Wi-Fi 6 نوید یک Wi-Fi سریعتر و کارآمدتر برای خانه هوشمند را می دهد

Wi-Fi 6 نوید یک Wi-Fi سریعتر و کارآمدتر برای خانه هوشمند را می دهد
فرید هادی زاده
تاریخ:
۱۳ دی ۱۳۹۹
Wi-Fi یکی از رایج ترین استانداردهای بی سیم است و انتظار می رود معرفی جدیدترین Wi-Fi 6 استاندارد آن باعث افزایش پذیرش خانه های هوشمند شود.
نسل بعدی Wi-Fi که Wi-Fi Alliance آن را Wi-Fi 6 لقب داده است ، بر اساس استاندارد IEEE 802.11ax ساخته شده و نوید داده های بالاتر ، افزایش ظرفیت ، بهبود بهره وری انرژی و عملکرد بهتر را می دهد. انتظار می رود عملکرد قابل توجهی در مناطق شلوغ بهبود یافته و تأثیر مثبتی بر اینترنت و شبکه ها و دستگاه ها داشته باشد.
بسیاری از تولیدکنندگان دستگاه های خانه هوشمند معتقدند Wi-Fi 6 نقطه عطفی در توسعه خانه های هوشمند است ، زیرا انتظار می رود استفاده از دستگاه های خانه هوشمند بیشتر برای مصرف کنندگان آسان شود.
یکی از قابلیت های کلیدی Wi-Fi 6 ویژگی جدید هدف بیدارباش (TWT) آن است. این ویژگی با افزایش مدت زمان خواب دستگاه ها ، به طور قابل توجهی باعث بهبود عمر باتری در دستگاه های Wi-Fi می شود. در یک محیط خانه هوشمند که دستگاه ها همیشه روشن هستند و به صرفه جویی در مصرف انرژی بهتر نیاز است ، Wi-Fi 6 به عملکرد دستگاه های خانه هوشمند کمک می کند تا کارآمدتر و موثرتر عمل کنند.
اگرچه Wi-Fi در حال حاضر یکی از رایج ترین استانداردهای بی سیم در خانه های هوشمند است ، تاج مانکو ، بنیانگذار و مدیر عامل سیستم های شناختی ، اظهار داشت که این امر فراتر از یک لایه ارتباطی است - در حال تبدیل شدن به یک لایه برای فراهم کردن زمینه در مورد آنچه در خانه شما اتفاق می افتد
Cognitive Systems شرط می بندد دستگاه های خانه هوشمند عمدتا از Wi-Fi نسبت به استانداردهای خاص خانه هوشمند مانند Zigbee و Z-Wave استفاده خواهند کرد. مانکو گفت ، در گذشته ، Wi-Fi از نظر طیفی بسیار ناکارآمد بود ، اما این با استاندارد جدید Wi-Fi 6 برطرف می شود.
مانکو گفت: "نکته خوب در مورد Z-Wave ، Zigbee و بلوتوث این است که آنها از نظر طیفی کارآمد و کم مصرف هستند. Wi-Fi 6 به شما کمک می کند تا با این شرایط مطابقت داشته باشید." به همین ترتیب ، وی معتقد است که این امر باعث می شود که این یک استاندارد کاملا رقابتی در کشور باشد. بازار خانه های هوشمند. همچنین ، یکی از مزایای Wi-Fi در مقایسه با سایر استانداردهای اینترنت اشیا این است که فقط به یک مرکز اصلی (یعنی نقطه دسترسی Wi-Fi) نیاز دارد که جهانی باشد.
Cees Links ، جنرال موتورز از اتصال بی سیم در Qorvo ، همچنین معتقد است Wi-Fi 6 برای بازار خانه های هوشمند بزرگ خواهد بود. در یک مقاله سفید در مورد Wi-Fi 6 که توسط Links نوشته شده است ، وی اظهار داشت: "هدف Wi-Fi 6 پوشش کامل یک خانه (یا یک ساختمان) و حداکثر عملکرد در هر اتاق است که منجر به حداکثر ظرفیت کلی برای همه افراد می شود. (در سطح خانه / ساختمان). "
طبق لینک ها ، Wi-Fi ، Zigbee و Bluetooth از غالب استانداردهای خانه هوشمند برخوردار خواهند بود. علاوه بر این ، از آنجا که Zigbee در نهایت بخشی از شبکه Wi-Fi 6 خواهد بود ، در آینده مجوزهای جداگانه Zigbee لازم نیست.
Wi-Fi به عنوان یک سرویس (WaaS) نیز به جای معامله "یک باره ، شما یک جعبه می فروشید و پایان آن است" ، به عنوان چیزی که مورد علاقه مصرف کنندگان است ، نامگذاری شد. به عنوان یک سرویس مبتنی بر اشتراک ، ارائه دهندگان WaaS زیرساخت (به عنوان مثال ، سخت افزار ، طراحی و غیره) ، نرم افزار و خدمات مدیریت شده را ارائه می دهند.
با این وجود یک نکته قابل توجه این بود که Wi-Fi 6 هنوز در مرحله تصویب است ، گفت Links. شرکت ها در حال حاضر در حال توسعه دستگاه هایی با استفاده از استاندارد Wi-Fi 6 هستند ، محصولات گواهی شده در سه ماهه سوم سال 2019 انتظار می رود.
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
ProKNX برای کنترل خودکار صدا برای هتل ها
 ۲۷ دی ۱۳۹۹
 فرید هادی زاده

ProKNX برای کنترل خودکار صدا برای هتل ها

سرور خانه هوشمند ProKNX realKNX Air به محصولی جدید و بهینه شده برای کنترل صوتی هتل و اتاق کنفرانس تبدیل شده است. realKNX O-two یک سیستم کنترل صدای مستقل است که روی سقف نصب شده است. شناخت گفتار و درک زبان طبیعی توسط تیراندازها و هوش مصنوعی تأمین می شود. کنترل صوتی تعبیه شده realKNX O-two به اندازه خواهران و برادران ...  ادامه مطلب 
سیستم اتوماسیون خانگی Verisure دقیقاً هوشمندتر شد
 ۲۷ دی ۱۳۹۹
 فرید هادی زاده

سیستم اتوماسیون خانگی Verisure دقیقاً هوشمندتر شد

طبق تحقیقات اخیر ، بیش از 90 درصد از نصب کنندگان امنیت ، اتوماسیون خانه را یک بازار رشد قابل توجه می دانند. Verisure ، شماره یک شرکت کنترل زنگ خطر در اروپا ، مواردی فراتر از محافظت در برابر متجاوزان را ارائه می دهد. راه حل امنیتی هوشمند در حال رشد آن شامل کنترل آب و هوا ، ادغام آتش نشانی ، ...  ادامه مطلب 
چرخه عمر محصول بلندگوی هوشمند برای ورود به
 ۲۷ دی ۱۳۹۹
 فرید هادی زاده

چرخه عمر محصول بلندگوی هوشمند برای ورود به "اکثریت اولیه" در سال 2019: Voicebot

بلندگوهای هوشمند روز به روز در ایالات متحده محبوبیت بیشتری پیدا می کنند و بر اساس گزارش تصویب مصرف کننده بلندگوی هوشمند که توسط Voicebot منتشر شده است ، بیش از یک نفر از هر چهار بزرگسال آمریکایی به بلندگو هوشمند دسترسی دارند.  Voicebot با استفاده از چرخه عمر ...  ادامه مطلب 
Qolsys و Alarm.com شامل شناسایی چهره در دوربین IQ Panel 2 هستند
 ۲۷ دی ۱۳۹۹
 فرید هادی زاده

Qolsys و Alarm.com شامل شناسایی چهره در دوربین IQ Panel 2 هستند

Qolsys ، ارائه دهنده امنیت و فناوری خانه های هوشمند ، اعلام کرد که با همکاری Alarm.com ، تصاویر گرفته شده توسط دوربین داخلی پنل 5MP در IQ Panel 2 Plus خلع سلاح می شوند و اکنون شامل شناسایی چهره با استفاده از Alarm.com است. Qolsys SVP فروش و بازاریابی مایک هاکت می گوید: "این یک پیشرفت فوق العاده برای راه ...  ادامه مطلب 
هوش مصنوعی در حال حاضر در اینجا وجود دارد و در سال 2019 شیوع بیشتری دارد: گزارش
 ۲۷ دی ۱۳۹۹
 فرید هادی زاده

هوش مصنوعی در حال حاضر در اینجا وجود دارد و در سال 2019 شیوع بیشتری دارد: گزارش

هوش مصنوعی (AI) مهمترین پیشرفت فناوری در طول زندگی ما است و "دوره بعدی محاسبات" را نشان می دهد ، بر اساس گزارش "روند نوظهور فناوری 2019" که توسط موسسه آینده امروز منتشر شده است.  برخلاف تصور مردم. هوش مصنوعی چیزی نیست که روزی در آینده به آن برسد. هوش ...  ادامه مطلب