Zigbee و Z-Wave به امنیت سایبری کمک می کنند

Zigbee و Z-Wave به امنیت سایبری کمک می کنند
فرید هادی زاده
تاریخ:
۰۲ آذر ۱۳۹۹
امواج رادیویی کم مصرف در یک خانه هوشمند ، از جمله Zigbee و Z-Wave ، امنیت خانه هوشمند را از منظر پروتکل ارتباطات فراهم می کنند. آنها داده های ارسالی و جفت شدن دستگاه ها را رمزگذاری می کنند. پیشنهاد می شود مشتریان قبل از خرید از نام کاربری و گذرواژه پیش فرض و همچنین محصولات تحقیقاتی خلاص شوند.
 دستگاه های خانه هوشمند از طریق چندین پروتکل اتصال مانند Wi-Fi ، بلوتوث ، Zigbee و Z-Wave با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند. یک هاب خانگی هوشمند که از چندین پروتکل اتصال پشتیبانی می کند ، در مرکز آن قرار دارد و دستگاه ها را قادر می سازد تا با هم کار کنند. به عنوان مثال ، یک اسپیکر هوشمند Amazon Echo Plus Zigbee ، یک لامپ Philips Hue را که از Zigbee پشتیبانی می کند ، کنترل می کند. به دلیل امواج رادیویی کم انرژی ، پروتکل هایی مانند Zigbee و Z-Wave اغلب در یک خانه هوشمند به جای Wi-Fi یا بلوتوث به طور مطلوب مورد استفاده قرار می گیرند. استانداردهای امنیتی آنها همچنین به بهبود امنیت سایبری در یک خانه هوشمند کمک می کند.


Zigbee: قبل از خرید تحقیق کنید
Zigbee 3.0 ، آخرین استاندارد امنیتی پروتکل ، به عنوان یک استاندارد فنی پیشرفته IEEE 802.15.4 با اضافه کردن شبکه های مش و لایه های امنیتی همراه با یک چارچوب برنامه ایجاد شده است.
 از نظر مزایای امنیتی ، Zigbee 3.0 از استاندارد صنعت AES (استاندارد رمزگذاری پیشرفته) با کلید 128 بیتی برای رمزگذاری اطلاعات حساس صاحبان خانه و دفاع در برابر حملات پشتیبانی می کند. همچنین گزینه استفاده از کلیدهای پیوند از پیش پیکربندی شده مخصوص دستگاه و کدهای نصب را نیز اضافه کرده است ، که به توسعه دهندگان اجازه می دهد کلیدهای پیوند مرکز اعتماد را به جای کلیدهای شناخته شده تولید کنند.
 LaPrè برای جلوگیری از هک شدن یک سیستم خانگی ، به مصرف کنندگان پیشنهاد کرده است قبل از خرید ، در مورد دستگاه ها تحقیق کنند. "اطمینان حاصل کنید که اگر یک سیستم عامل وجود دارد ، پس از آن از سیستم محافظت در برابر ورود مانند گذرواژه تصادفی ، امکان تنظیم گذرواژه منحصر به فرد یا پشتیبانی از ورود و تأیید اعتبار چند فاکتور برخوردار است."
 LaPrè گفت: صاحبان خانه های پیشرفته باید به فکر استفاده از روترهای شبکه باشند که از ایجاد SSID جداگانه و VLAN پشتیبانی می کنند و به آنها امکان می دهد دستگاههایی را که ممکن است به آنها اعتماد نکنند از بقیه شبکه جدا نگه دارند. به عنوان مثال ، کاربران می توانند دستگاه هایی را که فقط به دسترسی ابری نیاز دارند جدا کنند. آنها می توانند از VLAN برای تقسیم دستگاه ها در شبکه های سیمی و همچنین استفاده از SSID در دستگاه های متصل به Wi-Fi استفاده کنند.


Z-Wave: تنظیمات پیش فرض را به روز کنید
چارچوب Z-Wave Security 2 (S2) ، آخرین استاندارد امنیتی Z-Wave ، بر احراز هویت لایه دستگاه متمرکز است و هدف آن جلوگیری از کنترل هکرها بر ابزارهای خانگی است. پروتکل Z-Wave از S2 برای رمزگذاری داده های ارسالی بین دستگاه ها مانند سنسورها ، دوربین ها یا ترموستات ها استفاده می کند. علاوه بر این ، S2 از کدهای PIN یا QR منحصر به فرد در دستگاه ها برای جفت شدن دستگاه های تأیید شده استفاده می کند.
 "S2 از طریق حملات منحصر به فرد بیضوی کلید بیضوی Diffie-Hellman (ECHD) در برابر حملات متداول مانند نیروی مرد و بی رحم دفاع می کند ، که رمزگشایی کلید شبکه را غیر ممکن می کند" میچل کلاین ، مدیر اجرایی Z-Wave Alliance گفت.
 کلین به صاحبان خانه توصیه کرد که به دنبال آرم Z-Wave در جعبه باشند تا اطمینان حاصل کنند که دستگاه های خاصی توسط اتحاد Z-Wave Alliance تأیید شده اند و از استاندارد امنیتی برخوردار هستند. "پروتکل Z-Wave به گونه ای طراحی شده است که میچل کلاین ، مدیر اجرایی ، اتحاد Z-Wave Chris LaPrè ، Solutions Architect ، Zigbee Alliance سازگار باشد و با همه دستگاه های معرفی شده به اکوسیستم محصول در حال رشد ما سازگار باشد ، بنابراین محصولات امروز همیشه انتخاب می شوند سازگار با گزینه های محصول آینده ، "گفت کلاین.
صاحبان خانه همچنین می توانند یک شبکه پیچیده و قوی و رمز عبور Wi-Fi را پیاده سازی کنند و اعتبار مدیر پیش فرض روترهای خود را اصلاح کنند. وقتی نام کاربری و رمز ورود هر دو "سرپرست" باشند ، هکرها می توانند با دانش مشترک به راحتی به سیستم دسترسی پیدا کنند. به روزرسانی تنظیمات پیش فرض دسترسی به سیستم را برای کسی دشوارتر می کند.
 کلاین گفت: "حتی با وجود اکوسیستم امن Z-Wave ، مصرف کنندگان هنوز باید برای اطمینان از امنیت شبکه خانگی خود اقدامی انجام دهند ، زیرا این محتمل ترین نقطه ورود فضای مجازی به خانه است."
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
      __  _____    
      / | |____ |   
 _ __ ___ `| |   / / ___ 
| '_ ` _ \ | |   \ \ / __|
| | | | | |_| |_.___/ /| (__ 
|_| |_| |_|\___/\____/ \___|
               
               
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
بهترین روش ها برای تجزیه و تحلیل ویدیو در حمل و نقل عمومی
 ۰۸ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

بهترین روش ها برای تجزیه و تحلیل ویدیو در حمل و نقل عمومی

تجزیه و تحلیل ویدیو در عمودهای مختلف به بخشی جدایی ناپذیر از سیستم های نظارت تصویری تبدیل شده است. در حمل و نقل عمومی ، ادغام تجزیه و تحلیل ویدئو به دلیل دشواری های اجرای آنها ، کمی کندتر است. با این حال ، اپراتورهای بیشتر و بیشتر امکان استفاده از تجزیه و تحلیل برای امنیت فعال ...  ادامه مطلب 
Johnson Controls مدیریت مدرن Metasys 10.0 را منتشر کرد
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

Johnson Controls مدیریت مدرن Metasys 10.0 را منتشر کرد

Johnson Controls از عرضه Metasys 10.0 که برای ارائه مدیریت واحد تر ساختمان طراحی شده است ، خبر داد. این آخرین نسخه Metasys اتوماسیون ساختمان دقیق تر ، پاسخ سریعتر به آلارم های حساس و یکپارچه سازی های جدید با سیستم های تشخیص حریق ، امنیت و روشنایی را در اختیار کارکنان تاسیسات قرار داده است - همه اینها از یک ...  ادامه مطلب 
ژاپن در توسعه هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه عقب است: گزارش
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

ژاپن در توسعه هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه عقب است: گزارش

بر اساس گزارش "هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه" منتشر شده توسط Tractica در حالی که ژاپن در زمینه رباتیک پیشرو بوده است ، دستیابی به هوش مصنوعی تا حدودی به تأخیر افتاده است. با وجود این واقعیت که ژاپن یکی از بزرگترین بودجه تحقیق و توسعه در جهان را دارد (سالانه 165 میلیارد دلار ...  ادامه مطلب 
آمازون الکسا از مهارت های صوتی طولانی تر و تکنیک های خودآموزی پشتیبانی می کند
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

آمازون الکسا از مهارت های صوتی طولانی تر و تکنیک های خودآموزی پشتیبانی می کند

آمازون الکسا به روزرسانی های جدیدی را برای توسعه دهنده شخص ثالث منتشر کرده است ، از جمله زمان مهارت صوتی طولانی تر و توانایی یادگیری خودکار ، که می تواند موارد استفاده بیشتری را برای دستیار صوتی به همراه داشته باشد. آمازون محدودیت زمانی مهارت صوتی را از ...  ادامه مطلب 
راه حل انرژی خانه Sense با Google Assistant ادغام می شود
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

راه حل انرژی خانه Sense با Google Assistant ادغام می شود

سنس ، سنسور بست آن در صفحه برق میزان مصرف برق را کنترل می کند و کنترل برنامه لوازم خانگی را امکان پذیر می کند ، اعلام کرد که دستگاه آن اکنون با دستیار Google و همچنین پلاگین های هوشمند Belkin Wemo و TP-Link Kasa سازگار است. کاربران دستیار Google اکنون می توانند دستوراتی مانند "از Sense بپرسید اگر اجاق من ...  ادامه مطلب