مروری کلی بر فناوری مراقبت از منزل سالمندان

مروری کلی بر فناوری مراقبت از منزل سالمندان
فرید هادی زاده
تاریخ:
۲۷ دی ۱۳۹۹
با افزایش تعداد افراد مسن و بسیاری از آنها ترجیح می دهند در خانه زندگی کنند تا در مراکز پرستاری ، نحوه مراقبت از آنها در یک خانه به اولویت اصلی دولت ها و ارائه دهندگان خدمات مراقبت تبدیل شده است. در این راستا ، فناوری می تواند کمک کند و بسیاری از کشورهای جهان محصولات و راه حل های مرتبط را قبلاً اتخاذ کرده اند.
 نیازی به گفتن نیست که پیری به پدیده ای در سرتاسر جهان تبدیل شده است. طبق ارقام سازمان ملل ، پیش بینی می شود تعداد افراد مسن - افراد 60 ساله یا بالاتر - تا سال 2050 بیش از دو برابر و تا سال 2100 بیش از سه برابر شود ، از 962 میلیون نفر در جهان در سال 2017 به 2.1 میلیارد نفر در سال 2050 و 3.1 میلیارد نفر در سال 2100. این مطالعه همچنین در سطح جهانی نشان می دهد ، جمعیت 60 ساله یا بالاتر سریعتر از همه گروه های سنی جوان در حال رشد است.
 در میان این روند ، ارائه مراقبت از سالخوردگان تا بتوانند با استقلال و عزت زندگی کنند ، به یکی از مهمترین برنامه های بازیگران بخش دولتی و خصوصی تبدیل شده است. بیشتر و بیشتر ، خانه های سالمندان و امکانات زندگی مساعدت شده برای اسکان افراد مسن و مراقبت از آنها پدید آمده است.
با وجود این ، هنوز هم شهروندان سالخورده ای وجود دارند که به دلیل راحتی و راحتی در خانه ماندن هستند. و به لطف فناوری ، می توان از سالمندان بهتر از طریق راه حل های دور درمانی یا نظارت از راه دور که متخصصان مراقبت های بهداشتی می توانند علائم حیاتی افراد را کنترل کرده و در صورت بروز اتفاقات فوری کمک کنند ، از آنها مراقبت کنند.
 در همین حال ، فن آوری های مختلف خانه هوشمند می تواند به زندگی سالمندان برای سالمندان کمک کند. دستیارهای صوتی می توانند اطلاعاتی را ارائه دهند و حتی به عنوان نمایندگانی که شرکت های سالمند را در شرکت نگه می دارند ، فعالیت کنند تا احساس تنهایی یا انزوا نکنند.


کاری که برخی کشورها انجام می دهند
در واقع ، این فناوری ها قبلاً در چندین کشور در سراسر جهان دیده شده است. در زیر چند نمونه ذکر شده است.

آلمان
طبق یک پست توسط کمیسیون اروپا ، یک پروژه هوشمند خدمات برق با بودجه اتحادیه اروپا یک پلت فرم اینترنت از اینترنت (IoT) را توسعه داده است - که عمدتا از طریق نرم افزار کمک به زبان طبیعی قابل دسترسی است - برای استفاده در فن آوری های حسگر متصل به اینترنت برای کمک به سالخوردگان به طور مستقل تا زمانی که ممکن است در خانه باشید. این سیستم عامل اکنون در شهرهای دورتموند ، دوئیسبورگ و آرنسبرگ آلمان به صورت آزمایشی در حال انجام است.
 در این پست آمده است: "این سیستم عامل می تواند از راه دور وضعیت فرد را در زمان واقعی کنترل کند ، هر گونه وخامت در سلامتی وی را پیش بینی کند ، یک فوریت پزشکی را تشخیص دهد و در صورت نیاز به کمک ، خدمات اضطراری مراقبت های بهداشتی را هشدار دهد." "این فناوری به کاربران اطمینان می دهد که در صورت نیاز به آنها کمک پزشکی ارائه خواهد شد."

سوئد
براساس مقاله ای از اخبار ایالات متحده و گزارش جهانی ، کشورهای شمال اروپا ، از جمله سوئد ، در این زمینه کاملا پیشرفته هستند. از جمله فن آوری های مستقر در خانه های سوئدی که توسط این مقاله ذکر شده است: و داروهای هوشمند دارویی که می توانند میزان مصرف دارو را ردیابی کنند ، داده ها را با گزارش علائم مقایسه کرده و مطابقت را بهبود بخشند.

ژاپن
ژاپن به عنوان جامعه ای پیر ، میزبان پیشرفته ترین فناوری هایی است که به سالمندان ساکن خانه کمک می کنند. طبق یک پست توسط وب ژاپن ، "نظارت بر ربات های پشتیبانی" با استفاده از فن آوری های ارتباطی و اینترنت اشیا در چندین مکان در خانه این فرد مسن راه اندازی شده و میزان حرکت ، دما ، رطوبت و نور را از طریق سنسورهای داخلی اندازه گیری می کنند. همچنین طبق پست ، سنسورهای متصل به لوازم خانگی داده هایی را جمع آوری می کنند که الگوی فعالیت روزمره را برای فرد سالمند ارائه می دهد ؛ در صورت وجود هرگونه ناهنجاری مانند جاروبرقی که برای چند ساعت روشن است ، اعضای خانواده از طریق ایمیل هشدار دریافت می کنند.

 
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
   _      _____ 
   | |     | _ |
 ___ | | __ ___ | |_| |
/ __|| |/ / / _ \\____ |
\__ \|  < | __/.___/ /
|___/|_|\_\ \___|\____/ 
            
            
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
Lifeshield برای امنیت بهتر خانه زنگ در فیلم جدید HD را معرفی می کند
 ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
 فرید هادی زاده

Lifeshield برای امنیت بهتر خانه زنگ در فیلم جدید HD را معرفی می کند

LifeShield محصول جدید خانه هوشمند خود ، LifeShield HD Video Doorbell را اعلام کرد که مستقیماً با سیستم امنیت خانه LifeShield ادغام می شود. دوربین جدید زنگ دار مجهز به Wi-Fi ، دارای رزولوشن کامل فیلم 1080p HD و پشتیبانی صوتی دو طرفه ، به صاحبان خانه اجازه می دهد تا بازدیدکنندگان را با وضوح صفحه نمایش ...  ادامه مطلب 
برای توسعه پیشنهادهای امن و راحت ورود بدون کلید ، توسط آمازون کلید دهید
 ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
 فرید هادی زاده

برای توسعه پیشنهادهای امن و راحت ورود بدون کلید ، توسط آمازون کلید دهید

آمازون محصولات ، ویژگی ها و خدمات جدید پشتیبانی Key توسط آمازون را اعلام کرد ، که امنیت ، راحتی و کنترل را در اختیار مشتریان قرار می دهد تا یک مزیت مشترک را که همه می توانند لذت ببرند - جادوی بدون کلید بودن - به شما ارائه دهند. پیشنهادات جدید شامل Schlage Encode Smart Wi-Fi ...  ادامه مطلب 
Phyn دسترسی به Phyn Plus را در سراسر اروپا گسترش می دهد
 ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
 فرید هادی زاده

Phyn دسترسی به Phyn Plus را در سراسر اروپا گسترش می دهد

Phyn اعلام کرد که دستیار آب هوشمند Phyn Plus + خاموش شدن ، به زودی در سراسر اروپا با فنلاند ، فرانسه ، اسپانیا ، سوئد و سایر موارد در دسترس خواهد بود. Phyn Plus یک دستگاه مانیتورینگ هوشمند هوشمند متصل به آب است که نشتی را در هر نقطه از خانه تشخیص می دهد و می تواند به طور خودکار منبع اصلی آب را ...  ادامه مطلب 
Kwikset قفل های هوشمند Halo Wi-Fi جدید را به طور انحصاری در CES 2019 معرفی می کند
 ۰۶ اسفند ۱۳۹۹
 فرید هادی زاده

Kwikset قفل های هوشمند Halo Wi-Fi جدید را به طور انحصاری در CES 2019 معرفی می کند

Kwikset اولین قفل های هوشمند Wi-Fi خود را در CES 2019 معرفی می کند. با پیوستن به مجموعه قفل های هوشمند مارک طراحی شده برای جهانی که در آن زندگی می کنید ، Halo Smart Locks از Wi-Fi برای ایجاد یک تجربه ساده خانه هوشمند و ایجاد سهولت در صاحبان خانه استفاده می کند. کنترل دسترسی ، ویژگی های ...  ادامه مطلب 
ECS فناوری های صوتی DSP را برای تأمین انرژی اسپیکر هوشمند قابل حمل خود انتخاب می کند
 ۰۶ اسفند ۱۳۹۹
 فرید هادی زاده

ECS فناوری های صوتی DSP را برای تأمین انرژی اسپیکر هوشمند قابل حمل خود انتخاب می کند

گروه DSP اعلام کرد که سیستم های رایانه ای Elitegroup از فناوری های SmartVoice و ULE DSP گروه برای دستگاه قابل حمل جدیدی که دارای رابط کاربری صوتی بدون دخالت DSP (VUI) است استفاده می کند. Elitegroup Computer Systems یک هاب خانگی هوشمند را با میکروفون داخلی و دور الکسا طراحی کرده است ...  ادامه مطلب