پذیرش بلوتوث در خدمات موقعیت مکانی سریعترین رشد را می کند

پذیرش بلوتوث در خدمات موقعیت مکانی سریعترین رشد را می کند
فرید هادی زاده
تاریخ:
۱۰ دی ۱۳۹۹
پیش بینی شده است که از بین راه حل های فعال شده توسط بلوتوث ، موقعیت یابی داخلی یا سرویس مکان در 5 سال آینده سریعترین استفاده را داشته باشد. طبق به روزرسانی بازار بلوتوث 2019 ، میزان حمل سالانه دستگاه های مکان یابی 43 درصد رشد سالانه دارد و در سال 2023 به 431 میلیون دستگاه می رسد.
 یک برنامه یافتن مورد است. تعداد فزاینده ای از مصرف کنندگان برچسب های بلوتوث را به وسایل شخصی مانند کلید ، کیف پول و کیف پول متصل می کنند. هنگامی که موردی بی جا است ، کاربر می تواند به راحتی برنامه ای را روی تلفن هوشمند خود راه اندازی کند تا بتواند آن را پیدا کند.
 راه یابی یکی دیگر از برنامه های مهم است. بلوتوث SIG می گوید ، از فرودگاه ها ، ایستگاه های قطار گرفته تا موزه ها و استادیوم ها ، "سیستم های موقعیت داخلی بلوتوث (IPS) به سرعت به استانداردی برای غلبه بر چالش های پوشش داخلی GPS تبدیل شده اند و به بازدید کنندگان کمک می کنند تا از طریق امکانات پیچیده مسیر خود را طی کنند."
خرده فروشان و ارائه دهندگان خدمات بهداشتی از بلوتوث در ساختمانهای هوشمند استفاده می کنند. خرده فروشان برای ایجاد تبلیغات شخصی و خدمات یافتن راه برای ایجاد تجارب بهتر خرید ، افزایش فروش و کاهش هزینه های عملیاتی ، از آن استفاده می کنند. از طرف دیگر ، امکانات بهداشتی از بلوتوث برای نظارت بر بیماران ، ردیابی دارایی ها و بهبود خدمات اضطراری استفاده می کنند.
 هدف نمونه موردی است. چراغهای بلوتوث در وسایل روشنایی LED جدید آن تعبیه شده اند. شبکه beacon به مشتریان کمک می کند تا در فروشگاه گشت و گذار کرده و محصولات خاصی را از طریق برنامه Target پیدا کنند. لوری لی ، مدیر ارشد منطقه ای بلوتوث SIG ، در سمیناری که در Secutech Taipei 2019 برگزار شد ، گفت: "این یکی از بزرگترین استقرار های شناخته شده در جهان برای تعیین موقعیت داخلی در فضای داخلی است."
 مثال دیگر موزه ون گوگ است که ماژول های LED قابل تنظیم با بلوتوث را اجرا می کند. چراغ های بلوتوث می توانند خدمات یافتن مسیر و اطلاعات مورد علاقه بازدیدکنندگان را فعال کنند.
 علاوه بر این ، سنسورهای نصب شده داده های اشغال ، سطح لوکس ، دما و رطوبت را پخش می کنند. لی گفت: "کنترل نور ، نظارت بر محیط زیست اتاق و ردیابی ساعت ساعت به حفظ آثار در موزه کمک می کند."
 علاوه بر این ، بلوتوث اقتصاد مشترک را تقویت می کند. Mobility as a Service ، که شامل اشتراک دوچرخه و اسکوتر است ، راه حل های حمل و نقل درخواستی را ارائه می دهد که از بلوتوث استفاده می کنند. عرضه به خصوص در منطقه APAC مشهود است.
 در واقع ، "SIG بلوتوث" می گوید ، "راه حل های مدیریت دارایی ، استفاده از منابع شهر هوشمند را برای کمک به کاهش هزینه های عملیاتی افزایش می دهد."


شبکه مش
شبکه های بلوتوثی مش به سرعت به عنوان بستر ارتباطی بی سیم انتخابی در تعدادی از سیستم های کنترل پذیرفته می شوند. همچنین برای اهداف نظارت استفاده می شود. شبکه های حسگر بی سیم بلوتوث برای بهبود بهره وری کارمندان ، کاهش هزینه های عملیاتی ساختمان و غیره ، نور ، دما ، رطوبت و میزان اشغال را کنترل می کنند.
 بلوتوث همچنین امکان اتوماسیون سیستم های اساسی ساختمان مانند HVAC ، روشنایی و امنیت را برای بهبود طول عمر سیستم های اصلی ساختمان فراهم می کند.


برنامه های خانه هوشمند
از زمان معرفی آن در سال 1998 ، میزان حمل و نقل دستگاه های بلوتوث بدون هیچ نشانه ای از کند شدن افزایش یافته است. بلوتوث SIG پیش بینی می کند که محموله دستگاه در سال 2019 به چهار میلیارد دلار برسد و پس از آن طی 5 سال آینده با رشد سالانه 8 درصد رشد کند.
 بلوتوث برای برنامه های خانگی نیز فناوری مهمی است. در گزارش بلوتوث آمده است: "در این سال گذشته ، علی بابا و شیائومی برای کمک به تعریف تجربه اتوماسیون در خانه خود ، بلوتوث را انتخاب کردند."
 لوازم خانگی هوشمند قوی ترین پتانسیل را دارند. بلوتوث SIG پیش بینی کرده است که حمل لوازم خانگی دارای بلوتوث طی 5 سال آینده با 59 درصد رشد سالانه رشد خواهد کرد و تا سال 2023 تعداد آنها به 54 میلیون خواهد رسید.
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
Orange به اتحاد ULE پیوست
 ۰۴ بهمن ۱۳۹۹
 فرید هادی زاده

Orange به اتحاد ULE پیوست

در نشست سالانه DECT Forum و اتحاد ULE در نورنبرگ ، پرتقال عضویت خود را در اتحاد ULE اعلام کرد. این تصمیم از تصمیم گروه برای تمرکز بر استفاده از فناوری ULE برای مدیریت اتصال اشیا within در سرویس "خانه متصل" آینده خود در فرانسه ناشی می شود. برای اینکه مشتریانش بتوانند به راحتی از طریق ایمن اشیا their متصل را در خانه های خود ...  ادامه مطلب 
ویژگی های پیشرفته سیستم های مدیریت بازدید کننده مبتنی بر ابر
 ۰۴ بهمن ۱۳۹۹
 فرید هادی زاده

ویژگی های پیشرفته سیستم های مدیریت بازدید کننده مبتنی بر ابر

ثبت نام مهمان در بیشتر ساختمانهای اداری الزامی است. با استفاده از سیستم های مدیریت بازدید کننده مبتنی بر ابر (VMS) ، فرایند ثبت نام می تواند به صورت خودکار انجام شود ، صرفه جویی در تلاش ، کاهش هزینه ها و بهبود تجربه مهمان.  راه حل های زیادی در بازار وجود دارد ، اما در اصل ...  ادامه مطلب 
برای راه حل های جدید هوشمند در The Security Event دعوت می شوید
 ۰۴ بهمن ۱۳۹۹
 فرید هادی زاده

برای راه حل های جدید هوشمند در The Security Event دعوت می شوید

گروه Comelit ، به عنوان یکی از بنیانگذاران The Security Event ، به طور انحصاری جدیدترین راه حل های هوشمند خود را در ورودی شیک ، اتوماسیون خانه ، آتش سوزی و دوربین مدار بسته در نمایشگاه صنعت برتر ارائه می دهد. Comelit راه حل نوآورانه سوئیچ خود را راه اندازی می کند ، که فقط برای نصب کنندگان توسعه ...  ادامه مطلب 
برای راه اندازی سیستم های مدیریت بازدید کننده مبتنی بر ابر چه کاری لازم است؟
 ۰۴ بهمن ۱۳۹۹
 فرید هادی زاده

برای راه اندازی سیستم های مدیریت بازدید کننده مبتنی بر ابر چه کاری لازم است؟

در حالی که بسیاری از مشاغل همچنان به روش دستی برای مدیریت دسترسی بازدیدکنندگان متکی هستند ، سیستم های مدیریت بازدیدکنندگان مبتنی بر ابر (VMS) می توانند بدون نیاز به سرمایه گذاری گسترده در سخت افزار و نرم افزار ، فرآیندهای ورود را به صورت خودکار انجام ...  ادامه مطلب 
Tech Data توافق نامه توزیع جهانی را با Resideo اعلام کرد
 ۰۴ بهمن ۱۳۹۹
 فرید هادی زاده

Tech Data توافق نامه توزیع جهانی را با Resideo اعلام کرد

Tech Data از توافق توزیع بین المللی با Resideo برای حمل خط کامل این شرکت با نام تجاری Honeywell Home DIY و نصب خودکار امنیت و راحتی برای مشتریان مسکونی خبر داد. محصولات هانیول Home Resideo از قدرت اتصال برای ایجاد خانه هایی راحت تر ، ایمن تر و با مصرف انرژی بالاتر بهره می برند. این محدوده شامل ترموستات های ...  ادامه مطلب