چالش های اجرای LoRa و LoRaWAN در صنایع در سراسر جهان

چالش های اجرای LoRa و LoRaWAN در صنایع در سراسر جهان
فرید هادی زاده
تاریخ:
۲۹ شهریور ۱۳۹۹
آینده LoRa و LoRaWAN به دلیل افزایش تصویب در صنایع مختلف در سراسر جهان ، روشن به نظر می رسد. با این حال ، این فناوری هنوز هم باید بهترین سیستم امنیت داده و راه های متفاوت بودن از رقبای بازار خود را پیدا کند.
اتحاد LoRa اعلام کرده است که اپراتورهای شبکه LoRaWAN در پایان سال 2018 از 100 نقطه عطف پیشی گرفته اند ، که نماد یک تعهد طولانی مدت به استاندارد شبکه است. اپراتور مخابراتی فرانسوی Orange باعث شده است شبکه LoRaWAN بیش از 30000 شهرداری فرانسه را تحت پوشش خود قرار دهد. آینده LoRa و LoRaWAN بسیار روشن به نظر می رسد و اتحاد همچنان از اعضای عالی پشتیبانی می کند.
بایرون بی میلر ، مدیر برنامه های کاربردی ساختمان هوشمند گفت: "من فکر می کنم شما نیز همان تأکید را مشاهده خواهید کرد که تمام IoT به دور از مدل های اتصال خالص و به سمت ارائه راه حل های بیشتر به پایان نهایی با هدف قرار دادن بازارهای عمودی بسیار خاص است." ، گروه محصولات بی سیم و سنجش Semtech. "در مورد LoRaWAN ، ما فکر می کنیم عمودی هایی که بسیار مناسب هستند ساختمانهای هوشمند و شهرها ، تدارکات ، کشاورزی هوشمند ، اینترنت اشیا industrial صنعتی ، خانه های هوشمند و تاسیسات / اندازه گیری هوشمند شبکه های مبتنی بر LoRaWAN برای برنامه هایی که به برد طولانی نیاز دارند بهترین هستند. ، قدرت کم و مأموریت حیاتی نیستند ، "گفت BeMiller.
با افزایش آگاهی و پذیرش اینترنت اشیا در صنایع مختلف ، پروتکل LoRaWAN حتی ممکن است به بازار انبوه دست یابد. استیو کیلتس ، مدیر عامل رادیو پل گفت: "من معتقدم که ما قبلاً به توده حیاتی رسیده ایم و اکنون شاهد تلاش های واقعی طراحی در فضا هستیم. کیلتز پیشنهاد داد: "برای توسعه واقعی سهم بازار ، نیاز به مجتمع های اینترنت اشیا و ارائه دهندگان راه حل های عمودی برای کسب اطلاعات در مورد LoRaWAN و شروع اجرای برنامه های آزمایشی وجود دارد." در همین حال ، چالش های دیگری نیز وجود دارد که برای حل مشکلات LoRaWAN و LoRa نیاز است.


چالش 1: امنیت داده ها
با افزایش آگاهی از حریم خصوصی داده های کاربر ، امنیت داده ها به عنصری مهم در هر پروتکل ارتباطی تبدیل شده است. شرکت هایی از جمله Microchip و STMicro برای کاهش خطرات رمزگشایی داده ها ، مدار مجتمع رمزگذاری شده ای را برای محصولات LoRa ایجاد کرده اند. در عین حال ، ارائه دهندگان خدمات شبکه LoRaWAN همچنین اتصالات بسیار ایمن تری را از طریق فناوری های IPSec و MQTTS ایجاد کرده اند تا از انتقال داده ها بین ایستگاه های پایه و سرورهای شبکه محافظت کنند.
با توجه به حریم خصوصی داده ها ، مصرف کنندگان تمایلی به پیوستن به اکوسیستم جریان داده شرکت ها ندارند. در نتیجه ، فناوری های انتقال داده بیشتری از سرورهای داده با نام بزرگ مانند MQTT ، CoAP و LWM2M در بازار جلوگیری می کنند. اندی لین ، مدیر ارشد ، Advantech گفت: "چگونه می توان کلی از اکوسیستم LoRaWAN را آزاد کرد تا به شرکت ها اجازه دهد به طور مستقل تحت توافق نامه کار کنند ، موضوعات فوری برای LoRaWAN خواهد بود."


چالش 2: رقبا
جسی چن ، مدیر بخش کسب و کار LoRa و Wi-Fi ، Browan گفت: "از دید یک سازنده دستگاه مجهز به LoRa ، چگونگی متمایز شدن از چندین فناوری LPWA اولین چالش خواهد بود ، به ویژه از نظر SigFox و NB-IoT." ارتباطات چن مثالی از توسعه NB-IoT در چین آورده است. دولت این کشور به ماژول های NB-IoT یارانه داده و این فناوری را افزایش داده است.
علاوه بر این ، NB-IoT را می توان با کمی تنظیمات در ایستگاه های پایه فعلی اپراتورها ارائه داد. در حالی که LoRaWAN به اپراتورها برای سرمایه گذاری در ساخت ایستگاه های پایه از ابتدا نیاز دارد. چن گفت: "اگر اپراتورهای بیشتری تمایل به سرمایه گذاری و افزایش پوشش شبکه LoRa داشته باشند ، مشتریان بیشتری خدمات IoT را بر اساس LoRaWAN ارائه می دهند."


به دنبال مورد استفاده خاص بروید
LoRaWAN به دلیل ویژگی های فاقد مجوز ، بر روی فرکانس های باز عمل می کند که ممکن است با تداخل روبرو شوند و این امر را برای بارهای بزرگ داده نامناسب می کند. همچنین ، تعریف Unicast یا Multicast در LoRaWAN پیشرفت کاملی نداشته است و ارائه خدمات با کنترل از راه دور را دشوار می کند. پریتی ودووانی ، دستیار مدیر ، ICT در Global Market Insights ، گفت: "با این حال ، هر یک از انواع LPWA بسته به مورد استفاده خاص و نیازهای اتصال ، نقش عمده ای در فضای اینترنت اشیا بازی می کند."
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
  ___          _  
 /  |         | | 
 / /| |__  ____   __| |_ 
/ /_| |\ \ / /\ \ /\ / /| __|
\___ | \ V / \ V V / | |_ 
  |_/ \_/  \_/\_/  \__|
               
               
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
ProKNX برای کنترل خودکار صدا برای هتل ها
 ۲۷ دی ۱۳۹۹
 فرید هادی زاده

ProKNX برای کنترل خودکار صدا برای هتل ها

سرور خانه هوشمند ProKNX realKNX Air به محصولی جدید و بهینه شده برای کنترل صوتی هتل و اتاق کنفرانس تبدیل شده است. realKNX O-two یک سیستم کنترل صدای مستقل است که روی سقف نصب شده است. شناخت گفتار و درک زبان طبیعی توسط تیراندازها و هوش مصنوعی تأمین می شود. کنترل صوتی تعبیه شده realKNX O-two به اندازه خواهران و برادران ...  ادامه مطلب 
سیستم اتوماسیون خانگی Verisure دقیقاً هوشمندتر شد
 ۲۷ دی ۱۳۹۹
 فرید هادی زاده

سیستم اتوماسیون خانگی Verisure دقیقاً هوشمندتر شد

طبق تحقیقات اخیر ، بیش از 90 درصد از نصب کنندگان امنیت ، اتوماسیون خانه را یک بازار رشد قابل توجه می دانند. Verisure ، شماره یک شرکت کنترل زنگ خطر در اروپا ، مواردی فراتر از محافظت در برابر متجاوزان را ارائه می دهد. راه حل امنیتی هوشمند در حال رشد آن شامل کنترل آب و هوا ، ادغام آتش نشانی ، ...  ادامه مطلب 
چرخه عمر محصول بلندگوی هوشمند برای ورود به
 ۲۷ دی ۱۳۹۹
 فرید هادی زاده

چرخه عمر محصول بلندگوی هوشمند برای ورود به "اکثریت اولیه" در سال 2019: Voicebot

بلندگوهای هوشمند روز به روز در ایالات متحده محبوبیت بیشتری پیدا می کنند و بر اساس گزارش تصویب مصرف کننده بلندگوی هوشمند که توسط Voicebot منتشر شده است ، بیش از یک نفر از هر چهار بزرگسال آمریکایی به بلندگو هوشمند دسترسی دارند.  Voicebot با استفاده از چرخه عمر ...  ادامه مطلب 
Qolsys و Alarm.com شامل شناسایی چهره در دوربین IQ Panel 2 هستند
 ۲۷ دی ۱۳۹۹
 فرید هادی زاده

Qolsys و Alarm.com شامل شناسایی چهره در دوربین IQ Panel 2 هستند

Qolsys ، ارائه دهنده امنیت و فناوری خانه های هوشمند ، اعلام کرد که با همکاری Alarm.com ، تصاویر گرفته شده توسط دوربین داخلی پنل 5MP در IQ Panel 2 Plus خلع سلاح می شوند و اکنون شامل شناسایی چهره با استفاده از Alarm.com است. Qolsys SVP فروش و بازاریابی مایک هاکت می گوید: "این یک پیشرفت فوق العاده برای راه ...  ادامه مطلب 
هوش مصنوعی در حال حاضر در اینجا وجود دارد و در سال 2019 شیوع بیشتری دارد: گزارش
 ۲۷ دی ۱۳۹۹
 فرید هادی زاده

هوش مصنوعی در حال حاضر در اینجا وجود دارد و در سال 2019 شیوع بیشتری دارد: گزارش

هوش مصنوعی (AI) مهمترین پیشرفت فناوری در طول زندگی ما است و "دوره بعدی محاسبات" را نشان می دهد ، بر اساس گزارش "روند نوظهور فناوری 2019" که توسط موسسه آینده امروز منتشر شده است.  برخلاف تصور مردم. هوش مصنوعی چیزی نیست که روزی در آینده به آن برسد. هوش ...  ادامه مطلب