بلوتوث همچنان در خانه های هوشمند و برنامه های کاربردی ساختمان هوشمند رشد می کند

بلوتوث همچنان در خانه های هوشمند و برنامه های کاربردی ساختمان هوشمند رشد می کند
فرید هادی زاده
تاریخ:
۱۳ دی ۱۳۹۹
بلوتوث همچنان یک استاندارد بی سیم محبوب برای دستگاه های خانه هوشمند است و در ساختمان های هوشمند نیز در حال رشد است. در نتیجه انتظار می رود که استفاده از دستگاههای دارای بلوتوث رشد چشمگیری داشته باشد.
آخرین نسخه بلوتوث ، بلوتوث 5 ، چند سالی است که منتشر نشده است. از زمان انتشار آن در سال 2016 و معرفی شبکه مش بلوتوث در سال 2017 ، تعداد دستگاه های هوشمند هوشمند (IoT) دارای خانه هوشمند و اینترنت مجهز به بلوتوث فقط افزایش یافته است. طبق تحقیقات ABI ، 650 میلیون دستگاه خانه هوشمند بلوتوثی در سال 2018 حمل شده است. تخمین زده می شود این تعداد تا سال 2022 به بیش از 1.1 میلیارد دستگاه برسد.
مزایای اصلی بلوتوث 5 توانایی کار در مسافت بیشتر و سرعت بهبود یافته آن است. وب سایت بلوتوث ادعا می کند 4 برابر برد ، 2 برابر سرعت و 8 برابر ظرفیت پیام پخش نسبت به نسخه قبلی خود دارد. عملکرد و امنیت کم انرژی آن را به گزینه ای محبوب برای وسایل خانه هوشمند تبدیل کرده است.
معرفی شبکه مش بلوتوث امکانات بیشتری را برای هر دو برنامه خانه هوشمند و ساختمان هوشمند ایجاد کرده است. قابلیت های مش اکنون ارتباط دستگاه با بسیاری را در مقابل نقطه به نقطه امکان پذیر می کند. این امکان را برای شبکه های دستگاهی در مقیاس بزرگ فراهم می کند ، ایده آل برای راه حل های اینترنت اشیا مانند اتوماسیون ساختمان در ساختمان های هوشمند.
کوین تیت ، مدیر ارشد درآمد ریگادو ، معتقد است که بلوتوث 5 در برخی موارد ، به دلیل دوام بهتر باتری و هزینه های کمتر ، جایگزین جذابی برای Wi-Fi است. وی افزود که بلوتوث "شروع به فشار دادن به جایی کرد که Wi-Fi قبلاً عملی بود. اکنون شاهد همکاری Wi-Fi و بلوتوث هستیم. "
Rigado در راه حل های تجاری اینترنت اشیا با استفاده از تراشه های بلوتوث 5 و Nordic nRF52 در جدیدترین دستگاه های خود تخصص دارد. تیت دلیل این رویکرد را توضیح دادند زیرا استفاده از پروتکل استانداردی مانند بلوتوث پیچیدگی کمتری داشت و این امر باعث سهولت نصب و اجرای برنامه ها می شود. وی گفت: "ما سعی می کنیم این کار را به گونه ای انجام دهیم که مشتریان فقط نگران داده ها و کارهایی که با آنها انجام می دهند باشند و ما از انتقال این داده ها به آنها مراقبت خواهیم کرد."
تیت توضیح داد که ریگادو در اوایل فضای مصرف کننده بلوتوث بود و از نزدیک روی استانداردهای بلوتوث و با جامعه بلوتوث کار کرده بود. چند سال پیش این شرکت دید که بلوتوث به سمت فضای تجاری کشیده شده و فهمیده است که به روشی متفاوت احتیاج دارد. هنوز هم باید به چیزها متصل شوید و برنامه ها را اجرا کنید ، اما نمی توانید به تلفن اعتماد کنید.
برای پرداختن به این مسئله این شرکت دروازه هایی برای برنامه های هوشمند ساختمان ارائه می دهد که می توانند با بلوتوث ، Thread ، Zigbee ، Wi-Fi ، Ethernet و LTE متصل شوند. یک درگاه می تواند چندین برنامه را اجرا کند و این اتصالات را با حسگرها به اشتراک بگذارد. تیت گفت: "این اجازه می دهد تا دروازه نقطه شروع یک برنامه باشد و سپس رشد و گسترش یابد زیرا یک دفتر یا ساختمان هوشمند می خواهد هوشمندتر شود."
در سمت هوشمند ، بسیاری از شرکت ها محصولات جدید بلوتوث را در نمایشگاه امسال به نمایش گذاشتند.
به عنوان مثال شرکت الکترونیکی شیائومی مستقر در چین ، محصولات جدید خانه های هوشمند را به بازار عرضه کرد که از فناوری شبکه مش بلوتوث از آزمایشگاه های سیلیکون استفاده می کنند. محصولات جدید شامل یک سری چراغ هوشمند است که با فرمان صوتی از طریق زنگ ساعت هوشمند شیائومی قابل کنترل است.
Intelithings اعلام کرد RoomMe ، یک سنسور خانه هوشمند با استفاده از بلوتوث است که اتوماسیون خاص شخص را ارائه می دهد. کاربران از برنامه RoomMe در تلفن های هوشمند خود برای اتصال از طریق بلوتوث به سنسورهای قرار داده شده در خانه استفاده می کنند. نمایه های شخصی شده براساس تنظیمات شخصی (به عنوان مثال ، نور ، دما ، موسیقی و غیره) را می توان برای حداکثر 16 عضو خانواده ایجاد کرد. وقتی سنسور گوشی هوشمند یکی از اعضا را تشخیص می دهد ، اتاق با تنظیمات برگزیده از پیش تنظیم می شود.
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
بهترین روش ها برای تجزیه و تحلیل ویدیو در حمل و نقل عمومی
 ۰۸ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

بهترین روش ها برای تجزیه و تحلیل ویدیو در حمل و نقل عمومی

تجزیه و تحلیل ویدیو در عمودهای مختلف به بخشی جدایی ناپذیر از سیستم های نظارت تصویری تبدیل شده است. در حمل و نقل عمومی ، ادغام تجزیه و تحلیل ویدئو به دلیل دشواری های اجرای آنها ، کمی کندتر است. با این حال ، اپراتورهای بیشتر و بیشتر امکان استفاده از تجزیه و تحلیل برای امنیت فعال ...  ادامه مطلب 
Johnson Controls مدیریت مدرن Metasys 10.0 را منتشر کرد
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

Johnson Controls مدیریت مدرن Metasys 10.0 را منتشر کرد

Johnson Controls از عرضه Metasys 10.0 که برای ارائه مدیریت واحد تر ساختمان طراحی شده است ، خبر داد. این آخرین نسخه Metasys اتوماسیون ساختمان دقیق تر ، پاسخ سریعتر به آلارم های حساس و یکپارچه سازی های جدید با سیستم های تشخیص حریق ، امنیت و روشنایی را در اختیار کارکنان تاسیسات قرار داده است - همه اینها از یک ...  ادامه مطلب 
ژاپن در توسعه هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه عقب است: گزارش
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

ژاپن در توسعه هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه عقب است: گزارش

بر اساس گزارش "هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه" منتشر شده توسط Tractica در حالی که ژاپن در زمینه رباتیک پیشرو بوده است ، دستیابی به هوش مصنوعی تا حدودی به تأخیر افتاده است. با وجود این واقعیت که ژاپن یکی از بزرگترین بودجه تحقیق و توسعه در جهان را دارد (سالانه 165 میلیارد دلار ...  ادامه مطلب 
آمازون الکسا از مهارت های صوتی طولانی تر و تکنیک های خودآموزی پشتیبانی می کند
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

آمازون الکسا از مهارت های صوتی طولانی تر و تکنیک های خودآموزی پشتیبانی می کند

آمازون الکسا به روزرسانی های جدیدی را برای توسعه دهنده شخص ثالث منتشر کرده است ، از جمله زمان مهارت صوتی طولانی تر و توانایی یادگیری خودکار ، که می تواند موارد استفاده بیشتری را برای دستیار صوتی به همراه داشته باشد. آمازون محدودیت زمانی مهارت صوتی را از ...  ادامه مطلب 
راه حل انرژی خانه Sense با Google Assistant ادغام می شود
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

راه حل انرژی خانه Sense با Google Assistant ادغام می شود

سنس ، سنسور بست آن در صفحه برق میزان مصرف برق را کنترل می کند و کنترل برنامه لوازم خانگی را امکان پذیر می کند ، اعلام کرد که دستگاه آن اکنون با دستیار Google و همچنین پلاگین های هوشمند Belkin Wemo و TP-Link Kasa سازگار است. کاربران دستیار Google اکنون می توانند دستوراتی مانند "از Sense بپرسید اگر اجاق من ...  ادامه مطلب