صنعت خانه هوشمند هوشمند پس از اعلامیه های Zigbee و Z-Wave

صنعت خانه هوشمند هوشمند پس از اعلامیه های Zigbee و Z-Wave
فرید هادی زاده
تاریخ:
۱۵ شهریور ۱۳۹۹
اخیراً استاندارد جدید خانه هوشمند ایجاد شده است: "Connected Home over IP" ، یک پروتکل اتصال مبتنی بر IP که توسط نام های بزرگی در صنعت پشتیبانی می شود ، از جمله اپل ، گوگل ، آمازون ، IKEA ، سامسونگ SmartThings ، آزمایشگاه های سیلیکون و اتحاد Zigbee.
 طبق وب سایت پروتکل جدید ، "هدف پروژه اتصال به اینترنت بیش از IP ، ساده سازی توسعه برای تولید کنندگان و افزایش سازگاری برای مصرف کنندگان است." این هدف همه پروتکل های موجود در خانه های هوشمند را بازتاب می دهد ، که جذابیت همه آنها یکسان است. بنابراین ، آیا پروتکل جدید می تواند به بازیکنان خانه هوشمند جهان که مدتها انتظار آن را می کشیدند ، برسد؟
 اول از همه ، از نظر لایه شبکه امکان پذیر به نظر می رسد. تمام پروتکل های اتصال مانند Wi-Fi ، Bluetooth Low Energy (BLE) ، Zigbee و Z-Wave در لایه شبکه فیزیکی و رسانه ای قرار دارند ، در حالی که ارتباطات مبتنی بر IP در بالای آنها قرار دارد. به عبارت دیگر ، استاندارد جدید با هدف متحد کردن همه اتصالات خانه هوشمند از طریق شبکه IP است. فارغ از اینکه از طریق Wi-Fi ، BLE یا Zigbee متصل باشند ، برای برقراری ارتباط با یکدیگر از همان شبکه IP استفاده می کنند.
 به عنوان مثال Google ، پروتکل جدید را در یک پست وبلاگ توضیح داده است. فناوری های مختلف اتصال بی سیم برای صحنه های مختلف طراحی شده اند - Wi-Fi سرعت اتصال سریع را برای جریان رسانه در دوربین های امنیتی ، تلویزیون های هوشمند یا بلندگوهای هوشمند با صفحه فراهم می کند. در همین حال ، BLE اجازه می دهد تا حسگرها در یک سیستم امنیتی خانه هوشمند بدون مصرف زیاد انرژی کار کنند. پروتکل Connected Home over IP فن آوری های اتصال بی سیم را قادر می سازد تا مزایای خاص خود را ارائه دهند در حالی که استاندارد ارتباطی را از طریق راه حل های مبتنی بر IP متحد می کنند.
 اتحاد جدید تشکیل شده پیش نویس مشخصات و مرجع اولیه اجرای منبع باز را در اواخر سال 2020 منتشر می کند.


صنعت خانه هوشمند بازتر
دانستن اینکه هر شرکتی چقدر به پروژه Connected Home over IP متعهد است آسان نیست. با این حال ، خوب است که ببینیم نام های بزرگ در بازار مصرف برای ایجاد یک صنعت هماهنگ تر ، نیروی مشترکی دارند.
 دلیل دیگر صنعت خانه های هوشمند متحد این است که شرکت های بیشتری تمایل دارند فن آوری های خود را منبع باز کنند.
 پروژه Connected Home over IP منبع آزاد و بدون حق امتیاز است. علاوه بر این ، اپل اخیراً بخشی از کیت توسعه لوازم جانبی HomeKit (ADK) را به صورت منبع آزاد تهیه کرده است که به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا لوازم خانگی هوشمند را بدون اهداف تجاری نمونه اولیه کنند. اگرچه دستگاه های تجاری هنوز به مجوز آن نیاز دارند ، اما امیدواریم که HomeKit ADK با منبع آزاد بتواند توسعه دستگاه های پشتیبانی شده از HomeKit را تسریع کند.
 یکی دیگر از فن آوری های مهم اتصال بی سیم ، Z-Wave ، اعلام کرده است که مشخصات Z-Wave را به روی سایر تولیدکنندگان سیلیکون و توسعه دهندگان نرم افزار باز می کند و فرض تراشه Z-Wave تک منبع را تغییر می دهد.
 با این تغییر ، تمام تامین کنندگان نیمه هادی و نرم افزار می توانند به اکوسیستم Z-Wave بپیوندند و به استاندارد خانه هوشمند کمک کنند. اتحاد Z-Wave به عنوان سازمان استاندارد توسعه و مدیریت برنامه صدور گواهینامه Z-Wave باقی خواهد ماند.
 مشخصات Z-Wave با منبع آزاد ، که انتظار می رود در نیمه دوم سال 2020 در دسترس باشد ، شامل مشخصات رادیویی ITU.G9959 PHY / MAC ، لایه برنامه ، لایه شبکه و پروتکل ارتباطی دستگاه میزبان خواهد بود.
 اتحادیه در بیانیه مطبوعاتی گفت: "Z-Wave به جای اینکه یک مشخصات تک منبع باشد ، به یک استاندارد خانه هوشمند بی سیم چند منبع تبدیل خواهد شد که توسط اعضای گروه کاری جمعی از اتحاد Z-Wave ساخته شده است."
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
بهترین روش ها برای تجزیه و تحلیل ویدیو در حمل و نقل عمومی
 ۰۸ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

بهترین روش ها برای تجزیه و تحلیل ویدیو در حمل و نقل عمومی

تجزیه و تحلیل ویدیو در عمودهای مختلف به بخشی جدایی ناپذیر از سیستم های نظارت تصویری تبدیل شده است. در حمل و نقل عمومی ، ادغام تجزیه و تحلیل ویدئو به دلیل دشواری های اجرای آنها ، کمی کندتر است. با این حال ، اپراتورهای بیشتر و بیشتر امکان استفاده از تجزیه و تحلیل برای امنیت فعال ...  ادامه مطلب 
Johnson Controls مدیریت مدرن Metasys 10.0 را منتشر کرد
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

Johnson Controls مدیریت مدرن Metasys 10.0 را منتشر کرد

Johnson Controls از عرضه Metasys 10.0 که برای ارائه مدیریت واحد تر ساختمان طراحی شده است ، خبر داد. این آخرین نسخه Metasys اتوماسیون ساختمان دقیق تر ، پاسخ سریعتر به آلارم های حساس و یکپارچه سازی های جدید با سیستم های تشخیص حریق ، امنیت و روشنایی را در اختیار کارکنان تاسیسات قرار داده است - همه اینها از یک ...  ادامه مطلب 
ژاپن در توسعه هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه عقب است: گزارش
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

ژاپن در توسعه هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه عقب است: گزارش

بر اساس گزارش "هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه" منتشر شده توسط Tractica در حالی که ژاپن در زمینه رباتیک پیشرو بوده است ، دستیابی به هوش مصنوعی تا حدودی به تأخیر افتاده است. با وجود این واقعیت که ژاپن یکی از بزرگترین بودجه تحقیق و توسعه در جهان را دارد (سالانه 165 میلیارد دلار ...  ادامه مطلب 
آمازون الکسا از مهارت های صوتی طولانی تر و تکنیک های خودآموزی پشتیبانی می کند
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

آمازون الکسا از مهارت های صوتی طولانی تر و تکنیک های خودآموزی پشتیبانی می کند

آمازون الکسا به روزرسانی های جدیدی را برای توسعه دهنده شخص ثالث منتشر کرده است ، از جمله زمان مهارت صوتی طولانی تر و توانایی یادگیری خودکار ، که می تواند موارد استفاده بیشتری را برای دستیار صوتی به همراه داشته باشد. آمازون محدودیت زمانی مهارت صوتی را از ...  ادامه مطلب 
راه حل انرژی خانه Sense با Google Assistant ادغام می شود
 ۰۷ تیر ۱۴۰۰
 فرید هادی زاده

راه حل انرژی خانه Sense با Google Assistant ادغام می شود

سنس ، سنسور بست آن در صفحه برق میزان مصرف برق را کنترل می کند و کنترل برنامه لوازم خانگی را امکان پذیر می کند ، اعلام کرد که دستگاه آن اکنون با دستیار Google و همچنین پلاگین های هوشمند Belkin Wemo و TP-Link Kasa سازگار است. کاربران دستیار Google اکنون می توانند دستوراتی مانند "از Sense بپرسید اگر اجاق من ...  ادامه مطلب