پروتکل جدید دامنه Wi-Fi خانگی را بدون گسترش سخت افزار 60 متر افزایش می دهد

پروتکل جدید دامنه Wi-Fi خانگی را بدون گسترش سخت افزار 60 متر افزایش می دهد
فرید هادی زاده
تاریخ:
۲۵ شهریور ۱۳۹۹
محققان در دانشگاه بریگام یانگ پروتکل جدیدی را توسعه داده اند که به جای استفاده از پسوند سخت افزاری ، از طریق به روزرسانی نرم افزار ، دامنه Wi-Fi را بیش از 60 متر افزایش می دهد.
 راه حل های قبلی در مورد برنامه های افزودنی Wi-Fi خانگی ، مانند روترهای Amazon Eero و Google Nest Wifi ، به دستگاه های فیزیکی متکی هستند تا به عنوان تقویت کننده سیگنال Wi-Fi عمل کنند. بدون نیاز به نصب دستگاه های سخت افزاری اضافی ، پروتکل جدید می تواند نحوه اتصال دستگاه ها را در آینده برای خانه های هوشمند و کارخانه های هوشمند تغییر دهد ، به موجب آن قابلیت همکاری ایجاد می کند و باعث می شود خانه هوشمند و کارخانه هوشمند به هم متصل شوند.
 Wi-Fi برای حفظ سیگنال در دستگاه ها به سرعت حداقل یک مگابیت در ثانیه (1 مگابیت در ثانیه) نیاز دارد. با این حال ، پروتکل جدید قادر است سیگنال اتصال را در حداقل یک بیت در ثانیه حفظ کند ، که یک میلیونم سرعت داده مورد نیاز Wi-Fi است.
 این پروتکل به عنوان On-Off Noise Power Communication (ONPC) نامگذاری شده است. زیرا ثابت شده است که دستگاه های Wi-Fi همچنان می توانند با یک بیت در ثانیه سیگنال به عنوان پیام خاموش و روشن کار کنند. این کار با اجازه دادن به دستگاه های Wi-Fi برای انتقال نویز بی سیم علاوه بر داده کار می کند.
 وی افزود: "آنها یک سری 1s و 0s را در سنسور Wi-Fi برنامه ریزی کردند ، اساساً سیگنال را با یک الگوی خاص روشن و خاموش می کنند. روتر Wi-Fi توانست این الگو را از صدای بی سیم اطراف (از رایانه ها ، تلویزیون ها و تلفن های همراه) تشخیص دهد و بنابراین می داند که سنسور هنوز چیزی را منتقل می کند ، حتی اگر داده ها دریافت نشوند ، " رهایی.
 این پروتکل در هر دستگاه متصل در خانه کار نمی کند. با این حال ، برای آنهایی مانند سنسورهای درب گاراژ ، مانیتورهای کیفیت هوا و سیستم های آب پاش ، در واقع یک پیام روشن / خاموش برای ادامه کار کافی است.
 در این تحقیق ، محققان بدون نصب هرگونه سخت افزار اضافی ، پروتکل ONPC را با موفقیت پیاده سازی کردند و دامنه دستگاه خارج از قفسه را 67 متر فراتر از محدوده استاندارد Wi-Fi افزایش دادند.
 فیل لوندریگان ، استادیار مهندسی کامپیوتر در BYU ، در بیانیه مطبوعاتی گفت: "این نکته جالب در مورد این فناوری است: همه کارها در نرم افزار انجام شده است." "از نظر تئوری ، ما می توانیم این مورد را بر روی تقریباً هر دستگاه Wi-Fi فعال با یک نرم افزار ساده نصب کنیم."


نه تنها Wi-Fi ، حتی برای LoRa ، بلوتوث
پروتکل ONPC که توسط محققان در این گزارش مشخص شده است ، قرار نیست جایگزین Wi-Fi یا پروتکل های بی سیم دوربرد مانند LoRa شود. برای تکمیل پروتکل Wi-Fi فعلی ایجاد شده است.
 در اطلاعیه مطبوعاتی نوشت: "به طور خاص ، فقط وقتی Stayin 'Alive (نام برنامه مدیریت ONPC) تشخیص دهد که اتصال Wi-Fi از بین رفته است ، انتقال اطلاعات را با استفاده از ONPC شروع می کند".
 علاوه بر این ، این پروتکل می تواند دامنه سایر فناوری های اتصال بی سیم را نیز افزایش دهد ، مانند بلوتوث ، تلفن همراه یا LoRa. تمام آنچه که نیاز دارد توانایی انتقال انرژی و دریافت اندازه گیری صدا است. Wi-Fi در اینجا در ارسال و دریافت داده نقشی ندارد.
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
پشتیبان جدید دستیار Google در CES 2019 رونمایی می شود
 ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

پشتیبان جدید دستیار Google در CES 2019 رونمایی می شود

گوگل ویژگی ها و دستگاه های جدیدی را برای فعال کردن برنامه Google Assistant در زمینه خانه هوشمند ، از جمله سرگرمی در خانه و آشپزخانه ، اعلام کرده است.  لنوو یک دستگاه صفحه نمایش لمسی 4 اینچی به نام Smart Clock ایجاد کرده است ، دستگاهی که از صفحه نمایشگر هوشمند مجهز به دستیار Google طراحی شده تا در ...  ادامه مطلب 
شرکت ها نسبت به استفاده از اترنت برای نصب چراغ های هوشمند اطمینان دارند
 ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

شرکت ها نسبت به استفاده از اترنت برای نصب چراغ های هوشمند اطمینان دارند

Cresa ، یک شرکت املاک و مستغلات تجاری بین المللی که متمرکز بر مشاور مستاجر است ، دیروز اعلام کرد که ابتکاری را آغاز کرده است - با مشارکت کنندگان در صنعت املاک و مستغلات و متخصصان صنعت ساختمان - برای توسعه روش های استفاده از استانداردهای Power over Ethernet (PoE) در جدید یا ...  ادامه مطلب 
Kwikset قفل های هوشمند Halo Wi-Fi جدید را به طور انحصاری در CES 2019 معرفی می کند
 ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

Kwikset قفل های هوشمند Halo Wi-Fi جدید را به طور انحصاری در CES 2019 معرفی می کند

Kwikset اولین قفل های هوشمند Wi-Fi خود را در CES 2019 معرفی می کند. با پیوستن به مجموعه قفل های هوشمند مارک طراحی شده برای جهانی که در آن زندگی می کنید ، Halo Smart Locks از Wi-Fi برای ایجاد یک تجربه ساده خانه هوشمند و ایجاد سهولت در صاحبان خانه استفاده می کند. کنترل دسترسی ، ویژگی های ...  ادامه مطلب 
ECS فناوری های صوتی DSP را برای تأمین انرژی اسپیکر هوشمند قابل حمل خود انتخاب می کند
 ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

ECS فناوری های صوتی DSP را برای تأمین انرژی اسپیکر هوشمند قابل حمل خود انتخاب می کند

گروه DSP اعلام کرد که سیستم های رایانه ای Elitegroup از فناوری های SmartVoice و ULE DSP گروه برای دستگاه قابل حمل جدیدی که دارای رابط کاربری صوتی بدون دخالت DSP (VUI) است استفاده می کند. Elitegroup Computer Systems یک هاب خانگی هوشمند را با میکروفون داخلی و دور الکسا طراحی کرده است ...  ادامه مطلب 
Philips Hue دستورات صوتی دستیار Google را به ویژگی های روشنایی اضافه می کند
 ۲۱ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

Philips Hue دستورات صوتی دستیار Google را به ویژگی های روشنایی اضافه می کند

Signify با Google همکاری کرده است تا توانایی استفاده از دستورات صوتی با دستیار Google را برای فعال کردن جلوه های نور خواب و بیدار با استفاده از قابلیت Philips Hue به مصرف کنندگان ارائه دهد که عملکرد نور مطلوب را برای پیچیدن قبل از خواب و بیدار شدن از خواب طبیعی تکرار می کند. . این ...  ادامه مطلب