فناوری هوشمند فرصت های جدیدی را برای عمودی های مختلف فراهم می کند: Z-Wave Alliance

فناوری هوشمند فرصت های جدیدی را برای عمودی های مختلف فراهم می کند: Z-Wave Alliance
فرید هادی زاده
تاریخ:
۱۸ بهمن ۱۳۹۹
بر اساس گزارش اخیر اکوسیستم Z-Wave توسط اتحاد Z-Wave ، صنعت خانه های هوشمند که به طور مداوم در حال رونق است ، فرصت هایی را برای بازیگران در صنعت امنیت ، بیمه ، ارتباطات از راه دور ، تجارت و دیجیتال فراهم می کند.
در حالی که بلندگوهای هوشمند به افزایش تصویب خانه های هوشمند ادامه می دهند ، بازار امنیت مسکونی هنوز یک راننده بزرگ است. در حالی که محصولات امنیتی DIY مانند Ring و Scout مورد توجه قرار می گیرند ، به عنوان مثال تقاضا برای نصب حرفه ای از ADT ، Vivint و Alarm.com همچنان وجود دارد. ADT گزارش داد که 40٪ از 7.2 میلیون پایگاه مشترک آن کاربران ADT Pulse ، خانه هوشمند این شرکت است.
گزارش Z-Wave می گوید: "بسیاری از مصرف کنندگان علاقه ای به غواصی در نصب خود ندارند و کمک حرفه ای می خواهند ، یعنی" این کار را برای من انجام دهید ".


برنامه بیمه
با رشد پذیرش خانه های هوشمند ، ارائه دهندگان بیمه شروع به مشارکت با شرکت های راه حل هوشمند برای ورود به صنعت می کنند. آنها با ارائه تخفیف های کم برای مشتریانی که برخی از دستگاه های امنیتی هوشمند را نصب می کنند ، سرعت خود را کم کم آغاز کردند.
یک قفل هوشمند ممکن است به یک دوربین زنگ در متصل شود تا صاحبان خانه ببینند چه کسی قصد ورود به آن را دارد. وقتی چندین دستگاه با هم کار می کنند همراه با یک پشتی هوشمند و سیستم جمع آوری داده ها ، مورد استفاده قدرت بیشتری می یابد.
یکی از قوی ترین مزایای خانه هوشمند ، توانایی کمک به جلوگیری از آسیب رسیدن به خانه یا ساختمان است - اعم از شرایط آب و هوا ، لوازم خانگی ، ساختار خانه یا انسان (سرقت یا سرقت).
"آیا دریافت اعلان از طریق تلفن هوشمند در مورد حسگر تشخیص آب در زیرزمین واقعاً تغییر دهنده بازی است؟ شاید نه به خودی خود ، اما به مصرف کنندگان امکان دسترسی به یک دستگاه مدیریت آب را بدهید که در واقع می تواند منبع آب را از برنامه موجود در تلفن آنها خاموش کند؟ این یک داستان جذاب برای یک بیمه گر است. ”Z-Wave Alliance به منبع IoT Agenda استناد می کند.


برنامه Telco
از نظر شرکت های ارتباط از راه دور ، ارزش خانه هوشمند در توانایی آن است که دستگاه های مختلفی را از جمله تلویزیون و اینترنت در یک خانه به هم متصل کند.
در این گزارش آمده است: "هرچه تعداد بیشتری از مصرف کنندگان لوازم خانگی هوشمند را به سرگرمی های موجود و تنظیمات متصل خود اضافه کنند ، تلفن های همراه به دنبال روش هایی هستند که بتوانند بخشی از این جریان درآمد در حال ظهور باشند."
پذیرش Telco در اروپا نقش بزرگی را ایفا می کند: بزرگترین شرکت Telco در اروپا (از نظر درآمد) ، Deutsche Telekom ، در اوایل سال جاری از طریق همکاری با مخابرات Norweigan Hitch ، گسترش آنها به خانه هوشمند را اعلام کرد. گفته می شود راه حل خانه هوشمند دویچه تلکام در هفت کشور اروپا ارائه شده است.


برنامه تجاری
فناوری متصل به فراتر از خانه و به کاربردهای تجاری تبدیل می شود: نصب گسترده در ساختمانهایی مانند دفاتر ، واحدهای چند مسکونی ، مهمان نوازی ، خرده فروشی و غیره. بسیاری از متخصصانی که سیستم های اتوماسیون روشنایی و ساختمان را نصب می کنند ، شروع به دیدن فناوری هوشمند به عنوان یک مناسب برای پروژه های تجاری مسکونی و بزرگتر که می تواند به صرفه جویی در هزینه های انرژی ، کاهش نیروی کار عملیاتی ، ایجاد یک محیط کاری مولد و ساده سازی روشنایی ، امنیت و موارد دیگر کمک کند.
به عنوان مثال ، عضو اتحاد Z-Wave Parakeet دروازه ای و مجموعه ای از محصولات نرم افزاری را ارائه می دهد که امکان استقرار و مدیریت اتوماسیون خانه را در خواص اجاره ای در مقیاس بزرگ فراهم می کند.


برنامه بهداشتی
سلامت دیجیتال یک موضوع پرطرفدار در ایالات متحده است. روش های مختلفی وجود دارد که دستگاه هایی مانند حسگرها می توانند به نظارت بیمار در خانه ها و بیمارستان ها کمک کنند. به عنوان مثال ، Systech و شرکای آن یک راه حل IoT مراقبت های بهداشتی ایجاد کرده اند که مزایایی را برای بیماران ، ارائه دهندگان خدمات بهداشتی و درمانی به همراه دارد.
دستگاه های Z-Wave برای این برنامه شامل سنسورهای تماس درب برای نظارت بر استفاده از سرویس بهداشتی هستند. همچنین ، یک حسگر تختخواب سفارشی با Z-Wave برای نظارت بر حرکت بیمار در زمان واقعی و همچنین رطوبت غیر منتظره بستر استفاده می شود.
علاوه بر نظارت بر بیمار ، راه حل IoT Systech تجهیزات پزشکی مورد استفاده در اتاق بیمار را کنترل می کند. این شامل نظارت بر وضعیت تجهیزات پزشکی تخصصی و ایجاد هشدارهای ناشی از شرایطی مانند کمبود باتری یا اگر دستگاهی رفتاری خارج از پارامترهای عادی را تجربه می کند. تجزیه و تحلیل داده پیشرفته به کمترین زمان خرابی تجهیزات کمک می کند.


 
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
بهترین روش ها برای تجزیه و تحلیل ویدیو در حمل و نقل عمومی
 ۰۸ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

بهترین روش ها برای تجزیه و تحلیل ویدیو در حمل و نقل عمومی

تجزیه و تحلیل ویدیو در عمودهای مختلف به بخشی جدایی ناپذیر از سیستم های نظارت تصویری تبدیل شده است. در حمل و نقل عمومی ، ادغام تجزیه و تحلیل ویدئو به دلیل دشواری های اجرای آنها ، کمی کندتر است. با این حال ، اپراتورهای بیشتر و بیشتر امکان استفاده از تجزیه و تحلیل برای امنیت فعال ...  ادامه مطلب 
Johnson Controls مدیریت مدرن Metasys 10.0 را منتشر کرد
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

Johnson Controls مدیریت مدرن Metasys 10.0 را منتشر کرد

Johnson Controls از عرضه Metasys 10.0 که برای ارائه مدیریت واحد تر ساختمان طراحی شده است ، خبر داد. این آخرین نسخه Metasys اتوماسیون ساختمان دقیق تر ، پاسخ سریعتر به آلارم های حساس و یکپارچه سازی های جدید با سیستم های تشخیص حریق ، امنیت و روشنایی را در اختیار کارکنان تاسیسات قرار داده است - همه اینها از یک ...  ادامه مطلب 
ژاپن در توسعه هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه عقب است: گزارش
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

ژاپن در توسعه هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه عقب است: گزارش

بر اساس گزارش "هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه" منتشر شده توسط Tractica در حالی که ژاپن در زمینه رباتیک پیشرو بوده است ، دستیابی به هوش مصنوعی تا حدودی به تأخیر افتاده است. با وجود این واقعیت که ژاپن یکی از بزرگترین بودجه تحقیق و توسعه در جهان را دارد (سالانه 165 میلیارد دلار ...  ادامه مطلب 
آمازون الکسا از مهارت های صوتی طولانی تر و تکنیک های خودآموزی پشتیبانی می کند
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

آمازون الکسا از مهارت های صوتی طولانی تر و تکنیک های خودآموزی پشتیبانی می کند

آمازون الکسا به روزرسانی های جدیدی را برای توسعه دهنده شخص ثالث منتشر کرده است ، از جمله زمان مهارت صوتی طولانی تر و توانایی یادگیری خودکار ، که می تواند موارد استفاده بیشتری را برای دستیار صوتی به همراه داشته باشد. آمازون محدودیت زمانی مهارت صوتی را از ...  ادامه مطلب 
راه حل انرژی خانه Sense با Google Assistant ادغام می شود
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

راه حل انرژی خانه Sense با Google Assistant ادغام می شود

سنس ، سنسور بست آن در صفحه برق میزان مصرف برق را کنترل می کند و کنترل برنامه لوازم خانگی را امکان پذیر می کند ، اعلام کرد که دستگاه آن اکنون با دستیار Google و همچنین پلاگین های هوشمند Belkin Wemo و TP-Link Kasa سازگار است. کاربران دستیار Google اکنون می توانند دستوراتی مانند "از Sense بپرسید اگر اجاق من ...  ادامه مطلب