چالش های اجرای LoRa و LoRaWAN در صنایع در سراسر جهان

چالش های اجرای LoRa و LoRaWAN در صنایع در سراسر جهان
فرید هادی زاده
تاریخ:
۲۹ شهریور ۱۳۹۹
آینده LoRa و LoRaWAN به دلیل افزایش تصویب در صنایع مختلف در سراسر جهان ، روشن به نظر می رسد. با این حال ، این فناوری هنوز هم باید بهترین سیستم امنیت داده و راه های متفاوت بودن از رقبای بازار خود را پیدا کند.
اتحاد LoRa اعلام کرده است که اپراتورهای شبکه LoRaWAN در پایان سال 2018 از 100 نقطه عطف پیشی گرفته اند ، که نماد یک تعهد طولانی مدت به استاندارد شبکه است. اپراتور مخابراتی فرانسوی Orange باعث شده است شبکه LoRaWAN بیش از 30000 شهرداری فرانسه را تحت پوشش خود قرار دهد. آینده LoRa و LoRaWAN بسیار روشن به نظر می رسد و اتحاد همچنان از اعضای عالی پشتیبانی می کند.
بایرون بی میلر ، مدیر برنامه های کاربردی ساختمان هوشمند گفت: "من فکر می کنم شما نیز همان تأکید را مشاهده خواهید کرد که تمام IoT به دور از مدل های اتصال خالص و به سمت ارائه راه حل های بیشتر به پایان نهایی با هدف قرار دادن بازارهای عمودی بسیار خاص است." ، گروه محصولات بی سیم و سنجش Semtech. "در مورد LoRaWAN ، ما فکر می کنیم عمودی هایی که بسیار مناسب هستند ساختمانهای هوشمند و شهرها ، تدارکات ، کشاورزی هوشمند ، اینترنت اشیا industrial صنعتی ، خانه های هوشمند و تاسیسات / اندازه گیری هوشمند شبکه های مبتنی بر LoRaWAN برای برنامه هایی که به برد طولانی نیاز دارند بهترین هستند. ، قدرت کم و مأموریت حیاتی نیستند ، "گفت BeMiller.
با افزایش آگاهی و پذیرش اینترنت اشیا در صنایع مختلف ، پروتکل LoRaWAN حتی ممکن است به بازار انبوه دست یابد. استیو کیلتس ، مدیر عامل رادیو پل گفت: "من معتقدم که ما قبلاً به توده حیاتی رسیده ایم و اکنون شاهد تلاش های واقعی طراحی در فضا هستیم. کیلتز پیشنهاد داد: "برای توسعه واقعی سهم بازار ، نیاز به مجتمع های اینترنت اشیا و ارائه دهندگان راه حل های عمودی برای کسب اطلاعات در مورد LoRaWAN و شروع اجرای برنامه های آزمایشی وجود دارد." در همین حال ، چالش های دیگری نیز وجود دارد که برای حل مشکلات LoRaWAN و LoRa نیاز است.


چالش 1: امنیت داده ها
با افزایش آگاهی از حریم خصوصی داده های کاربر ، امنیت داده ها به عنصری مهم در هر پروتکل ارتباطی تبدیل شده است. شرکت هایی از جمله Microchip و STMicro برای کاهش خطرات رمزگشایی داده ها ، مدار مجتمع رمزگذاری شده ای را برای محصولات LoRa ایجاد کرده اند. در عین حال ، ارائه دهندگان خدمات شبکه LoRaWAN همچنین اتصالات بسیار ایمن تری را از طریق فناوری های IPSec و MQTTS ایجاد کرده اند تا از انتقال داده ها بین ایستگاه های پایه و سرورهای شبکه محافظت کنند.
با توجه به حریم خصوصی داده ها ، مصرف کنندگان تمایلی به پیوستن به اکوسیستم جریان داده شرکت ها ندارند. در نتیجه ، فناوری های انتقال داده بیشتری از سرورهای داده با نام بزرگ مانند MQTT ، CoAP و LWM2M در بازار جلوگیری می کنند. اندی لین ، مدیر ارشد ، Advantech گفت: "چگونه می توان کلی از اکوسیستم LoRaWAN را آزاد کرد تا به شرکت ها اجازه دهد به طور مستقل تحت توافق نامه کار کنند ، موضوعات فوری برای LoRaWAN خواهد بود."


چالش 2: رقبا
جسی چن ، مدیر بخش کسب و کار LoRa و Wi-Fi ، Browan گفت: "از دید یک سازنده دستگاه مجهز به LoRa ، چگونگی متمایز شدن از چندین فناوری LPWA اولین چالش خواهد بود ، به ویژه از نظر SigFox و NB-IoT." ارتباطات چن مثالی از توسعه NB-IoT در چین آورده است. دولت این کشور به ماژول های NB-IoT یارانه داده و این فناوری را افزایش داده است.
علاوه بر این ، NB-IoT را می توان با کمی تنظیمات در ایستگاه های پایه فعلی اپراتورها ارائه داد. در حالی که LoRaWAN به اپراتورها برای سرمایه گذاری در ساخت ایستگاه های پایه از ابتدا نیاز دارد. چن گفت: "اگر اپراتورهای بیشتری تمایل به سرمایه گذاری و افزایش پوشش شبکه LoRa داشته باشند ، مشتریان بیشتری خدمات IoT را بر اساس LoRaWAN ارائه می دهند."


به دنبال مورد استفاده خاص بروید
LoRaWAN به دلیل ویژگی های فاقد مجوز ، بر روی فرکانس های باز عمل می کند که ممکن است با تداخل روبرو شوند و این امر را برای بارهای بزرگ داده نامناسب می کند. همچنین ، تعریف Unicast یا Multicast در LoRaWAN پیشرفت کاملی نداشته است و ارائه خدمات با کنترل از راه دور را دشوار می کند. پریتی ودووانی ، دستیار مدیر ، ICT در Global Market Insights ، گفت: "با این حال ، هر یک از انواع LPWA بسته به مورد استفاده خاص و نیازهای اتصال ، نقش عمده ای در فضای اینترنت اشیا بازی می کند."
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
    ______       
    |___ /       
__  __  / / _ __  __ _ 
\ \ / / / / | '__| / _` |
 \ V / ./ /  | |  | (_| |
 \_/ \_/  |_|  \__, |
           __/ |
           |___/ 
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
بهترین روش ها برای تجزیه و تحلیل ویدیو در حمل و نقل عمومی
 ۰۸ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

بهترین روش ها برای تجزیه و تحلیل ویدیو در حمل و نقل عمومی

تجزیه و تحلیل ویدیو در عمودهای مختلف به بخشی جدایی ناپذیر از سیستم های نظارت تصویری تبدیل شده است. در حمل و نقل عمومی ، ادغام تجزیه و تحلیل ویدئو به دلیل دشواری های اجرای آنها ، کمی کندتر است. با این حال ، اپراتورهای بیشتر و بیشتر امکان استفاده از تجزیه و تحلیل برای امنیت فعال ...  ادامه مطلب 
Johnson Controls مدیریت مدرن Metasys 10.0 را منتشر کرد
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

Johnson Controls مدیریت مدرن Metasys 10.0 را منتشر کرد

Johnson Controls از عرضه Metasys 10.0 که برای ارائه مدیریت واحد تر ساختمان طراحی شده است ، خبر داد. این آخرین نسخه Metasys اتوماسیون ساختمان دقیق تر ، پاسخ سریعتر به آلارم های حساس و یکپارچه سازی های جدید با سیستم های تشخیص حریق ، امنیت و روشنایی را در اختیار کارکنان تاسیسات قرار داده است - همه اینها از یک ...  ادامه مطلب 
ژاپن در توسعه هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه عقب است: گزارش
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

ژاپن در توسعه هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه عقب است: گزارش

بر اساس گزارش "هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه" منتشر شده توسط Tractica در حالی که ژاپن در زمینه رباتیک پیشرو بوده است ، دستیابی به هوش مصنوعی تا حدودی به تأخیر افتاده است. با وجود این واقعیت که ژاپن یکی از بزرگترین بودجه تحقیق و توسعه در جهان را دارد (سالانه 165 میلیارد دلار ...  ادامه مطلب 
آمازون الکسا از مهارت های صوتی طولانی تر و تکنیک های خودآموزی پشتیبانی می کند
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

آمازون الکسا از مهارت های صوتی طولانی تر و تکنیک های خودآموزی پشتیبانی می کند

آمازون الکسا به روزرسانی های جدیدی را برای توسعه دهنده شخص ثالث منتشر کرده است ، از جمله زمان مهارت صوتی طولانی تر و توانایی یادگیری خودکار ، که می تواند موارد استفاده بیشتری را برای دستیار صوتی به همراه داشته باشد. آمازون محدودیت زمانی مهارت صوتی را از ...  ادامه مطلب 
راه حل انرژی خانه Sense با Google Assistant ادغام می شود
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

راه حل انرژی خانه Sense با Google Assistant ادغام می شود

سنس ، سنسور بست آن در صفحه برق میزان مصرف برق را کنترل می کند و کنترل برنامه لوازم خانگی را امکان پذیر می کند ، اعلام کرد که دستگاه آن اکنون با دستیار Google و همچنین پلاگین های هوشمند Belkin Wemo و TP-Link Kasa سازگار است. کاربران دستیار Google اکنون می توانند دستوراتی مانند "از Sense بپرسید اگر اجاق من ...  ادامه مطلب