همه چیز در مورد ITS

همه چیز در مورد ITS
فرید هادی زاده
تاریخ:
۲۷ اسفند ۱۳۹۹
بخشی مهم از سیستم های حمل و نقل ITS یا هوشمند، انتقال داده است که می تواند از طریق استانداردهای ارتباطی مختلف انجام شود و باید با تجهیزات قوی و با کیفیت پشتیبانی شود. 
سیستم های حمل و نقل هوشمند به پدیده ای رایج تر و گسترده تر در شهرهای جهان تبدیل شده اند.
همانطور که گفته شد ، ITS همه چیز در مورد داده ها و تولید و انتقال آن است. به عنوان مثال ، سنسورهای حلقه القایی، داده های جریان خودرو را تولید و انتقال می دهند. سیستم های دوربین مدار بسته فیلم را در مورد شرایط مختلف جاده منتقل می کنند. و سنسورهای پارکینگ اپراتورها را از تعداد پارکینگ های موجود در منطقه مطلع می کنند. بنابراین نحوه انتقال ایمن و مطمئن این داده ها بسیار مهم است.


ارتباطات داده های آن
داده های ITS تحت استانداردهای ارتباطی مختلفی که شامل موارد زیر است قابل انتقال است.
 
GNSS
 
سیستم های ماهواره ای ناوبری جهانی (GNSS) به گیرنده های الکترونیکی کوچک ، از جمله واحدهای داخل خودرو و دستگاه های هوشمند رانندگان ، اجازه می دهد تا موقعیت آنها را با دقت بالا تعیین کنند.

 اتحادیه بین المللی مخابرات (ITU) گفت: برنامه های تلفن همراه بسیاری در تلفن های هوشمند وجود دارد ... که با استفاده از GNSS ، همراه با شبکه زمینی ، اطلاعات راننده را در زمان واقعی برای ترافیک فراهم می کنند تا این افراد را به سمت کارآمدترین ، اگر نه راحت ترین مسیر به سمت مقصد هدایت کنند.
 
LTE / 5G
 
ITS همچنین می تواند از استانداردهای توسعه یافته 3GPP ، به عنوان مثال LTE و 5G ، برای ارتباطات داده استفاده کند. این امر به ویژه در مورد V2X صدق میکند ، به موجب آن وسیله نقلیه با اشیا various مختلف در محیط اطراف خود ارتباط برقرار می کند. ITU گفت: "3GPP برای ایجاد امکان استفاده از شبکه های تلفن همراه LTE برای ایجاد ارتباط بین وسایل نقلیه ، زیرساخت های کنار جاده و عابران پیاده در داخل و اطراف وسایل نقلیه متصل ، مشخصات خود را توسعه داده است." 3GPP همچنین در نسخه های آتی خود از جمله 5G در حال توسعه خدمات V2X به طور مداوم است. نسخه های آینده V2X ، به عنوان مثال ، موارد استفاده ایمنی در سرعتهای بالا ، شرایط چالش برانگیز جاده با قابلیت اطمینان بهبود یافته ، برد گسترده ، تأخیر کمتر و قابلیتهای غیر دید (NLOS) پیشرفته را پشتیبانی می کند. "
 
طبق Geospatial ، روش های دیگر ارتباطات شامل ارتباطات اختصاصی برد کوتاه (DSRC) با استفاده از رادیو و رابط مداوم هوا با برد بلند و متوسط
​​(CAILM) با استفاده از اتصال تلفن همراه و پیوندهای مادون قرمز است.

تجهیزات انتقال
برای امکان انتقال ، تجهیزات مختلف شبکه مورد نیاز است. اینها شامل کنترل کننده های سیگنال ترافیک ، روترها و سوئیچ های شبکه هستند. برای کار در محیط های بیرون از خانه روز به روز و مدیریت مقدار زیادی داده ، تجهیزات باید شرایط خاصی را داشته باشند که به شرح زیر است.

ظرفیت بالا
 
تجهیزات شبکه باید بتوانند حجم زیادی از داده ها را پردازش کنند ، مخصوصاً در زمانی که تعداد بیشتری از دوربین های تحت شبکه برای شمارش خودرو و شناسایی پلاک نصب می شوند. "سیستم های پیشرفته ITS برای استفاده از برنامه های ویدیویی به ظرفیت پهنای باند بالاتری در محدوده 1 تا 10 گیگابایت بر ثانیه نیاز دارند. آنها باید بسیار مقیاس پذیر و دارای آگاهی از برنامه باشند تا بتوانند به طور پویا به تغییر سریع خواسته های کاربر در حوادث جاده ای ، ازدحام و سایر دوره های استفاده ی زیاد، پاسخ دهند. "
 

POE
 
تجهیزات باید از ویژگی های Power-over-Ethernet برخوردار باشند تا از دستگاه های مجهز به سیستم پشتیبانی کنند. آلکاتل-لوسنت گفت: "با وجود تعداد زیادی سنسور ، دوربین و سایر دستگاه های متصل ، تغذیه بیش از حد اترنت (PoE) در بسیاری از سوئیچ های دسترسی اجباری است.
 

آمادگی
 
تجهیزات باید برای عملیات خارجی 24-7 به اندازه کافی قوی باشند و شرایط چالش برانگیز دیگر را داشته باشند. "همزمان با توسعه و نصب برنامه های جدید ، سنسورها و دستگاه ها ، این دستگاه باید ناهموار و هم ظرفیت داخلی داشته باشد." در طول هزاران مایل از بزرگراه ها و جاده ها ، سوئیچ های دسترسی همچنین باید توسط نجهیزات نوری با تأخیر کم متصل شوند تا مسافت های بالقوه طولانی بین گره ها را طی کنند. "
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
پشتیبان جدید دستیار Google در CES 2019 رونمایی می شود
 ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

پشتیبان جدید دستیار Google در CES 2019 رونمایی می شود

گوگل ویژگی ها و دستگاه های جدیدی را برای فعال کردن برنامه Google Assistant در زمینه خانه هوشمند ، از جمله سرگرمی در خانه و آشپزخانه ، اعلام کرده است.  لنوو یک دستگاه صفحه نمایش لمسی 4 اینچی به نام Smart Clock ایجاد کرده است ، دستگاهی که از صفحه نمایشگر هوشمند مجهز به دستیار Google طراحی شده تا در ...  ادامه مطلب 
شرکت ها نسبت به استفاده از اترنت برای نصب چراغ های هوشمند اطمینان دارند
 ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

شرکت ها نسبت به استفاده از اترنت برای نصب چراغ های هوشمند اطمینان دارند

Cresa ، یک شرکت املاک و مستغلات تجاری بین المللی که متمرکز بر مشاور مستاجر است ، دیروز اعلام کرد که ابتکاری را آغاز کرده است - با مشارکت کنندگان در صنعت املاک و مستغلات و متخصصان صنعت ساختمان - برای توسعه روش های استفاده از استانداردهای Power over Ethernet (PoE) در جدید یا ...  ادامه مطلب 
Kwikset قفل های هوشمند Halo Wi-Fi جدید را به طور انحصاری در CES 2019 معرفی می کند
 ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

Kwikset قفل های هوشمند Halo Wi-Fi جدید را به طور انحصاری در CES 2019 معرفی می کند

Kwikset اولین قفل های هوشمند Wi-Fi خود را در CES 2019 معرفی می کند. با پیوستن به مجموعه قفل های هوشمند مارک طراحی شده برای جهانی که در آن زندگی می کنید ، Halo Smart Locks از Wi-Fi برای ایجاد یک تجربه ساده خانه هوشمند و ایجاد سهولت در صاحبان خانه استفاده می کند. کنترل دسترسی ، ویژگی های ...  ادامه مطلب 
ECS فناوری های صوتی DSP را برای تأمین انرژی اسپیکر هوشمند قابل حمل خود انتخاب می کند
 ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

ECS فناوری های صوتی DSP را برای تأمین انرژی اسپیکر هوشمند قابل حمل خود انتخاب می کند

گروه DSP اعلام کرد که سیستم های رایانه ای Elitegroup از فناوری های SmartVoice و ULE DSP گروه برای دستگاه قابل حمل جدیدی که دارای رابط کاربری صوتی بدون دخالت DSP (VUI) است استفاده می کند. Elitegroup Computer Systems یک هاب خانگی هوشمند را با میکروفون داخلی و دور الکسا طراحی کرده است ...  ادامه مطلب 
Philips Hue دستورات صوتی دستیار Google را به ویژگی های روشنایی اضافه می کند
 ۲۱ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

Philips Hue دستورات صوتی دستیار Google را به ویژگی های روشنایی اضافه می کند

Signify با Google همکاری کرده است تا توانایی استفاده از دستورات صوتی با دستیار Google را برای فعال کردن جلوه های نور خواب و بیدار با استفاده از قابلیت Philips Hue به مصرف کنندگان ارائه دهد که عملکرد نور مطلوب را برای پیچیدن قبل از خواب و بیدار شدن از خواب طبیعی تکرار می کند. . این ...  ادامه مطلب