بهبود بهره وری روشنایی در ساختمانهایی که دارای حسگرهای راداری با اشغال کم قدرت هستند

بهبود بهره وری روشنایی در ساختمانهایی که دارای حسگرهای راداری با اشغال کم قدرت هستند
فرید هادی زاده
تاریخ:
۲۵ شهریور ۱۳۹۹
مثالی از یک برنامه کاربردی هوشمند صنعتی استفاده از سنسورهای تشخیص اشغال برای بهبود بهره وری نور و کاهش مصرف برق است. کاربرد آن به ویژه در تنظیمات تجاری ، صنعتی و انبار کاربرد دارد. در گذشته ، سنسورهای PIR و دوربین معمولاً فناوری های انتخابی بوده اند. با این حال ، PIR تمایل به ایجاد تحریک مثبت کاذب آزار دهنده دارد و سنسورهای دوربین معمولاً انرژی زیادی را جذب می کنند. داشتن یک راه حل سنجش اشغال گری ضد مقاوم ، قوی ، کم مصرف و اقتصادی که در صورت لزوم کارساز باشد ، به ویژه در دنیایی که به طور فزاینده ای با انرژی و انرژی آگاه است ، جذاب است. در این مقاله ، انواع مختلف حسگرهای اشغال برای کاربردهای روشنایی را بررسی خواهیم کرد.

چالش هایی برای اتوماسیون و استقرار نور ساختمان
موانع مشترک برای بهره وری از روشنایی شامل شناسایی مناسب ترین راه حل ، هزینه های اولیه و چالش های اجرایی و همچنین تفاوت ها و تغییرات سازگاری / رفتاری انسان است.
 یک راه حل مناسب باید موارد زیر را در نظر بگیرد:
تعیین سطح
سنسورها باید به گونه ای قرار بگیرند که کمترین امکان سوئیچینگ مزاحم را داشته و به محض ورود شخص به فضا ، چراغ ها را فعال کنند. جنبه دیگر مکان یابی جهت گیری است. به عنوان مثال ، سمت گیرنده سنسورها باید به سمت منطقه ای که بیشترین میزان ترافیک در یک فضا قرار دارد قرار بگیرند.
راه اندازی نادرست
یکی از رایج ترین مشکلات برای تطبیق صحیح سنسورهای مناسب با برنامه ها ، اجتناب از مسائلی مانند راه اندازی نادرست است که در آن سنسور شرایط نوری را تغییر می دهد در صورت عدم لزوم.


انواع مختلف حسگرهای اشغال برای کاربردهای روشنایی
فن آوری های سنجش مادون قرمز غیر فعال (PIR) ، التراسونیک ، دوربین و میدان الکترومغناطیسی (RADAR) انواع رایج حسگرهای اشغال برای مدیریت نور ساختمان هستند. بسته به سنسور ، می توان از آنها برای تشخیص حضور ، فاصله تا هدف و حوادث ورود / خروج استفاده کرد.

سنسورهای دوربین
سنسور دوربین نوعی سنسور حرکتی است که با ورود یا وجود فرد در فضای خاموش چراغ را روشن یا خاموش می کند. این لنز از یک سنسور استفاده می کند که لنز دوربین نور را به سمت آن هدایت می کند و ضبط های پیکسل های منفردی را از نور ایجاد می کند که از الگوی نور به مناطق تاریک می رسد و یک تصویر کامل را تشکیل می دهد. سنسورهای دوربین معمولاً بر روی منطقه ای بالای در ورودی نصب می شوند و از نظر نظارت مداوم نیاز به منبع تغذیه مداوم دارند. تصاویر مانیتور شده به ترتیب توالی گرفته می شوند و اگر به اندازه کافی پیکسل بین فریم ها تغییر کرده باشد ، نرم افزار MCU دوربین حرکت را تشخیص داده و چراغ را روشن می کند. برعکس ، هنگامی که کمبود حرکت را برای مدت زمان طولانی تشخیص می دهد ، خاموش می شود.

سنسورهای غیر فعال مادون قرمز (PIR)
حسگرهای حرکتی غیر فعال مادون قرمز (PIR) با روشن و خاموش شدن نور هنگام ورود سرنشین به اتاق ، تغییرات انرژی گرمایی (IR) را بین افراد در حال حرکت و پس زمینه آنها تشخیص می دهند.

حسگرهای فراصوت
حسگرهای اولتراسونیک با ساطع کردن پالس های صدا در یک فرکانس خاص و اندازه گیری فاصله تا هدف با اندازه گیری مدت زمان بازگشت اکوها کار می کنند. موقعیت سنسورهای اولتراسونیک در موقعیت استراتژیک به گونه ای است که به محض ورود شخص به فضا ، چراغ ها روشن شوند. آنها حساسیت بیشتری نسبت به سنسورهای PIR دارند ، ایده آل برای برنامه هایی با حرکات جزئی بدن مانند تایپ کردن در مطب یا شرکت در آزمون در کلاس.

سنسورهای DT (فناوری دوگانه)
سنسورهای DT هر دو دستگاه PIR و دستگاه های سنجش فراصوت را با هم ترکیب می کنند. این یک نوع محلول همجوشی سنسور است که به کاهش و جبران نارسایی های یک فناوری سنجش واحد کمک می کند. این تنظیم احتمال بروز مشکلات کاذب را از بین می برد اما برای روشن نگه داشتن چراغ ها به یکی از این فن آوری ها برای حس حرکت نیاز دارد. با این حال ، هیچ یک از راه حل ها ، حتی اگر با هم ترکیب شوند ، مشکل تأثیرات محیطی ، جریان هوا و نوسانات دما را حل نمی کنند. سنسورهای غیر فعال مادون قرمز (PIR) فقط "حرکت اصلی" را تشخیص می دهند ، مانند شخصی که بیش از یک متر راه می رود. حسگرهای اولتراسونیک ، با کمی حساسیت بالاتر ، آنچه را که به عنوان "حرکت جزئی" تعریف می شود ، تشخیص می دهند بنابراین می توانند در برابر نوسانات هوا و ارتعاشات تسلیم شوند.

حسگرهای راداری
سنجش رادار اگرچه فناوری جدیدی نیست و در بازار محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. این سود در بازار تحت تأثیر عوامل زیر است: رادار انواع داده های اضافی را تأمین می کند که سنسورهای دیگر این کار را نمی کنند. پردازش پیشرفته نیمه هادی CMOS این حسگرها را به اندازه کوچک و قابل کنترل کاهش داده است. کاهش اندازه دارای ارزش مرتبط کاهش هزینه های پیاده سازی م componentلفه و سیستم است.
 فن آوری های مختلفی در حسگرهای مختلف راداری اعمال می شود. این نوع سنسورهای راداری از فناوری Frequency Modulated Continuous Wave (FMCW) برای شناسایی قابل اعتماد اهداف متحرک استفاده می کنند.


مزایای سنسورهای حرکتی راداری برای کاربردهای روشنایی:
حسگرهای راداری می توانند از طریق موانع فیزیکی غیر فلزی نفوذ کنند ، که برای طراحی کاملا محصور محصول ایده آل است.
تاخیر در تشخیص صفر زیرا حرکت حتی قبل از ورود افراد به فضای پوشش قابل تشخیص است.
رادار سنجی می تواند نورپردازی را در یک منطقه بزرگتر با دامنه بیشتر در مقایسه با سایر فن آوری های سنجش موجود پوشش دهد و به طور خودکار انجام دهد.
قابل استفاده برای محیط های گرم گرمای زیاد.
برای افزایش دقت تشخیص قابل تنظیم است.
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
پشتیبان جدید دستیار Google در CES 2019 رونمایی می شود
 ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

پشتیبان جدید دستیار Google در CES 2019 رونمایی می شود

گوگل ویژگی ها و دستگاه های جدیدی را برای فعال کردن برنامه Google Assistant در زمینه خانه هوشمند ، از جمله سرگرمی در خانه و آشپزخانه ، اعلام کرده است.  لنوو یک دستگاه صفحه نمایش لمسی 4 اینچی به نام Smart Clock ایجاد کرده است ، دستگاهی که از صفحه نمایشگر هوشمند مجهز به دستیار Google طراحی شده تا در ...  ادامه مطلب 
شرکت ها نسبت به استفاده از اترنت برای نصب چراغ های هوشمند اطمینان دارند
 ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

شرکت ها نسبت به استفاده از اترنت برای نصب چراغ های هوشمند اطمینان دارند

Cresa ، یک شرکت املاک و مستغلات تجاری بین المللی که متمرکز بر مشاور مستاجر است ، دیروز اعلام کرد که ابتکاری را آغاز کرده است - با مشارکت کنندگان در صنعت املاک و مستغلات و متخصصان صنعت ساختمان - برای توسعه روش های استفاده از استانداردهای Power over Ethernet (PoE) در جدید یا ...  ادامه مطلب 
Kwikset قفل های هوشمند Halo Wi-Fi جدید را به طور انحصاری در CES 2019 معرفی می کند
 ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

Kwikset قفل های هوشمند Halo Wi-Fi جدید را به طور انحصاری در CES 2019 معرفی می کند

Kwikset اولین قفل های هوشمند Wi-Fi خود را در CES 2019 معرفی می کند. با پیوستن به مجموعه قفل های هوشمند مارک طراحی شده برای جهانی که در آن زندگی می کنید ، Halo Smart Locks از Wi-Fi برای ایجاد یک تجربه ساده خانه هوشمند و ایجاد سهولت در صاحبان خانه استفاده می کند. کنترل دسترسی ، ویژگی های ...  ادامه مطلب 
ECS فناوری های صوتی DSP را برای تأمین انرژی اسپیکر هوشمند قابل حمل خود انتخاب می کند
 ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

ECS فناوری های صوتی DSP را برای تأمین انرژی اسپیکر هوشمند قابل حمل خود انتخاب می کند

گروه DSP اعلام کرد که سیستم های رایانه ای Elitegroup از فناوری های SmartVoice و ULE DSP گروه برای دستگاه قابل حمل جدیدی که دارای رابط کاربری صوتی بدون دخالت DSP (VUI) است استفاده می کند. Elitegroup Computer Systems یک هاب خانگی هوشمند را با میکروفون داخلی و دور الکسا طراحی کرده است ...  ادامه مطلب 
Philips Hue دستورات صوتی دستیار Google را به ویژگی های روشنایی اضافه می کند
 ۲۱ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

Philips Hue دستورات صوتی دستیار Google را به ویژگی های روشنایی اضافه می کند

Signify با Google همکاری کرده است تا توانایی استفاده از دستورات صوتی با دستیار Google را برای فعال کردن جلوه های نور خواب و بیدار با استفاده از قابلیت Philips Hue به مصرف کنندگان ارائه دهد که عملکرد نور مطلوب را برای پیچیدن قبل از خواب و بیدار شدن از خواب طبیعی تکرار می کند. . این ...  ادامه مطلب