بازیکنان فناوری بلوتوث مش را به عنوان پروتکل استراتژیک خانه هوشمند انتخاب می کنند

بازیکنان فناوری بلوتوث مش را به عنوان پروتکل استراتژیک خانه هوشمند انتخاب می کنند
فرید هادی زاده
تاریخ:
۲۶ بهمن ۱۳۹۹
در پاسخ به افزایش پذیرش شبکه مش بلوتوث در راه حل های خانه های هوشمند ، گروه علاقه ویژه بلوتوث (SIG) از تشکیل زیر گروه جدید خانه هوشمند خبر داد. این اعلامیه به دنبال تصمیم تعداد فزاینده ای از رهبران بازار برای اتخاذ شبکه بلوتوثی مش به عنوان یک پروتکل ارتباطی استراتژیک برای راه حل های خانه هوشمند است.
زیر گروه جدید Smart Home برای ایجاد مشخصات اضافی مدل مش بلوتوث برای خانه هوشمند و برنامه های مرتبط ایجاد شده است. مدل های مش لایه کاربرد شبکه مش بلوتوث را تشکیل می دهند و رفتار دستگاه های متصل به شبکه مش بلوتوث را تعریف می کنند. به عنوان مثال ، مدلهای مش تعریف می کنند که چگونه یک چراغ مش بلوتوث توسط سوئیچ مش بلوتوث کنترل می شود. مانند سایر مشخصات فن آوری بلوتوث ، مدلهای مش ساخته شده توسط این زیرگروه در دسترس همه شرکتهای عضو در کنار مشخصات شبکه مش بلوتوث خواهد بود و بدین ترتیب قابلیت همکاری چند فروشنده در خانه هوشمند را فراهم می کند.

"مدلهای مش بلوتوث نقش بسیار مهمی در تقویت اتصال و قابلیت همکاری بین دستگاههای خانه هوشمند دارند. زیر گروه Smart Home یک انجمن برای استاندارد سازی راه حلهای مدل مش برای جامعه فراهم می کند و علی بابا خوشحال است که با سایر شرکتهای عضو در زمینه مش همکاری می کند. توسعه مدل. " Dapeng Liu ، رئیس زیر گروه بلوتوث SIG خانه هوشمند ، کارشناس ارشد استاندارد Alibaba گفت.
بیش از 60 شرکت عضو در زیر گروه جدید Smart Home شامل Alibaba ، GCT Semiconductor ، Lierda ، MediaTek ، Midea Group IoT Company ، Nordic Semiconductor ، Novel Bits ، S-Labs ، Telink Semiconductor ، Synopsys ، UL تأیید خدمات و Xiaomi شرکت می کنند.
Miffy Chen ، معاون گروه Alibaba ، GM GM از Tmall Genie ، گفت: "در توسعه راه حل های اینترنت اشیا برای خانه های هوشمند ، ما به اتصال قابل اعتماد ، با عملکرد بالا و مقیاس پذیر که استاندارد بی سیم مش بلوتوث پشتیبانی می کند ، نیاز داریم." "این عناصر ، همراه با اعتماد موجود و کاربرد گسترده بلوتوث در سراسر جهان ، به آن یک مزیت منحصر به فرد در پشتیبانی از استراتژی خانه هوشمند ما داده است."
دیان فن ، مدیر کل Xiaomi IoT Platform گفت: "برای رشد بازار خانه های هوشمند ، به استانداردهای جهانی شبکه مش بی سیم واقعی نیاز دارد که بتواند نیازهای قابلیت اطمینان ، امنیت و عملکرد بازار را برآورده کند." "ما اطمینان داریم که مش بلوتوث یکی از این استانداردها است و رشد و نوآوری فوق العاده ای را در اتوماسیون خانگی برای سالهای آینده فراهم می کند."
آقای Zhiguo Bi گفت: "مش بلوتوث یکی از مناسب ترین پروتکل های اینترنت اشیا برای ساخت خانه های هوشمند و هوشمند است. این شبکه استقرار انعطاف پذیر شبکه های دستگاه های هوشمند با پسوند کشسان و تأخیر کمتر را تسهیل می کند و بنابراین با استفاده از صحنه های غنی زندگی هوشمند تجربه های بهتری را در اختیار کاربر قرار می دهد." معاون مدیر کل شرکت اینترنت اشیا M Midea Group. "Midea Group به شدت راه حل کامل مبتنی بر مش بلوتوث را برای خانه هوشمند تبلیغ می کند."
"با تبدیل یک به یک به بسیاری از ارتباطات دستگاه به بسیاری ، مش بلوتوث یک تغییر انقلابی ایجاد می کند." آلن هسو ، مدیر کل واحد تجاری اتصال هوشمند MediaTek ، گفت: "از روشنایی هوشمند ، خانه هوشمند ، ساختمان هوشمند تا شهر هوشمند ، امکان مش بلوتوث محدود نیست. با گسترش دستگاه های دستیار صوتی و AIoT در همه جا ، ما ادامه می دهیم سرمایه گذاری در توسعه فن آوری مش بلوتوث برای پاسخگویی به تقاضای به سرعت در حال رشد برای اتصال پیشرفته و تجارب واقعی هوشمند خانه. "
مش بلوتوث که در ژوئیه سال 2017 راه اندازی شد ، ایجاد امکان ایجاد راهکارهای شبکه دستگاه های بزرگ مانند راه حل های مورد استفاده در سیستم های کنترل ، نظارت و اتوماسیون را ایجاد کرد. فناوری مش بلوتوث از ابتدا برای پاسخگویی به نیازهای دقیق قابلیت اطمینان ، امنیت و عملکرد بازارهای صنعتی و تجاری توسعه یافته است. از زمان راه اندازی بیش از 105 محصول با قابلیت شبکه مش بلوتوث از فروشندگان پیشرو سیلیکون ، پشته ، جز component و محصولات نهایی واجد شرایط هستند (لیست کامل محصولات دارای بلوتوث واجد شرایط را می توان در اینجا یافت).
مارک پاول ، مدیر اجرایی بلوتوث SIG ، گفت: "انتشار شبکه مش بلوتوث و تشکیل زیر گروه Smart Home اخیر از نقاط عطف مهم در توسعه بازار خانه های هوشمند است." "بیش از یک دهه است که بلوتوث بی سیم جهانی است استاندارد برای خانه متصل ، اتصال همه چیز از لوازم خانگی و سیستم های سرگرمی به ابزار ، اسباب بازی و حتی مسواک. اکنون با پشتیبانی از شبکه مش ، بلوتوث در موقعیتی است که به بازار اتوماسیون خانه کمک می کند تا به مقیاس گسترده برسد. "
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
    ______ _    
   |___ /(_)    
 _ __  / / _  __ _ 
| '__| / / | | / _` |
| |  ./ /  | || (_| |
|_|  \_/  |_| \__,_|
            
            
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
 ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

ال جی از لباسشویی و خشک کن هوشمند جدید با قابلیت کنترل صدا در CES رونمایی می کند

ال جی اعلام کرد که در CES 2019 از مجموعه واشر و خشک کن نسل بعدی خود با ظرفیت های بزرگ و قابلیت دستیار صوتی رونمایی خواهد کرد.  واشر و خشک کن TWINWash ، که برنده جایزه نوآوری CES 2019 است ، اواخر این ماه اولین بار در لاس وگاس ظاهر خواهد شد.  واشر و خشک کن TWINWash مجهز ...  ادامه مطلب 
MicroVision برای نمایش فناوری فرافکنی با کنترل صدا در CES 2019
 ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

MicroVision برای نمایش فناوری فرافکنی با کنترل صدا در CES 2019

MicroVision ، یک شرکت فناوری اسکن اشعه لیزر در فهرست Nasdaq ، اعلام کرد که در CES 2019 یک فناوری نمایش پیش بینی که تجربه استفاده صاحبان بلندگوهای هوشمند را تعریف می کند ، به نمایش می گذارد.  این شرکت در بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد که از "محصولات جدید برای هوش مصنوعی یا دستگاه های متصل به ...  ادامه مطلب 
کاشی ویدئویی Savant اکنون با محصولات ویدیویی IP در دسترس است
 ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

کاشی ویدئویی Savant اکنون با محصولات ویدیویی IP در دسترس است

Savant از افزودن کاشی کاری فیلم با وضوح بالا به خط تولید IP Video خود خبر داده است. IP Video Tiling اکنون در ماژول های ورودی و خروجی IP Video Savant (با پردازش ویدئو) تعبیه شده است و می تواند بدون هزینه اضافی یا تجهیزات ویژه مورد نیاز ارائه شود. ویژگی ها و قابلیت های بی نظیر مجتمع ها اکنون می ...  ادامه مطلب 
AirTies با Broadcom در Wi-Fi 6 همکاری می کند
 ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

AirTies با Broadcom در Wi-Fi 6 همکاری می کند

پیش از CES 2019 ، AirTies از همکاری راهبردی با Broadcom برای راه حل های شبکه خانگی خبر داده است. به طور خاص ، نرم افزار Wi-Fi هوشمند AirTies از قبل با درایورهای Wi-Fi 6 Broadcom تلفیق خواهد شد و اپراتورها راحت تر می توانند راه حلهای AirTies را به دروازه های شخص ثالث برسانند. علاوه بر این ، AirTies از چیپست های Broadcom Wi-Fi 6 در کلاس جدیدی ...  ادامه مطلب 
چراغ ها به طور فزاینده ای در ساختمان های اداری به نقاط داده تبدیل می شوند
 ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

چراغ ها به طور فزاینده ای در ساختمان های اداری به نقاط داده تبدیل می شوند

دفاتر هوشمندتر می شوند. در عصر اینترنت اشیا ، دستگاه ها و تجهیزات مختلف اداری همه به اینترنت متصل می شوند. این امر برای روشنایی نیز اعمال می شود ، که دیگر نه فقط به عنوان یک نور ، بلکه همچنین به عنوان یک نقطه جمع آوری داده عمل می کند که دما ، رطوبت ، سطح نور ، ...  ادامه مطلب