کاهش مسئولیت کاربر نهایی در مورد امنیت خانه هوشمند

کاهش مسئولیت کاربر نهایی در مورد امنیت خانه هوشمند
فرید هادی زاده
تاریخ:
۰۸ آذر ۱۳۹۹
به کاربران نهایی اغلب یادآوری می شود که تنظیمات نام کاربری و گذرواژه پیش فرض را برای یک شبکه خانگی امن تغییر دهند. یک سازنده دستگاه و ارائه دهنده سیستم باید با ایجاد یک تجربه کاربر پسند ، آزمایش منظم شبکه و کار با کارشناسان شخص ثالث برای ایجاد یک روند طراحی ایمن ، کارهای بیشتری در جهت محافظت از خانه هوشمند خود انجام دهند.
 با بیشتر و بیشتر شدن حملات سایبری به صورت روزانه ، مصرف کنندگان بیشتر در مورد ایمنی و امنیت یک خانه هوشمند نگران هستند. کومار جوانت ، تحلیلگر ، تحقیقات الکترونیک و تحقیقات نیمه هادی در MarketsandMarkets گفت: "نگرانی درباره حریم خصوصی و ترس از هک شدن ، مانع از استفاده برخی از مشتریان از فناوری خانه هوشمند می شود."
 "برخی از مصرف کنندگان حتی تصور می کنند که داشتن یک دستگاه خانه هوشمند در نهایت به معنای فداکاری اطلاعات شخصی در مورد عادت های روزمره آنها به غول های فناوری تولید کننده این دستگاه ها است."
به گفته جیانت ، اولین قدم برای یک سازنده دستگاه و یک ارائه دهنده سیستم خانگی ، آگاهی دادن به مصرف کنندگان در مورد تغییر رمز ورود به طور منظم و به روزرسانی های امنیتی است. گذرواژه های پیش فرض دستگاه های محبوب خانگی در وب سایت های مختلف قابل دسترسی هستند و دستگاه ها را در معرض هک قرار می دهد. به عنوان مثال شرکت های خانه هوشمند می توانند به طور مرتب اعلان ها را برای تغییر رمز عبور به کاربران ارسال کنند و به آنها پیشنهاد کنند که یک رمز عبور قوی داشته باشند که شامل اعداد ، حروف ، حروف بزرگ و کوچک و نمادها باشد. شرکت های خانه هوشمند علاوه بر یادآوری به کاربران برای ایجاد رمز عبور قوی و تغییر مرتب آن ، باید بیشترین مسئولیت را در مورد امنیت سایبری بر عهده بگیرند.
 مایکل پالمر ، مدیر ارشد محصولات در Trend Micro گفت: "اصل اصلی حذف هرچه بیشتر بار امنیتی از کاربر نهایی است." "در حالی که به عموم مردم در مورد خانه هوشمند آموزش داده می شود ، امنیت برای آگاهی بسیار ضروری است ، اما انتظار اینکه مصرف کنندگان غیرتنیکی امنیت خود را مدیریت کنند غیرواقعی است. بازیکنان در هر لایه در اکوسیستم باید بر روی چگونگی امنیت دستگاه ها یا خدمات خود تمرکز کنند. بدون تصمیم گیری کاربر نهایی امکان پذیر است. "
 به عنوان مثال راه حل امنیت شبکه خانگی توسط Trend Micro ، با رویکرد آسان به کاربران در یک خانه هوشمند کمک می کند تا ایمنی و محافظت در برابر تهدیدات سایبری را تقویت کنند. کاربران فقط باید ایستگاه Trend Micro Home Network Security را به روتر بی سیم خود متصل کنند ، برنامه تلفن همراه را بارگیری کنند سپس برنامه و ایستگاه را جفت کنند. طبق گفته پالمر ، Trend Micro Home Network Security قادر است جلوی هکرها و حملات شبکه را بگیرد ، وب سایت ها و پرونده های خطرناک را مسدود کند ، میزان استفاده را رصد کند و دستگاه ها و برنامه های ناشناخته متصل به Wi-Fi خانگی را مسدود کند.


آزمایش منظم و کار با اشخاص ثالث
گنجاندن رویکرد طراحی مبتنی بر امنیت برای امنیت سایبری خانه های هوشمند بسیار مهم است ، مهم نیست که برای ارائه دهندگان سیستم خانه های هوشمند ، سازندگان دستگاه ها یا ارائه دهندگان خدمات امنیتی باشد. جوانت گفت: "جنبه های امنیتی باید در تمام سطوح توسعه محصول در نظر گرفته شوند." به عنوان مثال ، آنها باید رمزگذاری داده ها را اضافه کنند ، محدودیت های پروتکل های ارتباطی ، تشخیص مشکوک ترافیک را ایجاد کنند ، پیکربندی امنیتی را به بخشی از تنظیم تبدیل کنند و یک رابط امنیتی بصری برای حل مشکلات اضافه کنند.
 "سازندگان دستگاه باید تنظیمات پیش فرض را از بیشترین حالت ایمن ساخته و از طریق استفاده خودکار از بروزرسانی میان افزار ، اطمینان حاصل کنند که کاربران همیشه در ایمن ترین نسخه از نرم افزار خود هستند. آنها همچنین باید اطمینان حاصل کنند که آسیب پذیری های واضح مانند مدارک سخت گیر و خدمات بی استفاده اما حیاتی مانند Telnet هستند. قفل شده است قبل از رفتن به تولید ، "پالمر گفت.
 سازندگان دستگاه ها و ارائه دهندگان سیستم همچنین باید آزمایش آسیب پذیری منظم را برای نظارت بر جنبه های امنیتی دستگاه های فعلی در بازار انجام دهند و از ارزیابی منظم ریسک و ممیزی های امنیتی برای به حداقل رساندن احتمال حملات سایبری اطمینان حاصل کنند. جوانت گفت: "چنین آزمایشی برای ارزیابی زیرساخت های امنیتی بسیار مهم است که در نهایت باعث افزایش عملکرد و نگهداری دستگاه در طولانی مدت می شود."
 Jayant همچنین توصیه کرده است سازندگان دستگاه و ارائه دهندگان سیستم می توانند با متخصصان امنیت شخص ثالث همکاری کنند تا هرگونه ناسازگاری و نقص طراحی را کشف کنند و اطمینان حاصل کنند که جنبه های امنیتی دستگاه های هوشمند در همه سطوح به خطر نیفتاده است. سازندگان دستگاه و ارائه دهندگان سیستم در حال حاضر به طور گسترده ای درگیر ارائه ویژگی های امنیتی پیشرفته مانند مدیریت داده ها ، محافظت از هویت و حریم خصوصی و همچنین ارائه تصویری هستند که داشتن یک خانه هوشمند قطعاً در معرض حملات سایبری نیست.
 جوانت گفت: "امیدوارم که با افزایش اعتماد به نفس و اقدامات آگاهی از حریم خصوصی (در کل زنجیره ارزش خانه هوشمند) ، تصویب خانه هوشمند در نهایت در سالهای آینده افزایش یابد."
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
برای توسعه پیشنهادهای امن و راحت ورود بدون کلید ، توسط آمازون کلید دهید
 ۲۸ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

برای توسعه پیشنهادهای امن و راحت ورود بدون کلید ، توسط آمازون کلید دهید

آمازون محصولات ، ویژگی ها و خدمات جدید پشتیبانی Key توسط آمازون را اعلام کرد ، که امنیت ، راحتی و کنترل را در اختیار مشتریان قرار می دهد تا یک مزیت مشترک را که همه می توانند لذت ببرند - جادوی بدون کلید بودن - به شما ارائه دهند. پیشنهادهای جدید شامل Schlage Encode Smart Wi-Fi ...  ادامه مطلب 
Phyn دسترسی به Phyn Plus را در سراسر اروپا گسترش می دهد
 ۲۶ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

Phyn دسترسی به Phyn Plus را در سراسر اروپا گسترش می دهد

Phyn اعلام کرد که دستیار آب هوشمند Phyn Plus + خاموش شدن ، به زودی در سراسر اروپا با فنلاند ، فرانسه ، اسپانیا ، سوئد در دسترس خواهد بود و بقیه موارد را دنبال کنید. Phyn Plus یک دستگاه مانیتورینگ هوشمند هوشمند متصل به آب است که نشتی را در هر نقطه از خانه تشخیص می دهد و می تواند به طور خودکار منبع ...  ادامه مطلب 
TP-Link با راه اندازی جدید در CES 2019 حضور خانه های هوشمند را ایجاد می کند
 ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

TP-Link با راه اندازی جدید در CES 2019 حضور خانه های هوشمند را ایجاد می کند

TP-Link و نام تجاری خانگی هوشمند آن Kasa Smart در CES 2019 از یک سری محصولات و خدمات شامل هفت محصول خانه هوشمند ، یک سیستم عامل AI مبتنی بر ابر و راه حل های شبکه Wi-Fi رونمایی کرد.  مجموعه محصولات شامل زنگ درب ویدئویی ، دوربین های امنیتی در فضای باز و داخلی ، سوئیچ روشنایی مجهز به ...  ادامه مطلب 
پشتیبان جدید دستیار Google در CES 2019 رونمایی می شود
 ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

پشتیبان جدید دستیار Google در CES 2019 رونمایی می شود

گوگل ویژگی ها و دستگاه های جدیدی را برای فعال کردن برنامه Google Assistant در زمینه خانه هوشمند ، از جمله سرگرمی در خانه و آشپزخانه ، اعلام کرده است.  لنوو یک دستگاه صفحه نمایش لمسی 4 اینچی به نام Smart Clock ایجاد کرده است ، دستگاهی که از صفحه نمایشگر هوشمند مجهز به دستیار Google طراحی شده تا در ...  ادامه مطلب 
شرکت ها نسبت به استفاده از اترنت برای نصب چراغ های هوشمند اطمینان دارند
 ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

شرکت ها نسبت به استفاده از اترنت برای نصب چراغ های هوشمند اطمینان دارند

Cresa ، یک شرکت املاک و مستغلات تجاری بین المللی که متمرکز بر مشاور مستاجر است ، دیروز اعلام کرد که ابتکاری را آغاز کرده است - با مشارکت کنندگان در صنعت املاک و مستغلات و متخصصان صنعت ساختمان - برای توسعه روش های استفاده از استانداردهای Power over Ethernet (PoE) در جدید یا ...  ادامه مطلب