5 چالش عمده آسیب رساندن به بخش ساختمان هوشمند در سال 2019

5 چالش عمده آسیب رساندن به بخش ساختمان هوشمند در سال 2019
فرید هادی زاده
تاریخ:
۰۷ دی ۱۳۹۹
ساختمانهای هوشمند همه چیز مهم بعدی در امر مدیریت معماری و تأسیسات است. اما با وجود مزایای آشکار آنها ، چالش های خاصی وجود دارد که به رشد این بخش آسیب می رساند. ما اخیراً با Terrill Laughton ، VP و GM بهینه سازی انرژی و تجهیزات متصل در Johnson Controls صحبت کردیم تا نظرات او را در این مورد بدست آوریم.
لاتون گفت: "از [چندین] چالش در مدیریت هوشمند ساختمان ، البته چالش های گسسته ای وجود دارد." "با این حال ، آنها با موضوع مشترک افزایش درک توانایی های فن آوری های ساختمان هوشمند همراه هستند. این قابلیت ها از نظر صرفه جویی در مصرف انرژی و هزینه های نگهداری ، استفاده از فضا گرفته تا رضایت و عملکرد بالاتر انسان ، اشکال مختلفی دارد. "
طبیعتاً ، همانطور که نیروی کار یاد می گیرد از سیستم های هوشمند ساختمانی بهره ببرد ، عملیات بهتر ، راحتی بیشتر و در کل رضایت بیشتر سرنشینان بدست می آید. لاتون چالش های زیر را ذکر کرده است که باید برای رسیدن به این سطح و حرکت به جلو در بازار برطرف شود.


موانع سرمایه گذاری
هر تأسیساتی می خواهد جدیدترین و ابتکاری ترین شیوه ها و سیستم های مدیریت هوشمند ساختمان را در اسرع وقت پیاده سازی کند. با این وجود ، درک درستی از چگونگی ارزیابی سرمایه گذاری و منافع در طول عمر چنین تحولی وجود ندارد. این منجر به عدم تمایل به اولویت بندی مدیریت هوشمند ساختمان می شود که ثابت شده مانعی در اجرای تغییرات است.
لاتون توضیح داد: "به عنوان مثال ، توانایی نظارت بر مصرف انرژی بر اساس منطقه از ساختمان و زمان روز منجر به صرفه جویی قابل توجهی در انرژی می شود." "سیستم های هوشمند ساختمانی می توانند از اطلاعات چندین سیستم ساختمانی برای مدیریت بهتر نیازهای روشنایی بر اساس در دسترس بودن نور طبیعی و حضور یک کارمند خاص هنگام استفاده از حسگرهای کنترل دسترسی یا اشغال استفاده کنند."
گنجاندن قابلیت های هوش مصنوعی می تواند به یادگیری و پیش بینی الگوهای کارمندان کمک کند تا باعث شود عملیات ساختمان برای ساکنان تقریباً یکپارچه به نظر برسد. اجازه دادن به کارمندان برای کنترل محیط خود در مواردی مانند دما و نور ، راحتی کارمندان و در نتیجه افزایش بهره وری آنها را افزایش می دهد.


برنامه ریزی مناسب و نگهداری کافی
حتی وقتی شرکت ها تصمیم می گیرند فناوری ها و رویکردهای مدیریت ساختمان هوشمند را پیاده کنند ، بسیاری از آنها به اندازه کافی برای راه پیش رو آماده نمی شوند. تعیین اهداف موفقیت و همسویی با راه حل های فناوری قبل از شروع پروژه به اطمینان از رعایت اولویت ها کمک می کند.
بدون برنامه ریزی صحیح ، شرکتها با شکست هدف سرمایه گذاری خود ، از آنچه می خواهند انجام دهند کوتاه می آیند. کسانی که با یک برنامه محکم و ادامه سرمایه گذاری اجرا می کنند ، موفقیت بالاتری را تجربه می کنند.
لاتون گفت: "این می تواند بیشتر نشان داده شود وقتی که یک شرکت یک سیستم امنیتی یا HVAC را کهنه است به روز کند." "این سیستم جدید مزایای اولیه را در بهبود عملکرد فراهم می کند ، اما بدون نظارت هوشمند و هشدارها ، مزایای یک رویکرد فعال برای مدیریت ساختمان به دلیل عدم نگهداری و نظارت کافی در جریان نیست. تصمیم گیری در مورد اهداف خود برای مدیریت هوشمند ساختمان و ایجاد برنامه ای مشخص برای رسیدن به آنجا مهم است. "


درک قابلیت های مقاوم سازی
بسیاری از سیستم عامل های مدیریت ساختمان هوشمند ، عرفانی هستند ، به این معنی که می توان آنها را بر روی فن آوری های موجود ساختمان قرار داد. دستیابی به شناختی از فن آوری های موجود و چگونگی پیشرفت آنها توسط راه حل های هوشمند با قابلیت های مقاوم سازی می تواند به دستیابی به نتایج مدیریت هوشمند ساختمان به همان اندازه که پروژه پروژه جدید می تواند کمک کند.
لاتون خاطرنشان کرد: "فناوری های جدید مانند هوش مصنوعی و یادگیری ماشین می توانند با سیستم های ساختمانی موجود کار کنند تا یاد بگیرند که عملکردهای فردی چگونه به نظر می رسند و قادر به تشخیص انحراف از آن پایه هستند." "هوش مصنوعی همچنین می تواند مدیریت را هشدار دهد زمانی که چیزی در زمان واقعی اشتباه است. این باعث کاهش زمان خرابی ، هزینه های تعمیر و نگهداری برنامه ریزی نشده و سرخوردگی سرنشینان می شود و به طور بالقوه طول عمر سیستم های قدیمی را افزایش می دهد. "


ادغام ناکافی
از لحاظ تاریخی ، عملیات و خدمات مدیریت ساختمان سیل زده شده اند. HVAC ، راه حل های امنیتی ، استفاده از انرژی و راه حل های زیرساختی ، خدمات و نگهداری از واحدهای جداگانه ای بوده اند که هرکدام از آنها نظارت ، نگهداری و مدیریت متفاوت دارند. داده های جمع آوری شده از این سیستم ها به همین دلیل به دلیل در دسترس نبودن فناوری قادر به تلفیق داده ها از همه این سیستم ها در یک مکان ، در نهایت پتانسیل خود استفاده نشده است.
لاتون گفت: "گام بعدی در مدیریت هوشمند ساختمان این است که بتوان تمام داده های ساختمان را ترکیب و تجزیه و تحلیل کرد تا از نظر ساده سازی عملیات و صرفه جویی در هزینه نتایج به دست آورد."
به عنوان مثال ، دانستن اینکه مصرف انرژی شما از نظر روشنایی ، سیستم تهویه مطبوع و سیستم های امنیتی در ساختمان به چه صورت است و داشتن پایه ای برای میزان "طبیعی" می تواند به اپراتورها و مدیران کمک کند تا آگاهانه درباره نحوه استفاده از ساختمان تصمیم بگیرند . همچنین می تواند به تعمیر و نگهداری فعال سیستم ها کمک کند ، امکان استفاده متعادلتر از بودجه ، نظارت بیشتر و جلوگیری از خرابی سیستم و هزینه های غیر منتظره خدمات را فراهم می کند.


شیفت فرهنگی
شناخت سیستم های مدیریت ساختمان هوشمند و توانایی های آنها شروع به ورود به جریان اصلی می کند ، اما افرادی که در مورد تغییر جهت مدیریت هوشمندانه ساختمان جدی هستند ، باید تغییر روش های مدیریت سنتی را در نظر بگیرند.
از نظر لاتون ، این تغییرات برای جلب علاقه نسل بعدی نیروی کار مدیریت ساختمان ، که انتظار دارند از فناوری در محل کار مطابق با فن آوری های موجود در بقیه مناطق زندگی خود مانند تلفن های هوشمند و تبلت ها ، لازم باشد ، لازم است. شیوه های سنتی مدیریت ساختمان با انتظارات آنها از یک محل کار مدرن مطابقت ندارد.
مشارکت فعال در این تغییر فرهنگی توسط مشاغل به شکل توسعه نیروی کار صورت می گیرد - سرمایه گذاری در تیم های مدیریتی ، استخدام و توسعه استعدادها در همه سطوح برای اطمینان از موفقیت درازمدت. بدون استعداد کافی انسانی ، این فناوری ها نمی توانند در بهترین حالت خود عمل کنند و بالعکس.


کاهش چالش ها
از نظر کاهش این چالش ها ، واضح است که افزایش درک توانایی ها و پس انداز طولانی مدت مورد نیاز است.
لاتون نتیجه گیری کرد: "فرهنگ سنتی سیستم های مختلف به صورت دستی مدیریت می شود ، در نتیجه تعمیر و نگهداری به تعویق می افتد و داده های راکد ساختمان در حال تغییر است." "یک تغییر فرهنگی تا حدی در جریان است ، اما بخشی از این تغییر آماده سازی نیروی کار انسانی در تمام سطوح است تا به طور موثر با این سیستم عامل ها به نفع همه تعامل داشته باشد."
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
  _      _____ 
 (_)     / __ \
  _ ___ ___ `' / /'
 | |/ __|/ __| / / 
 | |\__ \\__ \./ /___
 | ||___/|___/\_____/
 _/ |         
|__/         
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
بهترین روش ها برای تجزیه و تحلیل ویدیو در حمل و نقل عمومی
 ۰۸ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

بهترین روش ها برای تجزیه و تحلیل ویدیو در حمل و نقل عمومی

تجزیه و تحلیل ویدیو در عمودهای مختلف به بخشی جدایی ناپذیر از سیستم های نظارت تصویری تبدیل شده است. در حمل و نقل عمومی ، ادغام تجزیه و تحلیل ویدئو به دلیل دشواری های اجرای آنها ، کمی کندتر است. با این حال ، اپراتورهای بیشتر و بیشتر امکان استفاده از تجزیه و تحلیل برای امنیت فعال ...  ادامه مطلب 
Johnson Controls مدیریت مدرن Metasys 10.0 را منتشر کرد
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

Johnson Controls مدیریت مدرن Metasys 10.0 را منتشر کرد

Johnson Controls از عرضه Metasys 10.0 که برای ارائه مدیریت واحد تر ساختمان طراحی شده است ، خبر داد. این آخرین نسخه Metasys اتوماسیون ساختمان دقیق تر ، پاسخ سریعتر به آلارم های حساس و یکپارچه سازی های جدید با سیستم های تشخیص حریق ، امنیت و روشنایی را در اختیار کارکنان تاسیسات قرار داده است - همه اینها از یک ...  ادامه مطلب 
ژاپن در توسعه هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه عقب است: گزارش
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

ژاپن در توسعه هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه عقب است: گزارش

بر اساس گزارش "هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه" منتشر شده توسط Tractica در حالی که ژاپن در زمینه رباتیک پیشرو بوده است ، دستیابی به هوش مصنوعی تا حدودی به تأخیر افتاده است. با وجود این واقعیت که ژاپن یکی از بزرگترین بودجه تحقیق و توسعه در جهان را دارد (سالانه 165 میلیارد دلار ...  ادامه مطلب 
آمازون الکسا از مهارت های صوتی طولانی تر و تکنیک های خودآموزی پشتیبانی می کند
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

آمازون الکسا از مهارت های صوتی طولانی تر و تکنیک های خودآموزی پشتیبانی می کند

آمازون الکسا به روزرسانی های جدیدی را برای توسعه دهنده شخص ثالث منتشر کرده است ، از جمله زمان مهارت صوتی طولانی تر و توانایی یادگیری خودکار ، که می تواند موارد استفاده بیشتری را برای دستیار صوتی به همراه داشته باشد. آمازون محدودیت زمانی مهارت صوتی را از ...  ادامه مطلب 
راه حل انرژی خانه Sense با Google Assistant ادغام می شود
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

راه حل انرژی خانه Sense با Google Assistant ادغام می شود

سنس ، سنسور بست آن در صفحه برق میزان مصرف برق را کنترل می کند و کنترل برنامه لوازم خانگی را امکان پذیر می کند ، اعلام کرد که دستگاه آن اکنون با دستیار Google و همچنین پلاگین های هوشمند Belkin Wemo و TP-Link Kasa سازگار است. کاربران دستیار Google اکنون می توانند دستوراتی مانند "از Sense بپرسید اگر اجاق من ...  ادامه مطلب