مروری کلی بر فناوری مراقبت از منزل سالمندان

مروری کلی بر فناوری مراقبت از منزل سالمندان
فرید هادی زاده
تاریخ:
۲۷ دی ۱۳۹۹
با افزایش تعداد افراد مسن و بسیاری از آنها ترجیح می دهند در خانه زندگی کنند تا در مراکز پرستاری ، نحوه مراقبت از آنها در یک خانه به اولویت اصلی دولت ها و ارائه دهندگان خدمات مراقبت تبدیل شده است. در این راستا ، فناوری می تواند کمک کند و بسیاری از کشورهای جهان محصولات و راه حل های مرتبط را قبلاً اتخاذ کرده اند.
 نیازی به گفتن نیست که پیری به پدیده ای در سرتاسر جهان تبدیل شده است. طبق ارقام سازمان ملل ، پیش بینی می شود تعداد افراد مسن - افراد 60 ساله یا بالاتر - تا سال 2050 بیش از دو برابر و تا سال 2100 بیش از سه برابر شود ، از 962 میلیون نفر در جهان در سال 2017 به 2.1 میلیارد نفر در سال 2050 و 3.1 میلیارد نفر در سال 2100. این مطالعه همچنین در سطح جهانی نشان می دهد ، جمعیت 60 ساله یا بالاتر سریعتر از همه گروه های سنی جوان در حال رشد است.
 در میان این روند ، ارائه مراقبت از سالخوردگان تا بتوانند با استقلال و عزت زندگی کنند ، به یکی از مهمترین برنامه های بازیگران بخش دولتی و خصوصی تبدیل شده است. بیشتر و بیشتر ، خانه های سالمندان و امکانات زندگی مساعدت شده برای اسکان افراد مسن و مراقبت از آنها پدید آمده است.
با وجود این ، هنوز هم شهروندان سالخورده ای وجود دارند که به دلیل راحتی و راحتی در خانه ماندن هستند. و به لطف فناوری ، می توان از سالمندان بهتر از طریق راه حل های دور درمانی یا نظارت از راه دور که متخصصان مراقبت های بهداشتی می توانند علائم حیاتی افراد را کنترل کرده و در صورت بروز اتفاقات فوری کمک کنند ، از آنها مراقبت کنند.
 در همین حال ، فن آوری های مختلف خانه هوشمند می تواند به زندگی سالمندان برای سالمندان کمک کند. دستیارهای صوتی می توانند اطلاعاتی را ارائه دهند و حتی به عنوان نمایندگانی که شرکت های سالمند را در شرکت نگه می دارند ، فعالیت کنند تا احساس تنهایی یا انزوا نکنند.


کاری که برخی کشورها انجام می دهند
در واقع ، این فناوری ها قبلاً در چندین کشور در سراسر جهان دیده شده است. در زیر چند نمونه ذکر شده است.

آلمان
طبق یک پست توسط کمیسیون اروپا ، یک پروژه هوشمند خدمات برق با بودجه اتحادیه اروپا یک پلت فرم اینترنت از اینترنت (IoT) را توسعه داده است - که عمدتا از طریق نرم افزار کمک به زبان طبیعی قابل دسترسی است - برای استفاده در فن آوری های حسگر متصل به اینترنت برای کمک به سالخوردگان به طور مستقل تا زمانی که ممکن است در خانه باشید. این سیستم عامل اکنون در شهرهای دورتموند ، دوئیسبورگ و آرنسبرگ آلمان به صورت آزمایشی در حال انجام است.
 در این پست آمده است: "این سیستم عامل می تواند از راه دور وضعیت فرد را در زمان واقعی کنترل کند ، هر گونه وخامت در سلامتی وی را پیش بینی کند ، یک فوریت پزشکی را تشخیص دهد و در صورت نیاز به کمک ، خدمات اضطراری مراقبت های بهداشتی را هشدار دهد." "این فناوری به کاربران اطمینان می دهد که در صورت نیاز به آنها کمک پزشکی ارائه خواهد شد."

سوئد
براساس مقاله ای از اخبار ایالات متحده و گزارش جهانی ، کشورهای شمال اروپا ، از جمله سوئد ، در این زمینه کاملا پیشرفته هستند. از جمله فن آوری های مستقر در خانه های سوئدی که توسط این مقاله ذکر شده است: و داروهای هوشمند دارویی که می توانند میزان مصرف دارو را ردیابی کنند ، داده ها را با گزارش علائم مقایسه کرده و مطابقت را بهبود بخشند.

ژاپن
ژاپن به عنوان جامعه ای پیر ، میزبان پیشرفته ترین فناوری هایی است که به سالمندان ساکن خانه کمک می کنند. طبق یک پست توسط وب ژاپن ، "نظارت بر ربات های پشتیبانی" با استفاده از فن آوری های ارتباطی و اینترنت اشیا در چندین مکان در خانه این فرد مسن راه اندازی شده و میزان حرکت ، دما ، رطوبت و نور را از طریق سنسورهای داخلی اندازه گیری می کنند. همچنین طبق پست ، سنسورهای متصل به لوازم خانگی داده هایی را جمع آوری می کنند که الگوی فعالیت روزمره را برای فرد سالمند ارائه می دهد ؛ در صورت وجود هرگونه ناهنجاری مانند جاروبرقی که برای چند ساعت روشن است ، اعضای خانواده از طریق ایمیل هشدار دریافت می کنند.

 
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
 ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

ال جی از لباسشویی و خشک کن هوشمند جدید با قابلیت کنترل صدا در CES رونمایی می کند

ال جی اعلام کرد که در CES 2019 از مجموعه واشر و خشک کن نسل بعدی خود با ظرفیت های بزرگ و قابلیت دستیار صوتی رونمایی خواهد کرد.  واشر و خشک کن TWINWash ، که برنده جایزه نوآوری CES 2019 است ، اواخر این ماه اولین بار در لاس وگاس ظاهر خواهد شد.  واشر و خشک کن TWINWash مجهز ...  ادامه مطلب 
MicroVision برای نمایش فناوری فرافکنی با کنترل صدا در CES 2019
 ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

MicroVision برای نمایش فناوری فرافکنی با کنترل صدا در CES 2019

MicroVision ، یک شرکت فناوری اسکن اشعه لیزر در فهرست Nasdaq ، اعلام کرد که در CES 2019 یک فناوری نمایش پیش بینی که تجربه استفاده صاحبان بلندگوهای هوشمند را تعریف می کند ، به نمایش می گذارد.  این شرکت در بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد که از "محصولات جدید برای هوش مصنوعی یا دستگاه های متصل به ...  ادامه مطلب 
کاشی ویدئویی Savant اکنون با محصولات ویدیویی IP در دسترس است
 ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

کاشی ویدئویی Savant اکنون با محصولات ویدیویی IP در دسترس است

Savant از افزودن کاشی کاری فیلم با وضوح بالا به خط تولید IP Video خود خبر داده است. IP Video Tiling اکنون در ماژول های ورودی و خروجی IP Video Savant (با پردازش ویدئو) تعبیه شده است و می تواند بدون هزینه اضافی یا تجهیزات ویژه مورد نیاز ارائه شود. ویژگی ها و قابلیت های بی نظیر مجتمع ها اکنون می ...  ادامه مطلب 
AirTies با Broadcom در Wi-Fi 6 همکاری می کند
 ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

AirTies با Broadcom در Wi-Fi 6 همکاری می کند

پیش از CES 2019 ، AirTies از همکاری راهبردی با Broadcom برای راه حل های شبکه خانگی خبر داده است. به طور خاص ، نرم افزار Wi-Fi هوشمند AirTies از قبل با درایورهای Wi-Fi 6 Broadcom تلفیق خواهد شد و اپراتورها راحت تر می توانند راه حلهای AirTies را به دروازه های شخص ثالث برسانند. علاوه بر این ، AirTies از چیپست های Broadcom Wi-Fi 6 در کلاس جدیدی ...  ادامه مطلب 
چراغ ها به طور فزاینده ای در ساختمان های اداری به نقاط داده تبدیل می شوند
 ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

چراغ ها به طور فزاینده ای در ساختمان های اداری به نقاط داده تبدیل می شوند

دفاتر هوشمندتر می شوند. در عصر اینترنت اشیا ، دستگاه ها و تجهیزات مختلف اداری همه به اینترنت متصل می شوند. این امر برای روشنایی نیز اعمال می شود ، که دیگر نه فقط به عنوان یک نور ، بلکه همچنین به عنوان یک نقطه جمع آوری داده عمل می کند که دما ، رطوبت ، سطح نور ، ...  ادامه مطلب