بهبود بهره وری روشنایی در ساختمانهایی که دارای حسگرهای راداری با اشغال کم قدرت هستند

بهبود بهره وری روشنایی در ساختمانهایی که دارای حسگرهای راداری با اشغال کم قدرت هستند
فرید هادی زاده
تاریخ:
۲۵ شهریور ۱۳۹۹
مثالی از یک برنامه کاربردی هوشمند صنعتی استفاده از سنسورهای تشخیص اشغال برای بهبود بهره وری نور و کاهش مصرف برق است. کاربرد آن به ویژه در تنظیمات تجاری ، صنعتی و انبار کاربرد دارد. در گذشته ، سنسورهای PIR و دوربین معمولاً فناوری های انتخابی بوده اند. با این حال ، PIR تمایل به ایجاد تحریک مثبت کاذب آزار دهنده دارد و سنسورهای دوربین معمولاً انرژی زیادی را جذب می کنند. داشتن یک راه حل سنجش اشغال گری ضد مقاوم ، قوی ، کم مصرف و اقتصادی که در صورت لزوم کارساز باشد ، به ویژه در دنیایی که به طور فزاینده ای با انرژی و انرژی آگاه است ، جذاب است. در این مقاله ، انواع مختلف حسگرهای اشغال برای کاربردهای روشنایی را بررسی خواهیم کرد.

چالش هایی برای اتوماسیون و استقرار نور ساختمان
موانع مشترک برای بهره وری از روشنایی شامل شناسایی مناسب ترین راه حل ، هزینه های اولیه و چالش های اجرایی و همچنین تفاوت ها و تغییرات سازگاری / رفتاری انسان است.
 یک راه حل مناسب باید موارد زیر را در نظر بگیرد:
تعیین سطح
سنسورها باید به گونه ای قرار بگیرند که کمترین امکان سوئیچینگ مزاحم را داشته و به محض ورود شخص به فضا ، چراغ ها را فعال کنند. جنبه دیگر مکان یابی جهت گیری است. به عنوان مثال ، سمت گیرنده سنسورها باید به سمت منطقه ای که بیشترین میزان ترافیک در یک فضا قرار دارد قرار بگیرند.
راه اندازی نادرست
یکی از رایج ترین مشکلات برای تطبیق صحیح سنسورهای مناسب با برنامه ها ، اجتناب از مسائلی مانند راه اندازی نادرست است که در آن سنسور شرایط نوری را تغییر می دهد در صورت عدم لزوم.


انواع مختلف حسگرهای اشغال برای کاربردهای روشنایی
فن آوری های سنجش مادون قرمز غیر فعال (PIR) ، التراسونیک ، دوربین و میدان الکترومغناطیسی (RADAR) انواع رایج حسگرهای اشغال برای مدیریت نور ساختمان هستند. بسته به سنسور ، می توان از آنها برای تشخیص حضور ، فاصله تا هدف و حوادث ورود / خروج استفاده کرد.

سنسورهای دوربین
سنسور دوربین نوعی سنسور حرکتی است که با ورود یا وجود فرد در فضای خاموش چراغ را روشن یا خاموش می کند. این لنز از یک سنسور استفاده می کند که لنز دوربین نور را به سمت آن هدایت می کند و ضبط های پیکسل های منفردی را از نور ایجاد می کند که از الگوی نور به مناطق تاریک می رسد و یک تصویر کامل را تشکیل می دهد. سنسورهای دوربین معمولاً بر روی منطقه ای بالای در ورودی نصب می شوند و از نظر نظارت مداوم نیاز به منبع تغذیه مداوم دارند. تصاویر مانیتور شده به ترتیب توالی گرفته می شوند و اگر به اندازه کافی پیکسل بین فریم ها تغییر کرده باشد ، نرم افزار MCU دوربین حرکت را تشخیص داده و چراغ را روشن می کند. برعکس ، هنگامی که کمبود حرکت را برای مدت زمان طولانی تشخیص می دهد ، خاموش می شود.

سنسورهای غیر فعال مادون قرمز (PIR)
حسگرهای حرکتی غیر فعال مادون قرمز (PIR) با روشن و خاموش شدن نور هنگام ورود سرنشین به اتاق ، تغییرات انرژی گرمایی (IR) را بین افراد در حال حرکت و پس زمینه آنها تشخیص می دهند.

حسگرهای فراصوت
حسگرهای اولتراسونیک با ساطع کردن پالس های صدا در یک فرکانس خاص و اندازه گیری فاصله تا هدف با اندازه گیری مدت زمان بازگشت اکوها کار می کنند. موقعیت سنسورهای اولتراسونیک در موقعیت استراتژیک به گونه ای است که به محض ورود شخص به فضا ، چراغ ها روشن شوند. آنها حساسیت بیشتری نسبت به سنسورهای PIR دارند ، ایده آل برای برنامه هایی با حرکات جزئی بدن مانند تایپ کردن در مطب یا شرکت در آزمون در کلاس.

سنسورهای DT (فناوری دوگانه)
سنسورهای DT هر دو دستگاه PIR و دستگاه های سنجش فراصوت را با هم ترکیب می کنند. این یک نوع محلول همجوشی سنسور است که به کاهش و جبران نارسایی های یک فناوری سنجش واحد کمک می کند. این تنظیم احتمال بروز مشکلات کاذب را از بین می برد اما برای روشن نگه داشتن چراغ ها به یکی از این فن آوری ها برای حس حرکت نیاز دارد. با این حال ، هیچ یک از راه حل ها ، حتی اگر با هم ترکیب شوند ، مشکل تأثیرات محیطی ، جریان هوا و نوسانات دما را حل نمی کنند. سنسورهای غیر فعال مادون قرمز (PIR) فقط "حرکت اصلی" را تشخیص می دهند ، مانند شخصی که بیش از یک متر راه می رود. حسگرهای اولتراسونیک ، با کمی حساسیت بالاتر ، آنچه را که به عنوان "حرکت جزئی" تعریف می شود ، تشخیص می دهند بنابراین می توانند در برابر نوسانات هوا و ارتعاشات تسلیم شوند.

حسگرهای راداری
سنجش رادار اگرچه فناوری جدیدی نیست و در بازار محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. این سود در بازار تحت تأثیر عوامل زیر است: رادار انواع داده های اضافی را تأمین می کند که سنسورهای دیگر این کار را نمی کنند. پردازش پیشرفته نیمه هادی CMOS این حسگرها را به اندازه کوچک و قابل کنترل کاهش داده است. کاهش اندازه دارای ارزش مرتبط کاهش هزینه های پیاده سازی م componentلفه و سیستم است.
 فن آوری های مختلفی در حسگرهای مختلف راداری اعمال می شود. این نوع سنسورهای راداری از فناوری Frequency Modulated Continuous Wave (FMCW) برای شناسایی قابل اعتماد اهداف متحرک استفاده می کنند.


مزایای سنسورهای حرکتی راداری برای کاربردهای روشنایی:
حسگرهای راداری می توانند از طریق موانع فیزیکی غیر فلزی نفوذ کنند ، که برای طراحی کاملا محصور محصول ایده آل است.
تاخیر در تشخیص صفر زیرا حرکت حتی قبل از ورود افراد به فضای پوشش قابل تشخیص است.
رادار سنجی می تواند نورپردازی را در یک منطقه بزرگتر با دامنه بیشتر در مقایسه با سایر فن آوری های سنجش موجود پوشش دهد و به طور خودکار انجام دهد.
قابل استفاده برای محیط های گرم گرمای زیاد.
برای افزایش دقت تشخیص قابل تنظیم است.
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
بهترین روش ها برای تجزیه و تحلیل ویدیو در حمل و نقل عمومی
 ۰۸ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

بهترین روش ها برای تجزیه و تحلیل ویدیو در حمل و نقل عمومی

تجزیه و تحلیل ویدیو در عمودهای مختلف به بخشی جدایی ناپذیر از سیستم های نظارت تصویری تبدیل شده است. در حمل و نقل عمومی ، ادغام تجزیه و تحلیل ویدئو به دلیل دشواری های اجرای آنها ، کمی کندتر است. با این حال ، اپراتورهای بیشتر و بیشتر امکان استفاده از تجزیه و تحلیل برای امنیت فعال ...  ادامه مطلب 
Johnson Controls مدیریت مدرن Metasys 10.0 را منتشر کرد
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

Johnson Controls مدیریت مدرن Metasys 10.0 را منتشر کرد

Johnson Controls از عرضه Metasys 10.0 که برای ارائه مدیریت واحد تر ساختمان طراحی شده است ، خبر داد. این آخرین نسخه Metasys اتوماسیون ساختمان دقیق تر ، پاسخ سریعتر به آلارم های حساس و یکپارچه سازی های جدید با سیستم های تشخیص حریق ، امنیت و روشنایی را در اختیار کارکنان تاسیسات قرار داده است - همه اینها از یک ...  ادامه مطلب 
ژاپن در توسعه هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه عقب است: گزارش
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

ژاپن در توسعه هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه عقب است: گزارش

بر اساس گزارش "هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه" منتشر شده توسط Tractica در حالی که ژاپن در زمینه رباتیک پیشرو بوده است ، دستیابی به هوش مصنوعی تا حدودی به تأخیر افتاده است. با وجود این واقعیت که ژاپن یکی از بزرگترین بودجه تحقیق و توسعه در جهان را دارد (سالانه 165 میلیارد دلار ...  ادامه مطلب 
آمازون الکسا از مهارت های صوتی طولانی تر و تکنیک های خودآموزی پشتیبانی می کند
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

آمازون الکسا از مهارت های صوتی طولانی تر و تکنیک های خودآموزی پشتیبانی می کند

آمازون الکسا به روزرسانی های جدیدی را برای توسعه دهنده شخص ثالث منتشر کرده است ، از جمله زمان مهارت صوتی طولانی تر و توانایی یادگیری خودکار ، که می تواند موارد استفاده بیشتری را برای دستیار صوتی به همراه داشته باشد. آمازون محدودیت زمانی مهارت صوتی را از ...  ادامه مطلب 
راه حل انرژی خانه Sense با Google Assistant ادغام می شود
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

راه حل انرژی خانه Sense با Google Assistant ادغام می شود

سنس ، سنسور بست آن در صفحه برق میزان مصرف برق را کنترل می کند و کنترل برنامه لوازم خانگی را امکان پذیر می کند ، اعلام کرد که دستگاه آن اکنون با دستیار Google و همچنین پلاگین های هوشمند Belkin Wemo و TP-Link Kasa سازگار است. کاربران دستیار Google اکنون می توانند دستوراتی مانند "از Sense بپرسید اگر اجاق من ...  ادامه مطلب