سیستم های ماهواره ای ناوبری جهانی | شبکه زمینی

سیستم های ماهواره ای ناوبری جهانی  | شبکه زمینی
فرید هادی زاده
تاریخ:
۲۷ اسفند ۱۳۹۹
بخشی مهم از سیستم های حمل و نقل ITS یا هوشمند، انتقال داده است که می تواند از طریق استانداردهای ارتباطی مختلف انجام شود و باید با تجهیزات قوی و با کیفیت پشتیبانی شود. 
سیستم های حمل و نقل هوشمند به پدیده ای رایج تر و گسترده تر در شهرهای جهان تبدیل شده اند.
همانطور که گفته شد ، ITS همه چیز در مورد داده ها و تولید و انتقال آن است. به عنوان مثال ، سنسورهای حلقه القایی، داده های جریان خودرو را تولید و انتقال می دهند. سیستم های دوربین مدار بسته فیلم را در مورد شرایط مختلف جاده منتقل می کنند. و سنسورهای پارکینگ اپراتورها را از تعداد پارکینگ های موجود در منطقه مطلع می کنند. بنابراین نحوه انتقال ایمن و مطمئن این داده ها بسیار مهم است.


ارتباطات داده های آن
داده های ITS تحت استانداردهای ارتباطی مختلفی که شامل موارد زیر است قابل انتقال است.
 
GNSS
 
سیستم های ماهواره ای ناوبری جهانی (GNSS) به گیرنده های الکترونیکی کوچک ، از جمله واحدهای داخل خودرو و دستگاه های هوشمند رانندگان ، اجازه می دهد تا موقعیت آنها را با دقت بالا تعیین کنند.

 اتحادیه بین المللی مخابرات (ITU) گفت: برنامه های تلفن همراه بسیاری در تلفن های هوشمند وجود دارد ... که با استفاده از GNSS ، همراه با شبکه زمینی ، اطلاعات راننده را در زمان واقعی برای ترافیک فراهم می کنند تا این افراد را به سمت کارآمدترین ، اگر نه راحت ترین مسیر به سمت مقصد هدایت کنند.
 
LTE / 5G
 
ITS همچنین می تواند از استانداردهای توسعه یافته 3GPP ، به عنوان مثال LTE و 5G ، برای ارتباطات داده استفاده کند. این امر به ویژه در مورد V2X صدق میکند ، به موجب آن وسیله نقلیه با اشیا various مختلف در محیط اطراف خود ارتباط برقرار می کند. ITU گفت: "3GPP برای ایجاد امکان استفاده از شبکه های تلفن همراه LTE برای ایجاد ارتباط بین وسایل نقلیه ، زیرساخت های کنار جاده و عابران پیاده در داخل و اطراف وسایل نقلیه متصل ، مشخصات خود را توسعه داده است." 3GPP همچنین در نسخه های آتی خود از جمله 5G در حال توسعه خدمات V2X به طور مداوم است. نسخه های آینده V2X ، به عنوان مثال ، موارد استفاده ایمنی در سرعتهای بالا ، شرایط چالش برانگیز جاده با قابلیت اطمینان بهبود یافته ، برد گسترده ، تأخیر کمتر و قابلیتهای غیر دید (NLOS) پیشرفته را پشتیبانی می کند. "
 
طبق Geospatial ، روش های دیگر ارتباطات شامل ارتباطات اختصاصی برد کوتاه (DSRC) با استفاده از رادیو و رابط مداوم هوا با برد بلند و متوسط
​​(CAILM) با استفاده از اتصال تلفن همراه و پیوندهای مادون قرمز است.

تجهیزات انتقال
برای امکان انتقال ، تجهیزات مختلف شبکه مورد نیاز است. اینها شامل کنترل کننده های سیگنال ترافیک ، روترها و سوئیچ های شبکه هستند. برای کار در محیط های بیرون از خانه روز به روز و مدیریت مقدار زیادی داده ، تجهیزات باید شرایط خاصی را داشته باشند که به شرح زیر است.

ظرفیت بالا
 
تجهیزات شبکه باید بتوانند حجم زیادی از داده ها را پردازش کنند ، مخصوصاً در زمانی که تعداد بیشتری از دوربین های تحت شبکه برای شمارش خودرو و شناسایی پلاک نصب می شوند. "سیستم های پیشرفته ITS برای استفاده از برنامه های ویدیویی به ظرفیت پهنای باند بالاتری در محدوده 1 تا 10 گیگابایت بر ثانیه نیاز دارند. آنها باید بسیار مقیاس پذیر و دارای آگاهی از برنامه باشند تا بتوانند به طور پویا به تغییر سریع خواسته های کاربر در حوادث جاده ای ، ازدحام و سایر دوره های استفاده ی زیاد، پاسخ دهند. "
 

POE
 
تجهیزات باید از ویژگی های Power-over-Ethernet برخوردار باشند تا از دستگاه های مجهز به سیستم پشتیبانی کنند. آلکاتل-لوسنت گفت: "با وجود تعداد زیادی سنسور ، دوربین و سایر دستگاه های متصل ، تغذیه بیش از حد اترنت (PoE) در بسیاری از سوئیچ های دسترسی اجباری است.
 

آمادگی
 
تجهیزات باید برای عملیات خارجی 24-7 به اندازه کافی قوی باشند و شرایط چالش برانگیز دیگر را داشته باشند. "همزمان با توسعه و نصب برنامه های جدید ، سنسورها و دستگاه ها ، این دستگاه باید ناهموار و هم ظرفیت داخلی داشته باشد." در طول هزاران مایل از بزرگراه ها و جاده ها ، سوئیچ های دسترسی همچنین باید توسط نجهیزات نوری با تأخیر کم متصل شوند تا مسافت های بالقوه طولانی بین گره ها را طی کنند. "
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه