Wi-Fi 6 نوید یک Wi-Fi سریعتر و کارآمدتر برای خانه هوشمند را می دهد

Wi-Fi 6 نوید یک Wi-Fi سریعتر و کارآمدتر برای خانه هوشمند را می دهد
فرید هادی زاده
تاریخ:
۱۳ دی ۱۳۹۹
Wi-Fi یکی از رایج ترین استانداردهای بی سیم است و انتظار می رود معرفی جدیدترین Wi-Fi 6 استاندارد آن باعث افزایش پذیرش خانه های هوشمند شود.
نسل بعدی Wi-Fi که Wi-Fi Alliance آن را Wi-Fi 6 لقب داده است ، بر اساس استاندارد IEEE 802.11ax ساخته شده و نوید داده های بالاتر ، افزایش ظرفیت ، بهبود بهره وری انرژی و عملکرد بهتر را می دهد. انتظار می رود عملکرد قابل توجهی در مناطق شلوغ بهبود یافته و تأثیر مثبتی بر اینترنت و شبکه ها و دستگاه ها داشته باشد.
بسیاری از تولیدکنندگان دستگاه های خانه هوشمند معتقدند Wi-Fi 6 نقطه عطفی در توسعه خانه های هوشمند است ، زیرا انتظار می رود استفاده از دستگاه های خانه هوشمند بیشتر برای مصرف کنندگان آسان شود.
یکی از قابلیت های کلیدی Wi-Fi 6 ویژگی جدید هدف بیدارباش (TWT) آن است. این ویژگی با افزایش مدت زمان خواب دستگاه ها ، به طور قابل توجهی باعث بهبود عمر باتری در دستگاه های Wi-Fi می شود. در یک محیط خانه هوشمند که دستگاه ها همیشه روشن هستند و به صرفه جویی در مصرف انرژی بهتر نیاز است ، Wi-Fi 6 به عملکرد دستگاه های خانه هوشمند کمک می کند تا کارآمدتر و موثرتر عمل کنند.
اگرچه Wi-Fi در حال حاضر یکی از رایج ترین استانداردهای بی سیم در خانه های هوشمند است ، تاج مانکو ، بنیانگذار و مدیر عامل سیستم های شناختی ، اظهار داشت که این امر فراتر از یک لایه ارتباطی است - در حال تبدیل شدن به یک لایه برای فراهم کردن زمینه در مورد آنچه در خانه شما اتفاق می افتد
Cognitive Systems شرط می بندد دستگاه های خانه هوشمند عمدتا از Wi-Fi نسبت به استانداردهای خاص خانه هوشمند مانند Zigbee و Z-Wave استفاده خواهند کرد. مانکو گفت ، در گذشته ، Wi-Fi از نظر طیفی بسیار ناکارآمد بود ، اما این با استاندارد جدید Wi-Fi 6 برطرف می شود.
مانکو گفت: "نکته خوب در مورد Z-Wave ، Zigbee و بلوتوث این است که آنها از نظر طیفی کارآمد و کم مصرف هستند. Wi-Fi 6 به شما کمک می کند تا با این شرایط مطابقت داشته باشید." به همین ترتیب ، وی معتقد است که این امر باعث می شود که این یک استاندارد کاملا رقابتی در کشور باشد. بازار خانه های هوشمند. همچنین ، یکی از مزایای Wi-Fi در مقایسه با سایر استانداردهای اینترنت اشیا این است که فقط به یک مرکز اصلی (یعنی نقطه دسترسی Wi-Fi) نیاز دارد که جهانی باشد.
Cees Links ، جنرال موتورز از اتصال بی سیم در Qorvo ، همچنین معتقد است Wi-Fi 6 برای بازار خانه های هوشمند بزرگ خواهد بود. در یک مقاله سفید در مورد Wi-Fi 6 که توسط Links نوشته شده است ، وی اظهار داشت: "هدف Wi-Fi 6 پوشش کامل یک خانه (یا یک ساختمان) و حداکثر عملکرد در هر اتاق است که منجر به حداکثر ظرفیت کلی برای همه افراد می شود. (در سطح خانه / ساختمان). "
طبق لینک ها ، Wi-Fi ، Zigbee و Bluetooth از غالب استانداردهای خانه هوشمند برخوردار خواهند بود. علاوه بر این ، از آنجا که Zigbee در نهایت بخشی از شبکه Wi-Fi 6 خواهد بود ، در آینده مجوزهای جداگانه Zigbee لازم نیست.
Wi-Fi به عنوان یک سرویس (WaaS) نیز به جای معامله "یک باره ، شما یک جعبه می فروشید و پایان آن است" ، به عنوان چیزی که مورد علاقه مصرف کنندگان است ، نامگذاری شد. به عنوان یک سرویس مبتنی بر اشتراک ، ارائه دهندگان WaaS زیرساخت (به عنوان مثال ، سخت افزار ، طراحی و غیره) ، نرم افزار و خدمات مدیریت شده را ارائه می دهند.
با این وجود یک نکته قابل توجه این بود که Wi-Fi 6 هنوز در مرحله تصویب است ، گفت Links. شرکت ها در حال حاضر در حال توسعه دستگاه هایی با استفاده از استاندارد Wi-Fi 6 هستند ، محصولات گواهی شده در سه ماهه سوم سال 2019 انتظار می رود.
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
 ______          
|___ /          
  / /  __ _  ___ _  _ 
 / /  / _` | / _ \| | | |
./ /  | (_| || __/| |_| |
\_/   \__,_| \___| \__,_|
              
              
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
پشتیبان جدید دستیار Google در CES 2019 رونمایی می شود
 ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

پشتیبان جدید دستیار Google در CES 2019 رونمایی می شود

گوگل ویژگی ها و دستگاه های جدیدی را برای فعال کردن برنامه Google Assistant در زمینه خانه هوشمند ، از جمله سرگرمی در خانه و آشپزخانه ، اعلام کرده است.  لنوو یک دستگاه صفحه نمایش لمسی 4 اینچی به نام Smart Clock ایجاد کرده است ، دستگاهی که از صفحه نمایشگر هوشمند مجهز به دستیار Google طراحی شده تا در ...  ادامه مطلب 
شرکت ها نسبت به استفاده از اترنت برای نصب چراغ های هوشمند اطمینان دارند
 ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

شرکت ها نسبت به استفاده از اترنت برای نصب چراغ های هوشمند اطمینان دارند

Cresa ، یک شرکت املاک و مستغلات تجاری بین المللی که متمرکز بر مشاور مستاجر است ، دیروز اعلام کرد که ابتکاری را آغاز کرده است - با مشارکت کنندگان در صنعت املاک و مستغلات و متخصصان صنعت ساختمان - برای توسعه روش های استفاده از استانداردهای Power over Ethernet (PoE) در جدید یا ...  ادامه مطلب 
Kwikset قفل های هوشمند Halo Wi-Fi جدید را به طور انحصاری در CES 2019 معرفی می کند
 ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

Kwikset قفل های هوشمند Halo Wi-Fi جدید را به طور انحصاری در CES 2019 معرفی می کند

Kwikset اولین قفل های هوشمند Wi-Fi خود را در CES 2019 معرفی می کند. با پیوستن به مجموعه قفل های هوشمند مارک طراحی شده برای جهانی که در آن زندگی می کنید ، Halo Smart Locks از Wi-Fi برای ایجاد یک تجربه ساده خانه هوشمند و ایجاد سهولت در صاحبان خانه استفاده می کند. کنترل دسترسی ، ویژگی های ...  ادامه مطلب 
ECS فناوری های صوتی DSP را برای تأمین انرژی اسپیکر هوشمند قابل حمل خود انتخاب می کند
 ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

ECS فناوری های صوتی DSP را برای تأمین انرژی اسپیکر هوشمند قابل حمل خود انتخاب می کند

گروه DSP اعلام کرد که سیستم های رایانه ای Elitegroup از فناوری های SmartVoice و ULE DSP گروه برای دستگاه قابل حمل جدیدی که دارای رابط کاربری صوتی بدون دخالت DSP (VUI) است استفاده می کند. Elitegroup Computer Systems یک هاب خانگی هوشمند را با میکروفون داخلی و دور الکسا طراحی کرده است ...  ادامه مطلب 
Philips Hue دستورات صوتی دستیار Google را به ویژگی های روشنایی اضافه می کند
 ۲۱ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

Philips Hue دستورات صوتی دستیار Google را به ویژگی های روشنایی اضافه می کند

Signify با Google همکاری کرده است تا توانایی استفاده از دستورات صوتی با دستیار Google را برای فعال کردن جلوه های نور خواب و بیدار با استفاده از قابلیت Philips Hue به مصرف کنندگان ارائه دهد که عملکرد نور مطلوب را برای پیچیدن قبل از خواب و بیدار شدن از خواب طبیعی تکرار می کند. . این ...  ادامه مطلب