پردازش لبه در عصر هوش مصنوعی رو به پیشرفت است

پردازش لبه در عصر هوش مصنوعی رو به پیشرفت است
فرید هادی زاده
تاریخ:
۰۸ بهمن ۱۳۹۹
پردازش لبه در حال انجام است تا شاهد پذیرش بیشتر در سال های آینده باشد ، و طبق گفته Tractica ، یک شرکت اطلاعاتی بازار که بر تعاملات انسان با فناوری ها تمرکز دارد ، کاربرد آن در بلندگوهای هوشمند ، دوربین های امنیتی و ربات ها ، در میان سایر دسته های محصول ، بیشتر است. .
 مطابق مقاله سفید "How Will 5G + AI Transform the Wireless Edge" منتشر شده توسط Tractica ، اندازه بازار چیپ ست دستگاه AI edge با رشد سالانه 68.5 درصدی از 792.8 میلیون دلار در سال 2017 به 51.6 میلیارد دلار در سال 2025 رشد خواهد کرد.
 نگرانی در مورد حریم خصوصی ، تأخیر ، پهنای باند و هزینه ها برخی از رانندگانی هستند که تصویب پردازش هوش مصنوعی را در لبه اصلی قرار می دهند.
 حریم خصوصی یک نگرانی است زیرا برای آموزش الگوریتم هوش مصنوعی ، اطلاعات صوتی ، صورت و موقعیت مکانی تولید شده توسط کاربر جمع آوری می شود. یک نظرسنجی در سال 2018 توسط Janrain نشان داد که 94٪ از مصرف کنندگان ایالات متحده نگران داده های خود هستند ، در حالی که 62٪ در حال بررسی بستن حساب های فیس بوک خود هستند.
 با توجه به این زمینه ، بسیاری از تولیدکنندگان از حریم خصوصی داده ها در محصولات و خدمات خود حمایت می کنند ، در حالی که "پردازش هوش مصنوعی روی دستگاه برای شناسایی چهره در حال تبدیل شدن به روند" ، Tractica می گوید.


مشکلات تأخیر و پهنای باند Cloud
شایان ذکر است که بیشتر خدمات هوش مصنوعی ارائه شده امروز مبتنی بر ابر هستند. اما این در حال تغییر است. تأخیر شبکه که مربوط به زمانی است که برای انتقال داده ها بین دستگاه ابری و لبه ای صرف می شود ، به یک نگرانی تبدیل شده است زیرا کاربران انتظار پاسخ واقعی دارند. به عنوان مثال ، اگر پاسخ ها همیشه پس از مکث طولانی ارائه شود ، تأخیر می تواند بر کیفیت خدمات دستیار صوتی تأثیر بگذارد. اتومبیل خودران بودن نیز مورد دیگری است. Tractica می گوید: "حتی چند میلی ثانیه تاخیر و تفاوت بین مرگ و زندگی باشد ، به همین دلیل استنباط AI روی وسیله نقلیه اتفاق می افتد."
 شاید تصور شود که 5G می تواند با سرعت اتصال بالاتر ، مسئله تأخیر را برطرف کند. مشکل این است که 5G به جای همه جا ، به صورت انتخابی به کار گرفته خواهد شد. تراکتیا خاطرنشان می کند: "بنابراین ، پردازش روی دستگاه که همیشه در دسترس است ، برای پردازش هوش مصنوعی در ماشین یا سایر وظایف محاسباتی مهم برای مأموریت ضروری است."
 هوش مصنوعی در لبه نیز ترجیح داده می شود زیرا به پهنای باند کمتری نیاز دارد. پهنای باند مربوط به حجم داده های منتقل شده در یک زمان معین است. بینایی رایانه ای و برنامه های مربوط به شناسایی چهره ، اشیا and و احساسات ممکن است به پهنای باند بیشتری نیاز داشته باشند. دلیل آن این است که وضوح تصویر یا فیلم برداری و انتقال ، پهنای باند مورد نیاز را تعیین می کند. در این مقاله سفید آمده است: "حتی در وضوح پایین ، حجم داده ها برای یک مورد استفاده همیشه خارق العاده است."


امنیت و مزیت هزینه Edge
به گفته Tractica ، پردازش هوش مصنوعی مبتنی بر ابر در برابر حملات امنیتی آسیب پذیر است ، اما پردازش مبتنی بر لبه می تواند آسیب پذیری های امنیتی را کاهش دهد. "هوش مصنوعی روی دستگاه همچنین می تواند ناهنجاری در ارتباطات داده و حملات نفوذ را با سرعت بیشتری از طریق داده های روی دستگاه و رفتارهای شخصی در مقایسه با یک راه حل مبتنی بر ابر تشخیص دهد."
 همچنین ، در طولانی مدت ، پردازش مبتنی بر لبه به احتمال زیاد ارزان تر از پردازش مبتنی بر ابر است. دو عامل موجود قیمت گذاری رقابتی سخت افزار edge و حذف هزینه های پهنای باند برای انتقال داده ها بین دستگاه های edge و cloud است.
 "در یک مثال ذکر شده توسط خدمات وب آمازون (AWS) و NVIDIA ، هزینه استقرار یک محلول تشخیص اشغال در ناوگان 20 اتوبوس با استفاده از یک راه حل با پردازش روی دستگاه ، 1000 برابر ارزان تر از استقرار همان راه حل در ابر است ، "روزنامه سفید می گوید.


حرکت رو به جلو
5G در حال تغییر لبه بی سیم است. این تریلیونها دستگاه را بهم متصل خواهد کرد ، در مقابل میلیاردها متصل به امروز. " تراکتیکا می افزاید ، این امر باعث افزایش هوش و قابلیت های آن دستگاه ها می شود.
 Tractica نتیجه گیری می کند: "الگوی معماری پردازش متمرکز با cloud / سرورها به عنوان مرکز اصلی مدل های AI جای خود را به معماری غیرمتمرکز داده که در آن پردازش بخشی یا کامل AI در دستگاه لبه انجام می شود." "بنابراین ، پردازش هوش مصنوعی روی دستگاه نقش مهمی در تکامل AI و پیشرفت اینترنت خواهد داشت."
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
بهترین روش ها برای تجزیه و تحلیل ویدیو در حمل و نقل عمومی
 ۰۸ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

بهترین روش ها برای تجزیه و تحلیل ویدیو در حمل و نقل عمومی

تجزیه و تحلیل ویدیو در عمودهای مختلف به بخشی جدایی ناپذیر از سیستم های نظارت تصویری تبدیل شده است. در حمل و نقل عمومی ، ادغام تجزیه و تحلیل ویدئو به دلیل دشواری های اجرای آنها ، کمی کندتر است. با این حال ، اپراتورهای بیشتر و بیشتر امکان استفاده از تجزیه و تحلیل برای امنیت فعال ...  ادامه مطلب 
Johnson Controls مدیریت مدرن Metasys 10.0 را منتشر کرد
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

Johnson Controls مدیریت مدرن Metasys 10.0 را منتشر کرد

Johnson Controls از عرضه Metasys 10.0 که برای ارائه مدیریت واحد تر ساختمان طراحی شده است ، خبر داد. این آخرین نسخه Metasys اتوماسیون ساختمان دقیق تر ، پاسخ سریعتر به آلارم های حساس و یکپارچه سازی های جدید با سیستم های تشخیص حریق ، امنیت و روشنایی را در اختیار کارکنان تاسیسات قرار داده است - همه اینها از یک ...  ادامه مطلب 
ژاپن در توسعه هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه عقب است: گزارش
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

ژاپن در توسعه هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه عقب است: گزارش

بر اساس گزارش "هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه" منتشر شده توسط Tractica در حالی که ژاپن در زمینه رباتیک پیشرو بوده است ، دستیابی به هوش مصنوعی تا حدودی به تأخیر افتاده است. با وجود این واقعیت که ژاپن یکی از بزرگترین بودجه تحقیق و توسعه در جهان را دارد (سالانه 165 میلیارد دلار ...  ادامه مطلب 
آمازون الکسا از مهارت های صوتی طولانی تر و تکنیک های خودآموزی پشتیبانی می کند
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

آمازون الکسا از مهارت های صوتی طولانی تر و تکنیک های خودآموزی پشتیبانی می کند

آمازون الکسا به روزرسانی های جدیدی را برای توسعه دهنده شخص ثالث منتشر کرده است ، از جمله زمان مهارت صوتی طولانی تر و توانایی یادگیری خودکار ، که می تواند موارد استفاده بیشتری را برای دستیار صوتی به همراه داشته باشد. آمازون محدودیت زمانی مهارت صوتی را از ...  ادامه مطلب 
راه حل انرژی خانه Sense با Google Assistant ادغام می شود
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

راه حل انرژی خانه Sense با Google Assistant ادغام می شود

سنس ، سنسور بست آن در صفحه برق میزان مصرف برق را کنترل می کند و کنترل برنامه لوازم خانگی را امکان پذیر می کند ، اعلام کرد که دستگاه آن اکنون با دستیار Google و همچنین پلاگین های هوشمند Belkin Wemo و TP-Link Kasa سازگار است. کاربران دستیار Google اکنون می توانند دستوراتی مانند "از Sense بپرسید اگر اجاق من ...  ادامه مطلب