برنامه های هوش مصنوعی تعداد بیشتری از تراشه های یادگیری عمیق را هدایت می کنند

برنامه های هوش مصنوعی تعداد بیشتری از تراشه های یادگیری عمیق را هدایت می کنند
فرید هادی زاده
تاریخ:
۱۳ دی ۱۳۹۹
برنامه های هوش مصنوعی (AI) در زندگی روزمره در حال رشد است و بر اساس گزارش Tractica ، تراشه های یادگیری عمیق که به کمک به هوش مصنوعی کمک می کنند ، در محموله ها رشد می کنند و به 2.9 میلیارد واحد و 72.6 میلیارد دلار ارزش دارند.
 "سخت افزار کلید حل مشکلات هوش مصنوعی است و چیپ ست ها در قلب آن قرار دارند. در یک سال گذشته پیشرفت فوق العاده ای از نظر محاسبات و شتاب هوش مصنوعی حاصل شده است و آینده همچنان امیدوار کننده به نظر می رسد. "
 گوشی های هوشمند و بازار لبه اصلی ترین عامل بازار کل خواهند بود. حجم زیاد تلفن های همراه به بازار کلی چیپست های یادگیری عمیق کمک می کند. بازارهای لبه مانند هواپیماهای بدون سرنشین و مصرف کننده در حال حمل و نقل هستند. بازارهای برجسته دیگر شامل خودرو ، دوربین های هوشمند و رباتیک هستند.
 "با توجه به کاربرد گسترده هوش مصنوعی ، تقریباً قطعی است که هر تراشه در آینده نوعی موتور AI در آن تعبیه خواهد کرد. Tractica می گوید: این موتور می تواند فاکتورهای مختلفی از جمله یک کتابخانه هوش مصنوعی ساده را که روی CPU کار می کند یا سخت افزار سفارشی پیچیده ای را داشته باشد.
 در حالی که بازار تراشه های یادگیری عمیق طی دو سال گذشته یک دوره تکامل را تجربه کرده است ، شرکت های تولید کننده تراشه تا حدودی از برنامه تحویل خود عقب هستند.
 "تراشه های کوچکتر با هدف بازار لبه حمل می شوند ، اما تراشه های بزرگتر با هدف تاخیر در بازارهای سازمانی مشاهده می شوند. تاریخ حمل چیپست های سازمانی به سال 2019 موکول شده است. ”
 در همین حال ، اعتبار سنجی بازار در حال حاضر برای بازار لبه شروع شده است و باید برای بازار بنگاه های اقتصادی در سال 2019 آغاز شود.
 Tractica انتظار دارد که 2019 و 2020 سالهایی باشد که حجم تراشه های یادگیری عمیق افزایش می یابد و "برندگان شروع به ظهور می کنند".


ارائه دهندگان تراشه در بازار
این گزارش می گوید: "در کمتر از یک سال ، بیش از 70 شرکت در هر اندازه ، نوعی چیپ ست یادگیری عمیق یا مالکیت معنوی را اعلام کرده اند." "هر نام برجسته ای در صنعت فناوری نیاز به تسریع سخت افزاری الگوریتم های هوش مصنوعی را تأیید کرده است و صنعت نیمه هادی با ارائه طیف گسترده ای از راه حل ها پاسخ داده است."
 ARM گفت که هوش مصنوعی را تمایز کلیدی برای نسل های بعدی تلفن های هوشمند می داند. هر شرکت برجسته ابر ، مانند آمازون ، قصد خود را برای طراحی چیپست های AI اعلام کرده است.
 نسل دوم استارت آپ ها در حال ورود به بازار چیپ ست یادگیری عمیق هستند. این شرکت ها از معماری های نوآورانه استفاده می کنند و چیپ ست های خود را برای حل مشکلات خاص یا نقاط دردناک هدف قرار می دهند.
 کمبود تخصص هنوز یک مشکل در زمینه هوش مصنوعی است. چالشی که در مورد طراحی چیپست وجود دارد این است که نیاز به درک AI ، سخت افزار و طراحی نرم افزار دارد و یافتن استعداد مورد نیاز را دشوار می کند.
 تراکتیکا می گوید: "تقاضا برای تخصص در بینایی رایانه یا هوش مصنوعی همچنان در حال افزایش است ، در حالی که تعداد دکترای دکتری نیز کم و بیش ثابت مانده است."
 پشتیبانی نرم افزاری مورد نیاز برای چیپست ها هنوز نامشخص است و فرصت های محدودی برای کسب درآمد ارائه می دهد. برخی از نام های بزرگ ، مانند تسلا و گوگل ، تراشه ها را بخشی از راه حل کامل خود قرار داده و به طور همزمان با میان افزار ، IP و نرم افزارهای کاربردی ، این چیپست را طراحی می کنند.
 به طور کلی ، Tractica همچنان نگران کننده چشم انداز بازار چیپست یادگیری عمیق است. Tractica می گوید: "با شروع بلوغ فناوری چیپست و شروع به کمک به برنامه های واقعی بیشتر ، برنامه های جالب همچنان پدیدار خواهند شد."
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
             
             
 ___  __ _  __ _ __ __
/ __| / _` | / _` |\ \/ /
\__ \| (_| || (_| | > < 
|___/ \__, | \__, |/_/\_\
     | |  | |   
     |_|  |_|   
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
بهترین روش ها برای تجزیه و تحلیل ویدیو در حمل و نقل عمومی
 ۰۸ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

بهترین روش ها برای تجزیه و تحلیل ویدیو در حمل و نقل عمومی

تجزیه و تحلیل ویدیو در عمودهای مختلف به بخشی جدایی ناپذیر از سیستم های نظارت تصویری تبدیل شده است. در حمل و نقل عمومی ، ادغام تجزیه و تحلیل ویدئو به دلیل دشواری های اجرای آنها ، کمی کندتر است. با این حال ، اپراتورهای بیشتر و بیشتر امکان استفاده از تجزیه و تحلیل برای امنیت فعال ...  ادامه مطلب 
Johnson Controls مدیریت مدرن Metasys 10.0 را منتشر کرد
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

Johnson Controls مدیریت مدرن Metasys 10.0 را منتشر کرد

Johnson Controls از عرضه Metasys 10.0 که برای ارائه مدیریت واحد تر ساختمان طراحی شده است ، خبر داد. این آخرین نسخه Metasys اتوماسیون ساختمان دقیق تر ، پاسخ سریعتر به آلارم های حساس و یکپارچه سازی های جدید با سیستم های تشخیص حریق ، امنیت و روشنایی را در اختیار کارکنان تاسیسات قرار داده است - همه اینها از یک ...  ادامه مطلب 
ژاپن در توسعه هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه عقب است: گزارش
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

ژاپن در توسعه هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه عقب است: گزارش

بر اساس گزارش "هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه" منتشر شده توسط Tractica در حالی که ژاپن در زمینه رباتیک پیشرو بوده است ، دستیابی به هوش مصنوعی تا حدودی به تأخیر افتاده است. با وجود این واقعیت که ژاپن یکی از بزرگترین بودجه تحقیق و توسعه در جهان را دارد (سالانه 165 میلیارد دلار ...  ادامه مطلب 
آمازون الکسا از مهارت های صوتی طولانی تر و تکنیک های خودآموزی پشتیبانی می کند
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

آمازون الکسا از مهارت های صوتی طولانی تر و تکنیک های خودآموزی پشتیبانی می کند

آمازون الکسا به روزرسانی های جدیدی را برای توسعه دهنده شخص ثالث منتشر کرده است ، از جمله زمان مهارت صوتی طولانی تر و توانایی یادگیری خودکار ، که می تواند موارد استفاده بیشتری را برای دستیار صوتی به همراه داشته باشد. آمازون محدودیت زمانی مهارت صوتی را از ...  ادامه مطلب 
راه حل انرژی خانه Sense با Google Assistant ادغام می شود
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

راه حل انرژی خانه Sense با Google Assistant ادغام می شود

سنس ، سنسور بست آن در صفحه برق میزان مصرف برق را کنترل می کند و کنترل برنامه لوازم خانگی را امکان پذیر می کند ، اعلام کرد که دستگاه آن اکنون با دستیار Google و همچنین پلاگین های هوشمند Belkin Wemo و TP-Link Kasa سازگار است. کاربران دستیار Google اکنون می توانند دستوراتی مانند "از Sense بپرسید اگر اجاق من ...  ادامه مطلب