امنیت سایبری خانه هوشمند به عهده همه است

امنیت سایبری خانه هوشمند به عهده همه است
فرید هادی زاده
تاریخ:
۰۸ آذر ۱۳۹۹
فناوری خانه هوشمند به منظور ساده سازی زندگی روزمره کاربران طراحی شده است. با این حال ، یک خانه هوشمند می تواند باعث نقض داده ها ، به خطر انداختن حریم خصوصی و حملات بات نت از طریق محصولات ناامن ، نقص سیستم ، هک دوربین IP و مهاجمان سایبری مخرب شود. با افزایش تعداد دستگاههای متصل در خانه ، آگاهی از امنیت سایبری خانگی نیز در حال افزایش است.
یک خانه هوشمند از چندین دستگاه متصل مانند تلویزیون های هوشمند ، قفل درب های هوشمند ، لامپ های هوشمند و بلندگوهای هوشمند ساخته شده است. ایده اصلی یک خانه هوشمند ایجاد راحتی برای صاحبان خانه بود. این راحتی به کاربران خانه های هوشمند این امکان را می دهد که آیا از طریق تلفن های هوشمند آنها درب ورودی را از هرجایی قفل کرده اند یا خیر. یا می توانند تنظیمات نور را با صدای خود کنترل کنند به جای اینکه به سوکت روشنایی بروید تا آن را دستی تنظیم کنید.
با این حال ، همه این دستگاه های متصل به تهدیدهای امنیتی و حریم خصوصی صاحبان خانه تبدیل شده اند. حوادث اخیر مانند هک مانیتور کودک یا نقض اطلاعات از یک دستگاه خانه هوشمند باعث افزایش آگاهی کاربران از امنیت خانه هوشمند شده و حتی به عنوان دلیل نصب نشدن فناوری خانه هوشمند مورد استفاده قرار می گیرد.
شبکه خانگی برای اکثر کاربران یک مفهوم انتزاعی است اما می تواند به عنوان یک خانه فیزیکی تصور شود ، جایی که روتر یا دروازه اینترنت با درب ورودی برابر است. هر دستگاه هوشمند جدید خانگی که به شبکه اضافه می شود مانند یک در یا پنجره جدید است. به عنوان یک کاربر شبکه خانگی ، می توان امنیت شبکه هوشمند خانه را اینگونه تصور کرد که آیا هر درب فیزیکی به طور ایمن قفل شده است و یا اینکه قفل ها ایمن هستند. مایکل پالمر ، مدیر ارشد محصولات در Trend Micro ، گفت: "دقیقاً مانند یک خانه فیزیکی ، هرگاه یک نقطه ورود شکسته شود ، آن وقت است که آسیب واقعی اتفاق می افتد." در مورد خانه های هوشمند ، نقض حریم خصوصی ، سرقت داده ها و هویت ، و مشارکت در حملات بات نت نتایج احتمالی خانه های هوشمند ناامن است.


تهدیدات امنیتی احتمالی در یک خانه هوشمند
تهدیدات امنیتی احتمالی هنگام استفاده از دستگاه های هوشمند در خانه وجود دارد.
نقض حریم خصوصی: دستگاه های متصل مانند دوربین های امنیتی ، مانیتور کودک و بلندگوهای هوشمند دارای دوربین و میکروفون تعبیه شده هستند. وقتی هکرها به این دستگاه ها دسترسی پیدا می کنند ، می توانند فیلم های جریانی را مشاهده کنند ، به فعالیت های صاحبخانه گوش دهند و حتی دوربین های امنیتی را کنترل کنند و به حریم خصوصی شخصی صاحبان خانه آسیب می رسانند.
سرقت هویت: هواپیماربایی DNS نوعی حمله است که روترها را هدف قرار می دهد و آدرسهای مهم سرور DNS را که روتر برای ترجمه دامنه ها به آدرسهای IP سرور استفاده می کند ، تغییر می دهد. وقتی درخواست های URL به یک سرور مخرب DNS می روند ، می توان onlinebank.com را به سرور هکر هدایت کرد. وقتی کاربر وارد سیستم می شود ، هکر می تواند به اطلاعات ورود به سیستم بانکی آنلاین کاربر دست یابد تا وجه بیشتری بگیرد. "این یکی از نمونه هاست. هنگامی که تنظیمات DNS کاربر ربوده شد ، می توان هرگونه هویت آنلاین را به این روش سرقت کرد. "
حملات مرد در میانه: هکرها در چنین حمله ای ارتباط بین دو دستگاه هوشمند را رهگیری می کنند. آنها نه تنها ارتباط بین دستگاه های خانه هوشمند را نقض می کنند بلکه باعث قطع ارتباط می شوند. به عنوان مثال ، داده های جعلی درجه حرارت می توانند توسط دستگاه نظارت بر محیط زیست در یک خانه هوشمند تولید شده و در فضای ابری شرکت بارگذاری شوند.
مشارکت در بات نت: Botnets گروه بزرگی از دستگاه های آسیب دیده ، به طور معمول روترها و دستگاه های اینترنت اشیا هستند که توسط هکرها برای حمله به یک هدف استفاده می شود. یک مثال معروف Mirai است ، حمله سایبری که در اواخر سال 2016 پیدا شد و از رمزهای عبور محافظت ضعیف در دستگاه های خانه ها بهره برداری می کرد. Mirai نرم افزار "bot" را روی این دستگاه ها نصب کرد و سایر دستگاه ها را در شبکه جستجو کرد تا بیشتر آلوده شود.
پس از آلوده شدن ، با مجبور کردن همه این ربات ها برای درخواست از یک وب سایت خاص ، همه این دستگاه ها برای حمله به سایتها از طریق روش انکار سرویس توزیع شده (DDoS) فعال می شوند. در سال 2016 ، Mirai به یک شرکت DNS به نام Dyn حمله کرد که توسط چندین نام معروف مانند آمازون ، Reddit ، Slack و Twitter مورد استفاده قرار گرفت. همه آنها تحت تأثیر قطع خدمات قرار گرفتند.
بیشترین نفوذ این نوع حملات به روترها و دوربین ها و همچنین هر دستگاه مبتنی بر سیستم عامل از جمله هاب های هوشمند خانه است. پیش بینی می شود در سال 2019 حدود 14.2 میلیارد دستگاه متصل اضافه شود و طبق سال 2021 تعداد کل آنها به 25 میلیارد برسد.
داده های ارائه شده توسط Kumar Jayant ، تحلیلگر ، الکترونیک و تحقیقات نیمه هادی در MarketsandMarkets. جوانت گفت: "افزایش تعداد دستگاه های متصل نقاط دسترسی بیشتری را در یک شبکه خانگی ایجاد می کند ؛ دسترسی بیشتر به معنای فرصت بیشتر برای ورود ناخواسته است که احتمال هک شدن را افزایش می دهد." "تخمین زده می شود که تقریباً 80 درصد از اینترنت اشیا overall کلی (اینترنت اشیا) و دستگاه های هوشمند در معرض طیف وسیعی از حملات قرار دارند. "
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
             
             
 __ _ __  ____ __ _ __ 
 / _` |\ \ / /\ \/ /| '__|
| (_| | \ V / > < | |  
 \__, | \_/ /_/\_\|_|  
  | |          
  |_|          
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
بهترین روش ها برای تجزیه و تحلیل ویدیو در حمل و نقل عمومی
 ۰۸ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

بهترین روش ها برای تجزیه و تحلیل ویدیو در حمل و نقل عمومی

تجزیه و تحلیل ویدیو در عمودهای مختلف به بخشی جدایی ناپذیر از سیستم های نظارت تصویری تبدیل شده است. در حمل و نقل عمومی ، ادغام تجزیه و تحلیل ویدئو به دلیل دشواری های اجرای آنها ، کمی کندتر است. با این حال ، اپراتورهای بیشتر و بیشتر امکان استفاده از تجزیه و تحلیل برای امنیت فعال ...  ادامه مطلب 
Johnson Controls مدیریت مدرن Metasys 10.0 را منتشر کرد
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

Johnson Controls مدیریت مدرن Metasys 10.0 را منتشر کرد

Johnson Controls از عرضه Metasys 10.0 که برای ارائه مدیریت واحد تر ساختمان طراحی شده است ، خبر داد. این آخرین نسخه Metasys اتوماسیون ساختمان دقیق تر ، پاسخ سریعتر به آلارم های حساس و یکپارچه سازی های جدید با سیستم های تشخیص حریق ، امنیت و روشنایی را در اختیار کارکنان تاسیسات قرار داده است - همه اینها از یک ...  ادامه مطلب 
ژاپن در توسعه هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه عقب است: گزارش
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

ژاپن در توسعه هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه عقب است: گزارش

بر اساس گزارش "هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه" منتشر شده توسط Tractica در حالی که ژاپن در زمینه رباتیک پیشرو بوده است ، دستیابی به هوش مصنوعی تا حدودی به تأخیر افتاده است. با وجود این واقعیت که ژاپن یکی از بزرگترین بودجه تحقیق و توسعه در جهان را دارد (سالانه 165 میلیارد دلار ...  ادامه مطلب 
آمازون الکسا از مهارت های صوتی طولانی تر و تکنیک های خودآموزی پشتیبانی می کند
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

آمازون الکسا از مهارت های صوتی طولانی تر و تکنیک های خودآموزی پشتیبانی می کند

آمازون الکسا به روزرسانی های جدیدی را برای توسعه دهنده شخص ثالث منتشر کرده است ، از جمله زمان مهارت صوتی طولانی تر و توانایی یادگیری خودکار ، که می تواند موارد استفاده بیشتری را برای دستیار صوتی به همراه داشته باشد. آمازون محدودیت زمانی مهارت صوتی را از ...  ادامه مطلب 
راه حل انرژی خانه Sense با Google Assistant ادغام می شود
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

راه حل انرژی خانه Sense با Google Assistant ادغام می شود

سنس ، سنسور بست آن در صفحه برق میزان مصرف برق را کنترل می کند و کنترل برنامه لوازم خانگی را امکان پذیر می کند ، اعلام کرد که دستگاه آن اکنون با دستیار Google و همچنین پلاگین های هوشمند Belkin Wemo و TP-Link Kasa سازگار است. کاربران دستیار Google اکنون می توانند دستوراتی مانند "از Sense بپرسید اگر اجاق من ...  ادامه مطلب