روند و چالش های بازار و خانه های هوشمند از ISE 2020

روند و چالش های بازار و خانه های هوشمند از ISE 2020
فرید هادی زاده
تاریخ:
۰۴ شهریور ۱۳۹۹
علاوه بر یک برنامه تلفن هوشمند ، صاحبان خانه منتظر یک روش کنترل جسمی دیگر مانند یک دکمه روی دیوار یا یک کنترل از راه دور هستند. تجزیه و تحلیل داده ها برای اطلاعات روشنگری بسیار مهم تر می شود. در همین حال ، کل سیستم هنوز تکه تکه و گیج کننده است.
استفاده از سنجش اثر انگشت یا تشخیص چهره برای باز کردن قفل تلفن های هوشمند به روال روزمره ما تبدیل شده است. برخی از خانه ها و ساختمان های هوشمند نیز به عنوان یک روش دسترسی به فناوری در حال ادغام هستند.
شرکت اتریشی سیستم های زیست سنجی ekey biometrics ، حسگر اثر انگشت خود را در محیط خانه هوشمند در ISE 2020 ارائه داد. هر انگشت کاربر از طریق برنامه نویسی آسان می تواند برای ایجاد کنترل های مختلف در یک خانه هوشمند استفاده شود. به عنوان مثال ، اثر انگشت شست می تواند مورد علاقه بازی کند
سیستم های بیومتریک اکی
لیست پخش Spotify ، اثر انگشت ایندکس می تواند درب را باز کند و اثر انگشت میانی برای قفل کردن درب و فعال کردن سیستم زنگ است.
ما در حال دیدن اسکنر اثر انگشت به عنوان دکمه شروع به خانه هوشمند هستیم. با کشیدن انگشت در حالات ، صحنه های مختلفی را برای افراد مختلف و برنامه های مختلف ایجاد می کند. "گفت: جورج شفر ، رئیس صادرات سیستم های بیومتریک اکی
به عبارت دیگر ، اثر انگشت ما برای برخی از دکمه های فیزیکی که در سیستم های بیومتریک ekey روی دیوار نصب شده اند ، استفاده شده است. با طراحی پیشرفته تر ، از حسگر اثر انگشت استفاده می شود ، در حالی که روش کنترل سنتی تر از طریق دکمه ها است.
اگرچه تقریباً هر دستگاه خانگی هوشمند را می توان از طریق یک برنامه کنترل کرد ، اما اکثر مردم احساس راحتی نمی کنند برنامه های مختلفی را برای اهداف کنترل مختلف باز کنند. برخی از افراد حتی می خواهند تلفن خود را در حین خانه خلاص کنند.
با توجه به این موضوع ، Control4 مقصد ممکن دیگری از خانه هوشمند را نشان داده است - یک دستگاه کنترل از راه دور اختصاصی برای خانه.
ریموت Neeo که توسط Snap AV راه اندازی شده است ، یک کنترل از راه دور با وزن سبک آلومینیوم برای سیستم خانه هوشمند Control4 است. این دستگاه دارای صفحه نمایش لمسی برای کنترل دستگاه های خانگی هوشمند مانند بلندگوهای هوشمند برای پخش موسیقی Spotify ، ترموستات هوشمند و روشنایی هوشمند است. در همین حال ، دکمه های فیزیکی برای تنظیم صدا و تنظیم کانال همچنان گنجانده شده است.
صفحه نمایش لمسی در اینجا برای افرادی است که می خواهند تجربه خانه هوشمند خود را شخصی سازی کنند. اما دکمه های سخت هنوز هم برای تنظیم صدا و کانالها بهتر هستند. "Kordon Vaughn مدیر ارشد محصولات کنترل در Control4 گفت. "مردم از دستگاه های اختصاصی برای انجام کارهای بیشتر در خانه خود استفاده می کنند."


تجزیه و تحلیل داده ها بسیار مهم است
از آنجا که دستگاههای متصل بیشتری در خانه ها و ساختمانها نصب می شوند ، نحوه جمع آوری و استفاده از داده ها برای کاربران یا مدیران بسیار مهم می شود.
همه کاربران و صاحبان ساختمان می خواهند همه چیز را در مورد این ساختمان بدانند. یواخیم دی بکر ، مدیر پروژه فروش بین المللی ، Light & Controls ، اشتاینل گفت: برای اینکه بتوانید پیش بینی ، تعمیر و نگهداری فعال و بهینه سازی کاربری ساختمان را انجام دهید.
برای یک خانه خصوصی ممکن است داستان دیگری باشد. در حالی که نسل جوان معمولاً داده های خود را برای برخی از مزایا و با کمی تردید به اشخاص ثالث می دهند ، اما نسل قدیمی نسبت به مسائل حریم خصوصی نگرانی بیشتری دارند. آنها نمی خواهند در خانه ابرهای مختلفی داشته باشند.
به عنوان مثال ، برای پاسخگویی به این نیاز ، جیرا سرور خانگی Gira S1 را با استفاده از یک شبکه خصوصی VPN به جای راه حل ابری ارائه می دهد. سیستم خانه هوشمند فقط برای اتصال به تلفن هوشمند یا برق کاران برای انجام برنامه نویسی به اینترنت متصل می شوند. به غیر از این ، سیستم خانه نمی تواند سرور اینترنت را لمس کند و مالکیت داده را در دستگاه نگه می دارد.
امنیت برای جیرا مهم است. با این حال ، یافتن یکپارچه سازنده سیستم و برق ، اکنون دشوار است. کار رو به رشد است و رو به رشد است ، اما ما افراد کافی با آموزش و دانش خوب از KNX را در بازار کارکنان آلمان پیدا نمی کنیم. " مربی آکادمی جیرا در جیرا.


راه حل های قطعه قطعه و مشابه و سهامداران غیرمجاز
اگرچه بیشتر شرکت ها خانه هوشمند و ساختمان سازی را مثبت می بینند ، اما هنوز موانعی در راه رشد وجود دارد.
"بازار خانه های هوشمند هنوز تکه تکه است. بسیاری از شرکت ها راه حل هایی ارائه می دهند که نیازهای یکسانی را برطرف می کنند. جورج شفر ، رئیس صادرات در سیستم های بیومتریک اکی گفت: برای کاربران نهایی ، درک این مسئله که راه حل را انتخاب کنید آسان نیست.
راه حل های بسیاری و سیستم های بسیاری در بازار خانه های هوشمند و ساختمان وجود دارد. علاوه بر این ، بسیاری از محصولات و سیستم ها از اصطلاحات مشابهی برای فروش پیشنهادات خود استفاده می کنند. این به کاربران نهایی کمک نمی کند تا تصمیم گیری در مورد خرید را انجام دهند.
مارک واربورتون ، مدیر فنی Ivory Egg ، توزیع کننده KNX در انگلستان ، گفت: "ما به مصرف کنندگان نیاز داریم تا به ما به عنوان یک صنعت اعتماد کنند."
علاوه بر این ، Warburton پیشنهاد داد ، تمایل در صنعت برای پیچیده تر کردن امور وجود دارد.
"ما به عنوان یک صنعت ، همه ما مسئولیت داریم ، از جمله تولید کنندگان ، مجتمع ها و انجمن ها ، در مورد استفاده از یک ساختمان فکر کنیم. این تنها شخصی نیست که هزینه آن را پرداخت می کند ، بلکه همه افراد در ساختمان از آن استفاده می کنند. "
Joachim De Backer ، مدیر پروژه فروش بین المللی ، Light & Control از اشتاینل نیز با یک چالش مشابه روبرو شده است. اما در سطح بالاتری از چشم انداز - متحد کردن تمام سهامداران برای اتخاذ یک خانه هوشمند یا سیستم ساختمان هوشمند.
"یک ساختمان اغلب توسط افراد مختلف اداره می شود. همچنین در ساخت و سازهای جدید ذینفعان زیادی وجود دارند. همه باید در یک سطح آگاهی قرار داشته باشند و مزایای راه حل های هوشمند سازی ساختمان را درک کنند. این بزرگترین چالش ما است - قادر به ارائه پیام های صحیح به همه ذینفعان ، "گفت:" د Backer.
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
Moobox دوربین خارجی ProXT 1080P را با حسگر حرکت PIR معرفی می کند
 ۰۸ بهمن ۱۳۹۹
 فرید هادی زاده

Moobox دوربین خارجی ProXT 1080P را با حسگر حرکت PIR معرفی می کند

برند هوشمند Moobox از وجود سیستم امنیتی بی سیم ، ضد آب و هوا و فضای باز ProXT 1080p با دوربین PIR و DVR / Hub خبر داد. متشکل از یک دوربین بی سیم و ضد آب و هوا (درجه بندی IP65) 1080p HD وای فای امنیتی خانگی با لنز زاویه 120 درجه ، صدای دو طرفه ، سنسور حرکت PIR و دید در شب مادون قرمز تا 16 فوت و همچنین DVR ، ProXT ...  ادامه مطلب 
پردازش لبه در عصر هوش مصنوعی رو به پیشرفت است
 ۰۸ بهمن ۱۳۹۹
 فرید هادی زاده

پردازش لبه در عصر هوش مصنوعی رو به پیشرفت است

پردازش لبه در حال انجام است تا شاهد پذیرش بیشتر در سال های آینده باشد ، و طبق گفته Tractica ، یک شرکت اطلاعاتی بازار که بر تعاملات انسان با فناوری ها تمرکز دارد ، کاربرد آن در بلندگوهای هوشمند ، دوربین های امنیتی و ربات ها ، در میان سایر دسته های محصول ، بیشتر است. .  مطابق مقاله سفید "How ...  ادامه مطلب 
Savant از یکپارچه سازی با ترموستات های هوشمند سری Resideo T رونمایی می کند
 ۰۸ بهمن ۱۳۹۹
 فرید هادی زاده

Savant از یکپارچه سازی با ترموستات های هوشمند سری Resideo T رونمایی می کند

Savant از سازگاری بین سیستم کنترل خود و ترموستات های هوشمند سری Honeywell Home T Resideo خبر داده است. این یکپارچه سازی ابر به ابر ، بصری ترین عملی را که می توان تصور کرد ، از جمله کنترل صدا از طریق صفحه لمسی Pro Remote و برنامه Pro 8 برنده جایزه Savant ، ارائه می دهد. صاحبان خانه با یک ...  ادامه مطلب 
کوالکام توسعه شبکه های Wi-Fi مش با الکسا را ​​ساده می کند
 ۰۷ بهمن ۱۳۹۹
 فرید هادی زاده

کوالکام توسعه شبکه های Wi-Fi مش با الکسا را ​​ساده می کند

کوالکام کیت توسعه شبکه های Wi-Fi مش را که توسط آمازون واجد شرایط است ، برای ادغام سرویس صدای Alexa Alexa (AVS) اعلام کرده است. کیت توسعه شبکه مش کوالکام بلوک های ساختمانی لازم را برای ایجاد سریع و مقرون به صرفه سیستم های Wi-Fi مش با داخلی الکسا به تولید کنندگان ارائه می دهد و راحتی کنترل ...  ادامه مطلب 
زیمنس در حال راه اندازی ذخیره سازی جدید باتری برای خانه های شخصی است
 ۰۷ بهمن ۱۳۹۹
 فرید هادی زاده

زیمنس در حال راه اندازی ذخیره سازی جدید باتری برای خانه های شخصی است

با استفاده از باتری هوشمند Junelight ، زیمنس اولین ذخیره سازی باتری خود را ارائه می دهد که با توجه به نیازهای خانه های شخصی برای ذخیره سازی و استفاده از انرژی خود تولید می شود. ذخیره سازی یون لیتیوم عملکردهایی را برای مدیریت انرژی هوشمند و ایمن و طراحی مدرن ترکیب می ...  ادامه مطلب