رانندگان و روندهای مدیریت ناوگان در سال 2019

رانندگان و روندهای مدیریت ناوگان در سال 2019
فرید هادی زاده
تاریخ:
۲۷ اسفند ۱۳۹۹
عواملی که باعث رشد مدیریت ناوگان می شوند اغلب در بازارهای مختلف متفاوت هستند. اگرچه در سطح جهان ، این موارد نیاز فزاینده به امنیت و علاقه به وسایل نقلیه الکتریکی (EV) را شامل می شود.
استفانی وولکر ، معاون شرکت راه حل های فروش Enterprise در Geotab ، گفت: "ناوگان آمریکای لاتین بیشتر روی ایمنی و امنیت راننده تمرکز دارند." "بازارهای آمریکای شمالی در حال حرکت به EV هستند که نیازهای telematics بسیار متفاوتی نسبت به موتورهای احتراق معمولی دارند. به عنوان مثال ناوگان هایی که به سمت EV حرکت می کنند ، باید بدانند که برای انجام یک دوره تحویل یا خدمات ، هزینه کافی دارند. در حقیقت ، وسایل نقلیه EV و جایگزین بیشتر مورد توجه اتحادیه اروپا قرار دارند زیرا آنها در رسیدن به اهداف کاهش CO2 در سراسر منطقه تلاش می کنند. از این رو ، برای اندازه گیری دقیق میزان انتشار گاز در موتورهای احتراقی ، telematics پیشرفته موتور لازم است. "
تصویب قوانین دقیق حریم خصوصی داده ها در اتحادیه اروپا همچنین برخی از جنبه های نحوه استقرار telematics را در اروپا تغییر داده است. توجه بیشتر به هرگونه اطلاعات شخصی ، اطلاعات راننده را ایمن تر می کند.

وولکر افزود: "این امر همچنین باعث ایجاد قابلیت های جدیدی مانند" حالت حریم خصوصی "Geotab شده است که این اطمینان را می دهد که داده های سفر خارج از ساعات کاری معمول راننده در دسترس مدیران ناوگان و کارفرمایان آنها نیست." "قوانین جدید نیاز به راه های جدید برای تأمین نیازهای کاربران دارد و در عین حال با مقررات دولت همخوانی دارد."

نقش کلان داده ها
داده ها همیشه نقش مهمی در مدیریت ناوگان داشته اند ، زیرا اپراتورها برای تصمیم گیری اطلاعات را جمع می کنند. با این حال ، با پیشرفت بیشتر فناوری ، داده ها نقش بیشتری در این بخش بازی می کنند.
طبق ارائه دهنده راه حل Fleetio ، در دسترس بودن داده های بیشتر به سازمانها کمک می کند تا تصمیمات فعالانه تری بگیرند. به عنوان مثال ، هنگام انجام بازرسی از وسیله نقلیه ، یک راننده یا یک اپراتور می تواند یک دارایی را بررسی کند و بلافاصله داده را وارد دستگاه کند ، سپس می توان آن را جمع آوری و تجزیه و تحلیل کرد.
Fleetio در یک پست وبلاگ گفت: "از طریق دیجیتال سازی ، کاربران می توانند بلافاصله اطلاعات را در زمان واقعی انتقال دهند و از این طریق جمع آوری داده ها را ساده می کنند ، شلاق زدن با مداد را کاهش می دهند و به مدیران اجازه می دهند به سرعت به اطلاعات دسترسی پیدا کنند." "این همچنین فرصتی را فراهم می کند تا به راحتی اطلاعات را در چندین تیم به اشتراک بگذارید تا ذینفع مناسب بتواند به طور یکپارچه به آنها دسترسی داشته باشد."


افزایش استفاده از telematics
راه حل های مدیریت ناوگان ، در هسته اصلی خود توسط telematics و ردیابی مبتنی بر GPS هدایت می شوند. دستگاه های ورود به سیستم الکترونیکی (ELD) که اکنون در ایالات متحده اجباری است ، انتظار می رود که در سایر کشورها نیز به یک قاعده تبدیل شود. با بینش هایی که در زمان واقعی ارائه می دهد telematics ، مشتریان و اپراتورها می توانند از هر موقعیتی آگاه شوند و بر اساس آنها عمل کنند.
Gaurav Kumar ، بنیانگذار Cyrrup ، که راه حل های مدیریت ناوگان در هند را ارائه می دهد ، اشاره کرد که بازار رو به رشد تدارکات ناشی از خدمات تحویل درب به صنعت مدیریت ناوگان کمک می کند. این شرکت ها و دیگر شرکت های مانند اپلیکیشن کابین سازی ، باید دائماً از آنچه کارمندانشان انجام می دهند آگاه باشند.


مدیریت هزینه از طریق نرم افزار
مانند سایر فرآیندهای تجاری ، ناوگان نیز هزینه هایی دارند که باید حساب شوند. با توجه به ماهیت عملیات آنها که می تواند وسایل نقلیه را به مکان های دوردست برساند ، حسابداری همیشه آسان نیست. راه حل های مدیریت ناوگان به طور فزاینده ای در حال گسترش ویژگی های خود هستند تا گزینه هایی را برای مدیریت جنبه مالی تجارت نیز ارائه دهند.
"پیگیری و درک هزینه ها یک عملکرد اساسی برای هر کسب و کار است. برخی از قابل توجه ترین هزینه های ناوگان شامل تعویض خودرو ، تعمیر و نگهداری ، سوخت ، بیمه و دستمزد است. ” "ناوگان قبلاً مجبور بودند ساعتهای بی شماری را برای به روزرسانی شماره های حسابداری صرف کنند و کار خسته کننده مستعد خطا بود. راه حل های ردیابی و گزارشگری هزینه ارائه شده توسط نرم افزار مدیریت ناوگان همچنان در حال گسترش است - بنابراین از بار وظایفی مانند ورود اطلاعات کاسته می شود - به ناوگان امکان می دهد هزینه های خود را ردیابی کرده و به طور خودکار هزینه هر وسیله نقلیه را محاسبه کنند. "


مسائل کارگری
بیشتر کشورهای پیشرفته شاهد کمبود نیروهای ماهر در صنعت هستند. این امر باعث شده تا چندین شرکت تلاش متمرکز برای حفظ کسانی که در حال حاضر برای آنها کار می کنند ، انجام دهند.
Fleetio گفت: "به اپراتورهایی که مهارت های لازم را دارند ، مزایای جذاب زیادی از شرکت های مختلف ارائه می شود که می تواند بر توانایی شرکت های کوچکتر در رقابت برای استعداد تأثیر منفی بگذارد." "به منظور رقابت ، شرکت ها پاداش امضا ، آموزش توسعه حرفه ای و سایر پاداش های عملکرد را برای تشویق اپراتورها ارائه می دهند. علاوه بر این ، ایجاد فرهنگ دعوت کننده شرکت با شفافیت و فراگیری روش دیگری برای جلوگیری از گردش مالی اضافی است. "


رویای خودمختار
تلاشها برای خودمختارسازی وسایل نقلیه ادامه دارد. شرکت هایی مانند تسلا و Waymo متعلق به گوگل در حال پیشرفت هستند ، اما به راحتی می توان گفت که ما هنوز از ورود وسایل نقلیه مستقل به بخش ناوگان فاصله داریم. حتی وقتی این فناوری آماده است ، مقررات دولت باید بازنویسی شوند. با این وجود ، به احتمال زیاد قبل از خودمختاری کامل وسایل نقلیه ، ما مجبور خواهیم بود مقدار بیشتری از سیستم های نیمه خودکار را ببینیم.
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
پشتیبان جدید دستیار Google در CES 2019 رونمایی می شود
 ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

پشتیبان جدید دستیار Google در CES 2019 رونمایی می شود

گوگل ویژگی ها و دستگاه های جدیدی را برای فعال کردن برنامه Google Assistant در زمینه خانه هوشمند ، از جمله سرگرمی در خانه و آشپزخانه ، اعلام کرده است.  لنوو یک دستگاه صفحه نمایش لمسی 4 اینچی به نام Smart Clock ایجاد کرده است ، دستگاهی که از صفحه نمایشگر هوشمند مجهز به دستیار Google طراحی شده تا در ...  ادامه مطلب 
شرکت ها نسبت به استفاده از اترنت برای نصب چراغ های هوشمند اطمینان دارند
 ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

شرکت ها نسبت به استفاده از اترنت برای نصب چراغ های هوشمند اطمینان دارند

Cresa ، یک شرکت املاک و مستغلات تجاری بین المللی که متمرکز بر مشاور مستاجر است ، دیروز اعلام کرد که ابتکاری را آغاز کرده است - با مشارکت کنندگان در صنعت املاک و مستغلات و متخصصان صنعت ساختمان - برای توسعه روش های استفاده از استانداردهای Power over Ethernet (PoE) در جدید یا ...  ادامه مطلب 
Kwikset قفل های هوشمند Halo Wi-Fi جدید را به طور انحصاری در CES 2019 معرفی می کند
 ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

Kwikset قفل های هوشمند Halo Wi-Fi جدید را به طور انحصاری در CES 2019 معرفی می کند

Kwikset اولین قفل های هوشمند Wi-Fi خود را در CES 2019 معرفی می کند. با پیوستن به مجموعه قفل های هوشمند مارک طراحی شده برای جهانی که در آن زندگی می کنید ، Halo Smart Locks از Wi-Fi برای ایجاد یک تجربه ساده خانه هوشمند و ایجاد سهولت در صاحبان خانه استفاده می کند. کنترل دسترسی ، ویژگی های ...  ادامه مطلب 
ECS فناوری های صوتی DSP را برای تأمین انرژی اسپیکر هوشمند قابل حمل خود انتخاب می کند
 ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

ECS فناوری های صوتی DSP را برای تأمین انرژی اسپیکر هوشمند قابل حمل خود انتخاب می کند

گروه DSP اعلام کرد که سیستم های رایانه ای Elitegroup از فناوری های SmartVoice و ULE DSP گروه برای دستگاه قابل حمل جدیدی که دارای رابط کاربری صوتی بدون دخالت DSP (VUI) است استفاده می کند. Elitegroup Computer Systems یک هاب خانگی هوشمند را با میکروفون داخلی و دور الکسا طراحی کرده است ...  ادامه مطلب 
Philips Hue دستورات صوتی دستیار Google را به ویژگی های روشنایی اضافه می کند
 ۲۱ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

Philips Hue دستورات صوتی دستیار Google را به ویژگی های روشنایی اضافه می کند

Signify با Google همکاری کرده است تا توانایی استفاده از دستورات صوتی با دستیار Google را برای فعال کردن جلوه های نور خواب و بیدار با استفاده از قابلیت Philips Hue به مصرف کنندگان ارائه دهد که عملکرد نور مطلوب را برای پیچیدن قبل از خواب و بیدار شدن از خواب طبیعی تکرار می کند. . این ...  ادامه مطلب