صنعت خانه هوشمند هوشمند پس از اعلامیه های Zigbee و Z-Wave

صنعت خانه هوشمند هوشمند پس از اعلامیه های Zigbee و Z-Wave
فرید هادی زاده
تاریخ:
۱۵ شهریور ۱۳۹۹
اخیراً استاندارد جدید خانه هوشمند ایجاد شده است: "Connected Home over IP" ، یک پروتکل اتصال مبتنی بر IP که توسط نام های بزرگی در صنعت پشتیبانی می شود ، از جمله اپل ، گوگل ، آمازون ، IKEA ، سامسونگ SmartThings ، آزمایشگاه های سیلیکون و اتحاد Zigbee.
 طبق وب سایت پروتکل جدید ، "هدف پروژه اتصال به اینترنت بیش از IP ، ساده سازی توسعه برای تولید کنندگان و افزایش سازگاری برای مصرف کنندگان است." این هدف همه پروتکل های موجود در خانه های هوشمند را بازتاب می دهد ، که جذابیت همه آنها یکسان است. بنابراین ، آیا پروتکل جدید می تواند به بازیکنان خانه هوشمند جهان که مدتها انتظار آن را می کشیدند ، برسد؟
 اول از همه ، از نظر لایه شبکه امکان پذیر به نظر می رسد. تمام پروتکل های اتصال مانند Wi-Fi ، Bluetooth Low Energy (BLE) ، Zigbee و Z-Wave در لایه شبکه فیزیکی و رسانه ای قرار دارند ، در حالی که ارتباطات مبتنی بر IP در بالای آنها قرار دارد. به عبارت دیگر ، استاندارد جدید با هدف متحد کردن همه اتصالات خانه هوشمند از طریق شبکه IP است. فارغ از اینکه از طریق Wi-Fi ، BLE یا Zigbee متصل باشند ، برای برقراری ارتباط با یکدیگر از همان شبکه IP استفاده می کنند.
 به عنوان مثال Google ، پروتکل جدید را در یک پست وبلاگ توضیح داده است. فناوری های مختلف اتصال بی سیم برای صحنه های مختلف طراحی شده اند - Wi-Fi سرعت اتصال سریع را برای جریان رسانه در دوربین های امنیتی ، تلویزیون های هوشمند یا بلندگوهای هوشمند با صفحه فراهم می کند. در همین حال ، BLE اجازه می دهد تا حسگرها در یک سیستم امنیتی خانه هوشمند بدون مصرف زیاد انرژی کار کنند. پروتکل Connected Home over IP فن آوری های اتصال بی سیم را قادر می سازد تا مزایای خاص خود را ارائه دهند در حالی که استاندارد ارتباطی را از طریق راه حل های مبتنی بر IP متحد می کنند.
 اتحاد جدید تشکیل شده پیش نویس مشخصات و مرجع اولیه اجرای منبع باز را در اواخر سال 2020 منتشر می کند.


صنعت خانه هوشمند بازتر
دانستن اینکه هر شرکتی چقدر به پروژه Connected Home over IP متعهد است آسان نیست. با این حال ، خوب است که ببینیم نام های بزرگ در بازار مصرف برای ایجاد یک صنعت هماهنگ تر ، نیروی مشترکی دارند.
 دلیل دیگر صنعت خانه های هوشمند متحد این است که شرکت های بیشتری تمایل دارند فن آوری های خود را منبع باز کنند.
 پروژه Connected Home over IP منبع آزاد و بدون حق امتیاز است. علاوه بر این ، اپل اخیراً بخشی از کیت توسعه لوازم جانبی HomeKit (ADK) را به صورت منبع آزاد تهیه کرده است که به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا لوازم خانگی هوشمند را بدون اهداف تجاری نمونه اولیه کنند. اگرچه دستگاه های تجاری هنوز به مجوز آن نیاز دارند ، اما امیدواریم که HomeKit ADK با منبع آزاد بتواند توسعه دستگاه های پشتیبانی شده از HomeKit را تسریع کند.
 یکی دیگر از فن آوری های مهم اتصال بی سیم ، Z-Wave ، اعلام کرده است که مشخصات Z-Wave را به روی سایر تولیدکنندگان سیلیکون و توسعه دهندگان نرم افزار باز می کند و فرض تراشه Z-Wave تک منبع را تغییر می دهد.
 با این تغییر ، تمام تامین کنندگان نیمه هادی و نرم افزار می توانند به اکوسیستم Z-Wave بپیوندند و به استاندارد خانه هوشمند کمک کنند. اتحاد Z-Wave به عنوان سازمان استاندارد توسعه و مدیریت برنامه صدور گواهینامه Z-Wave باقی خواهد ماند.
 مشخصات Z-Wave با منبع آزاد ، که انتظار می رود در نیمه دوم سال 2020 در دسترس باشد ، شامل مشخصات رادیویی ITU.G9959 PHY / MAC ، لایه برنامه ، لایه شبکه و پروتکل ارتباطی دستگاه میزبان خواهد بود.
 اتحادیه در بیانیه مطبوعاتی گفت: "Z-Wave به جای اینکه یک مشخصات تک منبع باشد ، به یک استاندارد خانه هوشمند بی سیم چند منبع تبدیل خواهد شد که توسط اعضای گروه کاری جمعی از اتحاد Z-Wave ساخته شده است."
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
    __      ___ 
   / _|     /  |
 ____| |_ __  __ / /| |
|_ /| _|\ \ / // /_| |
 / / | |  \ V / \___ |
/___||_|  \_/   |_/
            
            
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
LEEDARSON پلتفرم جهانی اینترنت اشیا را در اجلاس راه حل هوشمند 2019 اعلام می کند
 ۲۵ دی ۱۳۹۹
 فرید هادی زاده

LEEDARSON پلتفرم جهانی اینترنت اشیا را در اجلاس راه حل هوشمند 2019 اعلام می کند

LEEDARSON ، یک شریک جهانی ODM برای تولید محصولات اینترنت اشیا و تولید کننده بسیاری از شناخته شده ترین مارک های فناوری امروزی ، میزبان اجلاس اجلاس اینترنت اشیاuss در دوسلدورف بود تا آمار ویژه بررسی بازاریابی را به بازیکنان خانه های هوشمند در اروپا ارائه دهد. از صاحب ...  ادامه مطلب 
پانل های فضای باز MARINE ELITE برای اندازه گیری و کاملاً قابل تنظیم ساخته شده اند
 ۲۴ دی ۱۳۹۹
 فرید هادی زاده

پانل های فضای باز MARINE ELITE برای اندازه گیری و کاملاً قابل تنظیم ساخته شده اند

در سال 70 سالگی ، شرکت اسپانیایی Fermax در زمینه سیستم های ورود به درب متخصص در ارائه آخرین نوآوری های خود ادامه می دهد. و آنچه اکنون به ارمغان می آورد ایجاد محدوده منحصر به فرد MARINE ELITE در پانل های فضای باز ، در محدوده معروف MARINE است.  به لطف این پیشنهاد جدید ، ...  ادامه مطلب 
موارد استفاده از راه حل های مراقبت در منزل سالمندان چیست؟
 ۲۴ دی ۱۳۹۹
 فرید هادی زاده

موارد استفاده از راه حل های مراقبت در منزل سالمندان چیست؟

به طور معمول ، راه حل های مراقبت از سالمندان در خانه به دو دسته اصلی تقسیم می شوند. نظارت از راه دور بیمار (RPM) و سیستم پاسخ اضطراری شخصی (PERS). نظارت بر بیمار از راه دور نظارت بر سلامتی و سلامتی سالمندان ساکن خانه با انواع مختلف سنسورها آغاز می شود.  حسگرهایی که علائم حیاتی ...  ادامه مطلب 
ProdataKey خواننده بلوتوث
 ۲۴ دی ۱۳۹۹
 فرید هادی زاده

ProdataKey خواننده بلوتوث "touch io" را معرفی می کند

ProdataKey (PDK) ، مبتکر محصولات و خدمات کنترل دسترسی بی سیم مبتنی بر ابر ، از معرفی "touch io" ، یک خواننده بلوتوث و اعتبار سنجی جدید برای تلفن های هوشمند طراحی شده برای استفاده با راه حل کنترل دسترسی مبتنی بر ابر شرکت استفاده می کند ، "pdk io". Touch io راحتی و امنیت جدیدی را برای برقراری ارتباط ...  ادامه مطلب 
IKEA و Sonos نور جدیدی را بر روی صدا تابانده اند
 ۲۴ دی ۱۳۹۹
 فرید هادی زاده

IKEA و Sonos نور جدیدی را بر روی صدا تابانده اند

صدا تقویت کننده روحیه است ، به همان اندازه که برای هر خانه فرش ، تکه هنری یا مبل مهم است. با هدف ایجاد صدای عالی در دسترس همه ، IKEA و Sonos اکنون اولین محصولات را در محدوده SYMFONISK ارائه می دهند - یکی از آنها بلندترین چراغ میز ما از گذشته است. صدا وجود دارد و نور نیز وجود دارد. دو عنصر بسیار مهم برای ...  ادامه مطلب