سرعت یکپارچه سازی در ایجاد اینترنت اشیا (BIoT) چیست؟

سرعت یکپارچه سازی در ایجاد اینترنت اشیا (BIoT) چیست؟
فرید هادی زاده
تاریخ:
۱۳ دی ۱۳۹۹
سیستم های امنیتی ، سیستم های اتوماسیون ساختمان ، کنترل انرژی و سیستم های روشنایی همه در سالهای اخیر به سرعت پیشرفت کرده اند. با این حال ، Memoori می گوید ، با وجود ادعای ادغام این سیستم های متفاوت برای کار یکپارچه با یکدیگر ، پیشرفت زیادی به دلیل نبود یک استاندارد مشترک ارتباطی حاصل نشده است.
در یک پست اخیر ، این شرکت تحقیقاتی متذکر شده است که با استفاده از یک پروتکل ارتباطی مشترک برای پیوستن به سنسورها و کنترل کننده ها در سراسر این سیستم های مختلف در ساختمان ، در اتصال در سطح زمینه پیشرفت حاصل شده است. می توان از یک پلت فرم عملیاتی مشترک استفاده کرد اما لزوماً آن را "باز" ​​نمی کند و اغلب نیاز به استفاده از رابط های نرم افزاری بین برخی از دستگاه ها است.
Memoori گفت: "امروزه در تاسیسات جدید ، استفاده محدود از یک استاندارد ارتباطی مشترک برای پیوستن به سیستم ها در سطح زمینه در چند سیستم مختلف ، محدود است." "بنابراین امروز ما امکان استفاده از یک سیستم باز در سرویس های مختلف در ساختمان ها را محدود کرده ایم زیرا تاکنون پروتکل ارتباطی مناسب برای همه برنامه ها وجود ندارد. به همین دلیل ، مهندسی و راه اندازی آن یکپارچه سازی سیستم های امنیتی فیزیکی و سایر خدمات ساختمانی دشوارتر است و نگهداری آن نیز هزینه بر است. در نتیجه ، ادغام بین انواع مختلف سیستم ها به همان سرعتی که پیش بینی شده بود رشد نکرده و به نظر می رسد رشد متوقف شده است. "
افزایش تکثیر سیستم های مبتنی بر IP به جمع شدن چندین دستگاه کمک کرده است اما هنوز هم به یک پروتکل مشترک برای استفاده کامل از راه حل ها نیاز است. در حال حاضر چندین پروتکل باز در حال استفاده است اما مواردی وجود ندارد که بتواند ساختمان ها را در حداکثر ظرفیت خود کار کند.
با داشتن پروتکل ارتباطی مناسب ، سیستم های اتوماسیون ساختمان همچنین می توانند با راه حل های مدیریت سازمانی ادغام شوند و هنگامی که همه این سیستم ها برای کار با یکدیگر متحد شوند ، ما اینترنت ساختمان اشیا (BIoT) را داریم.


مسیر BloT
در حالی که این صنعت هنوز به حالت بهتری برای ادغام در ساختمان ها نرسیده است ، ادغام کننده سیستم ها و تأمین کنندگان عمده ، در بیشتر موارد ، در تلاشند تا دستگاه ها را با سیستم عامل های نرم افزاری خود ادغام کنند. برای کاربران نهایی ، قفل شدن با یک تامین کننده انتخاب خوبی نخواهد بود زیرا این به معنای محدودیت انعطاف پذیری و هزینه های بالای احتمالی است.
"SI ها با تمرکز بر بازارهای خاص عمودی مانند حمل و نقل ، خرده فروشی و بهداشت و درمان و تشویق سایر تأمین کنندگان محصولات برای پیوستن به آنها ، برخی از این مقاومت ها را پشت سر گذاشته اند تا کاربران نهایی بتوانند تجهیزات بهتری را برای پاسخگویی به نیازهای خود بدست آورند ، در حالی که هنوز به آنها وصل راه حل های بازی ، "Memoori اشاره کرد.
در صنعت امنیت ، ادغام سه بخش عمده تا حدود زیادی موفقیت آمیز بوده است. سیستم های مدیریت امنیت فیزیکی (PSIM) برای قابلیت همکاری بین سیستم های ایمنی و امنیتی از جمله تشخیص آتش ، خاموش کردن ، تخلیه ، اطلاع رسانی جمعی استفاده شده است. این مسئله اکنون فقط در پروژه های بزرگ دیده نمی شود بلکه در پروژه های سطح متوسط ​​تا کوچک نیز دیده می شود.
ارائه دهندگان اصلی راه حل از سیستم نزدیک شدن مستقیم به کاربران نهایی پیروی کرده اند ، اما اکنون SI های مستقل بسته های خدمات کاملی را از طراحی تا اجرا ارائه می دهند ، نه فقط در امنیت بلکه در انواع مختلف راه حل های مربوط به ساختمان. به گفته محققان ، این اولین مرحله برای رسیدن به BloT است و زمان مناسب برای ارائه دهندگان راه حل برای ارتباط با ادغام کنندگان و ایجاد اتحادهای استراتژیک است.
Memoori در پایان گفت: "انتظار می رود که BIoT در 5 سال آینده یک ویژگی مشترک در ساختمانهای هوشمند باشد." "این اتصال و فن آوری داده های بزرگ را در سراسر ساختمان ارائه می دهد و تمام دستگاه های IP را در تمام خدمات ساختمان متصل می کند. بنابراین ، یک راه حل که باز است و می تواند داده ها را از همه دستگاه ها گرفته و به مکانی که قرار است مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد تحویل داده و عملی سازد ، نزدیک به دستیابی است. "
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
          _  ____ 
          (_) / ___|
 _ __ __   __  _ / /___ 
| '_ \ \ \ /\ / / | || ___ \
| | | | \ V V /  | || \_/ |
|_| |_| \_/\_/  | |\_____/
         _/ |    
         |__/    
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
پشتیبان جدید دستیار Google در CES 2019 رونمایی می شود
 ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

پشتیبان جدید دستیار Google در CES 2019 رونمایی می شود

گوگل ویژگی ها و دستگاه های جدیدی را برای فعال کردن برنامه Google Assistant در زمینه خانه هوشمند ، از جمله سرگرمی در خانه و آشپزخانه ، اعلام کرده است.  لنوو یک دستگاه صفحه نمایش لمسی 4 اینچی به نام Smart Clock ایجاد کرده است ، دستگاهی که از صفحه نمایشگر هوشمند مجهز به دستیار Google طراحی شده تا در ...  ادامه مطلب 
شرکت ها نسبت به استفاده از اترنت برای نصب چراغ های هوشمند اطمینان دارند
 ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

شرکت ها نسبت به استفاده از اترنت برای نصب چراغ های هوشمند اطمینان دارند

Cresa ، یک شرکت املاک و مستغلات تجاری بین المللی که متمرکز بر مشاور مستاجر است ، دیروز اعلام کرد که ابتکاری را آغاز کرده است - با مشارکت کنندگان در صنعت املاک و مستغلات و متخصصان صنعت ساختمان - برای توسعه روش های استفاده از استانداردهای Power over Ethernet (PoE) در جدید یا ...  ادامه مطلب 
Kwikset قفل های هوشمند Halo Wi-Fi جدید را به طور انحصاری در CES 2019 معرفی می کند
 ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

Kwikset قفل های هوشمند Halo Wi-Fi جدید را به طور انحصاری در CES 2019 معرفی می کند

Kwikset اولین قفل های هوشمند Wi-Fi خود را در CES 2019 معرفی می کند. با پیوستن به مجموعه قفل های هوشمند مارک طراحی شده برای جهانی که در آن زندگی می کنید ، Halo Smart Locks از Wi-Fi برای ایجاد یک تجربه ساده خانه هوشمند و ایجاد سهولت در صاحبان خانه استفاده می کند. کنترل دسترسی ، ویژگی های ...  ادامه مطلب 
ECS فناوری های صوتی DSP را برای تأمین انرژی اسپیکر هوشمند قابل حمل خود انتخاب می کند
 ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

ECS فناوری های صوتی DSP را برای تأمین انرژی اسپیکر هوشمند قابل حمل خود انتخاب می کند

گروه DSP اعلام کرد که سیستم های رایانه ای Elitegroup از فناوری های SmartVoice و ULE DSP گروه برای دستگاه قابل حمل جدیدی که دارای رابط کاربری صوتی بدون دخالت DSP (VUI) است استفاده می کند. Elitegroup Computer Systems یک هاب خانگی هوشمند را با میکروفون داخلی و دور الکسا طراحی کرده است ...  ادامه مطلب 
Philips Hue دستورات صوتی دستیار Google را به ویژگی های روشنایی اضافه می کند
 ۲۱ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

Philips Hue دستورات صوتی دستیار Google را به ویژگی های روشنایی اضافه می کند

Signify با Google همکاری کرده است تا توانایی استفاده از دستورات صوتی با دستیار Google را برای فعال کردن جلوه های نور خواب و بیدار با استفاده از قابلیت Philips Hue به مصرف کنندگان ارائه دهد که عملکرد نور مطلوب را برای پیچیدن قبل از خواب و بیدار شدن از خواب طبیعی تکرار می کند. . این ...  ادامه مطلب