صنعت خانه هوشمند هوشمند پس از اعلامیه های Zigbee و Z-Wave

صنعت خانه هوشمند هوشمند پس از اعلامیه های Zigbee و Z-Wave
فرید هادی زاده
تاریخ:
۱۵ شهریور ۱۳۹۹
اخیراً استاندارد جدید خانه هوشمند ایجاد شده است: "Connected Home over IP" ، یک پروتکل اتصال مبتنی بر IP که توسط نام های بزرگی در صنعت پشتیبانی می شود ، از جمله اپل ، گوگل ، آمازون ، IKEA ، سامسونگ SmartThings ، آزمایشگاه های سیلیکون و اتحاد Zigbee.
 طبق وب سایت پروتکل جدید ، "هدف پروژه اتصال به اینترنت بیش از IP ، ساده سازی توسعه برای تولید کنندگان و افزایش سازگاری برای مصرف کنندگان است." این هدف همه پروتکل های موجود در خانه های هوشمند را بازتاب می دهد ، که جذابیت همه آنها یکسان است. بنابراین ، آیا پروتکل جدید می تواند به بازیکنان خانه هوشمند جهان که مدتها انتظار آن را می کشیدند ، برسد؟
 اول از همه ، از نظر لایه شبکه امکان پذیر به نظر می رسد. تمام پروتکل های اتصال مانند Wi-Fi ، Bluetooth Low Energy (BLE) ، Zigbee و Z-Wave در لایه شبکه فیزیکی و رسانه ای قرار دارند ، در حالی که ارتباطات مبتنی بر IP در بالای آنها قرار دارد. به عبارت دیگر ، استاندارد جدید با هدف متحد کردن همه اتصالات خانه هوشمند از طریق شبکه IP است. فارغ از اینکه از طریق Wi-Fi ، BLE یا Zigbee متصل باشند ، برای برقراری ارتباط با یکدیگر از همان شبکه IP استفاده می کنند.
 به عنوان مثال Google ، پروتکل جدید را در یک پست وبلاگ توضیح داده است. فناوری های مختلف اتصال بی سیم برای صحنه های مختلف طراحی شده اند - Wi-Fi سرعت اتصال سریع را برای جریان رسانه در دوربین های امنیتی ، تلویزیون های هوشمند یا بلندگوهای هوشمند با صفحه فراهم می کند. در همین حال ، BLE اجازه می دهد تا حسگرها در یک سیستم امنیتی خانه هوشمند بدون مصرف زیاد انرژی کار کنند. پروتکل Connected Home over IP فن آوری های اتصال بی سیم را قادر می سازد تا مزایای خاص خود را ارائه دهند در حالی که استاندارد ارتباطی را از طریق راه حل های مبتنی بر IP متحد می کنند.
 اتحاد جدید تشکیل شده پیش نویس مشخصات و مرجع اولیه اجرای منبع باز را در اواخر سال 2020 منتشر می کند.


صنعت خانه هوشمند بازتر
دانستن اینکه هر شرکتی چقدر به پروژه Connected Home over IP متعهد است آسان نیست. با این حال ، خوب است که ببینیم نام های بزرگ در بازار مصرف برای ایجاد یک صنعت هماهنگ تر ، نیروی مشترکی دارند.
 دلیل دیگر صنعت خانه های هوشمند متحد این است که شرکت های بیشتری تمایل دارند فن آوری های خود را منبع باز کنند.
 پروژه Connected Home over IP منبع آزاد و بدون حق امتیاز است. علاوه بر این ، اپل اخیراً بخشی از کیت توسعه لوازم جانبی HomeKit (ADK) را به صورت منبع آزاد تهیه کرده است که به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا لوازم خانگی هوشمند را بدون اهداف تجاری نمونه اولیه کنند. اگرچه دستگاه های تجاری هنوز به مجوز آن نیاز دارند ، اما امیدواریم که HomeKit ADK با منبع آزاد بتواند توسعه دستگاه های پشتیبانی شده از HomeKit را تسریع کند.
 یکی دیگر از فن آوری های مهم اتصال بی سیم ، Z-Wave ، اعلام کرده است که مشخصات Z-Wave را به روی سایر تولیدکنندگان سیلیکون و توسعه دهندگان نرم افزار باز می کند و فرض تراشه Z-Wave تک منبع را تغییر می دهد.
 با این تغییر ، تمام تامین کنندگان نیمه هادی و نرم افزار می توانند به اکوسیستم Z-Wave بپیوندند و به استاندارد خانه هوشمند کمک کنند. اتحاد Z-Wave به عنوان سازمان استاندارد توسعه و مدیریت برنامه صدور گواهینامه Z-Wave باقی خواهد ماند.
 مشخصات Z-Wave با منبع آزاد ، که انتظار می رود در نیمه دوم سال 2020 در دسترس باشد ، شامل مشخصات رادیویی ITU.G9959 PHY / MAC ، لایه برنامه ، لایه شبکه و پروتکل ارتباطی دستگاه میزبان خواهد بود.
 اتحادیه در بیانیه مطبوعاتی گفت: "Z-Wave به جای اینکه یک مشخصات تک منبع باشد ، به یک استاندارد خانه هوشمند بی سیم چند منبع تبدیل خواهد شد که توسط اعضای گروه کاری جمعی از اتحاد Z-Wave ساخته شده است."
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
             
             
__  __ _  _ _  _ ___ 
\ \ / /| | | || | | |/ __|
 \ V / | |_| || |_| |\__ \
 \_/  \__, | \__,_||___/
     __/ |      
    |___/       
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
پشتیبان جدید دستیار Google در CES 2019 رونمایی می شود
 ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

پشتیبان جدید دستیار Google در CES 2019 رونمایی می شود

گوگل ویژگی ها و دستگاه های جدیدی را برای فعال کردن برنامه Google Assistant در زمینه خانه هوشمند ، از جمله سرگرمی در خانه و آشپزخانه ، اعلام کرده است.  لنوو یک دستگاه صفحه نمایش لمسی 4 اینچی به نام Smart Clock ایجاد کرده است ، دستگاهی که از صفحه نمایشگر هوشمند مجهز به دستیار Google طراحی شده تا در ...  ادامه مطلب 
شرکت ها نسبت به استفاده از اترنت برای نصب چراغ های هوشمند اطمینان دارند
 ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

شرکت ها نسبت به استفاده از اترنت برای نصب چراغ های هوشمند اطمینان دارند

Cresa ، یک شرکت املاک و مستغلات تجاری بین المللی که متمرکز بر مشاور مستاجر است ، دیروز اعلام کرد که ابتکاری را آغاز کرده است - با مشارکت کنندگان در صنعت املاک و مستغلات و متخصصان صنعت ساختمان - برای توسعه روش های استفاده از استانداردهای Power over Ethernet (PoE) در جدید یا ...  ادامه مطلب 
Kwikset قفل های هوشمند Halo Wi-Fi جدید را به طور انحصاری در CES 2019 معرفی می کند
 ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

Kwikset قفل های هوشمند Halo Wi-Fi جدید را به طور انحصاری در CES 2019 معرفی می کند

Kwikset اولین قفل های هوشمند Wi-Fi خود را در CES 2019 معرفی می کند. با پیوستن به مجموعه قفل های هوشمند مارک طراحی شده برای جهانی که در آن زندگی می کنید ، Halo Smart Locks از Wi-Fi برای ایجاد یک تجربه ساده خانه هوشمند و ایجاد سهولت در صاحبان خانه استفاده می کند. کنترل دسترسی ، ویژگی های ...  ادامه مطلب 
ECS فناوری های صوتی DSP را برای تأمین انرژی اسپیکر هوشمند قابل حمل خود انتخاب می کند
 ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

ECS فناوری های صوتی DSP را برای تأمین انرژی اسپیکر هوشمند قابل حمل خود انتخاب می کند

گروه DSP اعلام کرد که سیستم های رایانه ای Elitegroup از فناوری های SmartVoice و ULE DSP گروه برای دستگاه قابل حمل جدیدی که دارای رابط کاربری صوتی بدون دخالت DSP (VUI) است استفاده می کند. Elitegroup Computer Systems یک هاب خانگی هوشمند را با میکروفون داخلی و دور الکسا طراحی کرده است ...  ادامه مطلب 
Philips Hue دستورات صوتی دستیار Google را به ویژگی های روشنایی اضافه می کند
 ۲۱ فروردین ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

Philips Hue دستورات صوتی دستیار Google را به ویژگی های روشنایی اضافه می کند

Signify با Google همکاری کرده است تا توانایی استفاده از دستورات صوتی با دستیار Google را برای فعال کردن جلوه های نور خواب و بیدار با استفاده از قابلیت Philips Hue به مصرف کنندگان ارائه دهد که عملکرد نور مطلوب را برای پیچیدن قبل از خواب و بیدار شدن از خواب طبیعی تکرار می کند. . این ...  ادامه مطلب