چگونه هواپیماهای بدون سرنشین می توانند به دولت ها در کنترل شیوع COVID-19 کمک کنند

چگونه هواپیماهای بدون سرنشین می توانند به دولت ها در کنترل شیوع COVID-19 کمک کنند
فرید هادی زاده
تاریخ:
۰۸ مرداد ۱۳۹۹
صنعت امنیت راه حل های مختلفی را ارائه داده است که به مقامات کمک می کند تا مردم را از COVID-19 محافظت کنند. مهمترین آنها راه حل های تحلیلی است که می تواند بر رعایت هنجارهای دوردست اجتماعی و پوشیدن ماسک نظارت کند. این راه حلها با استفاده از ترکیبی از الگوریتم ها و فیلم های دوربین ، وقتی کسی به دستورالعمل های مراقبت های بهداشتی پایبند نباشد ، به مقامات و افراد هشدار می دهد.
اما هنوز هم محدودیتی در استفاده از فیلمبرداری از دوربین های مداربسته وجود دارد ، شما فقط می توانید در مناطقی که این دوربین ها نصب شده اند ، افراد را تحت نظر بگیرید. به عبارت دیگر ، اگر می خواهید در هر گوشه و کناری از شهر با دوربین های مداربسته از تصویربرداری اطمینان حاصل کنید ، ابتدا باید سرمایه گذاری های گسترده ای را برای راه اندازی زیرساخت های دوربین انجام دهید. این در بازه زمانی کوتاهی که جهان در این مرحله دارد غیرممکن است.
با این حال ، راه حل دیگری وجود دارد که بسیاری از مشتریان نهایی اتخاذ می کنند - هواپیماهای بدون سرنشین. شرکتی که چنین راه حلی را ارائه می دهد ، آزمایشگاه های Skylark مستقر در سان فرانسیسکو است. اخیراً در گفتگو با asmag.com ، Amarjot Singh ، بنیانگذار و مدیرعامل شرکت توضیح داد که چرا هواپیماهای بدون سرنشین یک راه حل ایده آل در شرایط فعلی هستند.
سینگ توضیح داد: "اگر قرار باشد به مردم اجازه داده نشود بدون پوشیدن ماسک بیرون بروند، اغلب تنها گزینه برای اطمینان از پیروی این دستور نظارت از طریق دوربین است." با این حال ، در بسیاری از شهرها ، دوربین های نظارتی کافی وجود ندارند و هواپیماهای بدون سرنشین اهمیت پیدا می کنند که می توانند منطقه بسیار بزرگی از یک شهر را به سرعت رصد کنند و افرادی را که ناقض هرگونه قانون  هستند ، شناسایی کنند. این یک موردی بود که ما پیشنهاد دادیم نکته دوم این بود که اگر اجازه بیرون رفتن دارید ، هواپیماهای بدون سرنشین می توانند نظارت کنند که آیا فاصله اجتماعی را حفظ می کنید. "


هنگامی که هواپیمای بدون سرنشین فیلم را ضبط می کند ، به طور خودکار آنالیز می شود ، یک هشدار آماده سازی می شود و پیامی به پلیس ارسال می شود. این پیام حاوی اطلاعاتی در مورد محل وقوع تخلف و تصویری از شخصی است که براساس آن می تواند اقدامی انجام دهد. راه حل های تحلیلی Skylark در ابر (AWS) قرار دارد.
با این حال ، چنین روندی می تواند نگرانی های مربوط به حریم خصوصی را در بسیاری از کشورها ایجاد کند. در برخی از مناطق ایالات متحده ، پلیس پس از بروز ترس از نقض حریم خصوصی ، مجبور شد برنامه هایی برای استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین برای نظارت بر فاصله اجتماعی را لغو کند. چندین نگرانی دیگر درباره سیستم های شناسایی جمعیت در بین مردم وجود دارد.
با این حال ، سینگ توضیح داد که این برنامه تبدیل به یک نگرانی در مورد حریم خصوصی نمی شود زیرا هواپیماهای بدون سرنشین از دور عکس های واضحی را ضبط نمی کنند. هواپیماهای بدون سرنشین فقط در حال ضبط حرکت مردم و شناسایی آنها نیستند.


فراتر از مشتریان دولت
چنین راه حلی که بتواند حرکت مردم در یک منطقه بسته را رصد کند ممکن است حتی برای شرکت های خصوصی نیز مفید باشد. سینگ توضیح می دهد که فقط در ایالات متحده ، چندین شرکت می خواهند افرادی را که کارمندشان نیستند نظارت کنند اما باید به هر منظور وارد این مکان شوند. به عنوان مثال آنها ممکن است بخواهند اطمینان حاصل کنند که این افراد ماسک پوشیده اند. اگر شخصی که ماسکی ندارد ، تشخیص داده شود ، تصویری از چهره آنها از طریق پایگاه داده اجرا می شود تا ببیند که آیا کارمند است. سپس مدیریت می تواند با آنها تماس گرفته و از آنها بخواهد ماسک بپوشند.
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
Arlo با Eagle Eye Networks برای نظارت تصویری تجاری همکاری می کند
 ۳۰ دی ۱۳۹۹
 فرید هادی زاده

Arlo با Eagle Eye Networks برای نظارت تصویری تجاری همکاری می کند

Arlo Technologies از همکاری با Eagle Eye Networks برای ترکیب سیستم دوربین Arlo FlexPower با Eagle Eye Cloud VMS خبر داد. با گسترش راه حل های نظارت بر دوربین تجاری Arlo ، این پیشنهاد مشترک جدید حداکثر 4 دوربین بدون سیم در هر پایگاه ایستگاه پایه FlexPower فراهم می کند. با هر تعداد ایستگاه پایه FlexPower که به دلخواه متصل ...  ادامه مطلب 
روش هایی که برنامه های پارکینگ زندگی مدیران را آسان می کند
 ۳۰ دی ۱۳۹۹
 فرید هادی زاده

روش هایی که برنامه های پارکینگ زندگی مدیران را آسان می کند

پارکینگ برای مدیران ساختمان چالشی است. خوشبختانه اکنون راه حل های پارکینگ هوشمند برای سهولت زندگی در دسترس است. برنامه های مدیر پارکینگ نمونه ای از این موارد هستند.  نیازی به گفتن نیست که پارکینگ قسمت مهمی از بازدید یا رفتن به یک ساختمان است. با این حال ممکن است موقعیت ...  ادامه مطلب 
چگونه سیستم های مدیریت بازدید کننده امنیت آپارتمان ها و دفاتر را بهبود می بخشند
 ۳۰ دی ۱۳۹۹
 فرید هادی زاده

چگونه سیستم های مدیریت بازدید کننده امنیت آپارتمان ها و دفاتر را بهبود می بخشند

سیستم مدیریت بازدید کننده مبتنی بر Acloud (VMS) یکپارچه با کنترل دسترسی می تواند امنیت و راحتی را برای امکانات تجاری و مسکونی فراهم کند.  با استفاده از یک سیستم کنترل دسترسی مجازی VMS ، پس از اعلام حضور بازدید کننده ، می توان به طور خودکار در برخی از ورودی ...  ادامه مطلب 
ProKNX برای کنترل خودکار صدا برای هتل ها
 ۳۰ دی ۱۳۹۹
 فرید هادی زاده

ProKNX برای کنترل خودکار صدا برای هتل ها

سرور خانه هوشمند ProKNX realKNX Air به محصولی جدید و بهینه شده برای کنترل صوتی هتل و اتاق کنفرانس تبدیل شده است. realKNX O-two یک سیستم کنترل صدای مستقل است که روی سقف نصب شده است. شناخت گفتار و درک زبان طبیعی توسط تیراندازها و هوش مصنوعی تأمین می شود. کنترل صوتی تعبیه شده realKNX O-two به اندازه خواهران و برادران ...  ادامه مطلب 
سیستم اتوماسیون خانگی Verisure دقیقاً هوشمندتر شده است
 ۳۰ دی ۱۳۹۹
 فرید هادی زاده

سیستم اتوماسیون خانگی Verisure دقیقاً هوشمندتر شده است

طبق تحقیقات اخیر ، بیش از 90 درصد از نصب کنندگان امنیت ، اتوماسیون خانه را یک بازار رشد قابل توجه می دانند. Verisure ، شماره یک شرکت کنترل زنگ خطر در اروپا ، مواردی فراتر از محافظت در برابر متجاوزان را ارائه می دهد. راه حل امنیتی هوشمند در حال رشد آن شامل کنترل آب و هوا ، ادغام آتش نشانی ، ...  ادامه مطلب