راهنماهای انتخاب دروازه های LoRa / LoRaWAN

راهنماهای انتخاب دروازه های LoRa / LoRaWAN
فرید هادی زاده
تاریخ:
۳۰ شهریور ۱۳۹۹
در میان چندین فن آوری شبکه اینترنت اشیا، ، شبکه کم مصرف منطقه گسترده (LPWAN) به دلیل مصرف کم انرژی و پوشش دوربرد مورد توجه قرار گرفته است. فناوری LoRa و LoRaWAN ، به ویژه ، به دلیل مزیت خود در چشم پوشی از طیف های مجاز ، نیاز به انرژی کم و پشتیبانی از ظرفیت عالی ، برجسته هستند. در سراسر خانه های هوشمند ، ساختمان های هوشمند ، شهرهای هوشمند و اینترنت اشیا industrial صنعتی ، LoRa / LoRaWAN در برنامه ها دیده می شود.
دروازه های LoRa به عنوان پلی در حال تبدیل شدن به مرکز ارتباطی چندین دستگاه همزمان است. چگونه شرکت ها می توانند محصول دروازه مناسب برای نیازهای کاربردی اینترنت اشیا خود را تعیین کنند؟ و چالش های آینده فناوری LoRa و LoRaWAN چیست؟


چرا LoRa / LoRaWAN را به جای سایر فناوری های LPWAN انتخاب کنید
پیش بینی می شود که استفاده از فناوری های LPWAN در سال های آینده رشد کند. از بین LoRaWAN ، NB IoT ، Sigfox و LTE-M ، کدام فناوری را باید توسعه دهندگان و بنگاه ها برای کاربردهای اینترنت اشیا استفاده کنند؟ افزایش تعداد برنامه های مبتنی بر اینترنت اشیا across در سراسر صنایع ، از تولید و مراقبت های بهداشتی گرفته تا خرده فروشی و حمل و نقل ، با افزایش کارایی عملیاتی سازمان ، بهبود جریان کاری فعلی را در پی دارد. چندین فن آوری اتصال شبکه برای برنامه های اینترنت اشیا available در دسترس است: گزینه های موجود مانند Zigbee ، Wi-Fi و شبکه های تلفن همراه ، یا گزینه های در حال ظهوری مانند ، شبکه کم مصرف منطقه گسترده (LPWAN). در مقایسه با گذشته ، فناوری LPWAN نویدبخش کم هزینه ، کم مصرف و مقیاس پذیر تلفن همراه را می دهد که باعث می شود فناوری مورد پسند شرکت ها باشد. فناوری های LPWAN شامل LoRaWAN ، NB-IoT ، Sigfox و LTE-M است.
طبق آخرین گزارش بازار LPWAN که توسط Global Market Insights منتشر شده است ، پیش بینی می شود صنعت LPWAN بین 2019 و 2025 با CAGR بیش از 60 درصد رشد داشته باشد. فناوری های LPWAN تحت دو دسته قرار می گیرند: شبکه پهن شبکه با قدرت کم و غیر مجاز. فن آوری های مبتنی بر تلفن همراه مانند NB-IoT و LTE-M از طیف مجاز استفاده می کنند و از نرخ بالای داده ، عمر باتری کمتر و سخت افزارهای گران قیمت پشتیبانی می کنند. آنها اغلب توسط شرکت های مخابراتی نیز پذیرفته می شوند زیرا اپراتورها فقط باید نرم افزار فعلی را به ایستگاه های پایه 4G موجود خود به روز کنند.
در همین حال ، فناوری های غیرمجاز LPWAN از جمله LoRaWAN و Sigfox بر شبکه های اینترنت اشیا سفارشی با نرخ کم داده ، پوشش گسترده و بهبود عمر باتری تمرکز دارند. چشم پوشی از هزینه مجوز طیف منجر به کاهش هزینه فناوری های بدون مجوز می شود. در مقایسه با LoRaWAN ، Sigfox را نمی توان در همه جا مستقر کرد ، ظرفیت آن از ایستگاه پایه تا نقطه انتهایی محدود است و قابلیت تحرک دستگاه های اینترنت اشیا را ندارد.
پریتی ودووانی ، دستیار مدیر ICT ، بینش بازار جهانی ، گفت: "معماری شبکه LoRa به شکل ستاره از محدوده فرکانس های مختلف در باند صنعتی ، علمی و پزشکی (ISM) و باند کوتاه (SRD) استفاده می کند." "علاوه بر این ، هزینه اتصال دستگاه با استفاده از LoRa / LoRaWAN در مقایسه با سایر گزینه های LPWAN بسیار کمتر است ، به همین دلیل جذب LoRa / LoRaWAN برای برنامه های کاربردی ، مانند ساختمان های هوشمند ، شهرهای هوشمند ، خانه های هوشمند و اینترنت اشیا industrial صنعتی ، به سرعت انجام می شود در حال افزایش است. "


راه حل های منبع باز
اتحاد LoRa ، اتحادیه غیرانتفاعی که در زمینه توسعه استاندارد LPWAN فعالیت می کند ، بیش از 500 شرکت عضو در سراسر جهان دارد. طبق این اتحاد ، حدود 142 کشور LoRaWAN را در برنامه های مختلف مستقر کرده اند. در ماه مه 2019 ، Semtech در مشارکت با اتحاد LoRa ، مجموعه ابزار منبع آزاد آموزشی رایگان LoRa Basics را برای توسعه اینترنت اشیا معرفی کرد. هدف این مجموعه ابزار این است که توسعه دهندگان یا بنگاه های اقتصادی بر توسعه راه حل های خود متمرکز شوند و در عین حال برنامه های خود را با هزینه کمتر به بازار سریع تر برسانند.
اولین بلوک اصلی ساخت نرم افزار ، LoRa Basics Station ، یک بسته انتقال دروازه مبتنی بر LoRaWAN است که ارتباطات داده ایمن و قوی و پروتکل های مدیریت دروازه از راه دور را ارائه می دهد. LoRa Basics MAC ، دومین بلوک اصلی ، سیستم عامل را فراهم می کند و یک توسعه دهنده دستگاه نهایی باید اجازه دهد رادیوهای مبتنی بر LoRaWAN برای راه اندازی و راه اندازی آنها راه اندازی شود. Semtech قصد دارد شامل به روزرسانی های میان افزار از طریق هوا (FUOTA) هم در دستگاه نهایی و هم در سرور Backend باشد. همه نسخه های LoRa Basics را می توانید در Semtech’s LoRa Developer Portal بیابید.


امنیت LoRaWAN
LoRaWAN از دو لایه امنیتی استفاده می کند: شبکه و برنامه. یک کلید جلسه شبکه 128 بیتی منحصر به فرد که بین دستگاه نهایی و سرور شبکه به اشتراک گذاشته شده است و یک کلید جلسه برنامه 128 بیتی منحصر به فرد از سطح به انتهای برنامه در سطح برنامه به اشتراک گذاشته شده است. امنیت شبکه از اصالت گره در شبکه اطمینان می یابد و امنیت لایه برنامه شبکه را ایمن می کند ، بنابراین اپراتور به داده های برنامه کاربر نهایی دسترسی ندارد.
داده های حسگر دو بار رمزگذاری می شوند. یک بار توسط گره و سپس دوباره توسط پروتکل LoRaWAN. فقط پس از رمزگذاری ، داده ها به LoRa Gateway ارسال می شوند. سپس درگاه داده ها را از طریق یک شبکه IP معمولی به سرور شبکه ارسال می کند. از آنجا که دروازه های LoRa با فرکانس باز کار می کنند و قادر به دریافت داده ها از هر سنسور در منطقه هستند ، بسیار مهم است که دروازه ها توانایی رمزگشایی داده های سنسور را نداشته باشند. دستگاه های LoRaWAN به دلایل امنیتی به دو طریق می توانند به شبکه بپیوندند. فعال سازی بیش از حد هوا (OTAA) یا فعال سازی توسط شخصی سازی (ABP).
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
    _  _   
   | | (_)   
 ___ | |_ _ ____
 / __|| __|| ||_ /
| (__ | |_ | | / / 
 \___| \__||_|/___|
          
          
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
برای توسعه پیشنهادهای امن و راحت ورود بدون کلید ، توسط آمازون کلید دهید
 ۲۸ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

برای توسعه پیشنهادهای امن و راحت ورود بدون کلید ، توسط آمازون کلید دهید

آمازون محصولات ، ویژگی ها و خدمات جدید پشتیبانی Key توسط آمازون را اعلام کرد ، که امنیت ، راحتی و کنترل را در اختیار مشتریان قرار می دهد تا یک مزیت مشترک را که همه می توانند لذت ببرند - جادوی بدون کلید بودن - به شما ارائه دهند. پیشنهادهای جدید شامل Schlage Encode Smart Wi-Fi ...  ادامه مطلب 
Phyn دسترسی به Phyn Plus را در سراسر اروپا گسترش می دهد
 ۲۶ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

Phyn دسترسی به Phyn Plus را در سراسر اروپا گسترش می دهد

Phyn اعلام کرد که دستیار آب هوشمند Phyn Plus + خاموش شدن ، به زودی در سراسر اروپا با فنلاند ، فرانسه ، اسپانیا ، سوئد در دسترس خواهد بود و بقیه موارد را دنبال کنید. Phyn Plus یک دستگاه مانیتورینگ هوشمند هوشمند متصل به آب است که نشتی را در هر نقطه از خانه تشخیص می دهد و می تواند به طور خودکار منبع ...  ادامه مطلب 
TP-Link با راه اندازی جدید در CES 2019 حضور خانه های هوشمند را ایجاد می کند
 ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

TP-Link با راه اندازی جدید در CES 2019 حضور خانه های هوشمند را ایجاد می کند

TP-Link و نام تجاری خانگی هوشمند آن Kasa Smart در CES 2019 از یک سری محصولات و خدمات شامل هفت محصول خانه هوشمند ، یک سیستم عامل AI مبتنی بر ابر و راه حل های شبکه Wi-Fi رونمایی کرد.  مجموعه محصولات شامل زنگ درب ویدئویی ، دوربین های امنیتی در فضای باز و داخلی ، سوئیچ روشنایی مجهز به ...  ادامه مطلب 
پشتیبان جدید دستیار Google در CES 2019 رونمایی می شود
 ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

پشتیبان جدید دستیار Google در CES 2019 رونمایی می شود

گوگل ویژگی ها و دستگاه های جدیدی را برای فعال کردن برنامه Google Assistant در زمینه خانه هوشمند ، از جمله سرگرمی در خانه و آشپزخانه ، اعلام کرده است.  لنوو یک دستگاه صفحه نمایش لمسی 4 اینچی به نام Smart Clock ایجاد کرده است ، دستگاهی که از صفحه نمایشگر هوشمند مجهز به دستیار Google طراحی شده تا در ...  ادامه مطلب 
شرکت ها نسبت به استفاده از اترنت برای نصب چراغ های هوشمند اطمینان دارند
 ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

شرکت ها نسبت به استفاده از اترنت برای نصب چراغ های هوشمند اطمینان دارند

Cresa ، یک شرکت املاک و مستغلات تجاری بین المللی که متمرکز بر مشاور مستاجر است ، دیروز اعلام کرد که ابتکاری را آغاز کرده است - با مشارکت کنندگان در صنعت املاک و مستغلات و متخصصان صنعت ساختمان - برای توسعه روش های استفاده از استانداردهای Power over Ethernet (PoE) در جدید یا ...  ادامه مطلب