3 راه 5G می تواند کار مدیران ناوگان را آسان کند

3 راه 5G می تواند کار مدیران ناوگان را آسان کند
فرید هادی زاده
تاریخ:
۰۳ آذر ۱۳۹۹
5G مزایای مختلفی را برای مدیریت ناوگان به ارمغان می آورد. به طور خاص ، با اتصال سریع و سریع 5G ، امکان انتقال و تجزیه و تحلیل در زمان واقعی داده های پیچیده را فراهم می کند که می تواند به مدیران ناوگان کمک کند تا رانندگان را بهتر کنترل کنند ، شرایط ناوگان را بررسی کرده و مسیرها را برنامه ریزی کنند.
 برای مدیران ناوگان ، آنها با چالش ها و نقاط درد خاصی روبرو هستند. سرقت ، تلفات بارها ، خرابی وسایل نقلیه به دلیل عدم نگهداری مناسب و تصادفات ناشی از رانندگی بی پروا ، می تواند هزینه های قابل توجهی برای شرکت ها داشته باشد. بنابراین راه حل های مدیریت ناوگان می تواند به مدیران در پرداختن به این مسائل کمک کند.
 در حال حاضر راه حل های مدیریت ناوگان بیشتر از فناوری های تلفن همراه 3G / 4G استفاده می کنند که دارای موانع و محدودیت های خاصی هستند. در عصر 5G بهتر می توان به این موارد پرداخت. Shaurya Singh ، تحلیلگر صنعت امنیت در Frost & Sullivan ، گفت: "سه چالش اصلی در مقابل اپراتورهای ناوگان با استفاده از شبکه 3G / 4G امروز ، دید از انتها به انتها ، جمع آوری داده های پراکنده و بینش تحلیلی ضعیف است که منجر به کاهش کارایی عملیاتی می شود." . "شبکه 5G به شما کمک خواهد کرد تا از طریق کاهش تأخیر و در نتیجه افزایش پاسخگویی به شبکه ، انتقال سریعتر داده ها در زمان واقعی و پشتیبانی بیشتر از سنسورها و دستگاه های اینترنت اشیا ، این چالش ها را حل کنید."
 "این در مورد بسیاری از داده های یکپارچه است که در زمان واقعی در دسترس است. مدیران عملیاتی ، از طریق برنامه های AI و BI ، قادر به مصرف ، پردازش و درک داده ها در شبکه های با سرعت بالاتر و سیستم عامل های مبتنی بر AI هستند. استفاده از این فناوری به جای انبوه اطلاعات تاریخی ، اطلاعات پیش بینی کننده را فراهم می کند و منجر به دستیابی به مسیریابی و راندمان رانندگی و کارایی بار همراه با اختصاص بهترین وسایل نقلیه و رانندگان برای یک کار خاص براساس هزینه ، نگهداری و اطمینان می شود. Andrew Rossington ، معاون برنامه نسل بعدی در Teletrac Navman.
 گفته شد ، 5G می تواند از سه طریق زیر کار مدیران ناوگان را کارآمدتر کند.


نظارت بر وسایل نقلیه و حمل و نقل
هیچ چیز نامطلوب تر از داشتن کامیون یا وسایل نقلیه که از خرابی یا مشکلات دیگر رنج می برند ، ممکن است هزینه های قابل توجهی را برای تعمیرات یا تحویل کالاهای تحویل داده نشده به شرکت تحمیل کنند. بنابراین امکان کنترل از راه دور مدیریت ناوگان به جای بررسی هر وسیله نقلیه در حیاط ، می تواند شرایط خودرو را کنترل کند ، برای مدیران ناوگان که می توانند از 5G و سرعت سریع و تأخیر کاهش یافته حتی بیشتر بهره ببرند ، می تواند مفید باشد. "با کمک سنسورها و اینترنت اشیا ، مدیران ناوگان اطلاعات واقعی در مورد سلامت ناوگان خود خواهند داشت. با استفاده از سنسورها و تجزیه و تحلیل پیشرفته ، مدیران / رانندگان ناوگان می توانند اطلاعاتی در مورد سلامت تجهیزات ، جدول زمانی سرویس وسایل نقلیه ، ردیابی مکان های دقیق وسایل نقلیه در حال حرکت ، استفاده از سوخت و اطلاعیه های برخورد دریافت کنند. "
 بعلاوه ، 5G می تواند در ردیابی و نظارت موثر بر بارهایی که ممکن است در معرض سرقت و آسیب باشد ، کمک کند. "با دید بسیار دقیق در سطح بار و کامیون ، می توان از ژئوفیسینگ برای ردیابی وضعیت و محل حمل و همچنین مانیتورهای اضافی برای ردیابی اطلاعات اصلی مانند دما ، شوک و رطوبت حمل و نقل حساس یا خطرناک استفاده کرد. این هم شانس حمل بار خراب را کاهش می دهد و هم زمانبندی دقیق کامیون ها و محموله ها را آسان تر و عملی تر می کند ". ترنس وانگ ، رئیس بازاریابی در FreightPath گفت.


بهینه سازی مسیر
با استفاده از 5G ، ارتباطات بی درنگ بین کامیون ها و مرکز عملیات Backend می تواند به معنای بهینه سازی مسیر فوری و در زمان واقعی باشد به جای اینکه ناوگان ناوگان هر راننده را در کدام مسیر فراخوانی کند. سینگ گفت: "شبکه های 5G با بهینه سازی شبکه مسیر ، کارایی مسیر را بهبود می بخشند ، در صورت ترافیک / برخورد در مسیر پیش رو هشدار می دهند و رانندگان را از مسیرهای خطرناک دور نگه می دارند." "این امر منجر به کاهش زمان سفر و افزایش صرفه جویی در مصرف سوخت خواهد شد."

درایور مانیتورینگ
سرانجام ، برای جلوگیری از حوادث ، مدیران ناوگان می توانند از 5G برای نظارت بهتر بر رانندگان استفاده کنند. "انتقال سریع داده ها به افزایش بهره وری عملیاتی تبدیل می شود. حسگرها و تجزیه و تحلیل داده ها اطلاعاتی در مورد رفتارهای راننده مانند رانندگی خطرناک ، ترمز سخت ، زمان بیکاری خودرو ، سرعت بیش از حد ، استفاده از کمربند ایمنی و خواب آلودگی ارائه می دهند. اپراتورهای ناوگان ، از طریق بینش داده ها ، می توانند رانندگان را از طریق آموزش آموزش دهند. "
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
 _ _____ _   ______
(_)|____ || |  |___ /
 _   / /| |__   / / 
| |  \ \| '_ \  / / 
| |.___/ /| | | |./ /  
|_|\____/ |_| |_|\_/  
            
            
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
بهترین روش ها برای تجزیه و تحلیل ویدیو در حمل و نقل عمومی
 ۰۸ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

بهترین روش ها برای تجزیه و تحلیل ویدیو در حمل و نقل عمومی

تجزیه و تحلیل ویدیو در عمودهای مختلف به بخشی جدایی ناپذیر از سیستم های نظارت تصویری تبدیل شده است. در حمل و نقل عمومی ، ادغام تجزیه و تحلیل ویدئو به دلیل دشواری های اجرای آنها ، کمی کندتر است. با این حال ، اپراتورهای بیشتر و بیشتر امکان استفاده از تجزیه و تحلیل برای امنیت فعال ...  ادامه مطلب 
Johnson Controls مدیریت مدرن Metasys 10.0 را منتشر کرد
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

Johnson Controls مدیریت مدرن Metasys 10.0 را منتشر کرد

Johnson Controls از عرضه Metasys 10.0 که برای ارائه مدیریت واحد تر ساختمان طراحی شده است ، خبر داد. این آخرین نسخه Metasys اتوماسیون ساختمان دقیق تر ، پاسخ سریعتر به آلارم های حساس و یکپارچه سازی های جدید با سیستم های تشخیص حریق ، امنیت و روشنایی را در اختیار کارکنان تاسیسات قرار داده است - همه اینها از یک ...  ادامه مطلب 
ژاپن در توسعه هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه عقب است: گزارش
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

ژاپن در توسعه هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه عقب است: گزارش

بر اساس گزارش "هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه" منتشر شده توسط Tractica در حالی که ژاپن در زمینه رباتیک پیشرو بوده است ، دستیابی به هوش مصنوعی تا حدودی به تأخیر افتاده است. با وجود این واقعیت که ژاپن یکی از بزرگترین بودجه تحقیق و توسعه در جهان را دارد (سالانه 165 میلیارد دلار ...  ادامه مطلب 
آمازون الکسا از مهارت های صوتی طولانی تر و تکنیک های خودآموزی پشتیبانی می کند
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

آمازون الکسا از مهارت های صوتی طولانی تر و تکنیک های خودآموزی پشتیبانی می کند

آمازون الکسا به روزرسانی های جدیدی را برای توسعه دهنده شخص ثالث منتشر کرده است ، از جمله زمان مهارت صوتی طولانی تر و توانایی یادگیری خودکار ، که می تواند موارد استفاده بیشتری را برای دستیار صوتی به همراه داشته باشد. آمازون محدودیت زمانی مهارت صوتی را از ...  ادامه مطلب 
راه حل انرژی خانه Sense با Google Assistant ادغام می شود
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

راه حل انرژی خانه Sense با Google Assistant ادغام می شود

سنس ، سنسور بست آن در صفحه برق میزان مصرف برق را کنترل می کند و کنترل برنامه لوازم خانگی را امکان پذیر می کند ، اعلام کرد که دستگاه آن اکنون با دستیار Google و همچنین پلاگین های هوشمند Belkin Wemo و TP-Link Kasa سازگار است. کاربران دستیار Google اکنون می توانند دستوراتی مانند "از Sense بپرسید اگر اجاق من ...  ادامه مطلب