پردازش لبه در عصر هوش مصنوعی رو به پیشرفت است

پردازش لبه در عصر هوش مصنوعی رو به پیشرفت است
فرید هادی زاده
تاریخ:
۰۸ بهمن ۱۳۹۹
پردازش لبه در حال انجام است تا شاهد پذیرش بیشتر در سال های آینده باشد ، و طبق گفته Tractica ، یک شرکت اطلاعاتی بازار که بر تعاملات انسان با فناوری ها تمرکز دارد ، کاربرد آن در بلندگوهای هوشمند ، دوربین های امنیتی و ربات ها ، در میان سایر دسته های محصول ، بیشتر است. .
 مطابق مقاله سفید "How Will 5G + AI Transform the Wireless Edge" منتشر شده توسط Tractica ، اندازه بازار چیپ ست دستگاه AI edge با رشد سالانه 68.5 درصدی از 792.8 میلیون دلار در سال 2017 به 51.6 میلیارد دلار در سال 2025 رشد خواهد کرد.
 نگرانی در مورد حریم خصوصی ، تأخیر ، پهنای باند و هزینه ها برخی از رانندگانی هستند که تصویب پردازش هوش مصنوعی را در لبه اصلی قرار می دهند.
 حریم خصوصی یک نگرانی است زیرا برای آموزش الگوریتم هوش مصنوعی ، اطلاعات صوتی ، صورت و موقعیت مکانی تولید شده توسط کاربر جمع آوری می شود. یک نظرسنجی در سال 2018 توسط Janrain نشان داد که 94٪ از مصرف کنندگان ایالات متحده نگران داده های خود هستند ، در حالی که 62٪ در حال بررسی بستن حساب های فیس بوک خود هستند.
 با توجه به این زمینه ، بسیاری از تولیدکنندگان از حریم خصوصی داده ها در محصولات و خدمات خود حمایت می کنند ، در حالی که "پردازش هوش مصنوعی روی دستگاه برای شناسایی چهره در حال تبدیل شدن به روند" ، Tractica می گوید.


مشکلات تأخیر و پهنای باند Cloud
شایان ذکر است که بیشتر خدمات هوش مصنوعی ارائه شده امروز مبتنی بر ابر هستند. اما این در حال تغییر است. تأخیر شبکه که مربوط به زمانی است که برای انتقال داده ها بین دستگاه ابری و لبه ای صرف می شود ، به یک نگرانی تبدیل شده است زیرا کاربران انتظار پاسخ واقعی دارند. به عنوان مثال ، اگر پاسخ ها همیشه پس از مکث طولانی ارائه شود ، تأخیر می تواند بر کیفیت خدمات دستیار صوتی تأثیر بگذارد. اتومبیل خودران بودن نیز مورد دیگری است. Tractica می گوید: "حتی چند میلی ثانیه تاخیر و تفاوت بین مرگ و زندگی باشد ، به همین دلیل استنباط AI روی وسیله نقلیه اتفاق می افتد."
 شاید تصور شود که 5G می تواند با سرعت اتصال بالاتر ، مسئله تأخیر را برطرف کند. مشکل این است که 5G به جای همه جا ، به صورت انتخابی به کار گرفته خواهد شد. تراکتیا خاطرنشان می کند: "بنابراین ، پردازش روی دستگاه که همیشه در دسترس است ، برای پردازش هوش مصنوعی در ماشین یا سایر وظایف محاسباتی مهم برای مأموریت ضروری است."
 هوش مصنوعی در لبه نیز ترجیح داده می شود زیرا به پهنای باند کمتری نیاز دارد. پهنای باند مربوط به حجم داده های منتقل شده در یک زمان معین است. بینایی رایانه ای و برنامه های مربوط به شناسایی چهره ، اشیا and و احساسات ممکن است به پهنای باند بیشتری نیاز داشته باشند. دلیل آن این است که وضوح تصویر یا فیلم برداری و انتقال ، پهنای باند مورد نیاز را تعیین می کند. در این مقاله سفید آمده است: "حتی در وضوح پایین ، حجم داده ها برای یک مورد استفاده همیشه خارق العاده است."


امنیت و مزیت هزینه Edge
به گفته Tractica ، پردازش هوش مصنوعی مبتنی بر ابر در برابر حملات امنیتی آسیب پذیر است ، اما پردازش مبتنی بر لبه می تواند آسیب پذیری های امنیتی را کاهش دهد. "هوش مصنوعی روی دستگاه همچنین می تواند ناهنجاری در ارتباطات داده و حملات نفوذ را با سرعت بیشتری از طریق داده های روی دستگاه و رفتارهای شخصی در مقایسه با یک راه حل مبتنی بر ابر تشخیص دهد."
 همچنین ، در طولانی مدت ، پردازش مبتنی بر لبه به احتمال زیاد ارزان تر از پردازش مبتنی بر ابر است. دو عامل موجود قیمت گذاری رقابتی سخت افزار edge و حذف هزینه های پهنای باند برای انتقال داده ها بین دستگاه های edge و cloud است.
 "در یک مثال ذکر شده توسط خدمات وب آمازون (AWS) و NVIDIA ، هزینه استقرار یک محلول تشخیص اشغال در ناوگان 20 اتوبوس با استفاده از یک راه حل با پردازش روی دستگاه ، 1000 برابر ارزان تر از استقرار همان راه حل در ابر است ، "روزنامه سفید می گوید.


حرکت رو به جلو
5G در حال تغییر لبه بی سیم است. این تریلیونها دستگاه را بهم متصل خواهد کرد ، در مقابل میلیاردها متصل به امروز. " تراکتیکا می افزاید ، این امر باعث افزایش هوش و قابلیت های آن دستگاه ها می شود.
 Tractica نتیجه گیری می کند: "الگوی معماری پردازش متمرکز با cloud / سرورها به عنوان مرکز اصلی مدل های AI جای خود را به معماری غیرمتمرکز داده که در آن پردازش بخشی یا کامل AI در دستگاه لبه انجام می شود." "بنابراین ، پردازش هوش مصنوعی روی دستگاه نقش مهمی در تکامل AI و پیشرفت اینترنت خواهد داشت."
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
Lifeshield برای امنیت بهتر خانه زنگ در فیلم جدید HD را معرفی می کند
 ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
 فرید هادی زاده

Lifeshield برای امنیت بهتر خانه زنگ در فیلم جدید HD را معرفی می کند

LifeShield محصول جدید خانه هوشمند خود ، LifeShield HD Video Doorbell را اعلام کرد که مستقیماً با سیستم امنیت خانه LifeShield ادغام می شود. دوربین جدید زنگ دار مجهز به Wi-Fi ، دارای رزولوشن کامل فیلم 1080p HD و پشتیبانی صوتی دو طرفه ، به صاحبان خانه اجازه می دهد تا بازدیدکنندگان را با وضوح صفحه نمایش ...  ادامه مطلب 
برای توسعه پیشنهادهای امن و راحت ورود بدون کلید ، توسط آمازون کلید دهید
 ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
 فرید هادی زاده

برای توسعه پیشنهادهای امن و راحت ورود بدون کلید ، توسط آمازون کلید دهید

آمازون محصولات ، ویژگی ها و خدمات جدید پشتیبانی Key توسط آمازون را اعلام کرد ، که امنیت ، راحتی و کنترل را در اختیار مشتریان قرار می دهد تا یک مزیت مشترک را که همه می توانند لذت ببرند - جادوی بدون کلید بودن - به شما ارائه دهند. پیشنهادات جدید شامل Schlage Encode Smart Wi-Fi ...  ادامه مطلب 
Phyn دسترسی به Phyn Plus را در سراسر اروپا گسترش می دهد
 ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
 فرید هادی زاده

Phyn دسترسی به Phyn Plus را در سراسر اروپا گسترش می دهد

Phyn اعلام کرد که دستیار آب هوشمند Phyn Plus + خاموش شدن ، به زودی در سراسر اروپا با فنلاند ، فرانسه ، اسپانیا ، سوئد و سایر موارد در دسترس خواهد بود. Phyn Plus یک دستگاه مانیتورینگ هوشمند هوشمند متصل به آب است که نشتی را در هر نقطه از خانه تشخیص می دهد و می تواند به طور خودکار منبع اصلی آب را ...  ادامه مطلب 
Kwikset قفل های هوشمند Halo Wi-Fi جدید را به طور انحصاری در CES 2019 معرفی می کند
 ۰۶ اسفند ۱۳۹۹
 فرید هادی زاده

Kwikset قفل های هوشمند Halo Wi-Fi جدید را به طور انحصاری در CES 2019 معرفی می کند

Kwikset اولین قفل های هوشمند Wi-Fi خود را در CES 2019 معرفی می کند. با پیوستن به مجموعه قفل های هوشمند مارک طراحی شده برای جهانی که در آن زندگی می کنید ، Halo Smart Locks از Wi-Fi برای ایجاد یک تجربه ساده خانه هوشمند و ایجاد سهولت در صاحبان خانه استفاده می کند. کنترل دسترسی ، ویژگی های ...  ادامه مطلب 
ECS فناوری های صوتی DSP را برای تأمین انرژی اسپیکر هوشمند قابل حمل خود انتخاب می کند
 ۰۶ اسفند ۱۳۹۹
 فرید هادی زاده

ECS فناوری های صوتی DSP را برای تأمین انرژی اسپیکر هوشمند قابل حمل خود انتخاب می کند

گروه DSP اعلام کرد که سیستم های رایانه ای Elitegroup از فناوری های SmartVoice و ULE DSP گروه برای دستگاه قابل حمل جدیدی که دارای رابط کاربری صوتی بدون دخالت DSP (VUI) است استفاده می کند. Elitegroup Computer Systems یک هاب خانگی هوشمند را با میکروفون داخلی و دور الکسا طراحی کرده است ...  ادامه مطلب