نحوه انتخاب دروازه LoRa / LoRaWAN مناسب

نحوه انتخاب دروازه LoRa / LoRaWAN مناسب
فرید هادی زاده
تاریخ:
۲۹ شهریور ۱۳۹۹
loRa gateway را می توان در چندین زمینه کاربرد مشاهده کرد: ساختمان های هوشمند ، شهرهای هوشمند ، خانه های هوشمند و اینترنت اشیا صنعتی. چگونه شرکت ها می توانند دروازه های صحیحی را انتخاب کنند که برای خدمات آنها کافی باشد؟ برخی از معیارهایی که شرکت ها باید در نظر بگیرند عبارتند از ، تنظیمات مورد نیاز ، منطقه تحت پوشش یا انتقال داده ها.
دروازه های LoRa به عنوان یک پل عمل می کنند ، که داده های انتقال یافته از حسگرهای LoRa را به یک سرور شبکه یا ابر در اینترنت می فرستد. آنها به مرکز ارتباطی چندین دستگاه همزمان تبدیل می شوند. فناوری LoRaWAN می تواند در زمینه های مختلفی مانند ساختمانهای هوشمند ، شهرهای هوشمند ، خانه های هوشمند و اینترنت اشیا industrial صنعتی مورد استفاده قرار گیرد. با این حال ، برای توسعه دهندگان و شرکت ها چگونه می توانند تعیین کنند که کدام دروازه LoRa متناسب با نیازهای آنها است؟


پیشنهادات 1: فضای باز یا داخلی
استفان دژان ، مدیر CMO ، کرلینک گفت: "در یک روش کلی برای دسته بندی درگاه ها ، تقسیم بین ایستگاه های داخلی و داخلی می تواند اولین درب برای دسترسی به درگاه ها باشد." پس از تصمیم گیری در مورد قرارگیری برنامه IoT در داخل یا خارج از منزل ، شرکت ها باید نحوه اتصال دروازه به اینترنت را بررسی کنند تا بدانند که آیا این دروازه نیاز به پشتیبانی از 3G یا 4G دارد ، پیشنهاد شده توسط جسی چن ، مدیر LoRa و Wi-Fi بخش تجارت ، ارتباطات Browan.
چن گفت: "بنابراین ، شرکت ها باید بر اساس برنامه ها ، بودجه و پوشش تصمیم بگیرند که به دروازه مورد نیاز خود توجه کنند." به عنوان مثال ، به عنوان یک پیاده سازی شبکه در مقیاس شهری ، شرکت ها می توانند از تعداد زیادی دروازه در فضای باز که فضای وسیعی را پوشش می دهند استفاده کنند و سپس برخی دروازه های داخلی را برای پوشش نقاط کور اضافه کنند.


پیشنهادات 2: از ظرفیت شروع کنید
بایرون بی میلر ، مدیر برنامه های ساخت هوشمند ، گروه محصولات بی سیم و سنجش Semtech ، گفت: "اولین مورد نیاز ظرفیت است." دروازه ها وارونگی هایی را پشتیبانی می کنند که تعداد مختلفی از کانال ها را برای شبکه های عمومی پشتیبانی می کند و یا استقرار بسیار متراکم که تعداد بیشتری کانال ممکن است گزینه بهتری باشد. از آنجا که LoRaWAN استقرار با ظرفیت بالا را امکان پذیر می کند ، اکثر برنامه ها با اکثر درگاه ها قابل رسیدگی هستند.
دومین پیشنهاد BeMiller این است که آیا دروازه در داخل یا خارج از منزل مستقر می شود یا نه. علاوه بر این ، شرکت ها باید بدانند که آیا دروازه های درجه حامل مورد نیاز است یا درجه سازمانی قابل قبول است. BeMiller گفت: "بررسی نهایی گزینه های پس انداز مورد نیاز برای سایت نصب است - اترنت ، WiFi ، تلفن همراه یا برخی از ترکیبات."


پیشنهادات 3: داده ها و حریم خصوصی
اندی لین ، مدیر ارشد ، Advantech گفت: "به دلیل مصرف کم برق و انتقال پایدار LoRa از راه دور برای هر عملکرد ، این فناوری به گزینه ای محبوب در اجرای گره های شبکه بی سیم تبدیل شده است." "بخصوص هنگامی که به پوشش وسیعی نیاز داشته باشد ، انتقال 20 کیلومتری LoRa شرکت ها را قادر می سازد که فقط با چند ایستگاه کل زمینه را پوشش دهند ، به طور قابل توجهی هزینه های ورود آنها به دوره اینترنت اشیا را کاهش می دهد."
لین سه نکته را برای انتخاب دروازه های LoRa پیشنهاد کرد: کنترل داده در زمان واقعی ، نیازهای مربوط به پوشش زمینه و اینکه حریم خصوصی داده ها با مشتری باقی می ماند یا خیر. برای برنامه هایی که درخواست انتقال داده در زمان واقعی ، تداخل کمتر و اجرای مساحت زیاد مانند کارخانه ها یا پارکینگ ها را دارند ، Advantech راه حل Private LoRa را ارائه می دهد ، که می تواند داده های حسگر را از چند مکان جمع آوری کند و از راه دور نظارت بر شرایط تجهیزات برای حفظ حریم خصوصی بهتر داده ها ، Advantech شبکه سرور را در داخل دروازه خود پیاده سازی کرده است و به کاربران امکان می دهد جریان داده را از طریق MQTT یا VPN تعریف کنند و از نشت داده جلوگیری کنند.


پیشنهادات 4: به طور گسترده تست کنید
"به عنوان یک تولید کننده دستگاه نهایی ، توصیه ما این است که مطمئن شوید دروازه ها به طور گسترده با دستگاه های نهایی و سرور شبکه آزمایش شده اند. حتی اگر دستگاه نهایی ، دروازه و سرور شبکه همه با LoRaWAN سازگار باشند ، موارد سازگاری ظریفی وجود دارد که وجود دارد. "گفت: استیو کیلتس ، مدیر عامل رادیو پل.
Gateways از Multitech ، به عنوان مثالی که توسط Kilts ذکر شده است ، توانایی اجرای سرور شبکه را روی دروازه خود و همچنین محیط لینوکس دارد که به کاربر اجازه می دهد برنامه های کاملی را در لبه ایجاد کند. کیلتس گفت: "اطمینان حاصل کنید که سازنده دروازه از سرور شبکه پشتیبانی بومی دارد و مراقب باشید که دوباره روی بسته منبع آزاد" legacy "که به صورت آنلاین در دسترس است قرار بگیرد.
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
 _       _____    
| |      | _ |    
| |__  __ _ | |_| |__  __
| '_ \ / _` |\____ |\ \ / /
| |_) || (_| |.___/ / \ V / 
|_.__/ \__,_|\____/  \_/ 
              
              
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
بهترین روش ها برای تجزیه و تحلیل ویدیو در حمل و نقل عمومی
 ۰۸ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

بهترین روش ها برای تجزیه و تحلیل ویدیو در حمل و نقل عمومی

تجزیه و تحلیل ویدیو در عمودهای مختلف به بخشی جدایی ناپذیر از سیستم های نظارت تصویری تبدیل شده است. در حمل و نقل عمومی ، ادغام تجزیه و تحلیل ویدئو به دلیل دشواری های اجرای آنها ، کمی کندتر است. با این حال ، اپراتورهای بیشتر و بیشتر امکان استفاده از تجزیه و تحلیل برای امنیت فعال ...  ادامه مطلب 
Johnson Controls مدیریت مدرن Metasys 10.0 را منتشر کرد
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

Johnson Controls مدیریت مدرن Metasys 10.0 را منتشر کرد

Johnson Controls از عرضه Metasys 10.0 که برای ارائه مدیریت واحد تر ساختمان طراحی شده است ، خبر داد. این آخرین نسخه Metasys اتوماسیون ساختمان دقیق تر ، پاسخ سریعتر به آلارم های حساس و یکپارچه سازی های جدید با سیستم های تشخیص حریق ، امنیت و روشنایی را در اختیار کارکنان تاسیسات قرار داده است - همه اینها از یک ...  ادامه مطلب 
ژاپن در توسعه هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه عقب است: گزارش
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

ژاپن در توسعه هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه عقب است: گزارش

بر اساس گزارش "هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه" منتشر شده توسط Tractica در حالی که ژاپن در زمینه رباتیک پیشرو بوده است ، دستیابی به هوش مصنوعی تا حدودی به تأخیر افتاده است. با وجود این واقعیت که ژاپن یکی از بزرگترین بودجه تحقیق و توسعه در جهان را دارد (سالانه 165 میلیارد دلار ...  ادامه مطلب 
آمازون الکسا از مهارت های صوتی طولانی تر و تکنیک های خودآموزی پشتیبانی می کند
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

آمازون الکسا از مهارت های صوتی طولانی تر و تکنیک های خودآموزی پشتیبانی می کند

آمازون الکسا به روزرسانی های جدیدی را برای توسعه دهنده شخص ثالث منتشر کرده است ، از جمله زمان مهارت صوتی طولانی تر و توانایی یادگیری خودکار ، که می تواند موارد استفاده بیشتری را برای دستیار صوتی به همراه داشته باشد. آمازون محدودیت زمانی مهارت صوتی را از ...  ادامه مطلب 
راه حل انرژی خانه Sense با Google Assistant ادغام می شود
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

راه حل انرژی خانه Sense با Google Assistant ادغام می شود

سنس ، سنسور بست آن در صفحه برق میزان مصرف برق را کنترل می کند و کنترل برنامه لوازم خانگی را امکان پذیر می کند ، اعلام کرد که دستگاه آن اکنون با دستیار Google و همچنین پلاگین های هوشمند Belkin Wemo و TP-Link Kasa سازگار است. کاربران دستیار Google اکنون می توانند دستوراتی مانند "از Sense بپرسید اگر اجاق من ...  ادامه مطلب