بلوتوث همچنان در خانه های هوشمند و برنامه های کاربردی ساختمان هوشمند رشد می کند

بلوتوث همچنان در خانه های هوشمند و برنامه های کاربردی ساختمان هوشمند رشد می کند
فرید هادی زاده
تاریخ:
۱۳ دی ۱۳۹۹
بلوتوث همچنان یک استاندارد بی سیم محبوب برای دستگاه های خانه هوشمند است و در ساختمان های هوشمند نیز در حال رشد است. در نتیجه انتظار می رود که استفاده از دستگاههای دارای بلوتوث رشد چشمگیری داشته باشد.
آخرین نسخه بلوتوث ، بلوتوث 5 ، چند سالی است که منتشر نشده است. از زمان انتشار آن در سال 2016 و معرفی شبکه مش بلوتوث در سال 2017 ، تعداد دستگاه های هوشمند هوشمند (IoT) دارای خانه هوشمند و اینترنت مجهز به بلوتوث فقط افزایش یافته است. طبق تحقیقات ABI ، 650 میلیون دستگاه خانه هوشمند بلوتوثی در سال 2018 حمل شده است. تخمین زده می شود این تعداد تا سال 2022 به بیش از 1.1 میلیارد دستگاه برسد.
مزایای اصلی بلوتوث 5 توانایی کار در مسافت بیشتر و سرعت بهبود یافته آن است. وب سایت بلوتوث ادعا می کند 4 برابر برد ، 2 برابر سرعت و 8 برابر ظرفیت پیام پخش نسبت به نسخه قبلی خود دارد. عملکرد و امنیت کم انرژی آن را به گزینه ای محبوب برای وسایل خانه هوشمند تبدیل کرده است.
معرفی شبکه مش بلوتوث امکانات بیشتری را برای هر دو برنامه خانه هوشمند و ساختمان هوشمند ایجاد کرده است. قابلیت های مش اکنون ارتباط دستگاه با بسیاری را در مقابل نقطه به نقطه امکان پذیر می کند. این امکان را برای شبکه های دستگاهی در مقیاس بزرگ فراهم می کند ، ایده آل برای راه حل های اینترنت اشیا مانند اتوماسیون ساختمان در ساختمان های هوشمند.
کوین تیت ، مدیر ارشد درآمد ریگادو ، معتقد است که بلوتوث 5 در برخی موارد ، به دلیل دوام بهتر باتری و هزینه های کمتر ، جایگزین جذابی برای Wi-Fi است. وی افزود که بلوتوث "شروع به فشار دادن به جایی کرد که Wi-Fi قبلاً عملی بود. اکنون شاهد همکاری Wi-Fi و بلوتوث هستیم. "
Rigado در راه حل های تجاری اینترنت اشیا با استفاده از تراشه های بلوتوث 5 و Nordic nRF52 در جدیدترین دستگاه های خود تخصص دارد. تیت دلیل این رویکرد را توضیح دادند زیرا استفاده از پروتکل استانداردی مانند بلوتوث پیچیدگی کمتری داشت و این امر باعث سهولت نصب و اجرای برنامه ها می شود. وی گفت: "ما سعی می کنیم این کار را به گونه ای انجام دهیم که مشتریان فقط نگران داده ها و کارهایی که با آنها انجام می دهند باشند و ما از انتقال این داده ها به آنها مراقبت خواهیم کرد."
تیت توضیح داد که ریگادو در اوایل فضای مصرف کننده بلوتوث بود و از نزدیک روی استانداردهای بلوتوث و با جامعه بلوتوث کار کرده بود. چند سال پیش این شرکت دید که بلوتوث به سمت فضای تجاری کشیده شده و فهمیده است که به روشی متفاوت احتیاج دارد. هنوز هم باید به چیزها متصل شوید و برنامه ها را اجرا کنید ، اما نمی توانید به تلفن اعتماد کنید.
برای پرداختن به این مسئله این شرکت دروازه هایی برای برنامه های هوشمند ساختمان ارائه می دهد که می توانند با بلوتوث ، Thread ، Zigbee ، Wi-Fi ، Ethernet و LTE متصل شوند. یک درگاه می تواند چندین برنامه را اجرا کند و این اتصالات را با حسگرها به اشتراک بگذارد. تیت گفت: "این اجازه می دهد تا دروازه نقطه شروع یک برنامه باشد و سپس رشد و گسترش یابد زیرا یک دفتر یا ساختمان هوشمند می خواهد هوشمندتر شود."
در سمت هوشمند ، بسیاری از شرکت ها محصولات جدید بلوتوث را در نمایشگاه امسال به نمایش گذاشتند.
به عنوان مثال شرکت الکترونیکی شیائومی مستقر در چین ، محصولات جدید خانه های هوشمند را به بازار عرضه کرد که از فناوری شبکه مش بلوتوث از آزمایشگاه های سیلیکون استفاده می کنند. محصولات جدید شامل یک سری چراغ هوشمند است که با فرمان صوتی از طریق زنگ ساعت هوشمند شیائومی قابل کنترل است.
Intelithings اعلام کرد RoomMe ، یک سنسور خانه هوشمند با استفاده از بلوتوث است که اتوماسیون خاص شخص را ارائه می دهد. کاربران از برنامه RoomMe در تلفن های هوشمند خود برای اتصال از طریق بلوتوث به سنسورهای قرار داده شده در خانه استفاده می کنند. نمایه های شخصی شده براساس تنظیمات شخصی (به عنوان مثال ، نور ، دما ، موسیقی و غیره) را می توان برای حداکثر 16 عضو خانواده ایجاد کرد. وقتی سنسور گوشی هوشمند یکی از اعضا را تشخیص می دهد ، اتاق با تنظیمات برگزیده از پیش تنظیم می شود.
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
پشتیبان جدید دستیار Google در CES 2019 رونمایی می شود
 ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

پشتیبان جدید دستیار Google در CES 2019 رونمایی می شود

گوگل ویژگی ها و دستگاه های جدیدی را برای فعال کردن برنامه Google Assistant در زمینه خانه هوشمند ، از جمله سرگرمی در خانه و آشپزخانه ، اعلام کرده است.  لنوو یک دستگاه صفحه نمایش لمسی 4 اینچی به نام Smart Clock ایجاد کرده است ، دستگاهی که از صفحه نمایشگر هوشمند مجهز به دستیار Google طراحی شده تا در ...  ادامه مطلب 
شرکت ها نسبت به استفاده از اترنت برای نصب چراغ های هوشمند اطمینان دارند
 ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

شرکت ها نسبت به استفاده از اترنت برای نصب چراغ های هوشمند اطمینان دارند

Cresa ، یک شرکت املاک و مستغلات تجاری بین المللی که متمرکز بر مشاور مستاجر است ، دیروز اعلام کرد که ابتکاری را آغاز کرده است - با مشارکت کنندگان در صنعت املاک و مستغلات و متخصصان صنعت ساختمان - برای توسعه روش های استفاده از استانداردهای Power over Ethernet (PoE) در جدید یا ...  ادامه مطلب 
Kwikset قفل های هوشمند Halo Wi-Fi جدید را به طور انحصاری در CES 2019 معرفی می کند
 ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

Kwikset قفل های هوشمند Halo Wi-Fi جدید را به طور انحصاری در CES 2019 معرفی می کند

Kwikset اولین قفل های هوشمند Wi-Fi خود را در CES 2019 معرفی می کند. با پیوستن به مجموعه قفل های هوشمند مارک طراحی شده برای جهانی که در آن زندگی می کنید ، Halo Smart Locks از Wi-Fi برای ایجاد یک تجربه ساده خانه هوشمند و ایجاد سهولت در صاحبان خانه استفاده می کند. کنترل دسترسی ، ویژگی های ...  ادامه مطلب 
ECS فناوری های صوتی DSP را برای تأمین انرژی اسپیکر هوشمند قابل حمل خود انتخاب می کند
 ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

ECS فناوری های صوتی DSP را برای تأمین انرژی اسپیکر هوشمند قابل حمل خود انتخاب می کند

گروه DSP اعلام کرد که سیستم های رایانه ای Elitegroup از فناوری های SmartVoice و ULE DSP گروه برای دستگاه قابل حمل جدیدی که دارای رابط کاربری صوتی بدون دخالت DSP (VUI) است استفاده می کند. Elitegroup Computer Systems یک هاب خانگی هوشمند را با میکروفون داخلی و دور الکسا طراحی کرده است ...  ادامه مطلب 
Philips Hue دستورات صوتی دستیار Google را به ویژگی های روشنایی اضافه می کند
 ۲۱ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

Philips Hue دستورات صوتی دستیار Google را به ویژگی های روشنایی اضافه می کند

Signify با Google همکاری کرده است تا توانایی استفاده از دستورات صوتی با دستیار Google را برای فعال کردن جلوه های نور خواب و بیدار با استفاده از قابلیت Philips Hue به مصرف کنندگان ارائه دهد که عملکرد نور مطلوب را برای پیچیدن قبل از خواب و بیدار شدن از خواب طبیعی تکرار می کند. . این ...  ادامه مطلب