مزایای سیستم های هوشمند HVAC برای امنیت سایبری و پروتکل های اتصال

مزایای سیستم های هوشمند HVAC برای امنیت سایبری و پروتکل های اتصال
فرید هادی زاده
تاریخ:
۲۹ شهریور ۱۳۹۹
در مقایسه با یک سیستم تهویه مطبوع سنتی ، یک سیستم هوشمند تهویه مطبوع مزایایی از جمله مصرف کم انرژی ، تعمیر و نگهداری مبتنی بر شرایط ، عملکرد پیش بینی شده و تنظیمات از راه دور و خودکار سیستم را به همراه دارد. با استفاده از آن ، مستاجران می توانند راحت تر زندگی کنند ، مدیران ساختمان می توانند کارآمدتر مدیریت کنند ، تکنسین های سیستم HVAC می توانند راحت تر کار کنند و کل هزینه های آب و برق ساختمان کاهش می یابد.
چندین ملاحظه برای استفاده از یک سیستم HVAC هوشمند در یک ساختمان وجود دارد: به عنوان مثال ، آیا ساختمان قدیمی است یا جدید؟ از کدام پروتکل های بی سیم برای سیستم هوشمند باید استفاده کرد؟ آیا این سیستم از امنیت سایبری کافی برخوردار است؟ به طور کلی ، بازار سیستم هوشمند HVAC امیدوار کننده است. نیازهای بازار اخیراً از ساختمانهای مسکونی به ساختمانهای تجاری گسترش یافته است ، و منجر به ایجاد سیستم هوشمند تهویه مطبوع برای زندگی راحت برای افراد شاغل در ادارات می شود.


سیستم HVAC هوشمند به شما در صرفه جویی در مصرف انرژی و انرژی کمک می کند
سیستم گرمایش ، تهویه و تهویه هوا (HVAC) وظیفه کنترل دما و جریان هوا در یک ساختمان هوشمند را بر عهده دارد. با قابلیت قرارگیری افراد در داخل اماکن ، سیستم هوشمند به ساختمان ها کمک می کند تا در مصرف انرژی و هزینه های عملیاتی قابل توجهی صرفه جویی کنند.
یک سیستم گرمایش ، تهویه و تهویه مطبوع (HVAC) در وسط یک ساختمان قرار دارد ، و وظیفه آن فراهم کردن دمای اتاق راحت و جریان هوا برای افراد داخل است ، مهم نیست که یک بعد از ظهر گرم تابستان باشد یا یک روز زمستانی برفی. از آنجایی که ساختمان ها عناصر هوشمند مانند پیش بینی و کنترل از راه دور را اضافه می کنند ، سیستم های HVAC نیز "هوشمند" می شوند. سیستم های HVAC هوشمند از چندین طریق از جمله تأمین بهره وری انرژی ، تعمیر و نگهداری ساختمان ، پیش بینی عملکرد و تنظیم خودکار به سود ساختمان ها و مستاجران هستند. به طور کلی ، سیستم های هوشمند تهویه مطبوع قادر به صرفه جویی در هزینه های عملکرد و تجربه بهتر زندگی هستند. در اینجا برخی از مزایای سیستم های هوشمند HVAC آورده شده است:
به عنوان مثال ، صرفه جویی در انرژی توسط سیستم های هوشمند HVAC که دائماً خواستار نظارت بر عملکرد و تأمین شرایط مطلوب هستند ، حاصل می شود. در نتیجه ، سیستم برای تشخیص انرژی ، مدل سازی پیش بینی انرژی ، تشخیص تشخیص عیب و مدل های کنترل پیش بینی برای صرفه جویی در انرژی لازم است.
تعمیر و نگهداری مبتنی بر شرایط به سیستم های HVAC اجازه می دهد تا به طور خودکار مسائل مربوط به عملکرد تجهیزات را شناسایی کرده و در سایر امکانات مدیریتی قابلیت مشاهده داشته باشند. به جای برنامه ریزی منظم برای تعمیرات ، اکنون می توان آنها را در صورت تمایل انجام داد.
پیش بینی مسائل مربوط به عملکرد با هوش و یادگیری ماشین تعبیه شده در سیستم های هوشمند HVAC حاصل می شود. چندین حسگر بر روی قسمتهای مختلف سیستم هوشمند HVAC نصب شده است ، این سیستم قادر است با تجزیه و تحلیل تمام داده های جمع آوری شده از سنسورهای سیستم ، از جمله تاریخ نصب و تغییرات عملکرد ، زمان پیش بینی مشکلات سیستم را پیش بینی کند. با توجه به توانایی سیستم در پیش بینی مواردی که از طریق هشدارها در شرف وقوع هستند ، قابلیت اطمینان و زمان بالاتر سیستم تجربه می شود.
تغییرات سیستم خودکار و از راه دور پیاده سازی شده توسط ابزارهای پشتیبانی تصمیم گیری خارجی و سیستم های متصل به سیستم هوشمند HVAC انجام می شود. اگر هر سنسور محیطی تغییراتی را در محیط ساختمان تشخیص دهد ، یک سیستم HVAC هوشمند به طور خودکار با تغییرات سازگار می شود و شرایط زندگی راحت را در ساختمان حفظ می کند.
سودی سینها ، معاون رئیس جمهور و مدیر کل ، راه حل های دیجیتال ، کنترل جانسون ، گفت: "یک سیستم هوشمند واقعاً باید بتواند پیش بینی کند که چگونه به عملکرد بهینه نیاز دارد و با عملکرد خود سازگار است." راه حل های HVAC مجهز به اینترنت اشیا ins بینش اطلاعاتی راجع به دما ، از جمله رطوبت و سطح آلودگی هوای داخلی به کاربران ارائه می دهند. علاوه بر این ، رابط های هوشمند ، داشبورد و برنامه ها مدیران ساختمان و مستاجران را قادر می سازند تجهیزات را کنترل کرده و از راه دور تنظیم کنند. "همه چیز در مورد ایجاد یک تجربه کاربری شخصی است. با استفاده از اینترنت اشیا، ، ساکنان ساختمان و مالکان اکنون می توانند کنترل بیشتری بر محیط خود داشته باشند. "


اجزای حیاتی برای سیستم های HVAC هوشمند
در مقایسه با سیستم های HVAC سنتی ، چندین م ofلفه سیستم های HVAC هوشمند به منظور تحقق بخشیدن به صرفه جویی در انرژی تنظیم می شوند. اول از همه ، کمپرسور ، مبرد فشرده کننده پمپ برقی ، و هواگیر ، که هوا را روی کویل های گرمایشی و خنک کننده می وزد ، باید بهینه شود زیرا هر دو مصرف کننده عمده انرژی هستند. اگر این دو قطعه از تجهیزات فقط در صورت نیاز کار کنند ، مقدار زیادی انرژی می تواند صرفه جویی شود.
ثانیاً ، سیستم تهویه ، که جریان هوا را در ساختمان کنترل می کند ، چه زمان و کجا ساختمان برای صرفه جویی در انرژی به کمک خارجی نیاز دارد. به عنوان مثال ، جریان شدید هوا در یک اتاق خالی جلسات یا راهرو پس از ساعت اداری مورد نیاز نیست. از طریق فن آوری مبتنی بر سنسور ، برای شناسایی تراکم سرنشینان در یک فضای خاص ، سیستم تهویه فقط در صورت نیاز کار می کند.
در آخر اینکه ، ترموستات های هوشمند که می توانند دما ، رطوبت ، اشغال و سایر متغیرها را بخوانند در کل سیستم تهویه مطبوع مهم هستند. ترموستات ها از داده های جمع آوری شده از محیط اطراف می آموزند و تصمیمات هوشمندانه ای برای ساختمان می گیرند ، مانند از بین بردن گرمای ناراحت کننده ناشی از رطوبت. وی گفت: "در سطح اساسی ، م keyلفه های اصلی سیستم HVAC هوشمند ، سخت افزار و نرم افزار سنسور است که روشی را برای جمع آوری اطلاعات و رابط کاربری برای مشاهده اطلاعات ، دریافت هشدارها و اعلان ها و اقدامات مناسب برای کاربر فراهم می کند." جورج تسینتزوراس ، مدیر عامل آزمایشگاه های آلرت.
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
       _      
       | |      
 _  _  ___ | |__  ___ 
| | | | / __|| '_ \ / _ \ 
| |_| || (__ | | | || (_) |
 \__,_| \___||_| |_| \___/ 
              
              
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
بهترین روش ها برای تجزیه و تحلیل ویدیو در حمل و نقل عمومی
 ۰۸ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

بهترین روش ها برای تجزیه و تحلیل ویدیو در حمل و نقل عمومی

تجزیه و تحلیل ویدیو در عمودهای مختلف به بخشی جدایی ناپذیر از سیستم های نظارت تصویری تبدیل شده است. در حمل و نقل عمومی ، ادغام تجزیه و تحلیل ویدئو به دلیل دشواری های اجرای آنها ، کمی کندتر است. با این حال ، اپراتورهای بیشتر و بیشتر امکان استفاده از تجزیه و تحلیل برای امنیت فعال ...  ادامه مطلب 
Johnson Controls مدیریت مدرن Metasys 10.0 را منتشر کرد
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

Johnson Controls مدیریت مدرن Metasys 10.0 را منتشر کرد

Johnson Controls از عرضه Metasys 10.0 که برای ارائه مدیریت واحد تر ساختمان طراحی شده است ، خبر داد. این آخرین نسخه Metasys اتوماسیون ساختمان دقیق تر ، پاسخ سریعتر به آلارم های حساس و یکپارچه سازی های جدید با سیستم های تشخیص حریق ، امنیت و روشنایی را در اختیار کارکنان تاسیسات قرار داده است - همه اینها از یک ...  ادامه مطلب 
ژاپن در توسعه هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه عقب است: گزارش
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

ژاپن در توسعه هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه عقب است: گزارش

بر اساس گزارش "هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه" منتشر شده توسط Tractica در حالی که ژاپن در زمینه رباتیک پیشرو بوده است ، دستیابی به هوش مصنوعی تا حدودی به تأخیر افتاده است. با وجود این واقعیت که ژاپن یکی از بزرگترین بودجه تحقیق و توسعه در جهان را دارد (سالانه 165 میلیارد دلار ...  ادامه مطلب 
آمازون الکسا از مهارت های صوتی طولانی تر و تکنیک های خودآموزی پشتیبانی می کند
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

آمازون الکسا از مهارت های صوتی طولانی تر و تکنیک های خودآموزی پشتیبانی می کند

آمازون الکسا به روزرسانی های جدیدی را برای توسعه دهنده شخص ثالث منتشر کرده است ، از جمله زمان مهارت صوتی طولانی تر و توانایی یادگیری خودکار ، که می تواند موارد استفاده بیشتری را برای دستیار صوتی به همراه داشته باشد. آمازون محدودیت زمانی مهارت صوتی را از ...  ادامه مطلب 
راه حل انرژی خانه Sense با Google Assistant ادغام می شود
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

راه حل انرژی خانه Sense با Google Assistant ادغام می شود

سنس ، سنسور بست آن در صفحه برق میزان مصرف برق را کنترل می کند و کنترل برنامه لوازم خانگی را امکان پذیر می کند ، اعلام کرد که دستگاه آن اکنون با دستیار Google و همچنین پلاگین های هوشمند Belkin Wemo و TP-Link Kasa سازگار است. کاربران دستیار Google اکنون می توانند دستوراتی مانند "از Sense بپرسید اگر اجاق من ...  ادامه مطلب