راهنماهای انتخاب دروازه های LoRa / LoRaWAN

راهنماهای انتخاب دروازه های LoRa / LoRaWAN
فرید هادی زاده
تاریخ:
۳۰ شهریور ۱۳۹۹
در میان چندین فن آوری شبکه اینترنت اشیا، ، شبکه کم مصرف منطقه گسترده (LPWAN) به دلیل مصرف کم انرژی و پوشش دوربرد مورد توجه قرار گرفته است. فناوری LoRa و LoRaWAN ، به ویژه ، به دلیل مزیت خود در چشم پوشی از طیف های مجاز ، نیاز به انرژی کم و پشتیبانی از ظرفیت عالی ، برجسته هستند. در سراسر خانه های هوشمند ، ساختمان های هوشمند ، شهرهای هوشمند و اینترنت اشیا industrial صنعتی ، LoRa / LoRaWAN در برنامه ها دیده می شود.
دروازه های LoRa به عنوان پلی در حال تبدیل شدن به مرکز ارتباطی چندین دستگاه همزمان است. چگونه شرکت ها می توانند محصول دروازه مناسب برای نیازهای کاربردی اینترنت اشیا خود را تعیین کنند؟ و چالش های آینده فناوری LoRa و LoRaWAN چیست؟


چرا LoRa / LoRaWAN را به جای سایر فناوری های LPWAN انتخاب کنید
پیش بینی می شود که استفاده از فناوری های LPWAN در سال های آینده رشد کند. از بین LoRaWAN ، NB IoT ، Sigfox و LTE-M ، کدام فناوری را باید توسعه دهندگان و بنگاه ها برای کاربردهای اینترنت اشیا استفاده کنند؟ افزایش تعداد برنامه های مبتنی بر اینترنت اشیا across در سراسر صنایع ، از تولید و مراقبت های بهداشتی گرفته تا خرده فروشی و حمل و نقل ، با افزایش کارایی عملیاتی سازمان ، بهبود جریان کاری فعلی را در پی دارد. چندین فن آوری اتصال شبکه برای برنامه های اینترنت اشیا available در دسترس است: گزینه های موجود مانند Zigbee ، Wi-Fi و شبکه های تلفن همراه ، یا گزینه های در حال ظهوری مانند ، شبکه کم مصرف منطقه گسترده (LPWAN). در مقایسه با گذشته ، فناوری LPWAN نویدبخش کم هزینه ، کم مصرف و مقیاس پذیر تلفن همراه را می دهد که باعث می شود فناوری مورد پسند شرکت ها باشد. فناوری های LPWAN شامل LoRaWAN ، NB-IoT ، Sigfox و LTE-M است.
طبق آخرین گزارش بازار LPWAN که توسط Global Market Insights منتشر شده است ، پیش بینی می شود صنعت LPWAN بین 2019 و 2025 با CAGR بیش از 60 درصد رشد داشته باشد. فناوری های LPWAN تحت دو دسته قرار می گیرند: شبکه پهن شبکه با قدرت کم و غیر مجاز. فن آوری های مبتنی بر تلفن همراه مانند NB-IoT و LTE-M از طیف مجاز استفاده می کنند و از نرخ بالای داده ، عمر باتری کمتر و سخت افزارهای گران قیمت پشتیبانی می کنند. آنها اغلب توسط شرکت های مخابراتی نیز پذیرفته می شوند زیرا اپراتورها فقط باید نرم افزار فعلی را به ایستگاه های پایه 4G موجود خود به روز کنند.
در همین حال ، فناوری های غیرمجاز LPWAN از جمله LoRaWAN و Sigfox بر شبکه های اینترنت اشیا سفارشی با نرخ کم داده ، پوشش گسترده و بهبود عمر باتری تمرکز دارند. چشم پوشی از هزینه مجوز طیف منجر به کاهش هزینه فناوری های بدون مجوز می شود. در مقایسه با LoRaWAN ، Sigfox را نمی توان در همه جا مستقر کرد ، ظرفیت آن از ایستگاه پایه تا نقطه انتهایی محدود است و قابلیت تحرک دستگاه های اینترنت اشیا را ندارد.
پریتی ودووانی ، دستیار مدیر ICT ، بینش بازار جهانی ، گفت: "معماری شبکه LoRa به شکل ستاره از محدوده فرکانس های مختلف در باند صنعتی ، علمی و پزشکی (ISM) و باند کوتاه (SRD) استفاده می کند." "علاوه بر این ، هزینه اتصال دستگاه با استفاده از LoRa / LoRaWAN در مقایسه با سایر گزینه های LPWAN بسیار کمتر است ، به همین دلیل جذب LoRa / LoRaWAN برای برنامه های کاربردی ، مانند ساختمان های هوشمند ، شهرهای هوشمند ، خانه های هوشمند و اینترنت اشیا industrial صنعتی ، به سرعت انجام می شود در حال افزایش است. "


راه حل های منبع باز
اتحاد LoRa ، اتحادیه غیرانتفاعی که در زمینه توسعه استاندارد LPWAN فعالیت می کند ، بیش از 500 شرکت عضو در سراسر جهان دارد. طبق این اتحاد ، حدود 142 کشور LoRaWAN را در برنامه های مختلف مستقر کرده اند. در ماه مه 2019 ، Semtech در مشارکت با اتحاد LoRa ، مجموعه ابزار منبع آزاد آموزشی رایگان LoRa Basics را برای توسعه اینترنت اشیا معرفی کرد. هدف این مجموعه ابزار این است که توسعه دهندگان یا بنگاه های اقتصادی بر توسعه راه حل های خود متمرکز شوند و در عین حال برنامه های خود را با هزینه کمتر به بازار سریع تر برسانند.
اولین بلوک اصلی ساخت نرم افزار ، LoRa Basics Station ، یک بسته انتقال دروازه مبتنی بر LoRaWAN است که ارتباطات داده ایمن و قوی و پروتکل های مدیریت دروازه از راه دور را ارائه می دهد. LoRa Basics MAC ، دومین بلوک اصلی ، سیستم عامل را فراهم می کند و یک توسعه دهنده دستگاه نهایی باید اجازه دهد رادیوهای مبتنی بر LoRaWAN برای راه اندازی و راه اندازی آنها راه اندازی شود. Semtech قصد دارد شامل به روزرسانی های میان افزار از طریق هوا (FUOTA) هم در دستگاه نهایی و هم در سرور Backend باشد. همه نسخه های LoRa Basics را می توانید در Semtech’s LoRa Developer Portal بیابید.


امنیت LoRaWAN
LoRaWAN از دو لایه امنیتی استفاده می کند: شبکه و برنامه. یک کلید جلسه شبکه 128 بیتی منحصر به فرد که بین دستگاه نهایی و سرور شبکه به اشتراک گذاشته شده است و یک کلید جلسه برنامه 128 بیتی منحصر به فرد از سطح به انتهای برنامه در سطح برنامه به اشتراک گذاشته شده است. امنیت شبکه از اصالت گره در شبکه اطمینان می یابد و امنیت لایه برنامه شبکه را ایمن می کند ، بنابراین اپراتور به داده های برنامه کاربر نهایی دسترسی ندارد.
داده های حسگر دو بار رمزگذاری می شوند. یک بار توسط گره و سپس دوباره توسط پروتکل LoRaWAN. فقط پس از رمزگذاری ، داده ها به LoRa Gateway ارسال می شوند. سپس درگاه داده ها را از طریق یک شبکه IP معمولی به سرور شبکه ارسال می کند. از آنجا که دروازه های LoRa با فرکانس باز کار می کنند و قادر به دریافت داده ها از هر سنسور در منطقه هستند ، بسیار مهم است که دروازه ها توانایی رمزگشایی داده های سنسور را نداشته باشند. دستگاه های LoRaWAN به دلایل امنیتی به دو طریق می توانند به شبکه بپیوندند. فعال سازی بیش از حد هوا (OTAA) یا فعال سازی توسط شخصی سازی (ABP).
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
بهترین روش ها برای تجزیه و تحلیل ویدیو در حمل و نقل عمومی
 ۰۸ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

بهترین روش ها برای تجزیه و تحلیل ویدیو در حمل و نقل عمومی

تجزیه و تحلیل ویدیو در عمودهای مختلف به بخشی جدایی ناپذیر از سیستم های نظارت تصویری تبدیل شده است. در حمل و نقل عمومی ، ادغام تجزیه و تحلیل ویدئو به دلیل دشواری های اجرای آنها ، کمی کندتر است. با این حال ، اپراتورهای بیشتر و بیشتر امکان استفاده از تجزیه و تحلیل برای امنیت فعال ...  ادامه مطلب 
Johnson Controls مدیریت مدرن Metasys 10.0 را منتشر کرد
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

Johnson Controls مدیریت مدرن Metasys 10.0 را منتشر کرد

Johnson Controls از عرضه Metasys 10.0 که برای ارائه مدیریت واحد تر ساختمان طراحی شده است ، خبر داد. این آخرین نسخه Metasys اتوماسیون ساختمان دقیق تر ، پاسخ سریعتر به آلارم های حساس و یکپارچه سازی های جدید با سیستم های تشخیص حریق ، امنیت و روشنایی را در اختیار کارکنان تاسیسات قرار داده است - همه اینها از یک ...  ادامه مطلب 
ژاپن در توسعه هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه عقب است: گزارش
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

ژاپن در توسعه هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه عقب است: گزارش

بر اساس گزارش "هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه" منتشر شده توسط Tractica در حالی که ژاپن در زمینه رباتیک پیشرو بوده است ، دستیابی به هوش مصنوعی تا حدودی به تأخیر افتاده است. با وجود این واقعیت که ژاپن یکی از بزرگترین بودجه تحقیق و توسعه در جهان را دارد (سالانه 165 میلیارد دلار ...  ادامه مطلب 
آمازون الکسا از مهارت های صوتی طولانی تر و تکنیک های خودآموزی پشتیبانی می کند
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

آمازون الکسا از مهارت های صوتی طولانی تر و تکنیک های خودآموزی پشتیبانی می کند

آمازون الکسا به روزرسانی های جدیدی را برای توسعه دهنده شخص ثالث منتشر کرده است ، از جمله زمان مهارت صوتی طولانی تر و توانایی یادگیری خودکار ، که می تواند موارد استفاده بیشتری را برای دستیار صوتی به همراه داشته باشد. آمازون محدودیت زمانی مهارت صوتی را از ...  ادامه مطلب 
راه حل انرژی خانه Sense با Google Assistant ادغام می شود
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

راه حل انرژی خانه Sense با Google Assistant ادغام می شود

سنس ، سنسور بست آن در صفحه برق میزان مصرف برق را کنترل می کند و کنترل برنامه لوازم خانگی را امکان پذیر می کند ، اعلام کرد که دستگاه آن اکنون با دستیار Google و همچنین پلاگین های هوشمند Belkin Wemo و TP-Link Kasa سازگار است. کاربران دستیار Google اکنون می توانند دستوراتی مانند "از Sense بپرسید اگر اجاق من ...  ادامه مطلب