سرعت یکپارچه سازی در ایجاد اینترنت اشیا (BIoT) چیست؟

سرعت یکپارچه سازی در ایجاد اینترنت اشیا (BIoT) چیست؟
فرید هادی زاده
تاریخ:
۱۳ دی ۱۳۹۹
سیستم های امنیتی ، سیستم های اتوماسیون ساختمان ، کنترل انرژی و سیستم های روشنایی همه در سالهای اخیر به سرعت پیشرفت کرده اند. با این حال ، Memoori می گوید ، با وجود ادعای ادغام این سیستم های متفاوت برای کار یکپارچه با یکدیگر ، پیشرفت زیادی به دلیل نبود یک استاندارد مشترک ارتباطی حاصل نشده است.
در یک پست اخیر ، این شرکت تحقیقاتی متذکر شده است که با استفاده از یک پروتکل ارتباطی مشترک برای پیوستن به سنسورها و کنترل کننده ها در سراسر این سیستم های مختلف در ساختمان ، در اتصال در سطح زمینه پیشرفت حاصل شده است. می توان از یک پلت فرم عملیاتی مشترک استفاده کرد اما لزوماً آن را "باز" ​​نمی کند و اغلب نیاز به استفاده از رابط های نرم افزاری بین برخی از دستگاه ها است.
Memoori گفت: "امروزه در تاسیسات جدید ، استفاده محدود از یک استاندارد ارتباطی مشترک برای پیوستن به سیستم ها در سطح زمینه در چند سیستم مختلف ، محدود است." "بنابراین امروز ما امکان استفاده از یک سیستم باز در سرویس های مختلف در ساختمان ها را محدود کرده ایم زیرا تاکنون پروتکل ارتباطی مناسب برای همه برنامه ها وجود ندارد. به همین دلیل ، مهندسی و راه اندازی آن یکپارچه سازی سیستم های امنیتی فیزیکی و سایر خدمات ساختمانی دشوارتر است و نگهداری آن نیز هزینه بر است. در نتیجه ، ادغام بین انواع مختلف سیستم ها به همان سرعتی که پیش بینی شده بود رشد نکرده و به نظر می رسد رشد متوقف شده است. "
افزایش تکثیر سیستم های مبتنی بر IP به جمع شدن چندین دستگاه کمک کرده است اما هنوز هم به یک پروتکل مشترک برای استفاده کامل از راه حل ها نیاز است. در حال حاضر چندین پروتکل باز در حال استفاده است اما مواردی وجود ندارد که بتواند ساختمان ها را در حداکثر ظرفیت خود کار کند.
با داشتن پروتکل ارتباطی مناسب ، سیستم های اتوماسیون ساختمان همچنین می توانند با راه حل های مدیریت سازمانی ادغام شوند و هنگامی که همه این سیستم ها برای کار با یکدیگر متحد شوند ، ما اینترنت ساختمان اشیا (BIoT) را داریم.


مسیر BloT
در حالی که این صنعت هنوز به حالت بهتری برای ادغام در ساختمان ها نرسیده است ، ادغام کننده سیستم ها و تأمین کنندگان عمده ، در بیشتر موارد ، در تلاشند تا دستگاه ها را با سیستم عامل های نرم افزاری خود ادغام کنند. برای کاربران نهایی ، قفل شدن با یک تامین کننده انتخاب خوبی نخواهد بود زیرا این به معنای محدودیت انعطاف پذیری و هزینه های بالای احتمالی است.
"SI ها با تمرکز بر بازارهای خاص عمودی مانند حمل و نقل ، خرده فروشی و بهداشت و درمان و تشویق سایر تأمین کنندگان محصولات برای پیوستن به آنها ، برخی از این مقاومت ها را پشت سر گذاشته اند تا کاربران نهایی بتوانند تجهیزات بهتری را برای پاسخگویی به نیازهای خود بدست آورند ، در حالی که هنوز به آنها وصل راه حل های بازی ، "Memoori اشاره کرد.
در صنعت امنیت ، ادغام سه بخش عمده تا حدود زیادی موفقیت آمیز بوده است. سیستم های مدیریت امنیت فیزیکی (PSIM) برای قابلیت همکاری بین سیستم های ایمنی و امنیتی از جمله تشخیص آتش ، خاموش کردن ، تخلیه ، اطلاع رسانی جمعی استفاده شده است. این مسئله اکنون فقط در پروژه های بزرگ دیده نمی شود بلکه در پروژه های سطح متوسط ​​تا کوچک نیز دیده می شود.
ارائه دهندگان اصلی راه حل از سیستم نزدیک شدن مستقیم به کاربران نهایی پیروی کرده اند ، اما اکنون SI های مستقل بسته های خدمات کاملی را از طراحی تا اجرا ارائه می دهند ، نه فقط در امنیت بلکه در انواع مختلف راه حل های مربوط به ساختمان. به گفته محققان ، این اولین مرحله برای رسیدن به BloT است و زمان مناسب برای ارائه دهندگان راه حل برای ارتباط با ادغام کنندگان و ایجاد اتحادهای استراتژیک است.
Memoori در پایان گفت: "انتظار می رود که BIoT در 5 سال آینده یک ویژگی مشترک در ساختمانهای هوشمند باشد." "این اتصال و فن آوری داده های بزرگ را در سراسر ساختمان ارائه می دهد و تمام دستگاه های IP را در تمام خدمات ساختمان متصل می کند. بنابراین ، یک راه حل که باز است و می تواند داده ها را از همه دستگاه ها گرفته و به مکانی که قرار است مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد تحویل داده و عملی سازد ، نزدیک به دستیابی است. "
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
    _____    _   
    | ___|   | |  
 _ __ |___ \ __ __| |__ 
| '_ \   \ \\ \/ /| '_ \ 
| | | |/\__/ / > < | |_) |
|_| |_|\____/ /_/\_\|_.__/ 
              
              
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
بهترین روش ها برای تجزیه و تحلیل ویدیو در حمل و نقل عمومی
 ۰۸ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

بهترین روش ها برای تجزیه و تحلیل ویدیو در حمل و نقل عمومی

تجزیه و تحلیل ویدیو در عمودهای مختلف به بخشی جدایی ناپذیر از سیستم های نظارت تصویری تبدیل شده است. در حمل و نقل عمومی ، ادغام تجزیه و تحلیل ویدئو به دلیل دشواری های اجرای آنها ، کمی کندتر است. با این حال ، اپراتورهای بیشتر و بیشتر امکان استفاده از تجزیه و تحلیل برای امنیت فعال ...  ادامه مطلب 
Johnson Controls مدیریت مدرن Metasys 10.0 را منتشر کرد
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

Johnson Controls مدیریت مدرن Metasys 10.0 را منتشر کرد

Johnson Controls از عرضه Metasys 10.0 که برای ارائه مدیریت واحد تر ساختمان طراحی شده است ، خبر داد. این آخرین نسخه Metasys اتوماسیون ساختمان دقیق تر ، پاسخ سریعتر به آلارم های حساس و یکپارچه سازی های جدید با سیستم های تشخیص حریق ، امنیت و روشنایی را در اختیار کارکنان تاسیسات قرار داده است - همه اینها از یک ...  ادامه مطلب 
ژاپن در توسعه هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه عقب است: گزارش
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

ژاپن در توسعه هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه عقب است: گزارش

بر اساس گزارش "هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه" منتشر شده توسط Tractica در حالی که ژاپن در زمینه رباتیک پیشرو بوده است ، دستیابی به هوش مصنوعی تا حدودی به تأخیر افتاده است. با وجود این واقعیت که ژاپن یکی از بزرگترین بودجه تحقیق و توسعه در جهان را دارد (سالانه 165 میلیارد دلار ...  ادامه مطلب 
آمازون الکسا از مهارت های صوتی طولانی تر و تکنیک های خودآموزی پشتیبانی می کند
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

آمازون الکسا از مهارت های صوتی طولانی تر و تکنیک های خودآموزی پشتیبانی می کند

آمازون الکسا به روزرسانی های جدیدی را برای توسعه دهنده شخص ثالث منتشر کرده است ، از جمله زمان مهارت صوتی طولانی تر و توانایی یادگیری خودکار ، که می تواند موارد استفاده بیشتری را برای دستیار صوتی به همراه داشته باشد. آمازون محدودیت زمانی مهارت صوتی را از ...  ادامه مطلب 
راه حل انرژی خانه Sense با Google Assistant ادغام می شود
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

راه حل انرژی خانه Sense با Google Assistant ادغام می شود

سنس ، سنسور بست آن در صفحه برق میزان مصرف برق را کنترل می کند و کنترل برنامه لوازم خانگی را امکان پذیر می کند ، اعلام کرد که دستگاه آن اکنون با دستیار Google و همچنین پلاگین های هوشمند Belkin Wemo و TP-Link Kasa سازگار است. کاربران دستیار Google اکنون می توانند دستوراتی مانند "از Sense بپرسید اگر اجاق من ...  ادامه مطلب