاد فرهنگ دعوت کننده شرکت با شفافیت و فراگیری روش دیگری برای جلوگیری از گردش مالی اضافی است. "


رویای خودمختار
تلاشها برای خودمختارسازی وسایل نقلیه ادامه دارد. شرکت هایی مانند تسلا و Waymo متعلق به گوگل در حال پیشرفت هستند ، اما به راحتی می توان گفت که ما هنوز از ورود وسایل نقلیه مستقل به بخش ناوگان فاصله داریم. حتی وقتی این فناوری آماده است ، مقررات دولت باید بازنویسی شوند. با این وجود ، به احتمال زیاد قبل از خودمختاری کامل وسایل نقلیه ، ما مجبور خواهیم بود مقدار بیشتری از سیستم های نیمه خودکار را ببینیم.
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
بهترین روش ها برای تجزیه و تحلیل ویدیو در حمل و نقل عمومی
 ۰۸ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

بهترین روش ها برای تجزیه و تحلیل ویدیو در حمل و نقل عمومی

تجزیه و تحلیل ویدیو در عمودهای مختلف به بخشی جدایی ناپذیر از سیستم های نظارت تصویری تبدیل شده است. در حمل و نقل عمومی ، ادغام تجزیه و تحلیل ویدئو به دلیل دشواری های اجرای آنها ، کمی کندتر است. با این حال ، اپراتورهای بیشتر و بیشتر امکان استفاده از تجزیه و تحلیل برای امنیت فعال ...  ادامه مطلب 
Johnson Controls مدیریت مدرن Metasys 10.0 را منتشر کرد
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

Johnson Controls مدیریت مدرن Metasys 10.0 را منتشر کرد

Johnson Controls از عرضه Metasys 10.0 که برای ارائه مدیریت واحد تر ساختمان طراحی شده است ، خبر داد. این آخرین نسخه Metasys اتوماسیون ساختمان دقیق تر ، پاسخ سریعتر به آلارم های حساس و یکپارچه سازی های جدید با سیستم های تشخیص حریق ، امنیت و روشنایی را در اختیار کارکنان تاسیسات قرار داده است - همه اینها از یک ...  ادامه مطلب 
ژاپن در توسعه هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه عقب است: گزارش
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

ژاپن در توسعه هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه عقب است: گزارش

بر اساس گزارش "هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه" منتشر شده توسط Tractica در حالی که ژاپن در زمینه رباتیک پیشرو بوده است ، دستیابی به هوش مصنوعی تا حدودی به تأخیر افتاده است. با وجود این واقعیت که ژاپن یکی از بزرگترین بودجه تحقیق و توسعه در جهان را دارد (سالانه 165 میلیارد دلار ...  ادامه مطلب 
آمازون الکسا از مهارت های صوتی طولانی تر و تکنیک های خودآموزی پشتیبانی می کند
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

آمازون الکسا از مهارت های صوتی طولانی تر و تکنیک های خودآموزی پشتیبانی می کند

آمازون الکسا به روزرسانی های جدیدی را برای توسعه دهنده شخص ثالث منتشر کرده است ، از جمله زمان مهارت صوتی طولانی تر و توانایی یادگیری خودکار ، که می تواند موارد استفاده بیشتری را برای دستیار صوتی به همراه داشته باشد. آمازون محدودیت زمانی مهارت صوتی را از ...  ادامه مطلب 
راه حل انرژی خانه Sense با Google Assistant ادغام می شود
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

راه حل انرژی خانه Sense با Google Assistant ادغام می شود

سنس ، سنسور بست آن در صفحه برق میزان مصرف برق را کنترل می کند و کنترل برنامه لوازم خانگی را امکان پذیر می کند ، اعلام کرد که دستگاه آن اکنون با دستیار Google و همچنین پلاگین های هوشمند Belkin Wemo و TP-Link Kasa سازگار است. کاربران دستیار Google اکنون می توانند دستوراتی مانند "از Sense بپرسید اگر اجاق من ...  ادامه مطلب