به روزرسانی های Zigbee، Z-Wave به سمت پروتکل های هوشمندتر کار می کنند

به روزرسانی های Zigbee، Z-Wave به سمت پروتکل های هوشمندتر کار می کنند
فرید هادی زاده
تاریخ:
۱۳ دی ۱۳۹۹
دو استاندارد بزرگ خانه هوشمند - Zigbee و Z-Wave - در تلاشند تا خانه های هوشمند را در دسترس قرار دهند.
وقتی صحبت از خانه های هوشمند و استانداردهای بی سیم می شود ، Zigbee و Z-Wave دو مورد از پرکاربردترین ها در بازار هستند. هر دو نسبت به استانداردهای بی سیم رایج تری مانند بلوتوث و Wi-Fi دارای مزایایی هستند و هر کدام در مقایسه با یکدیگر دارای مزایای منحصر به فرد خود هستند.
اگرچه داشتن انتخاب های زیاد برای استانداردهای بی سیم مانعی در برابر تصویب گسترده است. توبین ریچاردسون ، رئیس و مدیرعامل اتحاد Zigbee گفت: "شما می خواهید نوآوری را مجاز و تشویق کنید ، بنابراین گزینه های زیادی برای آن مناسب است ، اما سپس توانایی کار محصولات با هم را از دست می دهید."
هدف از به روزرسانی در استانداردهای Zigbee و Z-Wave آسان سازی و ایجاد یکپارچه سازی دستگاه های هوشمند خانگی است.
استاندارد Zigbee یک راه حل کامل loT است ، از شبکه مش گرفته تا زبان جهانی که اجازه می دهد اشیا smart هوشمند با هم کار کنند. استاندارد بی سیم Zigbee که توسط توسعه دهندگان به عنوان Zigbee 3.0 شناخته می شود ، امکان انتخاب و انعطاف پذیری را برای کاربران و تولیدکنندگان فراهم می کند و این اطمینان را می دهد که محصولات و خدمات همه از طریق استاندارد سازی در همه لایه های پشته با هم کار می کنند.
در نمایشگاه CES امسال ، اتحاد Zigbee اتحاد Dotdot ، "زبان جهانی اینترنت چیزها (IoT)" را به نمایش گذاشت. هدف این استاندارد این است که اشیا smart هوشمند بتوانند با هم در Zigbee ، IP و سایر شبکه ها کار کنند. صدور گواهینامه از طریق شبکه های Thread در نیمه اول امسال اولین ورود آن به بازار است.
ریچاردسون گفت ، Dotdot بر روی خانه هوشمند ، ساختمان هوشمند و برخی بازارهای صنعتی متمرکز است و در حال پیشرفت است. او انتظار دارد که Dotdot به مرور رشد کند و در کاربرد آن گسترده تر شود.
وی گفت: "این واقعاً تمرکز ما در طی یکی دو سال آینده این است که با سایر سازمانها و استانداردهای خواهر همکاری کنیم تا زبان مشترکی ارائه دهیم." "ما فکر می کنیم Dotdot روش صحیحی برای انجام آن است ، اما واقعاً در مورد آن زبان مشترک است."
سپس موج Z وجود دارد. توسط آزمایشگاه های سیلیکون ، که فناوری Z-Wave را در سال 2018 به دست آورد ، آخرین به روزرسانی Z-Wave ، Z-Wave 700 ، با در نظر گرفتن خانه هوشمند آینده طراحی شد.
میچل کلاین ، مدیر اجرایی Z-Wave Alliance گفت: "هدف اصلی Z-Wave 700 این بود که حسگر محورتر شود." وی آن را به عنوان "یک پلت فرم توانمند" برای توسعه دهندگان دستگاه های هوشمند خانگی توصیف کرد. از لحاظ جسمی کوچکتر است و با باتری سکه ای کار می کند ، که نمای کمتری برای حسگرها به آن می دهد. همچنین دامنه آن افزایش یافته ، عمر باتری آن به طور قابل توجهی طولانی تر و پردازنده ARM است.
کلاین توضیح داد که امنیت در نسل قبلی Z-Wave 700 ، تراشه Z-Wave 500 به روز شده است. وی گفت: "آنچه ما Z-Wave S2 Framework Security می نامیم ، برای همه محصولات جدیدی که از آوریل 2017 به گواهینامه ارسال می شوند ، از طرف ما مجاز شده است." امنیت Z-Wave S2 برای تأمین "بالاترین سطح حفاظت" اجرا شد. در حال حاضر حدود 300 محصول Z-Wave با Z-Wave Security S2 در بازار وجود دارد.
بر اساس اعلام اتحاد Z-Wave ، تعداد دستگاه های استفاده کننده از استاندارد Z-Wave در حال افزایش است ، امروزه بیش از 2600 محصول دارای گواهینامه و بیش از 100 میلیون دستگاه خانه هوشمند Z-Wave در بازار موجود است. اکثر شرکت های قفل هوشمند استفاده از استاندارد Z-Wave را انتخاب کرده اند ، مانند Yale ، Kwikset ، August Smart Lock و Danalock.
در حالت ایده آل ، استانداردهای جهانی برای محصولات خانه هوشمند به دست خواهد آمد ، اما حرکت به سمت استاندارد سازی بعید است به زودی اتفاق بیفتد. برخی معتقدند که پذیرش توسط شرکت های بزرگی مانند آمازون به هدایت بازار به سمت استاندارد خاصی کمک می کند.
جان ای. آزبورن دوم ، معاون LEEDARSON آمریکای شمالی ، گفت: "آمازون بسیاری از مکالمات استاندارد را هدایت کرده است زیرا Echo دارای یک مرکز Zigbee در آن خواهد بود." آخرین نسخه از Echo Plus آمازون دارای یک هاب خانگی داخلی است که شامل Wi-Fi ، بلوتوث و Zigbee است ، به گفته آزبورن این امر بقیه صنایع را به سمت یکی از این سه پروتکل سوق داده است.
در حال حاضر ، به روزرسانی های این استانداردهای خانه هوشمند برای تشویق به پذیرش خانه هوشمند ادامه خواهد داشت. تا رسیدن به یک استاندارد جهانی (در صورت وجود هرگز) ، هاب های هوشمندی مانند هاب SmartThings سامسونگ و Wink Hub وجود دارد که کاربران را قادر می سازد از دستگاه های رایج ترین استاندارد استفاده کنند.
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
بهترین روش ها برای تجزیه و تحلیل ویدیو در حمل و نقل عمومی
 ۰۸ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

بهترین روش ها برای تجزیه و تحلیل ویدیو در حمل و نقل عمومی

تجزیه و تحلیل ویدیو در عمودهای مختلف به بخشی جدایی ناپذیر از سیستم های نظارت تصویری تبدیل شده است. در حمل و نقل عمومی ، ادغام تجزیه و تحلیل ویدئو به دلیل دشواری های اجرای آنها ، کمی کندتر است. با این حال ، اپراتورهای بیشتر و بیشتر امکان استفاده از تجزیه و تحلیل برای امنیت فعال ...  ادامه مطلب 
Johnson Controls مدیریت مدرن Metasys 10.0 را منتشر کرد
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

Johnson Controls مدیریت مدرن Metasys 10.0 را منتشر کرد

Johnson Controls از عرضه Metasys 10.0 که برای ارائه مدیریت واحد تر ساختمان طراحی شده است ، خبر داد. این آخرین نسخه Metasys اتوماسیون ساختمان دقیق تر ، پاسخ سریعتر به آلارم های حساس و یکپارچه سازی های جدید با سیستم های تشخیص حریق ، امنیت و روشنایی را در اختیار کارکنان تاسیسات قرار داده است - همه اینها از یک ...  ادامه مطلب 
ژاپن در توسعه هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه عقب است: گزارش
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

ژاپن در توسعه هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه عقب است: گزارش

بر اساس گزارش "هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه" منتشر شده توسط Tractica در حالی که ژاپن در زمینه رباتیک پیشرو بوده است ، دستیابی به هوش مصنوعی تا حدودی به تأخیر افتاده است. با وجود این واقعیت که ژاپن یکی از بزرگترین بودجه تحقیق و توسعه در جهان را دارد (سالانه 165 میلیارد دلار ...  ادامه مطلب 
آمازون الکسا از مهارت های صوتی طولانی تر و تکنیک های خودآموزی پشتیبانی می کند
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

آمازون الکسا از مهارت های صوتی طولانی تر و تکنیک های خودآموزی پشتیبانی می کند

آمازون الکسا به روزرسانی های جدیدی را برای توسعه دهنده شخص ثالث منتشر کرده است ، از جمله زمان مهارت صوتی طولانی تر و توانایی یادگیری خودکار ، که می تواند موارد استفاده بیشتری را برای دستیار صوتی به همراه داشته باشد. آمازون محدودیت زمانی مهارت صوتی را از ...  ادامه مطلب 
راه حل انرژی خانه Sense با Google Assistant ادغام می شود
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

راه حل انرژی خانه Sense با Google Assistant ادغام می شود

سنس ، سنسور بست آن در صفحه برق میزان مصرف برق را کنترل می کند و کنترل برنامه لوازم خانگی را امکان پذیر می کند ، اعلام کرد که دستگاه آن اکنون با دستیار Google و همچنین پلاگین های هوشمند Belkin Wemo و TP-Link Kasa سازگار است. کاربران دستیار Google اکنون می توانند دستوراتی مانند "از Sense بپرسید اگر اجاق من ...  ادامه مطلب