Edge AI برای محبوبیت در زندگی هوشمند آینده

Edge AI برای محبوبیت در زندگی هوشمند آینده
فرید هادی زاده
تاریخ:
۰۱ بهمن ۱۳۹۹
طبق مقاله سفید منتشر شده توسط شرکت تحقیقاتی فناوری Tractica ، در آینده ، هوش مصنوعی در لبه به طور گسترده ای در زمینه وسایل نقلیه خودمختار و دوربین های امنیتی تحقق می یابد.
 در بخش سفید How Will 5G + AI Transform the Wireless Edge می گوید: "بخش خودرو یکی از مهمترین متقاضیان پردازش هوش مصنوعی روی دستگاه است." برای اتومبیل ها داشتن استنتاج محلی ، جاسازی شده AI برای اقدامات فوری و تصمیمات حیاتی بسیار مهم است.
 استنباط مبتنی بر ابر امکان پذیر نیست زیرا برای انتقال داده به شبکه تأخیر بسیار کم نیاز دارد. مشکل این است که این نوع شبکه هزینه بیشتری دارد و نصب آن "در مقیاس گسترده در تمام جاده ها و بزرگراه ها" عملی نیست ، می گوید:
 تراکتیکا اشاره دارد که اخطارهای مربوط به اتومبیل در اطراف نقاط کور یا عبور اتومبیل در یک خط غیر منتظره و همچنین تغذیه دوربین داخل خودرو به عنوان ورودی سنسور اعلام می شود. در این گزارش آمده است: "آنها برای تصمیم گیری حیاتی توسط هوش مصنوعی روی دستگاه پردازش می شوند."
 علاوه بر این ، هوش مصنوعی روی دستگاه می تواند ویژگی های ایمنی خودرو و همچنین سیستم کمک راننده را افزایش دهد. ردیابی حیوانات ، تشخیص عابر پیاده و کمک به ترمز از جمله قابلیت هایی است که می تواند با هوش مصنوعی درون خودرو فعال شود.
 Edge AI همچنین به تشخیص چهره در داخل خودرو ، دستیار صوتی ، تنظیمات شخصی مسافر و نمایشگرهای جلو و جلو کمک خواهد کرد.
 تراکتیکا خاطرنشان کرد: استفاده از دوربین های داخل خودرو قرار است افزایش یابد و به پیشرفت بیشتر یادگیری عمیق و سخت افزار هوش مصنوعی تعبیه شده در صنعت خودرو کمک خواهد کرد.


برنامه دوربین امنیتی
همچنین استفاده از هوش مصنوعی لبه بر روی دوربین های امنیتی باعث حس می شود. با پیشرفت تکنولوژی ، تعداد فزاینده ای از دوربین ها در حال شناسایی شی ، تشخیص چهره یا حتی تشخیص احساسات هستند.
 در نتیجه ، بسیاری از محتوای تصویر باید پردازش ، ذخیره و انتقال یابد. اگر همه چیز از طریق ابر انجام شود ، می تواند گران باشد. با این حال ، این مورد در مورد راه حل لبه نیست. Tractica می گوید: "با پردازش هوش مصنوعی روی دستگاه ، دوربین ها می توانند بجای انتقال کامل خوراک دوربین ، محتوای جالب توجه را فیلتر کرده و برای پردازش به ابر منتقل کنند."
 فن آوری های کوالکام و مایکروسافت در این چشم انداز ثبت نام کرده اند. بر اساس این گزارش ، این دو شرکت در حال کار با یکدیگر برای ایجاد راه حل هایی مانند دوربین های نظارت بر خانه ، دوربین های امنیتی سازمانی و دستگاه های خانه هوشمند هستند که از AI روی دستگاه در خرده فروشی ، تولید ، برنامه های تدارکاتی و موارد دیگر استفاده می کنند.
 اتفاق مشابهی در Horizon Robotics مستقر در چین نیز رخ می دهد ، که به سازندگان دوربین های امنیتی یک پردازنده دید ارائه می دهد که می تواند هوش مصنوعی را به صورت محلی روی دستگاه پردازش کند.


برنامه ربات
امروزه بسیاری از روبات ها برای کارهای بسیاری از هوش مصنوعی مبتنی بر ابر استفاده می کنند. با این حال ، با پردازش ابری ، یک ربات خانگی چند ثانیه بیشتر طول می کشد تا به یک س respondال پاسخ دهد یا کمی بیشتر برای شناسایی فردی هنگام ورود به خانه. از طرف دیگر پردازش روی دستگاه می تواند تاخیر در پاسخ دهی را به حداقل برساند و تجربه کاربر را افزایش دهد. تراکیکا می گوید
 Tractica می گوید ، حریم خصوصی یکی دیگر از عوامل اصلی برای انتقال هوش مصنوعی به لبه های مخصوصاً برای ربات های مصرف کننده است. "این روبات ها اطلاعات حساس کاربر ، از جمله اشیا household خانگی ، چیدمان خانه ، عکس ها ، فیلم ها و الگوهای گفتاری و صوتی کودکان و بزرگسالان در خانه را جمع آوری می کنند."
 حریم خصوصی و امنیت داده ها برای ربات های سازمانی نیز بسیار مهم است ، از تدارکات ، انبار ، گرفته تا برنامه های کشاورزی و خدمات مشتری.
 در مجموع ، بهتر است داده های حساس در دستگاه های لبه ، چه در ربات های خانگی و چه در مشاغل ، پردازش شوند.
 با این وجود ، دستگاه های ابری و لبه هر دو مزایای منحصر به فرد خود را دارند ، و این دو مکمل یکدیگر خواهند بود و اغلب به صورت ترکیبی مورد استفاده قرار می گیرند ، زیرا بین عملکرد ، تأخیر ، قدرت ، هزینه و غیره مبادله وجود دارد.
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
             _____ 
            / __ \
 _  _ _ __ __   __`' / /'
| | | || '_ \ \ \ /\ / / / / 
| |_| || | | | \ V V / ./ /___
 \__, ||_| |_| \_/\_/ \_____/
 __/ |            
 |___/             
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
بهترین روش ها برای تجزیه و تحلیل ویدیو در حمل و نقل عمومی
 ۰۸ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

بهترین روش ها برای تجزیه و تحلیل ویدیو در حمل و نقل عمومی

تجزیه و تحلیل ویدیو در عمودهای مختلف به بخشی جدایی ناپذیر از سیستم های نظارت تصویری تبدیل شده است. در حمل و نقل عمومی ، ادغام تجزیه و تحلیل ویدئو به دلیل دشواری های اجرای آنها ، کمی کندتر است. با این حال ، اپراتورهای بیشتر و بیشتر امکان استفاده از تجزیه و تحلیل برای امنیت فعال ...  ادامه مطلب 
Johnson Controls مدیریت مدرن Metasys 10.0 را منتشر کرد
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

Johnson Controls مدیریت مدرن Metasys 10.0 را منتشر کرد

Johnson Controls از عرضه Metasys 10.0 که برای ارائه مدیریت واحد تر ساختمان طراحی شده است ، خبر داد. این آخرین نسخه Metasys اتوماسیون ساختمان دقیق تر ، پاسخ سریعتر به آلارم های حساس و یکپارچه سازی های جدید با سیستم های تشخیص حریق ، امنیت و روشنایی را در اختیار کارکنان تاسیسات قرار داده است - همه اینها از یک ...  ادامه مطلب 
ژاپن در توسعه هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه عقب است: گزارش
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

ژاپن در توسعه هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه عقب است: گزارش

بر اساس گزارش "هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه" منتشر شده توسط Tractica در حالی که ژاپن در زمینه رباتیک پیشرو بوده است ، دستیابی به هوش مصنوعی تا حدودی به تأخیر افتاده است. با وجود این واقعیت که ژاپن یکی از بزرگترین بودجه تحقیق و توسعه در جهان را دارد (سالانه 165 میلیارد دلار ...  ادامه مطلب 
آمازون الکسا از مهارت های صوتی طولانی تر و تکنیک های خودآموزی پشتیبانی می کند
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

آمازون الکسا از مهارت های صوتی طولانی تر و تکنیک های خودآموزی پشتیبانی می کند

آمازون الکسا به روزرسانی های جدیدی را برای توسعه دهنده شخص ثالث منتشر کرده است ، از جمله زمان مهارت صوتی طولانی تر و توانایی یادگیری خودکار ، که می تواند موارد استفاده بیشتری را برای دستیار صوتی به همراه داشته باشد. آمازون محدودیت زمانی مهارت صوتی را از ...  ادامه مطلب 
راه حل انرژی خانه Sense با Google Assistant ادغام می شود
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

راه حل انرژی خانه Sense با Google Assistant ادغام می شود

سنس ، سنسور بست آن در صفحه برق میزان مصرف برق را کنترل می کند و کنترل برنامه لوازم خانگی را امکان پذیر می کند ، اعلام کرد که دستگاه آن اکنون با دستیار Google و همچنین پلاگین های هوشمند Belkin Wemo و TP-Link Kasa سازگار است. کاربران دستیار Google اکنون می توانند دستوراتی مانند "از Sense بپرسید اگر اجاق من ...  ادامه مطلب