مزایای سیستم های هوشمند HVAC برای امنیت سایبری و پروتکل های اتصال

مزایای سیستم های هوشمند HVAC برای امنیت سایبری و پروتکل های اتصال
فرید هادی زاده
تاریخ:
۲۹ شهریور ۱۳۹۹
در مقایسه با یک سیستم تهویه مطبوع سنتی ، یک سیستم هوشمند تهویه مطبوع مزایایی از جمله مصرف کم انرژی ، تعمیر و نگهداری مبتنی بر شرایط ، عملکرد پیش بینی شده و تنظیمات از راه دور و خودکار سیستم را به همراه دارد. با استفاده از آن ، مستاجران می توانند راحت تر زندگی کنند ، مدیران ساختمان می توانند کارآمدتر مدیریت کنند ، تکنسین های سیستم HVAC می توانند راحت تر کار کنند و کل هزینه های آب و برق ساختمان کاهش می یابد.
چندین ملاحظه برای استفاده از یک سیستم HVAC هوشمند در یک ساختمان وجود دارد: به عنوان مثال ، آیا ساختمان قدیمی است یا جدید؟ از کدام پروتکل های بی سیم برای سیستم هوشمند باید استفاده کرد؟ آیا این سیستم از امنیت سایبری کافی برخوردار است؟ به طور کلی ، بازار سیستم هوشمند HVAC امیدوار کننده است. نیازهای بازار اخیراً از ساختمانهای مسکونی به ساختمانهای تجاری گسترش یافته است ، و منجر به ایجاد سیستم هوشمند تهویه مطبوع برای زندگی راحت برای افراد شاغل در ادارات می شود.


سیستم HVAC هوشمند به شما در صرفه جویی در مصرف انرژی و انرژی کمک می کند
سیستم گرمایش ، تهویه و تهویه هوا (HVAC) وظیفه کنترل دما و جریان هوا در یک ساختمان هوشمند را بر عهده دارد. با قابلیت قرارگیری افراد در داخل اماکن ، سیستم هوشمند به ساختمان ها کمک می کند تا در مصرف انرژی و هزینه های عملیاتی قابل توجهی صرفه جویی کنند.
یک سیستم گرمایش ، تهویه و تهویه مطبوع (HVAC) در وسط یک ساختمان قرار دارد ، و وظیفه آن فراهم کردن دمای اتاق راحت و جریان هوا برای افراد داخل است ، مهم نیست که یک بعد از ظهر گرم تابستان باشد یا یک روز زمستانی برفی. از آنجایی که ساختمان ها عناصر هوشمند مانند پیش بینی و کنترل از راه دور را اضافه می کنند ، سیستم های HVAC نیز "هوشمند" می شوند. سیستم های HVAC هوشمند از چندین طریق از جمله تأمین بهره وری انرژی ، تعمیر و نگهداری ساختمان ، پیش بینی عملکرد و تنظیم خودکار به سود ساختمان ها و مستاجران هستند. به طور کلی ، سیستم های هوشمند تهویه مطبوع قادر به صرفه جویی در هزینه های عملکرد و تجربه بهتر زندگی هستند. در اینجا برخی از مزایای سیستم های هوشمند HVAC آورده شده است:
به عنوان مثال ، صرفه جویی در انرژی توسط سیستم های هوشمند HVAC که دائماً خواستار نظارت بر عملکرد و تأمین شرایط مطلوب هستند ، حاصل می شود. در نتیجه ، سیستم برای تشخیص انرژی ، مدل سازی پیش بینی انرژی ، تشخیص تشخیص عیب و مدل های کنترل پیش بینی برای صرفه جویی در انرژی لازم است.
تعمیر و نگهداری مبتنی بر شرایط به سیستم های HVAC اجازه می دهد تا به طور خودکار مسائل مربوط به عملکرد تجهیزات را شناسایی کرده و در سایر امکانات مدیریتی قابلیت مشاهده داشته باشند. به جای برنامه ریزی منظم برای تعمیرات ، اکنون می توان آنها را در صورت تمایل انجام داد.
پیش بینی مسائل مربوط به عملکرد با هوش و یادگیری ماشین تعبیه شده در سیستم های هوشمند HVAC حاصل می شود. چندین حسگر بر روی قسمتهای مختلف سیستم هوشمند HVAC نصب شده است ، این سیستم قادر است با تجزیه و تحلیل تمام داده های جمع آوری شده از سنسورهای سیستم ، از جمله تاریخ نصب و تغییرات عملکرد ، زمان پیش بینی مشکلات سیستم را پیش بینی کند. با توجه به توانایی سیستم در پیش بینی مواردی که از طریق هشدارها در شرف وقوع هستند ، قابلیت اطمینان و زمان بالاتر سیستم تجربه می شود.
تغییرات سیستم خودکار و از راه دور پیاده سازی شده توسط ابزارهای پشتیبانی تصمیم گیری خارجی و سیستم های متصل به سیستم هوشمند HVAC انجام می شود. اگر هر سنسور محیطی تغییراتی را در محیط ساختمان تشخیص دهد ، یک سیستم HVAC هوشمند به طور خودکار با تغییرات سازگار می شود و شرایط زندگی راحت را در ساختمان حفظ می کند.
سودی سینها ، معاون رئیس جمهور و مدیر کل ، راه حل های دیجیتال ، کنترل جانسون ، گفت: "یک سیستم هوشمند واقعاً باید بتواند پیش بینی کند که چگونه به عملکرد بهینه نیاز دارد و با عملکرد خود سازگار است." راه حل های HVAC مجهز به اینترنت اشیا ins بینش اطلاعاتی راجع به دما ، از جمله رطوبت و سطح آلودگی هوای داخلی به کاربران ارائه می دهند. علاوه بر این ، رابط های هوشمند ، داشبورد و برنامه ها مدیران ساختمان و مستاجران را قادر می سازند تجهیزات را کنترل کرده و از راه دور تنظیم کنند. "همه چیز در مورد ایجاد یک تجربه کاربری شخصی است. با استفاده از اینترنت اشیا، ، ساکنان ساختمان و مالکان اکنون می توانند کنترل بیشتری بر محیط خود داشته باشند. "


اجزای حیاتی برای سیستم های HVAC هوشمند
در مقایسه با سیستم های HVAC سنتی ، چندین م ofلفه سیستم های HVAC هوشمند به منظور تحقق بخشیدن به صرفه جویی در انرژی تنظیم می شوند. اول از همه ، کمپرسور ، مبرد فشرده کننده پمپ برقی ، و هواگیر ، که هوا را روی کویل های گرمایشی و خنک کننده می وزد ، باید بهینه شود زیرا هر دو مصرف کننده عمده انرژی هستند. اگر این دو قطعه از تجهیزات فقط در صورت نیاز کار کنند ، مقدار زیادی انرژی می تواند صرفه جویی شود.
ثانیاً ، سیستم تهویه ، که جریان هوا را در ساختمان کنترل می کند ، چه زمان و کجا ساختمان برای صرفه جویی در انرژی به کمک خارجی نیاز دارد. به عنوان مثال ، جریان شدید هوا در یک اتاق خالی جلسات یا راهرو پس از ساعت اداری مورد نیاز نیست. از طریق فن آوری مبتنی بر سنسور ، برای شناسایی تراکم سرنشینان در یک فضای خاص ، سیستم تهویه فقط در صورت نیاز کار می کند.
در آخر اینکه ، ترموستات های هوشمند که می توانند دما ، رطوبت ، اشغال و سایر متغیرها را بخوانند در کل سیستم تهویه مطبوع مهم هستند. ترموستات ها از داده های جمع آوری شده از محیط اطراف می آموزند و تصمیمات هوشمندانه ای برای ساختمان می گیرند ، مانند از بین بردن گرمای ناراحت کننده ناشی از رطوبت. وی گفت: "در سطح اساسی ، م keyلفه های اصلی سیستم HVAC هوشمند ، سخت افزار و نرم افزار سنسور است که روشی را برای جمع آوری اطلاعات و رابط کاربری برای مشاهده اطلاعات ، دریافت هشدارها و اعلان ها و اقدامات مناسب برای کاربر فراهم می کند." جورج تسینتزوراس ، مدیر عامل آزمایشگاه های آلرت.
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
 _  ____          
(_) / ___|         
 _ / /___ _ __ ___  __ _ 
| || ___ \| '_ ` _ \ / _` |
| || \_/ || | | | | || (_| |
|_|\_____/|_| |_| |_| \__,_|
              
              
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
پشتیبان جدید دستیار Google در CES 2019 رونمایی می شود
 ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

پشتیبان جدید دستیار Google در CES 2019 رونمایی می شود

گوگل ویژگی ها و دستگاه های جدیدی را برای فعال کردن برنامه Google Assistant در زمینه خانه هوشمند ، از جمله سرگرمی در خانه و آشپزخانه ، اعلام کرده است.  لنوو یک دستگاه صفحه نمایش لمسی 4 اینچی به نام Smart Clock ایجاد کرده است ، دستگاهی که از صفحه نمایشگر هوشمند مجهز به دستیار Google طراحی شده تا در ...  ادامه مطلب 
شرکت ها نسبت به استفاده از اترنت برای نصب چراغ های هوشمند اطمینان دارند
 ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

شرکت ها نسبت به استفاده از اترنت برای نصب چراغ های هوشمند اطمینان دارند

Cresa ، یک شرکت املاک و مستغلات تجاری بین المللی که متمرکز بر مشاور مستاجر است ، دیروز اعلام کرد که ابتکاری را آغاز کرده است - با مشارکت کنندگان در صنعت املاک و مستغلات و متخصصان صنعت ساختمان - برای توسعه روش های استفاده از استانداردهای Power over Ethernet (PoE) در جدید یا ...  ادامه مطلب 
Kwikset قفل های هوشمند Halo Wi-Fi جدید را به طور انحصاری در CES 2019 معرفی می کند
 ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

Kwikset قفل های هوشمند Halo Wi-Fi جدید را به طور انحصاری در CES 2019 معرفی می کند

Kwikset اولین قفل های هوشمند Wi-Fi خود را در CES 2019 معرفی می کند. با پیوستن به مجموعه قفل های هوشمند مارک طراحی شده برای جهانی که در آن زندگی می کنید ، Halo Smart Locks از Wi-Fi برای ایجاد یک تجربه ساده خانه هوشمند و ایجاد سهولت در صاحبان خانه استفاده می کند. کنترل دسترسی ، ویژگی های ...  ادامه مطلب 
ECS فناوری های صوتی DSP را برای تأمین انرژی اسپیکر هوشمند قابل حمل خود انتخاب می کند
 ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

ECS فناوری های صوتی DSP را برای تأمین انرژی اسپیکر هوشمند قابل حمل خود انتخاب می کند

گروه DSP اعلام کرد که سیستم های رایانه ای Elitegroup از فناوری های SmartVoice و ULE DSP گروه برای دستگاه قابل حمل جدیدی که دارای رابط کاربری صوتی بدون دخالت DSP (VUI) است استفاده می کند. Elitegroup Computer Systems یک هاب خانگی هوشمند را با میکروفون داخلی و دور الکسا طراحی کرده است ...  ادامه مطلب 
Philips Hue دستورات صوتی دستیار Google را به ویژگی های روشنایی اضافه می کند
 ۲۱ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

Philips Hue دستورات صوتی دستیار Google را به ویژگی های روشنایی اضافه می کند

Signify با Google همکاری کرده است تا توانایی استفاده از دستورات صوتی با دستیار Google را برای فعال کردن جلوه های نور خواب و بیدار با استفاده از قابلیت Philips Hue به مصرف کنندگان ارائه دهد که عملکرد نور مطلوب را برای پیچیدن قبل از خواب و بیدار شدن از خواب طبیعی تکرار می کند. . این ...  ادامه مطلب