ITS می تواند به نفع آسیا باشد ، اما باید این چالش ها را نیز برطرف کرد

ITS می تواند به نفع آسیا باشد ، اما باید این چالش ها را نیز برطرف کرد
فرید هادی زاده
تاریخ:
۲۷ اسفند ۱۳۹۹
هر چه بیشتر ، کلانشهرهای آسیا خود را به عنوان شهرهای هوشمند در می آورند که باید با حمل و نقل هوشمند پشتیبانی شوند. در این راستا ، مسئولان شهرداری به سیستم های حمل و نقل هوشمند (ITS) روی آورده اند که دارای مزایای مختلف و همچنین چالش هایی است که باید برطرف شوند.
به طور فزاینده ای ، شهرهای آسیا شاهد شهرنشینی سریع هستند ، همین امر مقامات را بر آن داشته است تا برنامه های شهر هوشمند را برای ایمن تر و زیست پذیرتر کردن خود آغاز کنند.
یکی از ملفه های اصلی در هر طرح شهر هوشمند ، حمل و نقل هوشمند است که به دنبال رفع مشکلات حمل و نقل است که به طور حتم با رانندگی بیشتر افراد به وجود می آید. به همین منظور ، مدیران شهرداری آسیا چشم به ITS نگاه می دارند که از حسگرها و داده های تولید شده برای بهبود حمل و نقل استفاده می کند.


مزایای ITS
در واقع ، مزایای ITS چند برابر است. یکی از آنها بهینه سازی زیرساخت های حمل و نقل و کاهش ترافیک است. به عنوان مثال ، سنگاپور مدتهاست که قیمت گذاری الکترونیکی جاده را اجرا می کند که باعث افزایش عوارض در ساعات خاصی از روز می شود ، بنابراین کاربران جاده را به مسیرهای دیگر یا سایر روش های حمل و نقل هدایت می کند. اخذ عوارض کاملاً الکترونیکی که در تایوان اجرا می شود مانع از توقف رانندگان برای پرداخت عوارض توسط رانندگان می شود. در عین حال کنترل سیگنال خود انطباقی چراغ سبز را به صورت خودکار طولانی می کند اگر در خطوط متقاطع ترافیک کمتری باشد.
بعلاوه ، ITS جاده ها را ایمن تر می کند. به عنوان مثال علائم پیام متغیر (VMS) ، رانندگان را از خطرات پیش رو آگاه می کند تا بتوانند متناسب با آن آماده شوند. سرانجام ، ITS امکان برنامه ریزی بهتر برای آینده را فراهم می کند. داده های تولید شده توسط سنسورهای کنار جاده و همچنین اتومبیل های شخصی راننده یا دستگاه های هوشمند می توانند به دولت ها کمک کنند تا برای بهبود حمل و نقل ، مسیرها و خدمات بهتر را برنامه ریزی کنند.


چالش ها
با وجود مزایای این ، کشورهای آسیایی که به دنبال توسعه ITS هستند نیز با چالش های مختلفی روبرو هستند که به شرح زیر خلاصه می شود.

منابع مالی
 
بودجه همچنان یک چالش اصلی برای شهرهای آسیایی است که به دنبال اجرای ITS هستند و این خصوصاً در مورد شهرهای کوچکتر وجود دارد. "شهرهای بزرگ هند مانند دهلی نو ، بمبئی ، بنگلور و چنای اقتدار خاص خود را در ارتقا promote ITS دارند. با این حال ، شهرهای کوچکتر ایندوره ، پونا و سایر شهرهای ردیف 2 در حال حاضر از توانایی فنی و مالی برای توسعه زیرساخت های ITS برخوردار نیستند. "
 
طبق گفته این سازمان ، مشارکت های خصوصی و دولتی از طریق مدل ساخت-بهره برداری-انتقال و بودجه از طریق نهادهای مالی بین المللی هر دو راه حل مناسبی هستند. در این گزارش آمده است: "همکاری با کشورهای پیشرو ITS از طریق کمک های رسمی توسعه ، یا اعطای کمک و وام از م institutionsسسات مالی بین المللی به عنوان بانک جهانی و بانک توسعه آسیا ، ممکن است به کشورها کمک کند تا ظرفیت ITS خود را افزایش دهند."
 

استاندارد سازی
 
با شتاب گرفتن ITS ، به طور اجتناب ناپذیری قابلیت های همکاری و استاندارد سازی بوجود می آیند و چالش دیگری برای شهرهای آسیایی با هدف اجرای ITS است. در این راستا ، تلاش های استاندارد سازی ITS با هدایت ملی مهم می شوند. "تدوین استانداردهای فنی و خدمات ITS در سطح ملی برای کشورهای آسیایی مهم است. داشتن چنین استانداردهایی در یک استراتژی ملی ITS می تواند پایداری ، سازگاری و ظرفیت گسترش خدمات ITS را تضمین کند و بنابراین در مدیریت هزینه ها و افزایش کارایی عملیاتی نقش دارد. "

 
امنیت سایبری

 
سرانجام ، با ITS که به عنوان بخشی از یک چارچوب IoT بزرگتر دیده می شود ، حملات علیه آن می تواند به یک مشکل بزرگ تبدیل شود که خاص منطقه نیست. شرکت مشاوره آتکینز گفت: "نفوذ یک قطعه از تجهیزات ITS تهدید قابل توجهی است ، اما توانایی تأثیرگذاری بیش از یک قطعه تجهیزات بسیار مهمتر است و توسط محققان نشان داده شده است."
 
برای رفع تهدیدها و آسیب پذیری های خاصی که ITS ممکن است در معرض آن باشد ، اتکینز نکات مختلفی را ارائه داد. این موارد عبارتند از: توسعه پاسخگویی عمیق و حادثه ای به ITS. بکارگیری فناوری تشخیص مانند سیستم های تشخیص نفوذ (IDS) و سیستم های جلوگیری از نفوذ (IPS) ؛ محافظت از ویژگی های بی سیم تدوین و حفظ برنامه های تداوم تجارت و بازیابی بلایا ؛ و شرکت در اشتراک اطلاعات با ذینفعان مختلف.
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
پشتیبان جدید دستیار Google در CES 2019 رونمایی می شود
 ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

پشتیبان جدید دستیار Google در CES 2019 رونمایی می شود

گوگل ویژگی ها و دستگاه های جدیدی را برای فعال کردن برنامه Google Assistant در زمینه خانه هوشمند ، از جمله سرگرمی در خانه و آشپزخانه ، اعلام کرده است.  لنوو یک دستگاه صفحه نمایش لمسی 4 اینچی به نام Smart Clock ایجاد کرده است ، دستگاهی که از صفحه نمایشگر هوشمند مجهز به دستیار Google طراحی شده تا در ...  ادامه مطلب 
شرکت ها نسبت به استفاده از اترنت برای نصب چراغ های هوشمند اطمینان دارند
 ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

شرکت ها نسبت به استفاده از اترنت برای نصب چراغ های هوشمند اطمینان دارند

Cresa ، یک شرکت املاک و مستغلات تجاری بین المللی که متمرکز بر مشاور مستاجر است ، دیروز اعلام کرد که ابتکاری را آغاز کرده است - با مشارکت کنندگان در صنعت املاک و مستغلات و متخصصان صنعت ساختمان - برای توسعه روش های استفاده از استانداردهای Power over Ethernet (PoE) در جدید یا ...  ادامه مطلب 
Kwikset قفل های هوشمند Halo Wi-Fi جدید را به طور انحصاری در CES 2019 معرفی می کند
 ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

Kwikset قفل های هوشمند Halo Wi-Fi جدید را به طور انحصاری در CES 2019 معرفی می کند

Kwikset اولین قفل های هوشمند Wi-Fi خود را در CES 2019 معرفی می کند. با پیوستن به مجموعه قفل های هوشمند مارک طراحی شده برای جهانی که در آن زندگی می کنید ، Halo Smart Locks از Wi-Fi برای ایجاد یک تجربه ساده خانه هوشمند و ایجاد سهولت در صاحبان خانه استفاده می کند. کنترل دسترسی ، ویژگی های ...  ادامه مطلب 
ECS فناوری های صوتی DSP را برای تأمین انرژی اسپیکر هوشمند قابل حمل خود انتخاب می کند
 ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

ECS فناوری های صوتی DSP را برای تأمین انرژی اسپیکر هوشمند قابل حمل خود انتخاب می کند

گروه DSP اعلام کرد که سیستم های رایانه ای Elitegroup از فناوری های SmartVoice و ULE DSP گروه برای دستگاه قابل حمل جدیدی که دارای رابط کاربری صوتی بدون دخالت DSP (VUI) است استفاده می کند. Elitegroup Computer Systems یک هاب خانگی هوشمند را با میکروفون داخلی و دور الکسا طراحی کرده است ...  ادامه مطلب 
Philips Hue دستورات صوتی دستیار Google را به ویژگی های روشنایی اضافه می کند
 ۲۱ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

Philips Hue دستورات صوتی دستیار Google را به ویژگی های روشنایی اضافه می کند

Signify با Google همکاری کرده است تا توانایی استفاده از دستورات صوتی با دستیار Google را برای فعال کردن جلوه های نور خواب و بیدار با استفاده از قابلیت Philips Hue به مصرف کنندگان ارائه دهد که عملکرد نور مطلوب را برای پیچیدن قبل از خواب و بیدار شدن از خواب طبیعی تکرار می کند. . این ...  ادامه مطلب