استانداردهای رقابتی و قیمت های بالا رشد خانه های هوشمند را به چالش می کشد

استانداردهای رقابتی و قیمت های بالا رشد خانه های هوشمند را به چالش می کشد
فرید هادی زاده
تاریخ:
۱۳ دی ۱۳۹۹
بدون شک محبوبیت خانه های هوشمند در حال افزایش است. با این وجود ، به دلیل وجود استانداردهای رقابتی که باعث ایجاد سردرگمی در بین کاربران می شود ، سرعت تصویب کند بوده است.
استانداردهای خانه های هوشمند اشکال مختلفی دارند - آنهایی که به طور خاص بر روی بازار خانه های هوشمند مانند Zigbee و Z-Wave متمرکز هستند و استانداردهایی که در همه بازارها مانند Wi-Fi و بلوتوث استفاده می شوند. استفاده از هر یک از این استانداردها مزایا و معایبی دارد ، اما با وجود اینکه بسیاری از آنها از بین مصرف کنندگان انتخاب می کنند ، همیشه مطمئن نیستند که کدام راه را انتخاب کنند.
این امر به چالشی برای تصویب و رشد در بازار خانه های هوشمند تبدیل شده است ، زیرا این انتخاب ها باعث می شود که مصرف کنندگان خانه های هوشمند گیج و مبهم از خرید خود باشند. جان ای آزبورن دوم ، جانشین LEEDARSON آمریکای شمالی گفت: "آنها به یک فروشگاه مراجعه می کنند و یک سری مارک ها و محصولات مختلف را می بینند و نمی دانند چه چیزی با هم کار می کند."
می توان استدلال کرد که چرا هر یک از این استانداردهای خانه هوشمند بهترین است. برخی ممکن است با بیشترین تعداد دستگاه دارای گواهینامه ، از این استاندارد پیروی کنند. وب سایت Zigbee کمی بیش از 2000 محصول مجاز Zigbee را ذکر کرده است ، در حالی که Z-Wave اظهار داشت بیش از 2400 محصول قابل همکاری در سراسر جهان در دسترس است. دیگران ممکن است تصمیم بگیرند که به یکی از مراکز انتخابی خود متصل شوند. به عنوان مثال اکو پلاس آمازون اکنون دارای Zigbee داخلی است. فاکتورهای دیگری که باید در نظر گرفته شود عبارتند از: فرکانس عملکرد استاندارد و همچنین مصرف برق و دامنه.
عدم آموزش کاربر به این معنی است که مصرف کنندگان همیشه از نحوه کارکرد استانداردهای مختلف مطمئن نیستند. چگونه آنها متفاوت هستند و کدام استاندارد ها به بهترین وجهی متناسب با نیازهای آنها است اگرچه در حالت ایده آل بازار به سمت استانداردهای جهانی قابل همکاری کار خواهد کرد ، اما اجماع در مورد آنچه که ممکن است به نظر برسد راهی غیر قابل قبول است. حتی اگر شرکت های خانه هوشمند به توافق برسند که یک استاندارد جهانی مفید است ، تصمیم گیری در مورد اینکه این استاندارد چگونه باشد ، بازهم یک نبرد سخت است.
سایر موانع رشد بازار خانه های هوشمند عبارتند از: هزینه دستگاه ها ، آگاهی پایین مصرف کننده ، عدم علاقه مشتری ، عدم آگاهی از مزایا ، دوره های طولانی جایگزینی ، عدم اعتماد به فناوری ، نگرانی های مربوط به امنیت سایبری ، نگرانی درباره حریم خصوصی داده ها و عدم اعتماد به تأمین کنندگان انرژی ، طبق گزارشی از آژانس بین المللی انرژی ، "4E ضمیمه دستگاه ها و شبکه های الکترونیکی."
دستگاه های خانه هوشمند هنوز بسیار گران هستند و این امر باعث محدودیت بیشتر در پذیرش فرزندان می شود. برخلاف سایر انواع وسایل الکترونیکی مصرفی ، ساختن یک خانه هوشمند به موارد دیگری بیش از انتخاب یک هاب هوشمند و یک لامپ هوشمند نیاز دارد. این یک سرمایه گذاری است و سرمایه ای که اکثر مردم توانایی آن را ندارند یا ارزش آن را نمی بینند. با این وجود بازار خانه های هوشمند هنوز جوان است. با بالغ شدن بازار و پیشرفت فناوری ، قیمت دستگاه ها احتمالاً کاهش می یابد و باعث دسترسی بیشتر آنها می شود.
رشد آینده در بازار خانه های هوشمند نیز ممکن است تحت تأثیر بیمه در ایالات متحده تأثیر مثبت بگذارد ، به گفته میچل کلاین ، مدیر اجرایی اتحاد Z-Wave ، درست مانند امنیت. در حال حاضر شرکت های بیمه به صاحبان خانه هایی که از سنسورهای آب ، دود و غیره استفاده می کنند تخفیف نمی دهند. با این حال ، کلاین احساس می کند "با اطمینان بسیاری از رشد بیمه ها را شاهد خواهیم بود".

 
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
بهترین روش ها برای تجزیه و تحلیل ویدیو در حمل و نقل عمومی
 ۰۸ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

بهترین روش ها برای تجزیه و تحلیل ویدیو در حمل و نقل عمومی

تجزیه و تحلیل ویدیو در عمودهای مختلف به بخشی جدایی ناپذیر از سیستم های نظارت تصویری تبدیل شده است. در حمل و نقل عمومی ، ادغام تجزیه و تحلیل ویدئو به دلیل دشواری های اجرای آنها ، کمی کندتر است. با این حال ، اپراتورهای بیشتر و بیشتر امکان استفاده از تجزیه و تحلیل برای امنیت فعال ...  ادامه مطلب 
Johnson Controls مدیریت مدرن Metasys 10.0 را منتشر کرد
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

Johnson Controls مدیریت مدرن Metasys 10.0 را منتشر کرد

Johnson Controls از عرضه Metasys 10.0 که برای ارائه مدیریت واحد تر ساختمان طراحی شده است ، خبر داد. این آخرین نسخه Metasys اتوماسیون ساختمان دقیق تر ، پاسخ سریعتر به آلارم های حساس و یکپارچه سازی های جدید با سیستم های تشخیص حریق ، امنیت و روشنایی را در اختیار کارکنان تاسیسات قرار داده است - همه اینها از یک ...  ادامه مطلب 
ژاپن در توسعه هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه عقب است: گزارش
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

ژاپن در توسعه هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه عقب است: گزارش

بر اساس گزارش "هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه" منتشر شده توسط Tractica در حالی که ژاپن در زمینه رباتیک پیشرو بوده است ، دستیابی به هوش مصنوعی تا حدودی به تأخیر افتاده است. با وجود این واقعیت که ژاپن یکی از بزرگترین بودجه تحقیق و توسعه در جهان را دارد (سالانه 165 میلیارد دلار ...  ادامه مطلب 
آمازون الکسا از مهارت های صوتی طولانی تر و تکنیک های خودآموزی پشتیبانی می کند
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

آمازون الکسا از مهارت های صوتی طولانی تر و تکنیک های خودآموزی پشتیبانی می کند

آمازون الکسا به روزرسانی های جدیدی را برای توسعه دهنده شخص ثالث منتشر کرده است ، از جمله زمان مهارت صوتی طولانی تر و توانایی یادگیری خودکار ، که می تواند موارد استفاده بیشتری را برای دستیار صوتی به همراه داشته باشد. آمازون محدودیت زمانی مهارت صوتی را از ...  ادامه مطلب 
راه حل انرژی خانه Sense با Google Assistant ادغام می شود
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

راه حل انرژی خانه Sense با Google Assistant ادغام می شود

سنس ، سنسور بست آن در صفحه برق میزان مصرف برق را کنترل می کند و کنترل برنامه لوازم خانگی را امکان پذیر می کند ، اعلام کرد که دستگاه آن اکنون با دستیار Google و همچنین پلاگین های هوشمند Belkin Wemo و TP-Link Kasa سازگار است. کاربران دستیار Google اکنون می توانند دستوراتی مانند "از Sense بپرسید اگر اجاق من ...  ادامه مطلب