سرعت یکپارچه سازی در ایجاد اینترنت اشیا (BIoT) چیست؟

سرعت یکپارچه سازی در ایجاد اینترنت اشیا (BIoT) چیست؟
فرید هادی زاده
تاریخ:
۱۳ دی ۱۳۹۹
سیستم های امنیتی ، سیستم های اتوماسیون ساختمان ، کنترل انرژی و سیستم های روشنایی همه در سالهای اخیر به سرعت پیشرفت کرده اند. با این حال ، Memoori می گوید ، با وجود ادعای ادغام این سیستم های متفاوت برای کار یکپارچه با یکدیگر ، پیشرفت زیادی به دلیل نبود یک استاندارد مشترک ارتباطی حاصل نشده است.
در یک پست اخیر ، این شرکت تحقیقاتی متذکر شده است که با استفاده از یک پروتکل ارتباطی مشترک برای پیوستن به سنسورها و کنترل کننده ها در سراسر این سیستم های مختلف در ساختمان ، در اتصال در سطح زمینه پیشرفت حاصل شده است. می توان از یک پلت فرم عملیاتی مشترک استفاده کرد اما لزوماً آن را "باز" ​​نمی کند و اغلب نیاز به استفاده از رابط های نرم افزاری بین برخی از دستگاه ها است.
Memoori گفت: "امروزه در تاسیسات جدید ، استفاده محدود از یک استاندارد ارتباطی مشترک برای پیوستن به سیستم ها در سطح زمینه در چند سیستم مختلف ، محدود است." "بنابراین امروز ما امکان استفاده از یک سیستم باز در سرویس های مختلف در ساختمان ها را محدود کرده ایم زیرا تاکنون پروتکل ارتباطی مناسب برای همه برنامه ها وجود ندارد. به همین دلیل ، مهندسی و راه اندازی آن یکپارچه سازی سیستم های امنیتی فیزیکی و سایر خدمات ساختمانی دشوارتر است و نگهداری آن نیز هزینه بر است. در نتیجه ، ادغام بین انواع مختلف سیستم ها به همان سرعتی که پیش بینی شده بود رشد نکرده و به نظر می رسد رشد متوقف شده است. "
افزایش تکثیر سیستم های مبتنی بر IP به جمع شدن چندین دستگاه کمک کرده است اما هنوز هم به یک پروتکل مشترک برای استفاده کامل از راه حل ها نیاز است. در حال حاضر چندین پروتکل باز در حال استفاده است اما مواردی وجود ندارد که بتواند ساختمان ها را در حداکثر ظرفیت خود کار کند.
با داشتن پروتکل ارتباطی مناسب ، سیستم های اتوماسیون ساختمان همچنین می توانند با راه حل های مدیریت سازمانی ادغام شوند و هنگامی که همه این سیستم ها برای کار با یکدیگر متحد شوند ، ما اینترنت ساختمان اشیا (BIoT) را داریم.


مسیر BloT
در حالی که این صنعت هنوز به حالت بهتری برای ادغام در ساختمان ها نرسیده است ، ادغام کننده سیستم ها و تأمین کنندگان عمده ، در بیشتر موارد ، در تلاشند تا دستگاه ها را با سیستم عامل های نرم افزاری خود ادغام کنند. برای کاربران نهایی ، قفل شدن با یک تامین کننده انتخاب خوبی نخواهد بود زیرا این به معنای محدودیت انعطاف پذیری و هزینه های بالای احتمالی است.
"SI ها با تمرکز بر بازارهای خاص عمودی مانند حمل و نقل ، خرده فروشی و بهداشت و درمان و تشویق سایر تأمین کنندگان محصولات برای پیوستن به آنها ، برخی از این مقاومت ها را پشت سر گذاشته اند تا کاربران نهایی بتوانند تجهیزات بهتری را برای پاسخگویی به نیازهای خود بدست آورند ، در حالی که هنوز به آنها وصل راه حل های بازی ، "Memoori اشاره کرد.
در صنعت امنیت ، ادغام سه بخش عمده تا حدود زیادی موفقیت آمیز بوده است. سیستم های مدیریت امنیت فیزیکی (PSIM) برای قابلیت همکاری بین سیستم های ایمنی و امنیتی از جمله تشخیص آتش ، خاموش کردن ، تخلیه ، اطلاع رسانی جمعی استفاده شده است. این مسئله اکنون فقط در پروژه های بزرگ دیده نمی شود بلکه در پروژه های سطح متوسط ​​تا کوچک نیز دیده می شود.
ارائه دهندگان اصلی راه حل از سیستم نزدیک شدن مستقیم به کاربران نهایی پیروی کرده اند ، اما اکنون SI های مستقل بسته های خدمات کاملی را از طراحی تا اجرا ارائه می دهند ، نه فقط در امنیت بلکه در انواع مختلف راه حل های مربوط به ساختمان. به گفته محققان ، این اولین مرحله برای رسیدن به BloT است و زمان مناسب برای ارائه دهندگان راه حل برای ارتباط با ادغام کنندگان و ایجاد اتحادهای استراتژیک است.
Memoori در پایان گفت: "انتظار می رود که BIoT در 5 سال آینده یک ویژگی مشترک در ساختمانهای هوشمند باشد." "این اتصال و فن آوری داده های بزرگ را در سراسر ساختمان ارائه می دهد و تمام دستگاه های IP را در تمام خدمات ساختمان متصل می کند. بنابراین ، یک راه حل که باز است و می تواند داده ها را از همه دستگاه ها گرفته و به مکانی که قرار است مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد تحویل داده و عملی سازد ، نزدیک به دستیابی است. "
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
    _        
    (_)       
__  __ _ _ __  __ _ 
\ \ / /| || '_ \ / _` |
 \ V / | || | | || (_| |
 \_/ |_||_| |_| \__, |
           | |
           |_|
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
DSP و Snips برای آوردن فن آوری تشخیص صدای تعبیه شده در چند اتاق
 ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
 فرید هادی زاده

DSP و Snips برای آوردن فن آوری تشخیص صدای تعبیه شده در چند اتاق

DSP Group و Snips ، پیشگام اروپایی در نرم افزار تعبیه شده صوتی برای مشاغل ، محصولات و خدمات ، همکاری فناوری خود را که ترکیبی از نرم افزار صدای Snips با سیستم تراشه فوق العاده کم انرژی (ULE) (SoC) و DSP گروه DSP (SoC) است ، اعلام کردند. این ترکیب نرم افزار و سخت افزار موجود در شبکه ULE باعث افزایش ...  ادامه مطلب 
استراتژی های جهانی برای خانه های هوشمند
 ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
 فرید هادی زاده

استراتژی های جهانی برای خانه های هوشمند

سازندگان خانه در ایالات متحده و آسیا در حال نصب سیستم های خانه هوشمند با استراتژی های کمی متفاوت هستند.  در ایالات متحده ، مارک های معروف خانه های هوشمند به طور مستقیم با سازندگان خانه همکاری می کنند ، سازندگان خانه اغلب از شهرت تولید کنندگان سیستم برای فشار آوردن به فروش استفاده می ...  ادامه مطلب 
Orange به اتحاد ULE پیوست
 ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
 فرید هادی زاده

Orange به اتحاد ULE پیوست

در نشست سالانه DECT Forum و اتحاد ULE در نورنبرگ ، پرتقال عضویت خود را در اتحاد ULE اعلام کرد. این تصمیم از تصمیم گروه در مورد استفاده از فناوری ULE برای مدیریت اتصال اشیا objects در سرویس "خانه متصل" آینده خود در فرانسه ناشی می شود. برای اینکه مشتریانش بتوانند به راحتی از طریق ایمن اشیا their متصل را در خانه های خود ...  ادامه مطلب 
ویژگی های پیشرفته سیستم های مدیریت بازدید کننده مبتنی بر ابر
 ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
 فرید هادی زاده

ویژگی های پیشرفته سیستم های مدیریت بازدید کننده مبتنی بر ابر

ثبت نام مهمان در بیشتر ساختمانهای اداری الزامی است. با استفاده از سیستم های مدیریت بازدید کننده مبتنی بر ابر (VMS) ، فرایند ثبت نام می تواند به صورت خودکار انجام شود ، صرفه جویی در تلاش ، کاهش هزینه ها و بهبود تجربه مهمان.  راه حل های زیادی در بازار وجود دارد ، اما در اصل ...  ادامه مطلب 
برای راه حل های جدید هوشمند در The Security Event دعوت می شوید
 ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
 فرید هادی زاده

برای راه حل های جدید هوشمند در The Security Event دعوت می شوید

گروه Comelit ، به عنوان یکی از بنیانگذاران The Security Event ، به طور انحصاری جدیدترین راه حل های هوشمند خود را در ورودی شیک ، اتوماسیون خانه ، آتش سوزی و دوربین مدار بسته در نمایشگاه صنعت برتر ارائه می دهد. Comelit راه حل نوآورانه سوئیچ خود را راه اندازی می کند ، که فقط برای نصب کنندگان توسعه ...  ادامه مطلب