امنیت سایبری خانه هوشمند به عهده همه است

امنیت سایبری خانه هوشمند به عهده همه است
فرید هادی زاده
تاریخ:
۰۸ آذر ۱۳۹۹
فناوری خانه هوشمند به منظور ساده سازی زندگی روزمره کاربران طراحی شده است. با این حال ، یک خانه هوشمند می تواند باعث نقض داده ها ، به خطر انداختن حریم خصوصی و حملات بات نت از طریق محصولات ناامن ، نقص سیستم ، هک دوربین IP و مهاجمان سایبری مخرب شود. با افزایش تعداد دستگاههای متصل در خانه ، آگاهی از امنیت سایبری خانگی نیز در حال افزایش است.
یک خانه هوشمند از چندین دستگاه متصل مانند تلویزیون های هوشمند ، قفل درب های هوشمند ، لامپ های هوشمند و بلندگوهای هوشمند ساخته شده است. ایده اصلی یک خانه هوشمند ایجاد راحتی برای صاحبان خانه بود. این راحتی به کاربران خانه های هوشمند این امکان را می دهد که آیا از طریق تلفن های هوشمند آنها درب ورودی را از هرجایی قفل کرده اند یا خیر. یا می توانند تنظیمات نور را با صدای خود کنترل کنند به جای اینکه به سوکت روشنایی بروید تا آن را دستی تنظیم کنید.
با این حال ، همه این دستگاه های متصل به تهدیدهای امنیتی و حریم خصوصی صاحبان خانه تبدیل شده اند. حوادث اخیر مانند هک مانیتور کودک یا نقض اطلاعات از یک دستگاه خانه هوشمند باعث افزایش آگاهی کاربران از امنیت خانه هوشمند شده و حتی به عنوان دلیل نصب نشدن فناوری خانه هوشمند مورد استفاده قرار می گیرد.
شبکه خانگی برای اکثر کاربران یک مفهوم انتزاعی است اما می تواند به عنوان یک خانه فیزیکی تصور شود ، جایی که روتر یا دروازه اینترنت با درب ورودی برابر است. هر دستگاه هوشمند جدید خانگی که به شبکه اضافه می شود مانند یک در یا پنجره جدید است. به عنوان یک کاربر شبکه خانگی ، می توان امنیت شبکه هوشمند خانه را اینگونه تصور کرد که آیا هر درب فیزیکی به طور ایمن قفل شده است و یا اینکه قفل ها ایمن هستند. مایکل پالمر ، مدیر ارشد محصولات در Trend Micro ، گفت: "دقیقاً مانند یک خانه فیزیکی ، هرگاه یک نقطه ورود شکسته شود ، آن وقت است که آسیب واقعی اتفاق می افتد." در مورد خانه های هوشمند ، نقض حریم خصوصی ، سرقت داده ها و هویت ، و مشارکت در حملات بات نت نتایج احتمالی خانه های هوشمند ناامن است.


تهدیدات امنیتی احتمالی در یک خانه هوشمند
تهدیدات امنیتی احتمالی هنگام استفاده از دستگاه های هوشمند در خانه وجود دارد.
نقض حریم خصوصی: دستگاه های متصل مانند دوربین های امنیتی ، مانیتور کودک و بلندگوهای هوشمند دارای دوربین و میکروفون تعبیه شده هستند. وقتی هکرها به این دستگاه ها دسترسی پیدا می کنند ، می توانند فیلم های جریانی را مشاهده کنند ، به فعالیت های صاحبخانه گوش دهند و حتی دوربین های امنیتی را کنترل کنند و به حریم خصوصی شخصی صاحبان خانه آسیب می رسانند.
سرقت هویت: هواپیماربایی DNS نوعی حمله است که روترها را هدف قرار می دهد و آدرسهای مهم سرور DNS را که روتر برای ترجمه دامنه ها به آدرسهای IP سرور استفاده می کند ، تغییر می دهد. وقتی درخواست های URL به یک سرور مخرب DNS می روند ، می توان onlinebank.com را به سرور هکر هدایت کرد. وقتی کاربر وارد سیستم می شود ، هکر می تواند به اطلاعات ورود به سیستم بانکی آنلاین کاربر دست یابد تا وجه بیشتری بگیرد. "این یکی از نمونه هاست. هنگامی که تنظیمات DNS کاربر ربوده شد ، می توان هرگونه هویت آنلاین را به این روش سرقت کرد. "
حملات مرد در میانه: هکرها در چنین حمله ای ارتباط بین دو دستگاه هوشمند را رهگیری می کنند. آنها نه تنها ارتباط بین دستگاه های خانه هوشمند را نقض می کنند بلکه باعث قطع ارتباط می شوند. به عنوان مثال ، داده های جعلی درجه حرارت می توانند توسط دستگاه نظارت بر محیط زیست در یک خانه هوشمند تولید شده و در فضای ابری شرکت بارگذاری شوند.
مشارکت در بات نت: Botnets گروه بزرگی از دستگاه های آسیب دیده ، به طور معمول روترها و دستگاه های اینترنت اشیا هستند که توسط هکرها برای حمله به یک هدف استفاده می شود. یک مثال معروف Mirai است ، حمله سایبری که در اواخر سال 2016 پیدا شد و از رمزهای عبور محافظت ضعیف در دستگاه های خانه ها بهره برداری می کرد. Mirai نرم افزار "bot" را روی این دستگاه ها نصب کرد و سایر دستگاه ها را در شبکه جستجو کرد تا بیشتر آلوده شود.
پس از آلوده شدن ، با مجبور کردن همه این ربات ها برای درخواست از یک وب سایت خاص ، همه این دستگاه ها برای حمله به سایتها از طریق روش انکار سرویس توزیع شده (DDoS) فعال می شوند. در سال 2016 ، Mirai به یک شرکت DNS به نام Dyn حمله کرد که توسط چندین نام معروف مانند آمازون ، Reddit ، Slack و Twitter مورد استفاده قرار گرفت. همه آنها تحت تأثیر قطع خدمات قرار گرفتند.
بیشترین نفوذ این نوع حملات به روترها و دوربین ها و همچنین هر دستگاه مبتنی بر سیستم عامل از جمله هاب های هوشمند خانه است. پیش بینی می شود در سال 2019 حدود 14.2 میلیارد دستگاه متصل اضافه شود و طبق سال 2021 تعداد کل آنها به 25 میلیارد برسد.
داده های ارائه شده توسط Kumar Jayant ، تحلیلگر ، الکترونیک و تحقیقات نیمه هادی در MarketsandMarkets. جوانت گفت: "افزایش تعداد دستگاه های متصل نقاط دسترسی بیشتری را در یک شبکه خانگی ایجاد می کند ؛ دسترسی بیشتر به معنای فرصت بیشتر برای ورود ناخواسته است که احتمال هک شدن را افزایش می دهد." "تخمین زده می شود که تقریباً 80 درصد از اینترنت اشیا overall کلی (اینترنت اشیا) و دستگاه های هوشمند در معرض طیف وسیعی از حملات قرار دارند. "
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
Orange به اتحاد ULE پیوست
 ۰۴ بهمن ۱۳۹۹
 فرید هادی زاده

Orange به اتحاد ULE پیوست

در نشست سالانه DECT Forum و اتحاد ULE در نورنبرگ ، پرتقال عضویت خود را در اتحاد ULE اعلام کرد. این تصمیم از تصمیم گروه برای تمرکز بر استفاده از فناوری ULE برای مدیریت اتصال اشیا within در سرویس "خانه متصل" آینده خود در فرانسه ناشی می شود. برای اینکه مشتریانش بتوانند به راحتی از طریق ایمن اشیا their متصل را در خانه های خود ...  ادامه مطلب 
ویژگی های پیشرفته سیستم های مدیریت بازدید کننده مبتنی بر ابر
 ۰۴ بهمن ۱۳۹۹
 فرید هادی زاده

ویژگی های پیشرفته سیستم های مدیریت بازدید کننده مبتنی بر ابر

ثبت نام مهمان در بیشتر ساختمانهای اداری الزامی است. با استفاده از سیستم های مدیریت بازدید کننده مبتنی بر ابر (VMS) ، فرایند ثبت نام می تواند به صورت خودکار انجام شود ، صرفه جویی در تلاش ، کاهش هزینه ها و بهبود تجربه مهمان.  راه حل های زیادی در بازار وجود دارد ، اما در اصل ...  ادامه مطلب 
برای راه حل های جدید هوشمند در The Security Event دعوت می شوید
 ۰۴ بهمن ۱۳۹۹
 فرید هادی زاده

برای راه حل های جدید هوشمند در The Security Event دعوت می شوید

گروه Comelit ، به عنوان یکی از بنیانگذاران The Security Event ، به طور انحصاری جدیدترین راه حل های هوشمند خود را در ورودی شیک ، اتوماسیون خانه ، آتش سوزی و دوربین مدار بسته در نمایشگاه صنعت برتر ارائه می دهد. Comelit راه حل نوآورانه سوئیچ خود را راه اندازی می کند ، که فقط برای نصب کنندگان توسعه ...  ادامه مطلب 
برای راه اندازی سیستم های مدیریت بازدید کننده مبتنی بر ابر چه کاری لازم است؟
 ۰۴ بهمن ۱۳۹۹
 فرید هادی زاده

برای راه اندازی سیستم های مدیریت بازدید کننده مبتنی بر ابر چه کاری لازم است؟

در حالی که بسیاری از مشاغل همچنان به روش دستی برای مدیریت دسترسی بازدیدکنندگان متکی هستند ، سیستم های مدیریت بازدیدکنندگان مبتنی بر ابر (VMS) می توانند بدون نیاز به سرمایه گذاری گسترده در سخت افزار و نرم افزار ، فرآیندهای ورود را به صورت خودکار انجام ...  ادامه مطلب 
Tech Data توافق نامه توزیع جهانی را با Resideo اعلام کرد
 ۰۴ بهمن ۱۳۹۹
 فرید هادی زاده

Tech Data توافق نامه توزیع جهانی را با Resideo اعلام کرد

Tech Data از توافق توزیع بین المللی با Resideo برای حمل خط کامل این شرکت با نام تجاری Honeywell Home DIY و نصب خودکار امنیت و راحتی برای مشتریان مسکونی خبر داد. محصولات هانیول Home Resideo از قدرت اتصال برای ایجاد خانه هایی راحت تر ، ایمن تر و با مصرف انرژی بالاتر بهره می برند. این محدوده شامل ترموستات های ...  ادامه مطلب