مزایای ITS | منابع مالی | استاندارد سازی

مزایای ITS | منابع مالی | استاندارد سازی
فرید هادی زاده
تاریخ:
۲۷ اسفند ۱۳۹۹
هر چه بیشتر ، کلانشهرهای آسیا خود را به عنوان شهرهای هوشمند در می آورند که باید با حمل و نقل هوشمند پشتیبانی شوند. در این راستا ، مسئولان شهرداری به سیستم های حمل و نقل هوشمند (ITS) روی آورده اند که دارای مزایای مختلف و همچنین چالش هایی است که باید برطرف شوند.
به طور فزاینده ای ، شهرهای آسیا شاهد شهرنشینی سریع هستند ، همین امر مقامات را بر آن داشته است تا برنامه های شهر هوشمند را برای ایمن تر و زیست پذیرتر کردن خود آغاز کنند.
یکی از ملفه های اصلی در هر طرح شهر هوشمند ، حمل و نقل هوشمند است که به دنبال رفع مشکلات حمل و نقل است که به طور حتم با رانندگی بیشتر افراد به وجود می آید. به همین منظور ، مدیران شهرداری آسیا چشم به ITS نگاه می دارند که از حسگرها و داده های تولید شده برای بهبود حمل و نقل استفاده می کند.


مزایای ITS
در واقع ، مزایای ITS چند برابر است. یکی از آنها بهینه سازی زیرساخت های حمل و نقل و کاهش ترافیک است. به عنوان مثال ، سنگاپور مدتهاست که قیمت گذاری الکترونیکی جاده را اجرا می کند که باعث افزایش عوارض در ساعات خاصی از روز می شود ، بنابراین کاربران جاده را به مسیرهای دیگر یا سایر روش های حمل و نقل هدایت می کند. اخذ عوارض کاملاً الکترونیکی که در تایوان اجرا می شود مانع از توقف رانندگان برای پرداخت عوارض توسط رانندگان می شود. در عین حال کنترل سیگنال خود انطباقی چراغ سبز را به صورت خودکار طولانی می کند اگر در خطوط متقاطع ترافیک کمتری باشد.
بعلاوه ، ITS جاده ها را ایمن تر می کند. به عنوان مثال علائم پیام متغیر (VMS) ، رانندگان را از خطرات پیش رو آگاه می کند تا بتوانند متناسب با آن آماده شوند. سرانجام ، ITS امکان برنامه ریزی بهتر برای آینده را فراهم می کند. داده های تولید شده توسط سنسورهای کنار جاده و همچنین اتومبیل های شخصی راننده یا دستگاه های هوشمند می توانند به دولت ها کمک کنند تا برای بهبود حمل و نقل ، مسیرها و خدمات بهتر را برنامه ریزی کنند.


چالش ها
با وجود مزایای این ، کشورهای آسیایی که به دنبال توسعه ITS هستند نیز با چالش های مختلفی روبرو هستند که به شرح زیر خلاصه می شود.

منابع مالی
 
بودجه همچنان یک چالش اصلی برای شهرهای آسیایی است که به دنبال اجرای ITS هستند و این خصوصاً در مورد شهرهای کوچکتر وجود دارد. "شهرهای بزرگ هند مانند دهلی نو ، بمبئی ، بنگلور و چنای اقتدار خاص خود را در ارتقا promote ITS دارند. با این حال ، شهرهای کوچکتر ایندوره ، پونا و سایر شهرهای ردیف 2 در حال حاضر از توانایی فنی و مالی برای توسعه زیرساخت های ITS برخوردار نیستند. "
 
طبق گفته این سازمان ، مشارکت های خصوصی و دولتی از طریق مدل ساخت-بهره برداری-انتقال و بودجه از طریق نهادهای مالی بین المللی هر دو راه حل مناسبی هستند. در این گزارش آمده است: "همکاری با کشورهای پیشرو ITS از طریق کمک های رسمی توسعه ، یا اعطای کمک و وام از م institutionsسسات مالی بین المللی به عنوان بانک جهانی و بانک توسعه آسیا ، ممکن است به کشورها کمک کند تا ظرفیت ITS خود را افزایش دهند."
 

استاندارد سازی
 
با شتاب گرفتن ITS ، به طور اجتناب ناپذیری قابلیت های همکاری و استاندارد سازی بوجود می آیند و چالش دیگری برای شهرهای آسیایی با هدف اجرای ITS است. در این راستا ، تلاش های استاندارد سازی ITS با هدایت ملی مهم می شوند. "تدوین استانداردهای فنی و خدمات ITS در سطح ملی برای کشورهای آسیایی مهم است. داشتن چنین استانداردهایی در یک استراتژی ملی ITS می تواند پایداری ، سازگاری و ظرفیت گسترش خدمات ITS را تضمین کند و بنابراین در مدیریت هزینه ها و افزایش کارایی عملیاتی نقش دارد. "

 
امنیت سایبری

 
سرانجام ، با ITS که به عنوان بخشی از یک چارچوب IoT بزرگتر دیده می شود ، حملات علیه آن می تواند به یک مشکل بزرگ تبدیل شود که خاص منطقه نیست. شرکت مشاوره آتکینز گفت: "نفوذ یک قطعه از تجهیزات ITS تهدید قابل توجهی است ، اما توانایی تأثیرگذاری بیش از یک قطعه تجهیزات بسیار مهمتر است و توسط محققان نشان داده شده است."
 
برای رفع تهدیدها و آسیب پذیری های خاصی که ITS ممکن است در معرض آن باشد ، اتکینز نکات مختلفی را ارائه داد. این موارد عبارتند از: توسعه پاسخگویی عمیق و حادثه ای به ITS. بکارگیری فناوری تشخیص مانند سیستم های تشخیص نفوذ (IDS) و سیستم های جلوگیری از نفوذ (IPS) ؛ محافظت از ویژگی های بی سیم تدوین و حفظ برنامه های تداوم تجارت و بازیابی بلایا ؛ و شرکت در اشتراک اطلاعات با ذینفعان مختلف.
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
بهترین روش ها برای تجزیه و تحلیل ویدیو در حمل و نقل عمومی
 ۰۸ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

بهترین روش ها برای تجزیه و تحلیل ویدیو در حمل و نقل عمومی

تجزیه و تحلیل ویدیو در عمودهای مختلف به بخشی جدایی ناپذیر از سیستم های نظارت تصویری تبدیل شده است. در حمل و نقل عمومی ، ادغام تجزیه و تحلیل ویدئو به دلیل دشواری های اجرای آنها ، کمی کندتر است. با این حال ، اپراتورهای بیشتر و بیشتر امکان استفاده از تجزیه و تحلیل برای امنیت فعال ...  ادامه مطلب 
Johnson Controls مدیریت مدرن Metasys 10.0 را منتشر کرد
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

Johnson Controls مدیریت مدرن Metasys 10.0 را منتشر کرد

Johnson Controls از عرضه Metasys 10.0 که برای ارائه مدیریت واحد تر ساختمان طراحی شده است ، خبر داد. این آخرین نسخه Metasys اتوماسیون ساختمان دقیق تر ، پاسخ سریعتر به آلارم های حساس و یکپارچه سازی های جدید با سیستم های تشخیص حریق ، امنیت و روشنایی را در اختیار کارکنان تاسیسات قرار داده است - همه اینها از یک ...  ادامه مطلب 
ژاپن در توسعه هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه عقب است: گزارش
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

ژاپن در توسعه هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه عقب است: گزارش

بر اساس گزارش "هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه" منتشر شده توسط Tractica در حالی که ژاپن در زمینه رباتیک پیشرو بوده است ، دستیابی به هوش مصنوعی تا حدودی به تأخیر افتاده است. با وجود این واقعیت که ژاپن یکی از بزرگترین بودجه تحقیق و توسعه در جهان را دارد (سالانه 165 میلیارد دلار ...  ادامه مطلب 
آمازون الکسا از مهارت های صوتی طولانی تر و تکنیک های خودآموزی پشتیبانی می کند
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

آمازون الکسا از مهارت های صوتی طولانی تر و تکنیک های خودآموزی پشتیبانی می کند

آمازون الکسا به روزرسانی های جدیدی را برای توسعه دهنده شخص ثالث منتشر کرده است ، از جمله زمان مهارت صوتی طولانی تر و توانایی یادگیری خودکار ، که می تواند موارد استفاده بیشتری را برای دستیار صوتی به همراه داشته باشد. آمازون محدودیت زمانی مهارت صوتی را از ...  ادامه مطلب 
راه حل انرژی خانه Sense با Google Assistant ادغام می شود
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

راه حل انرژی خانه Sense با Google Assistant ادغام می شود

سنس ، سنسور بست آن در صفحه برق میزان مصرف برق را کنترل می کند و کنترل برنامه لوازم خانگی را امکان پذیر می کند ، اعلام کرد که دستگاه آن اکنون با دستیار Google و همچنین پلاگین های هوشمند Belkin Wemo و TP-Link Kasa سازگار است. کاربران دستیار Google اکنون می توانند دستوراتی مانند "از Sense بپرسید اگر اجاق من ...  ادامه مطلب