مش بلوتوث در بازار خانه های هوشمند چین مورد توجه قرار گرفته است

مش بلوتوث در بازار خانه های هوشمند چین مورد توجه قرار گرفته است
فرید هادی زاده
تاریخ:
۳۰ بهمن ۱۳۹۹
شبکه های بلوتوثی مش به لطف ماهیت کم هزینه و کم مصرف خود در فضای خانه های هوشمند رشد کرده اند و این پدیده در چین نیز اتفاق می افتد ، زیرا شرکت هایی مانند Alibaba ، Xiaomi و Tuya همه برنامه های خود را برای استفاده از پروتکل اعلام کرده اند بیشتر.
یکی از آخرین تحولات صنعت این است که شرکت Silicon Labs ارائه دهنده راه حل تراشه اینترنت اشیا در حال کار با Tuya Smart و Xiaomi برای استفاده بیشتر از شبکه مش بلوتوث است.
شیائومی ، که برخی از آن با وجود قیمت پایین محصولات خود ، "اپل شرق" نامیده می شوند ، در CES 2019 از یک سری محصولات روشنایی هوشمند که از راه حل شبکه مش بلوتوث آزمایشگاه های Silicon استفاده می کنند ، رونمایی کرد.
محصولات جدید خانه هوشمند شیائومی از دستگاه های Silicon Labs ’Wireless Gecko system-on-chip (SoC) استفاده می کنند که پروتکل مش بلوتوث را اجرا می کنند.
این محصولات شامل لامپ های LED ، لامپ های شمع ، چراغ های روشنایی و نورافکن است که می توان از طریق دستورات صوتی با استفاده از ساعت زنگ دار هوشمند XiaoAi کنترل آنها را انجام داد.
آزمایشگاه های سیلیکون در مورد این مشارکت ابراز اطمینان کردند که پتانسیل پذیرش شبکه مش در چین وجود دارد. مت جانسون ، معاون ارشد رئیس و مدیر کل محصولات اینترنت اشیا at در آزمایشگاه های سیلیکون گفت: "ما شاهد استقرار روزافزون مش بلوتوث در بازار خانه های هوشمند با سرعت رشد در چین هستیم و شیائومی آماده است تا محصولات خانه هوشمند دارای قابلیت مش را در مقیاس گسترده حمل کند.


Tuya از بلوتوث و مش Zigbee استفاده می کند
Tuya ، که به ارائه یک سیستم عامل خانه هوشمند برای تولید کنندگان مشهور است ، با آزمایشگاه های سیلیکون همکاری کرده و "سیلیکون و نرم افزار شبکه مش" را اتخاذ کرده است. در حالی که زمان بازار را تسریع می کند.
همکاری بین آزمایشگاه های سیلیکون و Tuya بر روی بلوتوث و Zigbee متمرکز خواهد بود ، به تولیدکنندگان اجازه می دهد محصولات "به راحتی به شبکه های چند گره مش مستقر در خانه های هوشمند متصل شوند" را ایجاد کنند.
آزمایشگاه های سیلیکون به دلیل پلتفرم Wireless Gecko خود شناخته شده اند که شامل تراشه هایی است که می توانند بین پروتکل هایی مانند Zigbee ، Bluetooth و غیره جابجا شوند و به تولیدکنندگان اجازه می دهد محصولی را ایجاد کنند که می توانند از طریق پروتکل های مختلف ارتباط برقرار کنند.
محلول مش به دلیل کم مصرف بودن در محیط خانه هوشمند ترجیح داده می شود.
Tuya به عنوان یک ارائه دهنده پلتفرم AI و IoT ، دارای یک مشتری تولید کننده گسترده است که دسترسی سخت افزاری ، سرویس ابری و توسعه برنامه را ارائه می دهد.


علی بابا به مش بلوتوث ایمان دارد
مش بلوتوث در اواسط سال 2017 برای تسهیل ارتباط بین دستگاه های اینترنت اشیا در مقیاس وسیع برای اهداف اتوماسیون ، کنترل و نظارت راه اندازی شد. محبوبیت آن در میان برنامه های کاربردی خانه های هوشمند در حدی افزایش می یابد که گروه علاقه ویژه بلوتوث (SIG) هفته گذشته اعلام کرد که زیر گروه Smart Home را تشکیل می دهد.
اعضای جدید زیر گروه شامل Alibaba و Xiaomi هستند. داپنگ لیو ، کارشناس ارشد استاندارد سازی Alibaba ، که همچنین به عنوان رئیس زیر گروه Bluetooth SIG Smart Home فعالیت می کند ، گفت: "مدل های مش بلوتوث نقش بسیار مهمی در تقویت اتصال و قابلیت همکاری بین دستگاه های خانگی هوشمند دارند."
لیو اضافه کرد که علی بابا با سایر اعضای زیر گروه برای "استاندارد کردن راه حل های مدل مش" کار خواهد کرد.
مش بلوتوث از اتصال "قابل اعتماد ، عملکرد بالا و مقیاس پذیر" پشتیبانی می کند ، "گفت: میفی چن ، معاون گروه Alibaba ، جنرال موتورز از Tmall Genie. چن افزود ، اعتماد موجود و کاربرد گسترده بلوتوث در سراسر جهان به آن یک مزیت منحصر به فرد در استراتژی خانه هوشمند Alibaba می دهد.
دیان فن ، مدیر کل Xiaomi IoT Platform نیز با ابراز اطمینان از قابلیت اطمینان ، امنیت و عملکرد مش بلوتوث ، گفت: "ما اطمینان داریم که مش بلوتوث یکی از این استانداردها است و رشد و نوآوری فوق العاده ای را در اتوماسیون خانه برای سالها فراهم می کند تا بیا."

 
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
Kwikset قفل های هوشمند Halo Wi-Fi جدید را به طور انحصاری در CES 2019 معرفی می کند
 ۰۶ اسفند ۱۳۹۹
 فرید هادی زاده

Kwikset قفل های هوشمند Halo Wi-Fi جدید را به طور انحصاری در CES 2019 معرفی می کند

Kwikset اولین قفل های هوشمند Wi-Fi خود را در CES 2019 معرفی می کند. با پیوستن به مجموعه قفل های هوشمند مارک طراحی شده برای جهانی که در آن زندگی می کنید ، Halo Smart Locks از Wi-Fi برای ایجاد یک تجربه ساده خانه هوشمند و ایجاد سهولت در صاحبان خانه استفاده می کند. کنترل دسترسی ، ویژگی های ...  ادامه مطلب 
ECS فناوری های صوتی DSP را برای تأمین انرژی اسپیکر هوشمند قابل حمل خود انتخاب می کند
 ۰۶ اسفند ۱۳۹۹
 فرید هادی زاده

ECS فناوری های صوتی DSP را برای تأمین انرژی اسپیکر هوشمند قابل حمل خود انتخاب می کند

گروه DSP اعلام کرد که سیستم های رایانه ای Elitegroup از فناوری های SmartVoice و ULE DSP گروه برای دستگاه قابل حمل جدیدی که دارای رابط کاربری صوتی بدون دخالت DSP (VUI) است استفاده می کند. Elitegroup Computer Systems یک هاب خانگی هوشمند را با میکروفون داخلی و دور الکسا طراحی کرده است ...  ادامه مطلب 
Comcast سرویس را برای محافظت از دستگاه های خانگی متصل راه اندازی می کند
 ۰۶ اسفند ۱۳۹۹
 فرید هادی زاده

Comcast سرویس را برای محافظت از دستگاه های خانگی متصل راه اندازی می کند

Comcast ، ارائه دهنده خدمات تلویزیون ، اینترنت و خانه هوشمند ، سرویس امنیت اینترنتی جدیدی را برای همه دستگاه های متصل در خانه به نام xFi Advanced Security اعلام کرده است.  گفته می شود این سرویس از هوش مصنوعی (AI) برای نظارت و تجزیه و تحلیل ترافیک Wi-Fi در خانه و مسدود کردن خودکار ...  ادامه مطلب 
نوآوری در تأمین راهکارهای خانه هوشمند که در CES2019 نشان داده شده است
 ۰۲ اسفند ۱۳۹۹
 فرید هادی زاده

نوآوری در تأمین راهکارهای خانه هوشمند که در CES2019 نشان داده شده است

Wi-Charge ، همراه با Allegion و Alarm.com ، آینده تأمین انرژی راه حل های خانه هوشمند را در CES نشان می دهد. این تظاهرات نمونه اولیه تکامل قفل هوشمند Schlage را به عنوان بخشی از سیستم امنیتی خانه هوشمند Alarm.com ، با استفاده از فناوری برق بی سیم برد بلند Wi-Charge - نشان می دهد که کاربران می ...  ادامه مطلب 
شرکت ها راه حل های جدید کنترل دسترسی را در CES 2019 معرفی می کنند
 ۰۲ اسفند ۱۳۹۹
 فرید هادی زاده

شرکت ها راه حل های جدید کنترل دسترسی را در CES 2019 معرفی می کنند

دسترسی هوشمند در زمینه اتوماسیون خانه در حال پیشرفت است و نام های بزرگی مانند همپتون ، آمازون ، آگوست هوم و رینگ همه در CES 2019 بهبود قفل های هوشمند یا سیستم های کنترل دسترسی خود را ارائه داده اند. محصولات Hampton اعلام کرد که خانواده Array دستگاه های متصل آن بر روی پلتفرم Cloud Azure ...  ادامه مطلب