NVR در مقابل VSaaS: چگونه بین آنها انتخاب کنیم؟

NVR در مقابل VSaaS: چگونه بین آنها انتخاب کنیم؟
فرید هادی زاده
تاریخ:
۳۱ تیر ۱۳۹۹
هر دو معماری NVR و VSaaS دارای جوانب مثبت و منفی هستند. در اینجا ما بیشتر بررسی می کنیم که چه کسی بهتر می تواند از هرکدام سود ببرد ، چقدر VSaaS مقرون به صرفه است و چگونه می توان تصمیم گرفت که کدام معماری را انتخاب کند.
در معماری NVR ، بیشتر تجهیزات از جمله NVR و ذخیره سازی در سایت کاربر قرار دارد ، در حالی که در VSaaS بیشتر پردازش و ذخیره سازی در ابر انجام می شود که کاربر ماهانه هزینه آن را پرداخت می کند. به دلیل طبیعت متفاوت ، آنها برای انواع مختلف پروژه ها مناسب هستند.
چه کسی می تواند از NVR بهره مند شود؟
معماری NVR ممکن است توسط سازمانهای متوسط ​​تا بزرگ که معمولاً پول بیشتری برای خرج کردن در خرید تجهیزات اولیه و کارکنان فناوری اطلاعات داخلی دارند ، در نظر گرفته شود. نیکلاس یاپ ، COO از راه حل های امنیتی ICD گفت: "آنها از قدرت خرید برای  تجهیزات شبکه به طور منظم برخوردار هستند و با ارائه دهندگان IT ارتباط برقرار کرده و از قدرت خرید ، منابع و تخصص آنها استفاده می کنند." 
کریس گرونی ، VP منطقه‌ای امنیت و فناوری ، گفت: "سازمانهای بزرگتر با زیرساختهای قوی فناوری اطلاعات ، مدیریت ، امنیت سایبری و عملیات پیشرفته امنیت جسمانی می توانند سیستمهای پیشرفته شرکتهای بزرگ را به عنوان بخشی از شرکتهای گسترده تر مدیریت کنند." مشاوره در راه حل های Guidepost.
پروژه هایی که تعداد دوربین های بالاتری دارند نیز می توانند NVR را مفید بدانند ، زیرا انتقال ویدیو از همه دوربین ها به ابر بسیار پرهزینه و خواهان پهنای باند بالایی است. NVR مناسب برای کاربران سازمانی یا نهادی است که تعداد زیادی از دوربین ها را در یک سایت واحد متمرکز کرده اند. مایکل A. سیلوا ، مدیر مشاوران سیلوا گفت: نمونه ها شامل دانشگاهها ، کارخانه ها ، بیمارستان ها و مدارس است.
 سرانجام ، NVR ممکن است تنها گزینه ای برای کاربران نهایی باشد که طبق قانون ممنوع است ویدئو را به ابر منتقل کنند و یا به اینترنت بسیار ضعیف دسترسی دارند.
 NVR مناسب سایت های نظامی است که از اتصال به اینترنت منع شده اند. کارتر ماسلان ، مدیرعامل Camio گفت: مکان های بدون اتصال 4G یا اتصال به اینترنت نیز می توانند از آن سود ببرند.
 Ritesh Gupta گفت: "استفاده برای هر موجودی که داده های بسیار حساسی را حفظ کرده و توسط مقررات سختگیرانه ای مانند آژانس های دولتی ، فرودگاه ها یا موسسات تحقیقاتی اداره می شود می تواند با یک مدل کاملاً پیشرفته یا یک مدل ترکیبی که تضمین می کند داده های حساس همچنان به صورت محلی ذخیره شوند." ، CTO خدمات مهندسی محصول در Happiest Minds Technologies.
 "Alen Zukich ، CPO از Camcloud گفت:" مکان هایی که اتصال اینترنت برای دوربین ها یا پهنای باند بسیار کمی دارند (با فرض اینکه مودم LTE نداشته باشند) می توانند از NVR بهره مند شوند. "
چه کسی می تواند از VSaaS بهره ببرد؟
در مورد مدل تجاری VSaaS ، برای مشاغل کوچکتر که مهارت IT کمتری دارند و بودجه کمتری برای کار دارند ایده آل است. VSaaS مناسب سایت های کوچکتر با تعداد محدود دوربین است که حجم داده های انتقال یافته به ابر آنها کوچک است ، یا هر سایتی که اطلاعات را با میزان بیت پایین ضبط کند (وضوح پایین ، FPS). با توجه به اینکه انتقال داده ها به صرفه است و برای شرکت های مناسب با بودجه محدود ، مقرون به صرفه خواهد بود. ”رمی ژاول ، مدیر جهانی محصول برای راه حل های ضبط در ارتباطات محور.
 Fabliha Chowdhury ، مدیر بازاریابی محصول Stratocast در Genetec گفت: "این برای SMB هایی که نیازهای مانیتورینگ اولیه دارند ، ایده آل است و به دنبال یک VMS با کمتر از 10 دوربین هستند."
 دنی برکوویچ ، مدیر ارشد امنیت الکترونیکی در Securitas استرالیا گفت: "مشتری های کوچکتر از ماهیت کاملاً مدیریت شده و خدماتی که همیشه به روز باشد بهره مند می شوند." "همچنین برای استقرار های کوتاه مدت (به عنوان مثال 12 ماه) که هزینه های اصلی خرید سرور و ذخیره سازی توجیهی ندارد ، سودمند است."
 علاوه بر این ، به دلیل توانایی ابری برای مدیریت متمرکز ، اشخاص کاربر نهایی با چندین سایت متفرق در یک منطقه ممکن است ابر را جذاب بدانند زیرا نیازی به تنظیم NVR در هر سایت جداگانه نیست. "مشاغل کوچک به استقرار اندازه شرکتها با سایت های متعددی که از نظر جغرافیایی پراکنده شده اند از راه حل های VSaaS سود زیادی می برند. عملیات VMS سنتی بدون استفاده از ابر تمرکززدایی ، مدیریت ، استفاده و نگهداری دشوار می شود. هرچه این سیستم بزرگتر باشد ، این اثر پیچیده تر خواهد شد. "دین دراکو ، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Eagle Eye Networks.
 وی افزود: "اجزای سخت افزاری به مراتب کمتر به ویژه در یک راه اندازی چند سایت وجود دارد. به عنوان مثال ، برای صاحب کافی شاپ - یا یک مکان مشابه NVR ممکن است معقول باشد. اما اگر این مالک دو یا سه موقعیت مکانی داشته باشد ، توجیه قیمت برای نصب NVR سخت تر می شود. "
آیا VSaaS واقعاً به نفع جیب شما کار میکند؟
یکی از گزاره های ارزش اصلی دریافت خدمات ویدیویی به عنوان میزان صرفه جویی در مصرف کننده نهایی با عدم پرداخت تجهیزات سخت افزاری ، مجوزهای نرم افزار و تعمیر و نگهداری آن می باشد. اما آیا واقعا مسئله این است؟
 در سناریوهای خاص ، پول در واقع می تواند پس انداز شود. "بسیاری از ارائه دهندگان خدمات از رویکرد پرداختی استفاده می کنند. شما فقط بخشی از زیرساخت های سرور را پرداخت می کنید ، به علاوه شما انعطاف پذیری برای گسترش آن دارید بدون اینکه هدر رفت سرمایه های فعلی را در نظر بگیرید ". "برای مشتریان مشاغل مسکونی و کوچکتر ، هزینه کل سالیانه که آنها به ارائه دهنده خدمات می پردازند ، در مقایسه با دستیابی به راه حلهای محلی (NVR) هنوز ارزان تر است. به عنوان مثال ، یک سیستم 2 دوربینه با هزینه خدمات ماهانه 20 دلار برای هر دوربین ، یک سال هزینه 480 دلار خواهد داشت. این راه پایین تر از هزینه اختصاص دادن رایانه شخصی و تنظیمات مربوط به پیکربندی نرم افزار نظارت تصویری و امکان دسترسی از راه دور است. "
 در اکثر موارد ، این سؤال که آیا VSaaS می تواند به کاربران نهایی در پس انداز کمک کند ، چندان واضح نیست و به عوامل مختلفی بستگی دارد.
 VSaaS می تواند پرهزینه باشد. قیمت بسته به ویژگی های برنامه متفاوت است - یعنی تعداد دوربین ها ، میزان ذخیره و ویژگی های نرم افزار. این می تواند برای راه اندازی تعداد زیاد دوربین ها هزینه بر باشد. " R. Nandakumar ، بنیانگذار ATSS.
 Sakchai Somsuk ، CTO در T-Solutions گفت: "این به تعداد دوربین بستگی دارد ، چند روزی که می خواهید پرونده ها را نگه دارید و خواهان ضبط مداوم و یا بر اساس ضبط تشخیص حرکت هستید."
 وی گفت: "ممکن است صرفه جویی در هزینه های سرورها و ذخیره سازی در امکانات کوچکتر تنها با چند دوربین وجود داشته باشد. با این حال ، در امکانات بزرگتر با بسیاری از دوربین ها ، هزینه هر دوربین VSaaS به ازای هر دوربین به سرعت جبران هرگونه پس انداز در سرور و هزینه های ذخیره سازی می شود. " وی گفت: "در امکانات کمتری با تعداد کمی دوربین ، هزینه های جاری سرویس VSaaS با توجه به مزایایی که این سرویس ارائه می دهد ، منطقی تلقی می شود. با این حال ، در امکانات بزرگتر با بسیاری از دوربین ها ، احتمالاً استفاده از محلول داخلی مانند NVR هنوز مقرون به صرفه تر است. "
هنگام انتخاب بین NVR و VSaaS چه چیزی را باید در نظر بگیرید
بنابراین ، وقتی نوبت به انتخاب بین NVR و VSaaS می رسد ، کاربر نهایی باید چه عواملی را در نظر بگیرد؟ جاول محور موارد زیر را پیشنهاد کرد:
 تعداد دوربین؛
رزولوشن ، FPS و فشرده سازی که برای هر دوربین استفاده خواهد شد.
زمان نگه داشتن سیستم (برای مثال ، ضبط 30 روز در مقابل 60 یا 90 روز).
آیا ضبط به صورت مداوم انجام می شود یا براساس یک رویداد؟ چند وقت پیش بینی می شود که این وقایع اتفاق بیفتد و تا چه مدت؟
کاربر چند بار به ضبط ها دسترسی می یابد و توسط چه تعداد کاربر؟
آیا برنامه تحلیلی وجود دارد که نیاز به استفاده دارد؟
مشخصات اتصال به اینترنت موجود (برای مثال سرعت بالا یا پایین) چیست؟
قابلیت IT در خانه
یکی دیگر از عواملی که باید در نظر بگیریم این است که آیا کاربر نهایی توانایی کافی برای رسیدگی به کلیه تجهیزات موجود در محل دارد. "بررسی تمام هزینه های نهان (برق ، املاک ، مستغلات ، تهویه هوا) و مهارت های موجود ضروری است. پشته کامل نرم افزار نیاز به بروزرسانی دارد - بنابراین مهارت ها و منابع باید در دسترس باشند. همچنین سخت افزار باید حفظ شود زیرا با گذشت زمان از بین می رود و قطعات متحرک مانند هارد دیسک ها می توانند از بین بروند و نیاز به تعویض داشته باشند. "
امنیت
سطح اهمیتی که کاربر به امنیت داده های ویدئویی خود نسبت می دهد یکی دیگر از عوامل مهم دیگر است. زوکیچ گفت: "آنها ... باید تعیین کنند که چقدر خطرناک است که بخواهند فقط از ذخیره تصاویر در محل استفاده کنند."
 وی افزود: "با افزایش سطح تهدید برای امنیت داده ها ، بسیار مهم است که آنها مجبور باشند به طور کامل آنچه را که در هر یک از گزینه های تحویل ارائه شده توسط فروشندگان وجود دارد ، بررسی کنند. به نحوه ارائه ابر و چگونگی امنیت آن نگاه کنید ، زیرا همه خدمات به طور برابر ایجاد نمی شوند. "
 وی گفت: "بسیاری از کاربران نهایی به دلایل مختلف از جمله ترس از حریم خصوصی داده ها ، امنیت شبکه ، عدم کنترل و دسترسی و هزینه های مربوط به ذخیره سازی و مهاجرت سایر سیستمها ، به VSaaS مهاجرت کرده اند و معماری اولیه یا ترکیبی خود را از بین برده اند. برای رابط. گرینت گفت ، در حالی که عناصر خاصی از این نگرانی ها بی اساس هستند ، برخی دیگر بسته به مشخصات کاربر نهایی توجیه می شوند.
 در پایان ، هر سناریوی کاربر متفاوت است ، و انتخاب کدام معماری ، NVR یا VSaaS ، برای استقرار در نهایت به شرایط شخصی کاربر بستگی دارد. سامسوک گفت: "من فکر می کنم که در مورد هزینه هر دو سیستم ، در دسترس بودن هر سیستم ، هزینه ماهانه کاربر برای پرداخت هر دو راه حل کاملاً روشن است ، بنابراین بستگی به این دارد که کدام یک از آنها با نیاز و نیاز آنها مطابقت داشته باشد."
 کاربر باید هر یک از گزینه های راه حل نظارت تصویری را که برای آنها موجود است درک و ارزیابی کند. آنها باید ضمن ارزیابی این راهکارها ، هریک از پارامترها مانند امنیت ، قابلیت اطمینان ، اندازه و مقیاس پذیری ، دسترسی از راه دور ، QoS و هزینه را در نظر بگیرند. انتخاب راه حل خاص یا ترکیبی از راه حلها باید براساس نیاز کاربر در مقابل نمره داده شده به راه حلهای مختلف موجود باشد. "دانانجی بیرودکار ، مدیر امنیت میهن و شهر هوشمند در خدمات مشاوره ای میتکات.
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
       _____    
       | _ |    
 ___ _ __ | |_| | _  _ 
 / __|| '_ \ \____ || | | |
| (__ | | | |.___/ /| |_| |
 \___||_| |_|\____/ \__, |
           __/ |
           |___/ 
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
بهترین روش ها برای تجزیه و تحلیل ویدیو در حمل و نقل عمومی
 ۰۸ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

بهترین روش ها برای تجزیه و تحلیل ویدیو در حمل و نقل عمومی

تجزیه و تحلیل ویدیو در عمودهای مختلف به بخشی جدایی ناپذیر از سیستم های نظارت تصویری تبدیل شده است. در حمل و نقل عمومی ، ادغام تجزیه و تحلیل ویدئو به دلیل دشواری های اجرای آنها ، کمی کندتر است. با این حال ، اپراتورهای بیشتر و بیشتر امکان استفاده از تجزیه و تحلیل برای امنیت فعال ...  ادامه مطلب 
Johnson Controls مدیریت مدرن Metasys 10.0 را منتشر کرد
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

Johnson Controls مدیریت مدرن Metasys 10.0 را منتشر کرد

Johnson Controls از عرضه Metasys 10.0 که برای ارائه مدیریت واحد تر ساختمان طراحی شده است ، خبر داد. این آخرین نسخه Metasys اتوماسیون ساختمان دقیق تر ، پاسخ سریعتر به آلارم های حساس و یکپارچه سازی های جدید با سیستم های تشخیص حریق ، امنیت و روشنایی را در اختیار کارکنان تاسیسات قرار داده است - همه اینها از یک ...  ادامه مطلب 
ژاپن در توسعه هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه عقب است: گزارش
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

ژاپن در توسعه هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه عقب است: گزارش

بر اساس گزارش "هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه" منتشر شده توسط Tractica در حالی که ژاپن در زمینه رباتیک پیشرو بوده است ، دستیابی به هوش مصنوعی تا حدودی به تأخیر افتاده است. با وجود این واقعیت که ژاپن یکی از بزرگترین بودجه تحقیق و توسعه در جهان را دارد (سالانه 165 میلیارد دلار ...  ادامه مطلب 
آمازون الکسا از مهارت های صوتی طولانی تر و تکنیک های خودآموزی پشتیبانی می کند
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

آمازون الکسا از مهارت های صوتی طولانی تر و تکنیک های خودآموزی پشتیبانی می کند

آمازون الکسا به روزرسانی های جدیدی را برای توسعه دهنده شخص ثالث منتشر کرده است ، از جمله زمان مهارت صوتی طولانی تر و توانایی یادگیری خودکار ، که می تواند موارد استفاده بیشتری را برای دستیار صوتی به همراه داشته باشد. آمازون محدودیت زمانی مهارت صوتی را از ...  ادامه مطلب 
راه حل انرژی خانه Sense با Google Assistant ادغام می شود
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

راه حل انرژی خانه Sense با Google Assistant ادغام می شود

سنس ، سنسور بست آن در صفحه برق میزان مصرف برق را کنترل می کند و کنترل برنامه لوازم خانگی را امکان پذیر می کند ، اعلام کرد که دستگاه آن اکنون با دستیار Google و همچنین پلاگین های هوشمند Belkin Wemo و TP-Link Kasa سازگار است. کاربران دستیار Google اکنون می توانند دستوراتی مانند "از Sense بپرسید اگر اجاق من ...  ادامه مطلب