برنامه های هوش مصنوعی تعداد بیشتری از تراشه های یادگیری عمیق را هدایت می کنند

برنامه های هوش مصنوعی تعداد بیشتری از تراشه های یادگیری عمیق را هدایت می کنند
فرید هادی زاده
تاریخ:
۱۳ دی ۱۳۹۹
برنامه های هوش مصنوعی (AI) در زندگی روزمره در حال رشد است و بر اساس گزارش Tractica ، تراشه های یادگیری عمیق که به کمک به هوش مصنوعی کمک می کنند ، در محموله ها رشد می کنند و به 2.9 میلیارد واحد و 72.6 میلیارد دلار ارزش دارند.
 "سخت افزار کلید حل مشکلات هوش مصنوعی است و چیپ ست ها در قلب آن قرار دارند. در یک سال گذشته پیشرفت فوق العاده ای از نظر محاسبات و شتاب هوش مصنوعی حاصل شده است و آینده همچنان امیدوار کننده به نظر می رسد. "
 گوشی های هوشمند و بازار لبه اصلی ترین عامل بازار کل خواهند بود. حجم زیاد تلفن های همراه به بازار کلی چیپست های یادگیری عمیق کمک می کند. بازارهای لبه مانند هواپیماهای بدون سرنشین و مصرف کننده در حال حمل و نقل هستند. بازارهای برجسته دیگر شامل خودرو ، دوربین های هوشمند و رباتیک هستند.
 "با توجه به کاربرد گسترده هوش مصنوعی ، تقریباً قطعی است که هر تراشه در آینده نوعی موتور AI در آن تعبیه خواهد کرد. Tractica می گوید: این موتور می تواند فاکتورهای مختلفی از جمله یک کتابخانه هوش مصنوعی ساده را که روی CPU کار می کند یا سخت افزار سفارشی پیچیده ای را داشته باشد.
 در حالی که بازار تراشه های یادگیری عمیق طی دو سال گذشته یک دوره تکامل را تجربه کرده است ، شرکت های تولید کننده تراشه تا حدودی از برنامه تحویل خود عقب هستند.
 "تراشه های کوچکتر با هدف بازار لبه حمل می شوند ، اما تراشه های بزرگتر با هدف تاخیر در بازارهای سازمانی مشاهده می شوند. تاریخ حمل چیپست های سازمانی به سال 2019 موکول شده است. ”
 در همین حال ، اعتبار سنجی بازار در حال حاضر برای بازار لبه شروع شده است و باید برای بازار بنگاه های اقتصادی در سال 2019 آغاز شود.
 Tractica انتظار دارد که 2019 و 2020 سالهایی باشد که حجم تراشه های یادگیری عمیق افزایش می یابد و "برندگان شروع به ظهور می کنند".


ارائه دهندگان تراشه در بازار
این گزارش می گوید: "در کمتر از یک سال ، بیش از 70 شرکت در هر اندازه ، نوعی چیپ ست یادگیری عمیق یا مالکیت معنوی را اعلام کرده اند." "هر نام برجسته ای در صنعت فناوری نیاز به تسریع سخت افزاری الگوریتم های هوش مصنوعی را تأیید کرده است و صنعت نیمه هادی با ارائه طیف گسترده ای از راه حل ها پاسخ داده است."
 ARM گفت که هوش مصنوعی را تمایز کلیدی برای نسل های بعدی تلفن های هوشمند می داند. هر شرکت برجسته ابر ، مانند آمازون ، قصد خود را برای طراحی چیپست های AI اعلام کرده است.
 نسل دوم استارت آپ ها در حال ورود به بازار چیپ ست یادگیری عمیق هستند. این شرکت ها از معماری های نوآورانه استفاده می کنند و چیپ ست های خود را برای حل مشکلات خاص یا نقاط دردناک هدف قرار می دهند.
 کمبود تخصص هنوز یک مشکل در زمینه هوش مصنوعی است. چالشی که در مورد طراحی چیپست وجود دارد این است که نیاز به درک AI ، سخت افزار و طراحی نرم افزار دارد و یافتن استعداد مورد نیاز را دشوار می کند.
 تراکتیکا می گوید: "تقاضا برای تخصص در بینایی رایانه یا هوش مصنوعی همچنان در حال افزایش است ، در حالی که تعداد دکترای دکتری نیز کم و بیش ثابت مانده است."
 پشتیبانی نرم افزاری مورد نیاز برای چیپست ها هنوز نامشخص است و فرصت های محدودی برای کسب درآمد ارائه می دهد. برخی از نام های بزرگ ، مانند تسلا و گوگل ، تراشه ها را بخشی از راه حل کامل خود قرار داده و به طور همزمان با میان افزار ، IP و نرم افزارهای کاربردی ، این چیپست را طراحی می کنند.
 به طور کلی ، Tractica همچنان نگران کننده چشم انداز بازار چیپست یادگیری عمیق است. Tractica می گوید: "با شروع بلوغ فناوری چیپست و شروع به کمک به برنامه های واقعی بیشتر ، برنامه های جالب همچنان پدیدار خواهند شد."
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
ProKNX برای کنترل خودکار صدا برای هتل ها
 ۲۷ دی ۱۳۹۹
 فرید هادی زاده

ProKNX برای کنترل خودکار صدا برای هتل ها

سرور خانه هوشمند ProKNX realKNX Air به محصولی جدید و بهینه شده برای کنترل صوتی هتل و اتاق کنفرانس تبدیل شده است. realKNX O-two یک سیستم کنترل صدای مستقل است که روی سقف نصب شده است. شناخت گفتار و درک زبان طبیعی توسط تیراندازها و هوش مصنوعی تأمین می شود. کنترل صوتی تعبیه شده realKNX O-two به اندازه خواهران و برادران ...  ادامه مطلب 
سیستم اتوماسیون خانگی Verisure دقیقاً هوشمندتر شد
 ۲۷ دی ۱۳۹۹
 فرید هادی زاده

سیستم اتوماسیون خانگی Verisure دقیقاً هوشمندتر شد

طبق تحقیقات اخیر ، بیش از 90 درصد از نصب کنندگان امنیت ، اتوماسیون خانه را یک بازار رشد قابل توجه می دانند. Verisure ، شماره یک شرکت کنترل زنگ خطر در اروپا ، مواردی فراتر از محافظت در برابر متجاوزان را ارائه می دهد. راه حل امنیتی هوشمند در حال رشد آن شامل کنترل آب و هوا ، ادغام آتش نشانی ، ...  ادامه مطلب 
چرخه عمر محصول بلندگوی هوشمند برای ورود به
 ۲۷ دی ۱۳۹۹
 فرید هادی زاده

چرخه عمر محصول بلندگوی هوشمند برای ورود به "اکثریت اولیه" در سال 2019: Voicebot

بلندگوهای هوشمند روز به روز در ایالات متحده محبوبیت بیشتری پیدا می کنند و بر اساس گزارش تصویب مصرف کننده بلندگوی هوشمند که توسط Voicebot منتشر شده است ، بیش از یک نفر از هر چهار بزرگسال آمریکایی به بلندگو هوشمند دسترسی دارند.  Voicebot با استفاده از چرخه عمر ...  ادامه مطلب 
Qolsys و Alarm.com شامل شناسایی چهره در دوربین IQ Panel 2 هستند
 ۲۷ دی ۱۳۹۹
 فرید هادی زاده

Qolsys و Alarm.com شامل شناسایی چهره در دوربین IQ Panel 2 هستند

Qolsys ، ارائه دهنده امنیت و فناوری خانه های هوشمند ، اعلام کرد که با همکاری Alarm.com ، تصاویر گرفته شده توسط دوربین داخلی پنل 5MP در IQ Panel 2 Plus خلع سلاح می شوند و اکنون شامل شناسایی چهره با استفاده از Alarm.com است. Qolsys SVP فروش و بازاریابی مایک هاکت می گوید: "این یک پیشرفت فوق العاده برای راه ...  ادامه مطلب 
هوش مصنوعی در حال حاضر در اینجا وجود دارد و در سال 2019 شیوع بیشتری دارد: گزارش
 ۲۷ دی ۱۳۹۹
 فرید هادی زاده

هوش مصنوعی در حال حاضر در اینجا وجود دارد و در سال 2019 شیوع بیشتری دارد: گزارش

هوش مصنوعی (AI) مهمترین پیشرفت فناوری در طول زندگی ما است و "دوره بعدی محاسبات" را نشان می دهد ، بر اساس گزارش "روند نوظهور فناوری 2019" که توسط موسسه آینده امروز منتشر شده است.  برخلاف تصور مردم. هوش مصنوعی چیزی نیست که روزی در آینده به آن برسد. هوش ...  ادامه مطلب