3 راه 5G می تواند کار مدیران ناوگان را آسان کند

3 راه 5G می تواند کار مدیران ناوگان را آسان کند
فرید هادی زاده
تاریخ:
۰۳ آذر ۱۳۹۹
5G مزایای مختلفی را برای مدیریت ناوگان به ارمغان می آورد. به طور خاص ، با اتصال سریع و سریع 5G ، امکان انتقال و تجزیه و تحلیل در زمان واقعی داده های پیچیده را فراهم می کند که می تواند به مدیران ناوگان کمک کند تا رانندگان را بهتر کنترل کنند ، شرایط ناوگان را بررسی کرده و مسیرها را برنامه ریزی کنند.
 برای مدیران ناوگان ، آنها با چالش ها و نقاط درد خاصی روبرو هستند. سرقت ، تلفات بارها ، خرابی وسایل نقلیه به دلیل عدم نگهداری مناسب و تصادفات ناشی از رانندگی بی پروا ، می تواند هزینه های قابل توجهی برای شرکت ها داشته باشد. بنابراین راه حل های مدیریت ناوگان می تواند به مدیران در پرداختن به این مسائل کمک کند.
 در حال حاضر راه حل های مدیریت ناوگان بیشتر از فناوری های تلفن همراه 3G / 4G استفاده می کنند که دارای موانع و محدودیت های خاصی هستند. در عصر 5G بهتر می توان به این موارد پرداخت. Shaurya Singh ، تحلیلگر صنعت امنیت در Frost & Sullivan ، گفت: "سه چالش اصلی در مقابل اپراتورهای ناوگان با استفاده از شبکه 3G / 4G امروز ، دید از انتها به انتها ، جمع آوری داده های پراکنده و بینش تحلیلی ضعیف است که منجر به کاهش کارایی عملیاتی می شود." . "شبکه 5G به شما کمک خواهد کرد تا از طریق کاهش تأخیر و در نتیجه افزایش پاسخگویی به شبکه ، انتقال سریعتر داده ها در زمان واقعی و پشتیبانی بیشتر از سنسورها و دستگاه های اینترنت اشیا ، این چالش ها را حل کنید."
 "این در مورد بسیاری از داده های یکپارچه است که در زمان واقعی در دسترس است. مدیران عملیاتی ، از طریق برنامه های AI و BI ، قادر به مصرف ، پردازش و درک داده ها در شبکه های با سرعت بالاتر و سیستم عامل های مبتنی بر AI هستند. استفاده از این فناوری به جای انبوه اطلاعات تاریخی ، اطلاعات پیش بینی کننده را فراهم می کند و منجر به دستیابی به مسیریابی و راندمان رانندگی و کارایی بار همراه با اختصاص بهترین وسایل نقلیه و رانندگان برای یک کار خاص براساس هزینه ، نگهداری و اطمینان می شود. Andrew Rossington ، معاون برنامه نسل بعدی در Teletrac Navman.
 گفته شد ، 5G می تواند از سه طریق زیر کار مدیران ناوگان را کارآمدتر کند.


نظارت بر وسایل نقلیه و حمل و نقل
هیچ چیز نامطلوب تر از داشتن کامیون یا وسایل نقلیه که از خرابی یا مشکلات دیگر رنج می برند ، ممکن است هزینه های قابل توجهی را برای تعمیرات یا تحویل کالاهای تحویل داده نشده به شرکت تحمیل کنند. بنابراین امکان کنترل از راه دور مدیریت ناوگان به جای بررسی هر وسیله نقلیه در حیاط ، می تواند شرایط خودرو را کنترل کند ، برای مدیران ناوگان که می توانند از 5G و سرعت سریع و تأخیر کاهش یافته حتی بیشتر بهره ببرند ، می تواند مفید باشد. "با کمک سنسورها و اینترنت اشیا ، مدیران ناوگان اطلاعات واقعی در مورد سلامت ناوگان خود خواهند داشت. با استفاده از سنسورها و تجزیه و تحلیل پیشرفته ، مدیران / رانندگان ناوگان می توانند اطلاعاتی در مورد سلامت تجهیزات ، جدول زمانی سرویس وسایل نقلیه ، ردیابی مکان های دقیق وسایل نقلیه در حال حرکت ، استفاده از سوخت و اطلاعیه های برخورد دریافت کنند. "
 بعلاوه ، 5G می تواند در ردیابی و نظارت موثر بر بارهایی که ممکن است در معرض سرقت و آسیب باشد ، کمک کند. "با دید بسیار دقیق در سطح بار و کامیون ، می توان از ژئوفیسینگ برای ردیابی وضعیت و محل حمل و همچنین مانیتورهای اضافی برای ردیابی اطلاعات اصلی مانند دما ، شوک و رطوبت حمل و نقل حساس یا خطرناک استفاده کرد. این هم شانس حمل بار خراب را کاهش می دهد و هم زمانبندی دقیق کامیون ها و محموله ها را آسان تر و عملی تر می کند ". ترنس وانگ ، رئیس بازاریابی در FreightPath گفت.


بهینه سازی مسیر
با استفاده از 5G ، ارتباطات بی درنگ بین کامیون ها و مرکز عملیات Backend می تواند به معنای بهینه سازی مسیر فوری و در زمان واقعی باشد به جای اینکه ناوگان ناوگان هر راننده را در کدام مسیر فراخوانی کند. سینگ گفت: "شبکه های 5G با بهینه سازی شبکه مسیر ، کارایی مسیر را بهبود می بخشند ، در صورت ترافیک / برخورد در مسیر پیش رو هشدار می دهند و رانندگان را از مسیرهای خطرناک دور نگه می دارند." "این امر منجر به کاهش زمان سفر و افزایش صرفه جویی در مصرف سوخت خواهد شد."

درایور مانیتورینگ
سرانجام ، برای جلوگیری از حوادث ، مدیران ناوگان می توانند از 5G برای نظارت بهتر بر رانندگان استفاده کنند. "انتقال سریع داده ها به افزایش بهره وری عملیاتی تبدیل می شود. حسگرها و تجزیه و تحلیل داده ها اطلاعاتی در مورد رفتارهای راننده مانند رانندگی خطرناک ، ترمز سخت ، زمان بیکاری خودرو ، سرعت بیش از حد ، استفاده از کمربند ایمنی و خواب آلودگی ارائه می دهند. اپراتورهای ناوگان ، از طریق بینش داده ها ، می توانند رانندگان را از طریق آموزش آموزش دهند. "
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
 _____ ______ _   ____ 
| ___||___ /| |  / ___|
|___ \  / / | |_ / /___ 
  \ \ / / | __|| ___ \
/\__/ /./ /  | |_ | \_/ |
\____/ \_/   \__|\_____/
             
             
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
Arlo با Eagle Eye Networks برای نظارت تصویری تجاری همکاری می کند
 ۳۰ دی ۱۳۹۹
 فرید هادی زاده

Arlo با Eagle Eye Networks برای نظارت تصویری تجاری همکاری می کند

Arlo Technologies از همکاری با Eagle Eye Networks برای ترکیب سیستم دوربین Arlo FlexPower با Eagle Eye Cloud VMS خبر داد. با گسترش راه حل های نظارت بر دوربین تجاری Arlo ، این پیشنهاد مشترک جدید حداکثر 4 دوربین بدون سیم در هر پایگاه ایستگاه پایه FlexPower فراهم می کند. با هر تعداد ایستگاه پایه FlexPower که به دلخواه متصل ...  ادامه مطلب 
روش هایی که برنامه های پارکینگ زندگی مدیران را آسان می کند
 ۳۰ دی ۱۳۹۹
 فرید هادی زاده

روش هایی که برنامه های پارکینگ زندگی مدیران را آسان می کند

پارکینگ برای مدیران ساختمان چالشی است. خوشبختانه اکنون راه حل های پارکینگ هوشمند برای سهولت زندگی در دسترس است. برنامه های مدیر پارکینگ نمونه ای از این موارد هستند.  نیازی به گفتن نیست که پارکینگ قسمت مهمی از بازدید یا رفتن به یک ساختمان است. با این حال ممکن است موقعیت ...  ادامه مطلب 
چگونه سیستم های مدیریت بازدید کننده امنیت آپارتمان ها و دفاتر را بهبود می بخشند
 ۳۰ دی ۱۳۹۹
 فرید هادی زاده

چگونه سیستم های مدیریت بازدید کننده امنیت آپارتمان ها و دفاتر را بهبود می بخشند

سیستم مدیریت بازدید کننده مبتنی بر Acloud (VMS) یکپارچه با کنترل دسترسی می تواند امنیت و راحتی را برای امکانات تجاری و مسکونی فراهم کند.  با استفاده از یک سیستم کنترل دسترسی مجازی VMS ، پس از اعلام حضور بازدید کننده ، می توان به طور خودکار در برخی از ورودی ...  ادامه مطلب 
ProKNX برای کنترل خودکار صدا برای هتل ها
 ۳۰ دی ۱۳۹۹
 فرید هادی زاده

ProKNX برای کنترل خودکار صدا برای هتل ها

سرور خانه هوشمند ProKNX realKNX Air به محصولی جدید و بهینه شده برای کنترل صوتی هتل و اتاق کنفرانس تبدیل شده است. realKNX O-two یک سیستم کنترل صدای مستقل است که روی سقف نصب شده است. شناخت گفتار و درک زبان طبیعی توسط تیراندازها و هوش مصنوعی تأمین می شود. کنترل صوتی تعبیه شده realKNX O-two به اندازه خواهران و برادران ...  ادامه مطلب 
سیستم اتوماسیون خانگی Verisure دقیقاً هوشمندتر شده است
 ۳۰ دی ۱۳۹۹
 فرید هادی زاده

سیستم اتوماسیون خانگی Verisure دقیقاً هوشمندتر شده است

طبق تحقیقات اخیر ، بیش از 90 درصد از نصب کنندگان امنیت ، اتوماسیون خانه را یک بازار رشد قابل توجه می دانند. Verisure ، شماره یک شرکت کنترل زنگ خطر در اروپا ، مواردی فراتر از محافظت در برابر متجاوزان را ارائه می دهد. راه حل امنیتی هوشمند در حال رشد آن شامل کنترل آب و هوا ، ادغام آتش نشانی ، ...  ادامه مطلب