3 راه 5G می تواند کار مدیران ناوگان را آسان کند

3 راه 5G می تواند کار مدیران ناوگان را آسان کند
فرید هادی زاده
تاریخ:
۰۳ آذر ۱۳۹۹
5G مزایای مختلفی را برای مدیریت ناوگان به ارمغان می آورد. به طور خاص ، با اتصال سریع و سریع 5G ، امکان انتقال و تجزیه و تحلیل در زمان واقعی داده های پیچیده را فراهم می کند که می تواند به مدیران ناوگان کمک کند تا رانندگان را بهتر کنترل کنند ، شرایط ناوگان را بررسی کرده و مسیرها را برنامه ریزی کنند.
 برای مدیران ناوگان ، آنها با چالش ها و نقاط درد خاصی روبرو هستند. سرقت ، تلفات بارها ، خرابی وسایل نقلیه به دلیل عدم نگهداری مناسب و تصادفات ناشی از رانندگی بی پروا ، می تواند هزینه های قابل توجهی برای شرکت ها داشته باشد. بنابراین راه حل های مدیریت ناوگان می تواند به مدیران در پرداختن به این مسائل کمک کند.
 در حال حاضر راه حل های مدیریت ناوگان بیشتر از فناوری های تلفن همراه 3G / 4G استفاده می کنند که دارای موانع و محدودیت های خاصی هستند. در عصر 5G بهتر می توان به این موارد پرداخت. Shaurya Singh ، تحلیلگر صنعت امنیت در Frost & Sullivan ، گفت: "سه چالش اصلی در مقابل اپراتورهای ناوگان با استفاده از شبکه 3G / 4G امروز ، دید از انتها به انتها ، جمع آوری داده های پراکنده و بینش تحلیلی ضعیف است که منجر به کاهش کارایی عملیاتی می شود." . "شبکه 5G به شما کمک خواهد کرد تا از طریق کاهش تأخیر و در نتیجه افزایش پاسخگویی به شبکه ، انتقال سریعتر داده ها در زمان واقعی و پشتیبانی بیشتر از سنسورها و دستگاه های اینترنت اشیا ، این چالش ها را حل کنید."
 "این در مورد بسیاری از داده های یکپارچه است که در زمان واقعی در دسترس است. مدیران عملیاتی ، از طریق برنامه های AI و BI ، قادر به مصرف ، پردازش و درک داده ها در شبکه های با سرعت بالاتر و سیستم عامل های مبتنی بر AI هستند. استفاده از این فناوری به جای انبوه اطلاعات تاریخی ، اطلاعات پیش بینی کننده را فراهم می کند و منجر به دستیابی به مسیریابی و راندمان رانندگی و کارایی بار همراه با اختصاص بهترین وسایل نقلیه و رانندگان برای یک کار خاص براساس هزینه ، نگهداری و اطمینان می شود. Andrew Rossington ، معاون برنامه نسل بعدی در Teletrac Navman.
 گفته شد ، 5G می تواند از سه طریق زیر کار مدیران ناوگان را کارآمدتر کند.


نظارت بر وسایل نقلیه و حمل و نقل
هیچ چیز نامطلوب تر از داشتن کامیون یا وسایل نقلیه که از خرابی یا مشکلات دیگر رنج می برند ، ممکن است هزینه های قابل توجهی را برای تعمیرات یا تحویل کالاهای تحویل داده نشده به شرکت تحمیل کنند. بنابراین امکان کنترل از راه دور مدیریت ناوگان به جای بررسی هر وسیله نقلیه در حیاط ، می تواند شرایط خودرو را کنترل کند ، برای مدیران ناوگان که می توانند از 5G و سرعت سریع و تأخیر کاهش یافته حتی بیشتر بهره ببرند ، می تواند مفید باشد. "با کمک سنسورها و اینترنت اشیا ، مدیران ناوگان اطلاعات واقعی در مورد سلامت ناوگان خود خواهند داشت. با استفاده از سنسورها و تجزیه و تحلیل پیشرفته ، مدیران / رانندگان ناوگان می توانند اطلاعاتی در مورد سلامت تجهیزات ، جدول زمانی سرویس وسایل نقلیه ، ردیابی مکان های دقیق وسایل نقلیه در حال حرکت ، استفاده از سوخت و اطلاعیه های برخورد دریافت کنند. "
 بعلاوه ، 5G می تواند در ردیابی و نظارت موثر بر بارهایی که ممکن است در معرض سرقت و آسیب باشد ، کمک کند. "با دید بسیار دقیق در سطح بار و کامیون ، می توان از ژئوفیسینگ برای ردیابی وضعیت و محل حمل و همچنین مانیتورهای اضافی برای ردیابی اطلاعات اصلی مانند دما ، شوک و رطوبت حمل و نقل حساس یا خطرناک استفاده کرد. این هم شانس حمل بار خراب را کاهش می دهد و هم زمانبندی دقیق کامیون ها و محموله ها را آسان تر و عملی تر می کند ". ترنس وانگ ، رئیس بازاریابی در FreightPath گفت.


بهینه سازی مسیر
با استفاده از 5G ، ارتباطات بی درنگ بین کامیون ها و مرکز عملیات Backend می تواند به معنای بهینه سازی مسیر فوری و در زمان واقعی باشد به جای اینکه ناوگان ناوگان هر راننده را در کدام مسیر فراخوانی کند. سینگ گفت: "شبکه های 5G با بهینه سازی شبکه مسیر ، کارایی مسیر را بهبود می بخشند ، در صورت ترافیک / برخورد در مسیر پیش رو هشدار می دهند و رانندگان را از مسیرهای خطرناک دور نگه می دارند." "این امر منجر به کاهش زمان سفر و افزایش صرفه جویی در مصرف سوخت خواهد شد."

درایور مانیتورینگ
سرانجام ، برای جلوگیری از حوادث ، مدیران ناوگان می توانند از 5G برای نظارت بهتر بر رانندگان استفاده کنند. "انتقال سریع داده ها به افزایش بهره وری عملیاتی تبدیل می شود. حسگرها و تجزیه و تحلیل داده ها اطلاعاتی در مورد رفتارهای راننده مانند رانندگی خطرناک ، ترمز سخت ، زمان بیکاری خودرو ، سرعت بیش از حد ، استفاده از کمربند ایمنی و خواب آلودگی ارائه می دهند. اپراتورهای ناوگان ، از طریق بینش داده ها ، می توانند رانندگان را از طریق آموزش آموزش دهند. "
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
              
              
 _ __  ___ _ __  ___ 
| '_ \ / __|| '_ \ / _ \ 
| |_) || (__ | |_) || (_) |
| .__/ \___|| .__/ \___/ 
| |     | |      
|_|     |_|      
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
پشتیبان جدید دستیار Google در CES 2019 رونمایی می شود
 ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

پشتیبان جدید دستیار Google در CES 2019 رونمایی می شود

گوگل ویژگی ها و دستگاه های جدیدی را برای فعال کردن برنامه Google Assistant در زمینه خانه هوشمند ، از جمله سرگرمی در خانه و آشپزخانه ، اعلام کرده است.  لنوو یک دستگاه صفحه نمایش لمسی 4 اینچی به نام Smart Clock ایجاد کرده است ، دستگاهی که از صفحه نمایشگر هوشمند مجهز به دستیار Google طراحی شده تا در ...  ادامه مطلب 
شرکت ها نسبت به استفاده از اترنت برای نصب چراغ های هوشمند اطمینان دارند
 ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

شرکت ها نسبت به استفاده از اترنت برای نصب چراغ های هوشمند اطمینان دارند

Cresa ، یک شرکت املاک و مستغلات تجاری بین المللی که متمرکز بر مشاور مستاجر است ، دیروز اعلام کرد که ابتکاری را آغاز کرده است - با مشارکت کنندگان در صنعت املاک و مستغلات و متخصصان صنعت ساختمان - برای توسعه روش های استفاده از استانداردهای Power over Ethernet (PoE) در جدید یا ...  ادامه مطلب 
Kwikset قفل های هوشمند Halo Wi-Fi جدید را به طور انحصاری در CES 2019 معرفی می کند
 ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

Kwikset قفل های هوشمند Halo Wi-Fi جدید را به طور انحصاری در CES 2019 معرفی می کند

Kwikset اولین قفل های هوشمند Wi-Fi خود را در CES 2019 معرفی می کند. با پیوستن به مجموعه قفل های هوشمند مارک طراحی شده برای جهانی که در آن زندگی می کنید ، Halo Smart Locks از Wi-Fi برای ایجاد یک تجربه ساده خانه هوشمند و ایجاد سهولت در صاحبان خانه استفاده می کند. کنترل دسترسی ، ویژگی های ...  ادامه مطلب 
ECS فناوری های صوتی DSP را برای تأمین انرژی اسپیکر هوشمند قابل حمل خود انتخاب می کند
 ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

ECS فناوری های صوتی DSP را برای تأمین انرژی اسپیکر هوشمند قابل حمل خود انتخاب می کند

گروه DSP اعلام کرد که سیستم های رایانه ای Elitegroup از فناوری های SmartVoice و ULE DSP گروه برای دستگاه قابل حمل جدیدی که دارای رابط کاربری صوتی بدون دخالت DSP (VUI) است استفاده می کند. Elitegroup Computer Systems یک هاب خانگی هوشمند را با میکروفون داخلی و دور الکسا طراحی کرده است ...  ادامه مطلب 
Philips Hue دستورات صوتی دستیار Google را به ویژگی های روشنایی اضافه می کند
 ۲۱ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

Philips Hue دستورات صوتی دستیار Google را به ویژگی های روشنایی اضافه می کند

Signify با Google همکاری کرده است تا توانایی استفاده از دستورات صوتی با دستیار Google را برای فعال کردن جلوه های نور خواب و بیدار با استفاده از قابلیت Philips Hue به مصرف کنندگان ارائه دهد که عملکرد نور مطلوب را برای پیچیدن قبل از خواب و بیدار شدن از خواب طبیعی تکرار می کند. . این ...  ادامه مطلب