Edge AI برای محبوبیت در زندگی هوشمند آینده

Edge AI برای محبوبیت در زندگی هوشمند آینده
فرید هادی زاده
تاریخ:
۰۱ بهمن ۱۳۹۹
طبق مقاله سفید منتشر شده توسط شرکت تحقیقاتی فناوری Tractica ، در آینده ، هوش مصنوعی در لبه به طور گسترده ای در زمینه وسایل نقلیه خودمختار و دوربین های امنیتی تحقق می یابد.
 در بخش سفید How Will 5G + AI Transform the Wireless Edge می گوید: "بخش خودرو یکی از مهمترین متقاضیان پردازش هوش مصنوعی روی دستگاه است." برای اتومبیل ها داشتن استنتاج محلی ، جاسازی شده AI برای اقدامات فوری و تصمیمات حیاتی بسیار مهم است.
 استنباط مبتنی بر ابر امکان پذیر نیست زیرا برای انتقال داده به شبکه تأخیر بسیار کم نیاز دارد. مشکل این است که این نوع شبکه هزینه بیشتری دارد و نصب آن "در مقیاس گسترده در تمام جاده ها و بزرگراه ها" عملی نیست ، می گوید:
 تراکتیکا اشاره دارد که اخطارهای مربوط به اتومبیل در اطراف نقاط کور یا عبور اتومبیل در یک خط غیر منتظره و همچنین تغذیه دوربین داخل خودرو به عنوان ورودی سنسور اعلام می شود. در این گزارش آمده است: "آنها برای تصمیم گیری حیاتی توسط هوش مصنوعی روی دستگاه پردازش می شوند."
 علاوه بر این ، هوش مصنوعی روی دستگاه می تواند ویژگی های ایمنی خودرو و همچنین سیستم کمک راننده را افزایش دهد. ردیابی حیوانات ، تشخیص عابر پیاده و کمک به ترمز از جمله قابلیت هایی است که می تواند با هوش مصنوعی درون خودرو فعال شود.
 Edge AI همچنین به تشخیص چهره در داخل خودرو ، دستیار صوتی ، تنظیمات شخصی مسافر و نمایشگرهای جلو و جلو کمک خواهد کرد.
 تراکتیکا خاطرنشان کرد: استفاده از دوربین های داخل خودرو قرار است افزایش یابد و به پیشرفت بیشتر یادگیری عمیق و سخت افزار هوش مصنوعی تعبیه شده در صنعت خودرو کمک خواهد کرد.


برنامه دوربین امنیتی
همچنین استفاده از هوش مصنوعی لبه بر روی دوربین های امنیتی باعث حس می شود. با پیشرفت تکنولوژی ، تعداد فزاینده ای از دوربین ها در حال شناسایی شی ، تشخیص چهره یا حتی تشخیص احساسات هستند.
 در نتیجه ، بسیاری از محتوای تصویر باید پردازش ، ذخیره و انتقال یابد. اگر همه چیز از طریق ابر انجام شود ، می تواند گران باشد. با این حال ، این مورد در مورد راه حل لبه نیست. Tractica می گوید: "با پردازش هوش مصنوعی روی دستگاه ، دوربین ها می توانند بجای انتقال کامل خوراک دوربین ، محتوای جالب توجه را فیلتر کرده و برای پردازش به ابر منتقل کنند."
 فن آوری های کوالکام و مایکروسافت در این چشم انداز ثبت نام کرده اند. بر اساس این گزارش ، این دو شرکت در حال کار با یکدیگر برای ایجاد راه حل هایی مانند دوربین های نظارت بر خانه ، دوربین های امنیتی سازمانی و دستگاه های خانه هوشمند هستند که از AI روی دستگاه در خرده فروشی ، تولید ، برنامه های تدارکاتی و موارد دیگر استفاده می کنند.
 اتفاق مشابهی در Horizon Robotics مستقر در چین نیز رخ می دهد ، که به سازندگان دوربین های امنیتی یک پردازنده دید ارائه می دهد که می تواند هوش مصنوعی را به صورت محلی روی دستگاه پردازش کند.


برنامه ربات
امروزه بسیاری از روبات ها برای کارهای بسیاری از هوش مصنوعی مبتنی بر ابر استفاده می کنند. با این حال ، با پردازش ابری ، یک ربات خانگی چند ثانیه بیشتر طول می کشد تا به یک س respondال پاسخ دهد یا کمی بیشتر برای شناسایی فردی هنگام ورود به خانه. از طرف دیگر پردازش روی دستگاه می تواند تاخیر در پاسخ دهی را به حداقل برساند و تجربه کاربر را افزایش دهد. تراکیکا می گوید
 Tractica می گوید ، حریم خصوصی یکی دیگر از عوامل اصلی برای انتقال هوش مصنوعی به لبه های مخصوصاً برای ربات های مصرف کننده است. "این روبات ها اطلاعات حساس کاربر ، از جمله اشیا household خانگی ، چیدمان خانه ، عکس ها ، فیلم ها و الگوهای گفتاری و صوتی کودکان و بزرگسالان در خانه را جمع آوری می کنند."
 حریم خصوصی و امنیت داده ها برای ربات های سازمانی نیز بسیار مهم است ، از تدارکات ، انبار ، گرفته تا برنامه های کشاورزی و خدمات مشتری.
 در مجموع ، بهتر است داده های حساس در دستگاه های لبه ، چه در ربات های خانگی و چه در مشاغل ، پردازش شوند.
 با این وجود ، دستگاه های ابری و لبه هر دو مزایای منحصر به فرد خود را دارند ، و این دو مکمل یکدیگر خواهند بود و اغلب به صورت ترکیبی مورد استفاده قرار می گیرند ، زیرا بین عملکرد ، تأخیر ، قدرت ، هزینه و غیره مبادله وجود دارد.
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
    _____       
    / __ \      
 _ __ `' / /' _ __  ____
| '_ \  / / | '_ \ |_ /
| | | |./ /___| |_) | / / 
|_| |_|\_____/| .__/ /___|
       | |     
       |_|     
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
Kwikset قفل های هوشمند Halo Wi-Fi جدید را به طور انحصاری در CES 2019 معرفی می کند
 ۰۶ اسفند ۱۳۹۹
 فرید هادی زاده

Kwikset قفل های هوشمند Halo Wi-Fi جدید را به طور انحصاری در CES 2019 معرفی می کند

Kwikset اولین قفل های هوشمند Wi-Fi خود را در CES 2019 معرفی می کند. با پیوستن به مجموعه قفل های هوشمند مارک طراحی شده برای جهانی که در آن زندگی می کنید ، Halo Smart Locks از Wi-Fi برای ایجاد یک تجربه ساده خانه هوشمند و ایجاد سهولت در صاحبان خانه استفاده می کند. کنترل دسترسی ، ویژگی های ...  ادامه مطلب 
ECS فناوری های صوتی DSP را برای تأمین انرژی اسپیکر هوشمند قابل حمل خود انتخاب می کند
 ۰۶ اسفند ۱۳۹۹
 فرید هادی زاده

ECS فناوری های صوتی DSP را برای تأمین انرژی اسپیکر هوشمند قابل حمل خود انتخاب می کند

گروه DSP اعلام کرد که سیستم های رایانه ای Elitegroup از فناوری های SmartVoice و ULE DSP گروه برای دستگاه قابل حمل جدیدی که دارای رابط کاربری صوتی بدون دخالت DSP (VUI) است استفاده می کند. Elitegroup Computer Systems یک هاب خانگی هوشمند را با میکروفون داخلی و دور الکسا طراحی کرده است ...  ادامه مطلب 
Comcast سرویس را برای محافظت از دستگاه های خانگی متصل راه اندازی می کند
 ۰۶ اسفند ۱۳۹۹
 فرید هادی زاده

Comcast سرویس را برای محافظت از دستگاه های خانگی متصل راه اندازی می کند

Comcast ، ارائه دهنده خدمات تلویزیون ، اینترنت و خانه هوشمند ، سرویس امنیت اینترنتی جدیدی را برای همه دستگاه های متصل در خانه به نام xFi Advanced Security اعلام کرده است.  گفته می شود این سرویس از هوش مصنوعی (AI) برای نظارت و تجزیه و تحلیل ترافیک Wi-Fi در خانه و مسدود کردن خودکار ...  ادامه مطلب 
نوآوری در تأمین راهکارهای خانه هوشمند که در CES2019 نشان داده شده است
 ۰۲ اسفند ۱۳۹۹
 فرید هادی زاده

نوآوری در تأمین راهکارهای خانه هوشمند که در CES2019 نشان داده شده است

Wi-Charge ، همراه با Allegion و Alarm.com ، آینده تأمین انرژی راه حل های خانه هوشمند را در CES نشان می دهد. این تظاهرات نمونه اولیه تکامل قفل هوشمند Schlage را به عنوان بخشی از سیستم امنیتی خانه هوشمند Alarm.com ، با استفاده از فناوری برق بی سیم برد بلند Wi-Charge - نشان می دهد که کاربران می ...  ادامه مطلب 
شرکت ها راه حل های جدید کنترل دسترسی را در CES 2019 معرفی می کنند
 ۰۲ اسفند ۱۳۹۹
 فرید هادی زاده

شرکت ها راه حل های جدید کنترل دسترسی را در CES 2019 معرفی می کنند

دسترسی هوشمند در زمینه اتوماسیون خانه در حال پیشرفت است و نام های بزرگی مانند همپتون ، آمازون ، آگوست هوم و رینگ همه در CES 2019 بهبود قفل های هوشمند یا سیستم های کنترل دسترسی خود را ارائه داده اند. محصولات Hampton اعلام کرد که خانواده Array دستگاه های متصل آن بر روی پلتفرم Cloud Azure ...  ادامه مطلب