کاهش مسئولیت کاربر نهایی در مورد امنیت خانه هوشمند

کاهش مسئولیت کاربر نهایی در مورد امنیت خانه هوشمند
فرید هادی زاده
تاریخ:
۰۲ آذر ۱۳۹۹
به کاربران نهایی اغلب یادآوری می شود که تنظیمات نام کاربری و گذرواژه پیش فرض را برای یک شبکه خانگی ایمن تغییر دهند. یک سازنده دستگاه و ارائه دهنده سیستم باید با ایجاد یک تجربه کاربری دوستانه ، آزمایش منظم شبکه و کار با کارشناسان شخص ثالث برای ایجاد یک فرآیند طراحی ایمن ، کارهای بیشتری در جهت محافظت از خانه هوشمند خود انجام دهند.
 با بیشتر و بیشتر شدن حملات سایبری به صورت روزانه ، مصرف کنندگان بیشتر در مورد ایمنی و امنیت یک خانه هوشمند اهمیت می دهند. کومار جوانت ، تحلیلگر ، تحقیقات الکترونیک و تحقیقات نیمه هادی در MarketsandMarkets گفت: "نگرانی درباره حریم خصوصی و ترس از هک شدن ، مانع از استفاده برخی از مصرف کنندگان فناوری خانه های هوشمند می شود."
 "برخی از مصرف کنندگان حتی تصور می کنند که داشتن یک دستگاه خانه هوشمند در نهایت به معنای فداکاری اطلاعات شخصی در مورد عادت های روزمره آنها به غول های فناوری تولید کننده این دستگاه ها است."
 به گفته جیانت ، اولین قدم برای یک سازنده دستگاه و یک ارائه دهنده سیستم خانگی ، آگاهی دادن به مصرف کنندگان در مورد تغییر رمز عبور به طور منظم و به روزرسانی های امنیتی است. گذرواژه های پیش فرض دستگاه های محبوب خانگی در وب سایت های مختلف قابل دسترسی هستند و دستگاه ها را در معرض هک قرار می دهد. به عنوان مثال شرکت های خانه هوشمند می توانند به طور مرتب اعلان ها را برای تغییر رمز عبور به کاربران ارسال کنند و به آنها پیشنهاد کنند که یک رمز عبور قوی داشته باشند که شامل اعداد ، حروف ، حروف بزرگ و کوچک و نمادها باشد. شرکت های خانه هوشمند علاوه بر یادآوری به کاربران برای ایجاد رمز عبور قوی و تغییر مرتب آن ، باید بیشترین مسئولیت را در مورد امنیت سایبری بر عهده بگیرند.
مایکل پالمر ، مدیر ارشد محصولات در Trend Micro گفت: "اصل اصلی حذف هرچه بیشتر بار امنیتی از کاربر نهایی است." "در حالی که به عموم مردم در مورد خانه هوشمند آموزش داده می شود ، امنیت برای آگاهی بسیار ضروری است ، اما انتظار اینکه مصرف کنندگان غیرتکنیکی بتوانند امنیت خود را مدیریت کنند غیرواقعی است. بازیکنان در هر لایه در اکوسیستم باید بر روی چگونگی امنیت دستگاه ها یا خدمات خود تمرکز کنند. بدون تصمیم گیری کاربر نهایی امکان پذیر است. "
 به عنوان مثال راه حل امنیت شبکه خانگی توسط Trend Micro ، با رویکرد آسان به کاربران در یک خانه هوشمند کمک می کند تا ایمنی و محافظت در برابر تهدیدات سایبری را تقویت کنند. کاربران فقط باید ایستگاه Trend Micro Home Network Security را به روتر بی سیم خود متصل کنند ، برنامه تلفن همراه را بارگیری کنند و سپس برنامه و ایستگاه را جفت کنند. طبق گفته پالمر ، Trend Micro Home Network Security قادر است جلوی هکرها و حملات شبکه را بگیرد ، وب سایت ها و پرونده های خطرناک را مسدود کند ، میزان استفاده را رصد کند و دستگاه ها و برنامه های ناشناخته متصل به Wi-Fi خانگی را مسدود کند.


آزمایش منظم و کار با اشخاص ثالث
گنجاندن رویکرد طراحی مبتنی بر امنیت برای امنیت سایبری خانه های هوشمند بسیار مهم است ، مهم نیست که برای ارائه دهندگان سیستم خانه های هوشمند ، سازندگان دستگاه ها یا ارائه دهندگان خدمات امنیتی باشد. جوانت گفت: "جنبه های امنیتی باید در تمام سطوح توسعه محصول در نظر گرفته شوند." به عنوان مثال ، آنها باید رمزگذاری داده ها را اضافه کنند ، محدودیت های پروتکل های ارتباطی ، تشخیص مشکوک ترافیک را ایجاد کنند ، پیکربندی امنیتی را به بخشی از تنظیمات تبدیل کنند و یک رابط امنیتی بصری برای حل مشکلات اضافه کنند.
 "سازندگان دستگاه باید تنظیمات پیش فرض را از بیشترین موارد ایمن ساخته و اطمینان حاصل کنند که کاربران همیشه در ایمن ترین نسخه از نرم افزار خود با استفاده از خودکارسازی به روزرسانی سیستم عامل قرار دارند. آنها همچنین باید اطمینان حاصل کنند که آسیب پذیری های واضح مانند اعتبار سفت و سخت و خدمات بی استفاده اما مهم مانند Telnet قفل شده است قبل از رفتن به تولید ، "پالمر گفت.
 سازندگان دستگاه ها و ارائه دهندگان سیستم همچنین باید آزمایش آسیب پذیری منظم را برای نظارت بر جنبه های امنیتی دستگاه های فعلی در بازار انجام دهند و از ارزیابی منظم ریسک و ممیزی های امنیتی برای به حداقل رساندن احتمال حملات سایبری اطمینان حاصل کنند. جوانت گفت: "چنین آزمایشی برای ارزیابی زیرساخت های امنیتی بسیار مهم است که در نهایت باعث افزایش عملکرد و نگهداری دستگاه در طولانی مدت می شود."
 Jayant همچنین توصیه کرده است که سازندگان دستگاه و ارائه دهندگان سیستم می توانند با متخصصان امنیت شخص ثالث همکاری کنند تا هرگونه ناسازگاری و نقص طراحی را کشف کنند و اطمینان حاصل کنند که جنبه های امنیتی دستگاه های هوشمند در همه سطوح به خطر نیفتاده است. سازندگان دستگاه و ارائه دهندگان سیستم در حال حاضر به طور گسترده ای درگیر ارائه ویژگی های امنیتی پیشرفته مانند مدیریت داده ها ، محافظت از هویت و حفظ حریم خصوصی و همچنین ارائه تصویری هستند که داشتن یک خانه هوشمند قطعاً در معرض حملات سایبری نیست.
 جوانت گفت: "امیدوارم که با افزایش اعتماد به نفس و اقدامات آگاهی از حریم خصوصی (در کل زنجیره ارزش خانه های هوشمند) ، تصویب خانه هوشمند سرانجام در سال های آینده افزایش یابد."
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
     _  ___    
     | | /  |    
 ___  __| | / /| |__  __
/ __| / _` |/ /_| |\ \ / /
\__ \| (_| |\___ | \ V / 
|___/ \__,_|  |_/ \_/ 
             
             
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
بهترین روش ها برای تجزیه و تحلیل ویدیو در حمل و نقل عمومی
 ۰۸ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

بهترین روش ها برای تجزیه و تحلیل ویدیو در حمل و نقل عمومی

تجزیه و تحلیل ویدیو در عمودهای مختلف به بخشی جدایی ناپذیر از سیستم های نظارت تصویری تبدیل شده است. در حمل و نقل عمومی ، ادغام تجزیه و تحلیل ویدئو به دلیل دشواری های اجرای آنها ، کمی کندتر است. با این حال ، اپراتورهای بیشتر و بیشتر امکان استفاده از تجزیه و تحلیل برای امنیت فعال ...  ادامه مطلب 
Johnson Controls مدیریت مدرن Metasys 10.0 را منتشر کرد
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

Johnson Controls مدیریت مدرن Metasys 10.0 را منتشر کرد

Johnson Controls از عرضه Metasys 10.0 که برای ارائه مدیریت واحد تر ساختمان طراحی شده است ، خبر داد. این آخرین نسخه Metasys اتوماسیون ساختمان دقیق تر ، پاسخ سریعتر به آلارم های حساس و یکپارچه سازی های جدید با سیستم های تشخیص حریق ، امنیت و روشنایی را در اختیار کارکنان تاسیسات قرار داده است - همه اینها از یک ...  ادامه مطلب 
ژاپن در توسعه هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه عقب است: گزارش
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

ژاپن در توسعه هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه عقب است: گزارش

بر اساس گزارش "هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه" منتشر شده توسط Tractica در حالی که ژاپن در زمینه رباتیک پیشرو بوده است ، دستیابی به هوش مصنوعی تا حدودی به تأخیر افتاده است. با وجود این واقعیت که ژاپن یکی از بزرگترین بودجه تحقیق و توسعه در جهان را دارد (سالانه 165 میلیارد دلار ...  ادامه مطلب 
آمازون الکسا از مهارت های صوتی طولانی تر و تکنیک های خودآموزی پشتیبانی می کند
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

آمازون الکسا از مهارت های صوتی طولانی تر و تکنیک های خودآموزی پشتیبانی می کند

آمازون الکسا به روزرسانی های جدیدی را برای توسعه دهنده شخص ثالث منتشر کرده است ، از جمله زمان مهارت صوتی طولانی تر و توانایی یادگیری خودکار ، که می تواند موارد استفاده بیشتری را برای دستیار صوتی به همراه داشته باشد. آمازون محدودیت زمانی مهارت صوتی را از ...  ادامه مطلب 
راه حل انرژی خانه Sense با Google Assistant ادغام می شود
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

راه حل انرژی خانه Sense با Google Assistant ادغام می شود

سنس ، سنسور بست آن در صفحه برق میزان مصرف برق را کنترل می کند و کنترل برنامه لوازم خانگی را امکان پذیر می کند ، اعلام کرد که دستگاه آن اکنون با دستیار Google و همچنین پلاگین های هوشمند Belkin Wemo و TP-Link Kasa سازگار است. کاربران دستیار Google اکنون می توانند دستوراتی مانند "از Sense بپرسید اگر اجاق من ...  ادامه مطلب