2018 یک سال رکورد برای سرمایه گذاری در نوآوری در ساختمان هوشمند بود: تحقیق

2018 یک سال رکورد برای سرمایه گذاری در نوآوری در ساختمان هوشمند بود: تحقیق
فرید هادی زاده
تاریخ:
۲۳ بهمن ۱۳۹۹
Memoori ، یک سازمان تحقیقاتی که مشاوره های مربوط به فن آوری ساختمان هوشمند ارائه می دهد ، می گوید 2018 ثابت شده است که یک سال رکورد برای سرمایه گذاری در بخش فناوری جهانی ساختمان است ، با بیش از 2.4 میلیارد دلار آمریکا در شرکت های تازه تاسیس سرمایه گذاری شده است.
Memoori می گوید ، این یافته افزایش اعتماد سرمایه گذاران در این بخش را نشان می دهد و نشان دهنده پاسخ مثبت شرکت ها برای محصولات و خدمات خود در بازار است.
بازارهای مجاور به شدت بر بازار اصلی ساختمان های هوشمند ، به ویژه پدیده PropTech ، که به فناوری های مرتبط با املاک و مستغلات اشاره دارد ، در بخش املاک تجاری تأثیر می گذارد. "تحولات هوشمند" در شبکه ، خانه و شهرها نیز در حال بازی هستند.
Memoori 482 شرکتی را که بین سال های 2009 و 2018 در بخش ساختمان هوشمند تاسیس شده اند ، شناسایی می کند. علاوه بر این ، 109 استارت آپ خریداری شده و 13 شرکت که از سال 2009 برای IPO درخواست کرده اند را شناسایی می کند ، که بیش از 600 فعال جدید فعال در بخش ساختمانهای تجاری هوشمند است.
2018 از کل خریدهای شرکت های نوپا طی هفت سال گذشته ، بیش از 37٪ از این معاملات را به خود اختصاص داده است که روند ادغام را تأیید می کند و از طرف خریداران بالقوه مزایای همکاری نزدیکتر با استارتاپ ها را افزایش می دهد. این نشان دهنده سهم مهمی است که شرکتهای نوپا در معرفی نوآوری در فضای ساختمانهای هوشمند دارند.


بیشتر استارت آپ های پلت فرم BIoT
طبق تعریف Memoori ، استارتاپ یک شرکت خصوصی است که زودتر از سال 2009 تشکیل شده و متمرکز بر بازار ساختمان های تجاری و صنعتی است ، یک شرکت تابعه نیست یا یک شرکت بزرگتر خریداری می شود و اغلب از طریق سرمایه های خطرپذیر از بودجه سهام خصوصی تامین می شود.
بستر BIoT بالاترین بخش با بیشترین تعداد راه اندازی (202) است ، و پس از آن مدیریت انرژی ساختمان (64) ، خدمات نقشه برداری و مکان یابی داخلی (55) ، سیستم عامل مدیریت محل کار (42) و سخت افزار فعال سازی BIoT (31).
خروجی ها نیز به طور قابل توجهی افزایش یافته است ، فقط 41 خرید در سال 2018 شناسایی شده است. Memoori می گوید: "در واقع دو سال گذشته تقریباً 60٪ از کل خریدهای تازه تاسیس را که از سال 2012 دنبال شده اند ، تشکیل می دهد ، که روند مشخصی را به سمت ادغام نشان می دهد."
تعاملات بین بازیکنان اصلی و استارت آپ های مرحله اولیه از طریق برنامه های شتاب دهنده و دستگاه جوجه کشی و همچنین همکاری مستقیم در دو سال گذشته افزایش یافته است. شرکتهای تاسیساتی و ارائه دهندگان خدمات انرژی بخصوص در ایجاد روابط با تازه واردان در بخش انرژی متمرکز شده اند.


سرمایه گذاری عمده در املاک و مستغلات
در طول هفت سال گذشته ، Memoori در مجموع 824 سرمایه گذاری سرمایه گذاری مربوط به شرکت های نوپا را در فضای ساختمان های هوشمند پیگیری کرده است. این سرمایه گذاری ها از سرمایه گذاری بذر و فرشته گرفته تا تأمین مالی بدهی و دوره های A تا سری E متغیر است. ارزش این بودجه از زیر 1 میلیون دلار تا 1.1 میلیارد دلار بود.
طبق گفته Memoori ، اولین اسب شاخدار در فضای ساختمان هوشمند با سرمایه گذاری 1.1 میلیارد دلاری آمریکا در View Glass توسط Softbank Vision Fund ایجاد شده است.
حتی با تخفیف در سرمایه گذاری View ، سال 2018 بودجه کل 1.3 میلیارد دلار آمریکا در فضای ساختمانهای تجاری و صنعتی جذب شد ، که هنوز هم یک سطح بی سابقه از سرمایه گذاری است.
تعداد دورهای تأمین بودجه در سال 2018 به 184 مورد رسیده است. سرمایه جذب شده در بخش جهانی ساختمانهای هوشمند از سال 2012 بیش از شش برابر افزایش یافته است با جذب بخش 6.8 میلیارد دلار در این دوره.
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
 ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

ال جی از لباسشویی و خشک کن هوشمند جدید با قابلیت کنترل صدا در CES رونمایی می کند

ال جی اعلام کرد که در CES 2019 از مجموعه واشر و خشک کن نسل بعدی خود با ظرفیت های بزرگ و قابلیت دستیار صوتی رونمایی خواهد کرد.  واشر و خشک کن TWINWash ، که برنده جایزه نوآوری CES 2019 است ، اواخر این ماه اولین بار در لاس وگاس ظاهر خواهد شد.  واشر و خشک کن TWINWash مجهز ...  ادامه مطلب 
MicroVision برای نمایش فناوری فرافکنی با کنترل صدا در CES 2019
 ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

MicroVision برای نمایش فناوری فرافکنی با کنترل صدا در CES 2019

MicroVision ، یک شرکت فناوری اسکن اشعه لیزر در فهرست Nasdaq ، اعلام کرد که در CES 2019 یک فناوری نمایش پیش بینی که تجربه استفاده صاحبان بلندگوهای هوشمند را تعریف می کند ، به نمایش می گذارد.  این شرکت در بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد که از "محصولات جدید برای هوش مصنوعی یا دستگاه های متصل به ...  ادامه مطلب 
کاشی ویدئویی Savant اکنون با محصولات ویدیویی IP در دسترس است
 ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

کاشی ویدئویی Savant اکنون با محصولات ویدیویی IP در دسترس است

Savant از افزودن کاشی کاری فیلم با وضوح بالا به خط تولید IP Video خود خبر داده است. IP Video Tiling اکنون در ماژول های ورودی و خروجی IP Video Savant (با پردازش ویدئو) تعبیه شده است و می تواند بدون هزینه اضافی یا تجهیزات ویژه مورد نیاز ارائه شود. ویژگی ها و قابلیت های بی نظیر مجتمع ها اکنون می ...  ادامه مطلب 
AirTies با Broadcom در Wi-Fi 6 همکاری می کند
 ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

AirTies با Broadcom در Wi-Fi 6 همکاری می کند

پیش از CES 2019 ، AirTies از همکاری راهبردی با Broadcom برای راه حل های شبکه خانگی خبر داده است. به طور خاص ، نرم افزار Wi-Fi هوشمند AirTies از قبل با درایورهای Wi-Fi 6 Broadcom تلفیق خواهد شد و اپراتورها راحت تر می توانند راه حلهای AirTies را به دروازه های شخص ثالث برسانند. علاوه بر این ، AirTies از چیپست های Broadcom Wi-Fi 6 در کلاس جدیدی ...  ادامه مطلب 
چراغ ها به طور فزاینده ای در ساختمان های اداری به نقاط داده تبدیل می شوند
 ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

چراغ ها به طور فزاینده ای در ساختمان های اداری به نقاط داده تبدیل می شوند

دفاتر هوشمندتر می شوند. در عصر اینترنت اشیا ، دستگاه ها و تجهیزات مختلف اداری همه به اینترنت متصل می شوند. این امر برای روشنایی نیز اعمال می شود ، که دیگر نه فقط به عنوان یک نور ، بلکه همچنین به عنوان یک نقطه جمع آوری داده عمل می کند که دما ، رطوبت ، سطح نور ، ...  ادامه مطلب