2018 یک سال رکورد برای سرمایه گذاری در نوآوری در ساختمان هوشمند بود: تحقیق

2018 یک سال رکورد برای سرمایه گذاری در نوآوری در ساختمان هوشمند بود: تحقیق
فرید هادی زاده
تاریخ:
۲۶ بهمن ۱۳۹۹
Memoori ، یک سازمان تحقیقاتی که مشاوره های مربوط به فن آوری ساختمان هوشمند ارائه می دهد ، می گوید 2018 ثابت شده است که یک سال رکورد برای سرمایه گذاری در بخش فناوری جهانی ساختمان است ، با بیش از 2.4 میلیارد دلار سرمایه گذاری در شرکت های نوپا.
Memoori می گوید ، این یافته افزایش اعتماد سرمایه گذاران در این بخش را نشان می دهد و نشان دهنده پاسخ مثبت شرکت ها برای محصولات و خدمات خود در بازار است.
بازارهای مجاور به شدت بر بازار اصلی ساختمان های هوشمند ، به ویژه پدیده PropTech ، که به فناوری های مرتبط با املاک و مستغلات اشاره دارد ، در بخش املاک تجاری تأثیر می گذارد. "تحولات هوشمند" در شبکه ، خانه و شهرها نیز در حال بازی هستند.
Memoori 482 شرکتی را که بین سال های 2009 و 2018 در بخش ساختمان هوشمند تاسیس شده اند ، شناسایی می کند. علاوه بر این ، 109 استارت آپ خریداری شده و 13 شرکت که از سال 2009 برای IPO درخواست کرده اند را شناسایی می کند ، که بیش از 600 فعال تازه وارد در بخش ساختمانهای تجاری هوشمند است.
2018 از کل خریدهای شرکت های نوپا طی هفت سال گذشته ، بیش از 37٪ از این معاملات را به خود اختصاص داده است که روند ادغام را تأیید می کند و از طرف خریداران بالقوه شناخت مزایای همکاری نزدیکتر با استارتاپ ها را افزایش می دهد. این نشان دهنده سهم مهمی است که شرکتهای نوپا در معرفی نوآوری در فضای ساختمانهای هوشمند دارند.


بیشتر استارت آپ های پلت فرم BIoT
طبق تعریف Memoori ، استارتاپ یک شرکت خصوصی است که زودتر از سال 2009 تشکیل شده و متمرکز بر بازار ساختمان های تجاری و صنعتی است ، یک شرکت تابعه نیست یا یک شرکت بزرگتر خریداری می شود و اغلب از طریق سرمایه های خطرپذیر از بودجه سهام خصوصی تامین می شود.
بستر BIoT بالاترین بخش با بیشترین تعداد راه اندازی (202) است ، و پس از آن مدیریت انرژی ساختمان (64) ، خدمات نقشه برداری و مکان یابی داخلی (55) ، سیستم عامل مدیریت محل کار (42) و سخت افزار فعال سازی BIoT (31).
خروجی ها نیز به طور قابل توجهی افزایش یافته است ، فقط 41 خرید در سال 2018 شناسایی شده است. Memoori می گوید: "در واقع دو سال گذشته تقریباً 60٪ از کل خریدهای تازه تاسیس را که از سال 2012 ردیابی شده اند ، به خود اختصاص داده است.
تعاملات بین بازیکنان اصلی و استارت آپ های مرحله اولیه از طریق برنامه های شتاب دهنده و دستگاه جوجه کشی و همچنین همکاری مستقیم در دو سال گذشته افزایش یافته است. شرکتهای تاسیساتی و ارائه دهندگان خدمات انرژی بخصوص در ایجاد روابط با تازه واردان در بخش انرژی متمرکز شده اند.


سرمایه گذاری عمده در املاک و مستغلات
در طول هفت سال گذشته ، Memoori در مجموع 824 سرمایه گذاری سرمایه گذاری مربوط به شرکت های نوپا را در فضای ساختمان های هوشمند پیگیری کرده است. این سرمایه گذاری ها از سرمایه گذاری بذر و فرشته گرفته تا تأمین مالی بدهی و دوره های A تا سری E متغیر است. ارزش این بودجه از زیر 1 میلیون دلار تا 1.1 میلیارد دلار بود.
طبق گفته Memoori ، اولین اسب شاخدار در فضای ساختمان هوشمند با سرمایه گذاری 1.1 میلیارد دلاری آمریکا در View Glass توسط Softbank Vision Fund ایجاد شده است.
حتی با تخفیف سرمایه گذاری View ، سال 2018 بودجه کل سرمایه گذاری بیش از 1.3 میلیارد دلار در فضای ساختمانهای تجاری و صنعتی به خود جلب کرد ، که هنوز هم یک سطح بی سابقه از سرمایه گذاری است.
تعداد دورهای تأمین بودجه در سال 2018 به 184 مورد رسیده است. سرمایه جذب شده در بخش جهانی ساختمانهای هوشمند از سال 2012 بیش از شش برابر افزایش یافته است با جذب بخش 6.8 میلیارد دلار در این دوره.
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
بهترین روش ها برای تجزیه و تحلیل ویدیو در حمل و نقل عمومی
 ۰۸ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

بهترین روش ها برای تجزیه و تحلیل ویدیو در حمل و نقل عمومی

تجزیه و تحلیل ویدیو در عمودهای مختلف به بخشی جدایی ناپذیر از سیستم های نظارت تصویری تبدیل شده است. در حمل و نقل عمومی ، ادغام تجزیه و تحلیل ویدئو به دلیل دشواری های اجرای آنها ، کمی کندتر است. با این حال ، اپراتورهای بیشتر و بیشتر امکان استفاده از تجزیه و تحلیل برای امنیت فعال ...  ادامه مطلب 
Johnson Controls مدیریت مدرن Metasys 10.0 را منتشر کرد
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

Johnson Controls مدیریت مدرن Metasys 10.0 را منتشر کرد

Johnson Controls از عرضه Metasys 10.0 که برای ارائه مدیریت واحد تر ساختمان طراحی شده است ، خبر داد. این آخرین نسخه Metasys اتوماسیون ساختمان دقیق تر ، پاسخ سریعتر به آلارم های حساس و یکپارچه سازی های جدید با سیستم های تشخیص حریق ، امنیت و روشنایی را در اختیار کارکنان تاسیسات قرار داده است - همه اینها از یک ...  ادامه مطلب 
ژاپن در توسعه هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه عقب است: گزارش
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

ژاپن در توسعه هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه عقب است: گزارش

بر اساس گزارش "هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه" منتشر شده توسط Tractica در حالی که ژاپن در زمینه رباتیک پیشرو بوده است ، دستیابی به هوش مصنوعی تا حدودی به تأخیر افتاده است. با وجود این واقعیت که ژاپن یکی از بزرگترین بودجه تحقیق و توسعه در جهان را دارد (سالانه 165 میلیارد دلار ...  ادامه مطلب 
آمازون الکسا از مهارت های صوتی طولانی تر و تکنیک های خودآموزی پشتیبانی می کند
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

آمازون الکسا از مهارت های صوتی طولانی تر و تکنیک های خودآموزی پشتیبانی می کند

آمازون الکسا به روزرسانی های جدیدی را برای توسعه دهنده شخص ثالث منتشر کرده است ، از جمله زمان مهارت صوتی طولانی تر و توانایی یادگیری خودکار ، که می تواند موارد استفاده بیشتری را برای دستیار صوتی به همراه داشته باشد. آمازون محدودیت زمانی مهارت صوتی را از ...  ادامه مطلب 
راه حل انرژی خانه Sense با Google Assistant ادغام می شود
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

راه حل انرژی خانه Sense با Google Assistant ادغام می شود

سنس ، سنسور بست آن در صفحه برق میزان مصرف برق را کنترل می کند و کنترل برنامه لوازم خانگی را امکان پذیر می کند ، اعلام کرد که دستگاه آن اکنون با دستیار Google و همچنین پلاگین های هوشمند Belkin Wemo و TP-Link Kasa سازگار است. کاربران دستیار Google اکنون می توانند دستوراتی مانند "از Sense بپرسید اگر اجاق من ...  ادامه مطلب