برنامه های هوش مصنوعی تعداد بیشتری از تراشه های یادگیری عمیق را هدایت می کنند

برنامه های هوش مصنوعی تعداد بیشتری از تراشه های یادگیری عمیق را هدایت می کنند
فرید هادی زاده
تاریخ:
۱۳ دی ۱۳۹۹
برنامه های هوش مصنوعی (AI) در زندگی روزمره در حال رشد است و بر اساس گزارش Tractica ، تراشه های یادگیری عمیق که به کمک به هوش مصنوعی کمک می کنند ، در محموله ها رشد می کنند و به 2.9 میلیارد واحد و 72.6 میلیارد دلار ارزش دارند.
 "سخت افزار کلید حل مشکلات هوش مصنوعی است و چیپ ست ها در قلب آن قرار دارند. در یک سال گذشته پیشرفت فوق العاده ای از نظر محاسبات و شتاب هوش مصنوعی حاصل شده است و آینده همچنان امیدوار کننده به نظر می رسد. "
 گوشی های هوشمند و بازار لبه اصلی ترین عامل بازار کل خواهند بود. حجم زیاد تلفن های همراه به بازار کلی چیپست های یادگیری عمیق کمک می کند. بازارهای لبه مانند هواپیماهای بدون سرنشین و مصرف کننده در حال حمل و نقل هستند. بازارهای برجسته دیگر شامل خودرو ، دوربین های هوشمند و رباتیک هستند.
 "با توجه به کاربرد گسترده هوش مصنوعی ، تقریباً قطعی است که هر تراشه در آینده نوعی موتور AI در آن تعبیه خواهد کرد. Tractica می گوید: این موتور می تواند فاکتورهای مختلفی از جمله یک کتابخانه هوش مصنوعی ساده را که روی CPU کار می کند یا سخت افزار سفارشی پیچیده ای را داشته باشد.
 در حالی که بازار تراشه های یادگیری عمیق طی دو سال گذشته یک دوره تکامل را تجربه کرده است ، شرکت های تولید کننده تراشه تا حدودی از برنامه تحویل خود عقب هستند.
 "تراشه های کوچکتر با هدف بازار لبه حمل می شوند ، اما تراشه های بزرگتر با هدف تاخیر در بازارهای سازمانی مشاهده می شوند. تاریخ حمل چیپست های سازمانی به سال 2019 موکول شده است. ”
 در همین حال ، اعتبار سنجی بازار در حال حاضر برای بازار لبه شروع شده است و باید برای بازار بنگاه های اقتصادی در سال 2019 آغاز شود.
 Tractica انتظار دارد که 2019 و 2020 سالهایی باشد که حجم تراشه های یادگیری عمیق افزایش می یابد و "برندگان شروع به ظهور می کنند".


ارائه دهندگان تراشه در بازار
این گزارش می گوید: "در کمتر از یک سال ، بیش از 70 شرکت در هر اندازه ، نوعی چیپ ست یادگیری عمیق یا مالکیت معنوی را اعلام کرده اند." "هر نام برجسته ای در صنعت فناوری نیاز به تسریع سخت افزاری الگوریتم های هوش مصنوعی را تأیید کرده است و صنعت نیمه هادی با ارائه طیف گسترده ای از راه حل ها پاسخ داده است."
 ARM گفت که هوش مصنوعی را تمایز کلیدی برای نسل های بعدی تلفن های هوشمند می داند. هر شرکت برجسته ابر ، مانند آمازون ، قصد خود را برای طراحی چیپست های AI اعلام کرده است.
 نسل دوم استارت آپ ها در حال ورود به بازار چیپ ست یادگیری عمیق هستند. این شرکت ها از معماری های نوآورانه استفاده می کنند و چیپ ست های خود را برای حل مشکلات خاص یا نقاط دردناک هدف قرار می دهند.
 کمبود تخصص هنوز یک مشکل در زمینه هوش مصنوعی است. چالشی که در مورد طراحی چیپست وجود دارد این است که نیاز به درک AI ، سخت افزار و طراحی نرم افزار دارد و یافتن استعداد مورد نیاز را دشوار می کند.
 تراکتیکا می گوید: "تقاضا برای تخصص در بینایی رایانه یا هوش مصنوعی همچنان در حال افزایش است ، در حالی که تعداد دکترای دکتری نیز کم و بیش ثابت مانده است."
 پشتیبانی نرم افزاری مورد نیاز برای چیپست ها هنوز نامشخص است و فرصت های محدودی برای کسب درآمد ارائه می دهد. برخی از نام های بزرگ ، مانند تسلا و گوگل ، تراشه ها را بخشی از راه حل کامل خود قرار داده و به طور همزمان با میان افزار ، IP و نرم افزارهای کاربردی ، این چیپست را طراحی می کنند.
 به طور کلی ، Tractica همچنان نگران کننده چشم انداز بازار چیپست یادگیری عمیق است. Tractica می گوید: "با شروع بلوغ فناوری چیپست و شروع به کمک به برنامه های واقعی بیشتر ، برنامه های جالب همچنان پدیدار خواهند شد."
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
پشتیبان جدید دستیار Google در CES 2019 رونمایی می شود
 ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

پشتیبان جدید دستیار Google در CES 2019 رونمایی می شود

گوگل ویژگی ها و دستگاه های جدیدی را برای فعال کردن برنامه Google Assistant در زمینه خانه هوشمند ، از جمله سرگرمی در خانه و آشپزخانه ، اعلام کرده است.  لنوو یک دستگاه صفحه نمایش لمسی 4 اینچی به نام Smart Clock ایجاد کرده است ، دستگاهی که از صفحه نمایشگر هوشمند مجهز به دستیار Google طراحی شده تا در ...  ادامه مطلب 
شرکت ها نسبت به استفاده از اترنت برای نصب چراغ های هوشمند اطمینان دارند
 ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

شرکت ها نسبت به استفاده از اترنت برای نصب چراغ های هوشمند اطمینان دارند

Cresa ، یک شرکت املاک و مستغلات تجاری بین المللی که متمرکز بر مشاور مستاجر است ، دیروز اعلام کرد که ابتکاری را آغاز کرده است - با مشارکت کنندگان در صنعت املاک و مستغلات و متخصصان صنعت ساختمان - برای توسعه روش های استفاده از استانداردهای Power over Ethernet (PoE) در جدید یا ...  ادامه مطلب 
Kwikset قفل های هوشمند Halo Wi-Fi جدید را به طور انحصاری در CES 2019 معرفی می کند
 ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

Kwikset قفل های هوشمند Halo Wi-Fi جدید را به طور انحصاری در CES 2019 معرفی می کند

Kwikset اولین قفل های هوشمند Wi-Fi خود را در CES 2019 معرفی می کند. با پیوستن به مجموعه قفل های هوشمند مارک طراحی شده برای جهانی که در آن زندگی می کنید ، Halo Smart Locks از Wi-Fi برای ایجاد یک تجربه ساده خانه هوشمند و ایجاد سهولت در صاحبان خانه استفاده می کند. کنترل دسترسی ، ویژگی های ...  ادامه مطلب 
ECS فناوری های صوتی DSP را برای تأمین انرژی اسپیکر هوشمند قابل حمل خود انتخاب می کند
 ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

ECS فناوری های صوتی DSP را برای تأمین انرژی اسپیکر هوشمند قابل حمل خود انتخاب می کند

گروه DSP اعلام کرد که سیستم های رایانه ای Elitegroup از فناوری های SmartVoice و ULE DSP گروه برای دستگاه قابل حمل جدیدی که دارای رابط کاربری صوتی بدون دخالت DSP (VUI) است استفاده می کند. Elitegroup Computer Systems یک هاب خانگی هوشمند را با میکروفون داخلی و دور الکسا طراحی کرده است ...  ادامه مطلب 
Philips Hue دستورات صوتی دستیار Google را به ویژگی های روشنایی اضافه می کند
 ۲۱ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

Philips Hue دستورات صوتی دستیار Google را به ویژگی های روشنایی اضافه می کند

Signify با Google همکاری کرده است تا توانایی استفاده از دستورات صوتی با دستیار Google را برای فعال کردن جلوه های نور خواب و بیدار با استفاده از قابلیت Philips Hue به مصرف کنندگان ارائه دهد که عملکرد نور مطلوب را برای پیچیدن قبل از خواب و بیدار شدن از خواب طبیعی تکرار می کند. . این ...  ادامه مطلب