خانه های هوشمند | توسعه دهندگان خانه های هوشمند

خانه های هوشمند | توسعه دهندگان خانه های هوشمند
فرید هادی زاده
تاریخ:
۲۷ اسفند ۱۳۹۹
بازار خانه های هوشمند هند با بالا رفتن سطح زندگی شهروندان متوسط ​​و توسعه دهندگان املاک با فضاهای مسکونی مجهز به فناوری ، سعی در جذب مشتریان جوان بیشتری دارند. طبق گفته های استاتیستا ، انتظار می رود درآمد در بازار خانه های هوشمند هند در سال 2019 1،691 میلیون دلار آمریکا باشد. تخمین زده می شود این میزان با 43.6 درصد CAGR تا سال 2023 رشد کند.
با این حال ، هنگامی که برای اولین بار تصمیم گرفتیم مطلبی در مورد بازار خانه های هوشمند در هند انجام دهیم و خواستار توسعه دهندگان املاک شدیم ، پاسخ ناامید کننده بود. برخی از شرکت ها به ما گفتند که هیچ پروژه خانه هوشمند ندارند در حالی که دیگران از پاسخ دادن خودداری کردند و ما را وادار به تعجب کرد که این تعداد تحقیق از کجا می آید.
آن زمان بود که ما شروع به دریافت پاسخ از برخی از برترین توسعه دهندگان املاک در کشور کردیم ، که به اندازه کافی دور اندیش بوده اند تا بتوانند توانایی اتوماسیون خانگی را ببینند و مشتریانی آگاه از این پتانسیل دارند.


توسعه دهندگان خانه های هوشمند ارائه می دهند
Ashish Puravankara ، دکتر Puravankara ، یک سازنده حق بیمه در کشور ، تأیید می کند که احساسات بازار به طور قطع در حال افزایش است. سال گذشته ، Puravankara با همکاری گوگل اولین خانه های مسکونی خود را که دارای فناوری هستند ، راه اندازی کرد. به جلو ، سازنده قصد دارد این کار را به تمام پروژه های مسکونی خود برساند.
پوراوانکارا گفت: "در هند ، تقاضا برای راه حل های خانه هوشمند اخیراً به دلیل نیازهای مداوم و ترجیحات خریداران مسکن آگاه ، شاهد افزایش چشمگیری بوده است." "این روزها خریداران تأکید بیشتری بر بهبود سبک زندگی خود و ساده سازی نیازهای مسکن دارند ، که آنها برای ارائه راه حل های مناسب به فناوری اعتماد دارند. آگاهی روزافزون در بین خریداران خانه برای کاهش اثر کربن با کمک فناوری همچنین تقاضا برای خانه های هوشمند ، به ویژه در متروها و شهرهای بزرگ را برانگیخته است. "
Puravankara با اهمیت بیشتری برای ارائه دهندگان راه حل ، اشاره می کند که خانه های هوشمند دیگر فقط در اولویت افراد مرفه نیستند. با ارزان تر شدن فن آوری پیشرفته ، حتی متوسط ​​درآمد ، که بخش عمده ای از جمعیت هند شهری را تشکیل می دهد ، هم اکنون به خانه های هوشمند علاقه مند هستند.


چه چیزی در تقاضا است؟
آنوبهاوپ گوپتا ، مدیر ارشد طراحی در Godrej Properties گفت که اتوماسیون خانه اکنون به یک گزینه اساسی تبدیل شده است. بر اساس گفتگوی وی با مشتریانشان ، ایمنی و امنیت هنوز هم نگرانی اصلی خریداران مسکن است. البته اتوماسیون خانگی فراتر از این حد است و آنچه گودرج روی آن تمرکز کرده این است که نه تنها امنیت ایجاد کند بلکه بتواند داده های تحلیلی در مورد مصرف انرژی را ارائه دهد.
گوپتا گفت: "به نظر می رسد محصولاتی مانند چراغهای خلقی بیشتر مبتنی بر روند هستند تا بر اساس ضرورت." "در طرف ما ، ما به دنبال راه حل های هوشمند و اتوماسیون خانه هستیم که کمی متفاوت است. ما کاملاً پایدار و متمرکز بر ساختمان سبز هستیم. بنابراین ، ما در حال مشارکت با اتوماسیون خانگی و تولیدکنندگان راه حل های هوشمند هستیم تا ببینیم که چگونه می توانیم اندازه گیری کنیم ، از نظر میزان مصرف برق ، میزان آب مصرفی و غیره. زیرا ما مقدار مناسبی را قرار داده ایم زیرساخت های ساختمان ما برای سبز کردن آن. "
Godrej Properties بخشی از یک مجتمع بزرگتر است که تحت آن یک خواهر خواهر دارد که از قبل روی راه حل های اتوماسیون خانگی کار می کند. گوپتا گفت که آنها به دنبال گزینه هایی برای مشارکت در گروه خود و همچنین سایر تولیدکنندگانی هستند که می توانند سیستم های ارزش افزوده ارائه دهند.
"به عنوان مثال ، یک تولید کننده پلاگین وجود دارد ، که فکر می کنم محصول آن حدود Rs باشد. 1400 (19.51 دلار) ، "گوپتا گفت. "شما می توانید از این پلاگین به عنوان واسطه بین هر یک از دستگاه های خود و پریز برق استفاده کنید. این دوشاخه به شما می گوید که چقدر برق مصرف می کنید و با استفاده از تلفن همراه می توانید آن را کنترل کنید. همچنین می توانید با تنظیم زمان روی پریز ، دستگاه ها را خودکار یا برنامه ریزی کنید تا برای مدت زمان مشخصی کار کنند. "
اکنون ، برای یک ارائه دهنده راه حل اتوماسیون خانگی جهانی یا یکپارچه سازی سیستم ها ، ممکن است این محصول نیازی به معرفی نداشته باشد. اما آنچه جالب است بدانید عامل قیمت است. آیا ارائه دهندگان راه حل های بین المللی قادر به فروش واحدی با همان کیفیت با همان قیمت هستند؟ این می تواند کلید ورود به بازار هند باشد.


مشکل آلودگی مزمن هند
آلودگی در هند یکی از نگرانی های مهم است. طبق گزارش Greenpeace ، هفت شهر آلوده در جهان در هند است. اگر سطح آلودگی هوا و آب در نظر گرفته شود ، شهرهای بزرگی مانند دهلی ، بمبئی و بنگلور از بدترین مکانها برای زندگی محسوب می شوند.
این یکی دیگر از زمینه های اتوماسیون خانگی است. گوپتا خاطرنشان کرد که Godrej به دنبال سیستمهای تصفیه هوای متمرکز اتوماتیک است. این شرکت قبلاً با مشارکت خواهران خواهر خود سیستم های متمرکز تصفیه آب و آب را در برخی از خواص خود پیاده سازی کرده است ، اما خودکار کردن این کاری است که تازه شروع به انجام آن کرده اند.


از تجمل گرفته تا ضرورت
از نظر Puravankara ، افزایش تقاضا برای راه حل های خانه هوشمند در درجه اول به دو عامل بستگی دارد - یکی نیازها و نیازهای کاربر و دیگری در دسترس بودن و قیمت مناسب محصولات. در هند ، خریداران خانه تمایل بیشتری به سرمایه گذاری در فناوری های خانه های هوشمند مانند دوربین های حسگر حرکت ، دزدگیرهای هوشمند و سیستم های نظارت بر درب های ویدیویی دارند که یک محیط امن و مطمئن را برای آنها فراهم می کند.
پوراوانکارا افزود: "راه حل های دیگر مانند اتوماسیون صوتی یکپارچه سازی منزل ، فناوری اینترنت اشیا، و غیره ، راحتی راحتی را به وجود می آورند و در دنیای امروز ، مهمترین کالا زمان است و فناوری اهرم به شما کمک می کند - بهینه سازی زمان." "یکی دیگر از روندهای نوظهور ، گنجاندن فن آوری های هوشمند است که به خریداران مربوط به بهداشت و سلامت مربوط می شوند ، به ویژه در بخش شهروندان سالخورده."
در راستای نظرات گوپتا ، پوراوانکارا افزود که در چند سال گذشته ، تغییر الگوی مورد علاقه خریداران مسکن اتفاق افتاده است. امروزه خریداران از محیط پیرامونی خود آگاهی بیشتری دارند. از این رو ، تمرکز نه تنها بر راحتی و ایمنی بلکه تأکید آنها بر زندگی پایدار است.
پوراوانکارا گفت: "ما معتقدیم که مفهوم خانه های هوشمند به ویژه در بازارهای مترو حرکت و شتاب بیشتری خواهد گرفت." گوپتا به عنوان سخنان پایانی افزود که مشتریان بیشتر به چیزی علاقه دارند که مانند دستگاه های کم مصرف انرژی اضافه کند تا یک دستیار فانتزی که چراغ را روشن کرده و موسیقی پخش می کند.
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
         _____    
        |____ |    
__ ____   __  / / _  _ 
\ \/ /\ \ /\ / /  \ \| | | |
 > < \ V V / .___/ /| |_| |
/_/\_\ \_/\_/ \____/ \__,_|
               
               
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
بهترین روش ها برای تجزیه و تحلیل ویدیو در حمل و نقل عمومی
 ۰۸ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

بهترین روش ها برای تجزیه و تحلیل ویدیو در حمل و نقل عمومی

تجزیه و تحلیل ویدیو در عمودهای مختلف به بخشی جدایی ناپذیر از سیستم های نظارت تصویری تبدیل شده است. در حمل و نقل عمومی ، ادغام تجزیه و تحلیل ویدئو به دلیل دشواری های اجرای آنها ، کمی کندتر است. با این حال ، اپراتورهای بیشتر و بیشتر امکان استفاده از تجزیه و تحلیل برای امنیت فعال ...  ادامه مطلب 
Johnson Controls مدیریت مدرن Metasys 10.0 را منتشر کرد
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

Johnson Controls مدیریت مدرن Metasys 10.0 را منتشر کرد

Johnson Controls از عرضه Metasys 10.0 که برای ارائه مدیریت واحد تر ساختمان طراحی شده است ، خبر داد. این آخرین نسخه Metasys اتوماسیون ساختمان دقیق تر ، پاسخ سریعتر به آلارم های حساس و یکپارچه سازی های جدید با سیستم های تشخیص حریق ، امنیت و روشنایی را در اختیار کارکنان تاسیسات قرار داده است - همه اینها از یک ...  ادامه مطلب 
ژاپن در توسعه هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه عقب است: گزارش
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

ژاپن در توسعه هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه عقب است: گزارش

بر اساس گزارش "هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه" منتشر شده توسط Tractica در حالی که ژاپن در زمینه رباتیک پیشرو بوده است ، دستیابی به هوش مصنوعی تا حدودی به تأخیر افتاده است. با وجود این واقعیت که ژاپن یکی از بزرگترین بودجه تحقیق و توسعه در جهان را دارد (سالانه 165 میلیارد دلار ...  ادامه مطلب 
آمازون الکسا از مهارت های صوتی طولانی تر و تکنیک های خودآموزی پشتیبانی می کند
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

آمازون الکسا از مهارت های صوتی طولانی تر و تکنیک های خودآموزی پشتیبانی می کند

آمازون الکسا به روزرسانی های جدیدی را برای توسعه دهنده شخص ثالث منتشر کرده است ، از جمله زمان مهارت صوتی طولانی تر و توانایی یادگیری خودکار ، که می تواند موارد استفاده بیشتری را برای دستیار صوتی به همراه داشته باشد. آمازون محدودیت زمانی مهارت صوتی را از ...  ادامه مطلب 
راه حل انرژی خانه Sense با Google Assistant ادغام می شود
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

راه حل انرژی خانه Sense با Google Assistant ادغام می شود

سنس ، سنسور بست آن در صفحه برق میزان مصرف برق را کنترل می کند و کنترل برنامه لوازم خانگی را امکان پذیر می کند ، اعلام کرد که دستگاه آن اکنون با دستیار Google و همچنین پلاگین های هوشمند Belkin Wemo و TP-Link Kasa سازگار است. کاربران دستیار Google اکنون می توانند دستوراتی مانند "از Sense بپرسید اگر اجاق من ...  ادامه مطلب